Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
31. júl 2009

cau pipus,
vcera som ho odniesla k jednej pani domov, co pracuje pre macky SOS. tak dufam, ze sa tam ma dobre.
ale vravela mi kolegyna, ze jej frajer videl pri TipTope nejaky oznam, ze sa stratilo hrdzave maciatko, ale truhlik, nenapisal si telefonne cislo. Tak zvazujem, ci si neurobim prechadzku a nepojdem ten inzerat pohladat...

pipussa
31. júl 2009

pekne, snad si najde majitelov.... 🙂 Mala som macku , a raz este urcite budem mat... avsak az na dome so zahradou . A bude to presne take rysave maciatko, o inej macke ani neuvazujem 🙂

shaarka
autor
31. júl 2009

🙂 tak mozes si vypytat aj tuto, urcite sa potesia 😉

pipussa
31. júl 2009

no, este nam chyba ten domcek so zahradou, do bytu teraz macku nechcem..... nakolko by sme radi najskor mimino 🙂 ale ked bude trosku vacsie.....bude aj macka... 🙂

miru.j
31. júl 2009

Ahojte!Mohla by som vstupit medzi vas?Pred tromi tyzdnami som po dlhom snazeni otehotniet prisla o babatko 😒 .Teraz musim cakat nez prejdu tri mrchy aby sme sa mohli pokusit znova.Mam pocit,ze sa zblaznim nez to pride 😔.Inak aj mi mame doma cicu 😉 Shejla sa vola.Shaarka si super,ze si zachranila tu macicku.

shaarka
autor
31. júl 2009

cau miru, diks za kompliment, ale ja smo totiz bola sebecka a strasne som sa bala, ze ked pojdem z roboty, tak tam uvidim mastny flak, alebo rozflaknute telicko a preto som sa obetovala, aby som to nemusela vidiet a nahanala som ju. pre seba, len pre seba som to urobila 😀 😀 😀

aaaaale... uplne ma dostalo, ako sa plazila s bruskom pri zemi, ako skrecok, po ceste popri obrubniku - totalne vystrasena, vobec nevedela co a ako a paradoxne sa jej zdal najlepsim ukrytom priestor pri kolesach pod stojacimi autami... tolkej hluposti a neznalosti nastrah zivota som sa nemohla prizerat.

miru, kolko mas rokov? pozeram, ze dvacka to asi nebude 😀

miru.j
31. júl 2009

😀 😀 😀 no vidim,ze to tu bude riadna haluz 😅 😀 .Ja mam 35rokov.A Ty?Prvy krat som sa vydala ako 17rocna.Vtedy som aj porodila syna.Ked mal 13mes porodila som mu sestricku.V roku 2000 som sa rozvodom oslobodila od despotickeho,egocentrickeho manzela,ktory zanedbaval mna i deti a uprednostnoval racej svoje milenky.S mojim terajsim manzelom sa poznam 9rokov a s toho 7rokov spolu stastne zijeme ako rodina.V oktobri budeme mat druhe vyrocie sobasa.Chceme spolocny pokladik.Viem,ze mam uz svoj vek a biologicke hodiny biju na poplach...

shaarka
autor
31. júl 2009

miru, teda klobuk dolu .
ja som v 17 nemala za sebou ani prvy sex! 😀 😀 😀
a 35 nie je tak vela... mam 30 a prve decko v nedohladne 😎

trpezlivost! 😅 co ine...

kkatkaa
31. júl 2009

shaarka a miru ja mam 28 este chvilu a podobne ako shaarka som v 17 len nevinne zacinala
snazime sa teraz (este nie dlho) o prve babo a zatial nic tak uvidime dufam ze sa to podari a nebude to dlho trvat.
shaarka snazilkujete?

tinika
31. júl 2009

ahojte som tu na skok mam robošov na byte len som odbehla vyvenčiť havu a dačo spapať
shaarka tak ja som na tom podobne hihi
shaarka aku mačku si to zachranila? mas ju doma?

tinika
31. júl 2009

no padam ja pa zatial

miru.j
31. júl 2009

Ja som tiez zacala v 17 😅 ...nevadi ze som sa stihla aj vidat 😅 🙄 aj porodit 😀 😀 😀 😅....A Vy kolko snazilkujete? 😉

miru.j
31. júl 2009

Katka drzim palce 🙂

kkatkaa
31. júl 2009

diky moc o chvilu odchadzam dufam ze na plodny vikend tak sa v nedelu ozvem drzte palce aby nieco z toho bolo
miru aj tebe drzim palce a v nedelu snad pokecame ako sa dari
pa pekny vikend zelam

miru.j
31. júl 2009

Aj mi dnes cestujeme ku svokre 🙄 ....Nevadi 😀 ...Dakujem Katka.

miru.j
31. júl 2009

Pekny vikend babulky!Idem ja het,Syn chce na PC.Tak papa!

shaarka
autor
31. júl 2009

ci snazilkujeme? no neda sa to tak povedat, ale nieco na ten sposob to bude 😀 😀 😀
rok neberiem HAK, ovulka nebola samozrejme ziadna, MS len po liekoch. tak teraz pauza (bez liekov aj tak nie je sanca) a laparka v oktobri. uz teraz ma stiska! 😖

tini, takych robosov, ze monterky, svaly a spotene tela? hihi 😀

katka, tak nech to (za to) stoji! 😝 😀

anaxamon
31. júl 2009

ahoooooooooooooooojte...kto tu bude vecer?

madeline
31. júl 2009

ahojte, uz len 45 min. a idem domov 😎

madeline
31. júl 2009

shaar - na to ze nemas rada macicky, si sa fakt zachovala uzasne (nech uz bol dovod aky kolvek) a my mame cez macky SOS tiez nasu micu, tu nasla dobra dusa pod PNS stankom v Blave 😉

shaarka
autor
31. júl 2009

😀
anax, dufam, ze ja nie 😝 😵
made, 😉 nema tvar. ze nieze akoze nemá tvár, že ju nemá, ale že JE nemá. 😀 je. 🙄 😀

madeline
31. júl 2009

shaar ???

shaarka
autor
31. júl 2009

co?

madeline
31. júl 2009

uz som home 😀

shaar, no nepochopila som to s tou nemou tvarou 😒

anaxamon
31. júl 2009

no shaar sak dojdi chcem nahodit moju bt tabulku, co sa pobavis 😉

shaarka
autor
31. júl 2009

no aj ja som tu, home.
mad co si nepochopila? ved mile zvieratka, co vzbudzuju sucit, lutost, nehu v nasich ociach - to su predsa nemé tváre... 😀 aspon tak ja volam bezbranne zvieratka. 😵

anax, no davaj. 😀

shaarka
autor
31. júl 2009

anax, ty ochechula, no kde si?

tinika
31. júl 2009

hej shaarka takych robosov, jeden mal sladkych 17 a chutnu ritku v tych monterkach hihi uz hotovo hlasim ze moze nastupiť čata novackych hihi

shaarka
autor
31. júl 2009

ty len komanduj na stolicke s vylozenymi nohami, nie ze tam budes pobehovat ako furia aj s chudakom patrikom v brusku! 😀

madeline
31. júl 2009

shaar - sak ja viem co je nema tvar, sak ale to vysvetlenie, no proste nejako vela tych nemych tam bolo, ale v poho, hlavne ze je piatok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre