Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
31. aug 2009

a celkovo mi pridu oni ze su skorej na oca podany, akurat Larina ma hlavu po mame, nie typicka nemecky ovciak skorej taha na cane corso 🙂

nelynka
31. aug 2009

nic zienky, idem ja musim na UP zrusit registraciu
mam ist az vo stvrtok ale to uz budem snad pracovat tak idem oznamit..
tak appa

lenuska85
31. aug 2009

aj tak to musia byt krasne psy 😀 maj sa krasne nelynka papa

nellie_
31. aug 2009

my psa nemame... teda my nie ale v dome kde sa ideme prestahovat maju rotvajlera (neviem ako sa to pise) a buldoka.. ja sa psov bojim a obidvaja su mi hrozne nesympaticky... 😀
ja na ich dvor ani nevstupim radsej, este ze je predny vchod nas a zadny ich.... 😀 😀

anaxamon
31. aug 2009

tak ja idem spat pracovat, ked mi niektora odpoviete co je s mon budem rada🙂)

pekny dnik este a nezabudnite zajtra uzit sviatok (ja chcem umyt okna 😀 😀 😀 )

lenuska85
31. aug 2009

aj ja to mam v plane anaxamon 😎
nellie nie kazdy ma rad psov, mam aj ja takych znamych... je to normanlne.ale na to aby si ,,vyskusala" starostlivost o babo je pes velmi idealny. aj on ma svoje potreby a musis mu venovat svoju pozornost atd.... co tak malicke rasy, aj tie ti vadia?

nelynka
31. aug 2009

som doma, nic som nevyriesila lebo tam bolo asi milion ludi..

anax, nevieme co je s mon, asi si dava pauzu od setkeho.. 😔

tinika
31. aug 2009

ahojte, sef ma sere este tu neni
shaarka dnes skom konečne šla na poštu, zlatučke to je aj mm sa to pačilo
😉 dakovam

slniecko77
31. aug 2009

ahojte 🙂
dlhsie som tu nebola...
...shaarka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉 dnes som si precitala stastnu novinu
..tesim sa s tebou, juchuuuuu...velmi vam to prajem...nech sa zdarne dopracujete do stastneho konca 😵

kuspitka
31. aug 2009

Ahojte.shaarka gratulujeme tak velmi si ma potesila.juj moja je to super.budeme velmi drzat palce.

flamenga
31. aug 2009

Ahojte 🙂 tak podľa teplôt to vyzerá tak, že napriek všetkým peripetiám 😀 aj tento mesiac bola krásna ovu cca na 15DC.... ukážkové vaječníky 😀 len či neprodukujú nejaké pokazené vajka.... 🙄

flamenga
31. aug 2009

a tento príspevok som chcela dať do grafov 😀 prepáčte 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

flam, ved si ho dobre dala, aj ja som rada precitala 😀

slni, kuspi, dakujem vam 😵
tini, nemas za co 🙂 ked nepaci, vyhod, ja sa neurazim 😀

tinika
31. aug 2009

shari sak paci ved pisem, mam to pred monitorom a čumim stale na to 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

no ved ja len tak 🙂
a co dneska? treska? 😀

kuspitka
31. aug 2009

shaarka ,ale si ma milo velmi prekvapila .tesim sa velmi,ze cakas babo.

shaarka
autor
31. aug 2009

kuspi, ved aj mna som milo prekvapila.
najprv som kazdy den revala, ked dosla na mna depka, ze "...a co teraz???"
😀 😀 😀
ale priznam sa, ze dnes som neodolala a isla so segrou len tak kuknut na detske oddelenie do tesca. slubila som si, ze nic nebudem kupovat, ale take dobre ceny boli.. kupila som!!! 😀 4 bodynka, ci dupacky, ci ako sa to vola. rozne farby 😀 😀

tinika
31. aug 2009

teraz kukam ze mi nepridalo prispevok
shaarka paci, sak to mam pred monitorom a kukam na to 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

tini, ved pridalo... 16:42 😀

nelynka
31. aug 2009

aaa my sme doma..
sme sa boli bicyklovat, take pekne kolecko sme si dali prijemne je vonku a dokonca cuduj sa svete som sa s mm aj celkom porozpravala a odpovedal aj na otazky o sexe, az neveriim 😀 😀

tinika
31. aug 2009

shaarka mne uz asi sibe 😀 😀 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

nelynka, bicykel je fajn, ale mna zaujimaju jeho odpovede na tie otazky 😀 😀 😀
😉 tak?
tini, nevadi, asi si rada zaujimava 😀 😀 😀

nelynka
31. aug 2009

shari IP ju? 😉

flamenga
31. aug 2009

🙂 tak som tu zas

flamenga
31. aug 2009

🙄 mám obrovskú aftu nad zubom na ďasne.... jak pol zemegule 🙄 🙄 🙄

slniecko77
31. aug 2009

Kati, velmi ti to prajem...tesim sa akokeby som bola sama tehotna 😵 xixi asi uz blaznim

shaarka
autor
31. aug 2009

ze kati?
to kto si pamata moje meno?? 😅 😅 😅 jooooooooooooooj a dakujeeeem!!! 😵 😵 😵

slniecko77
31. aug 2009

jaaaaa 😉 som ti taka sikovna 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

😝 gratulalok! 😀

flamenga
31. aug 2009

🙄 🙄 nudím sa....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre