Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
11. máj 2009

made..neviem noo...lebo mala som zapal moc.mechura a cely tyzden ma bolelo podbrusko...ak ovu bola okolo 11-13dc nic z tžoho vtedy sme nemohli keksikovat lebo by ma to aj tak bolelo..takze az na 14dc sme to tutumutu dohnali a ty?

janemari
11. máj 2009

Caute babenky,prajem pekny den.Len som dosla pozdravit,lebo o chvilu letim do prace 😝

flyangel
11. máj 2009

ahoj jane tak ty ides do robotky?tak prijemnu pracu prajem moja

madeline
11. máj 2009

jane - nezavidim ti, ja uz myslim na odchod z prace 😀

flyangel
11. máj 2009

a ja na zajtrajsi den a nastup do prace 😝

madeline
11. máj 2009

fly - no mne ms zase tyzden "meska", tak uvidim ci tento cyklus nabehne sama, alebo si dam pichnut agolutin 😒

janemari
11. máj 2009

fly dakujem uz sa neviem dockat kedy tam skoncim.Vobec sa mi tam uz nechce chodit. 😝

madeline no ja tebe zas zavidim,ze uz ides domov.Ale urcite si si ten odchod uz zasluzila a podctivo odpracovala. 😉

madeline
11. máj 2009

jane - ved hej, sak tu strasim od siedmej a to si ty asi este buvala 😉

flyangel
11. máj 2009

no takze tak...a nemoze to byt tehu?

madeline
11. máj 2009

fly - no kedze netusim, kedy mam ovulku, tak mozem len miknut plecami ... skor si myslim, ze to je mojimi rozhadzanymi hormonmi, kedze som len druhy cyklus bez HAK ... ale sexik bol, takze moznost tehu nevylucujem, ale ani jej nedavam velku sancu ... uvidime 😉

shaarka
autor
11. máj 2009

ahojteeee 🙂

flyangel
11. máj 2009

made..no tak uvidime ako to dopadne tento mesiac 🙂 nuz ale je tu nadej na tehu 🙂 ahoj shar

madeline
11. máj 2009

uz som tu, mali sme poradu .. bleeee

fly - mozne je vsetko, aj ked na ostro sme chceli snazilkovat az od leta, ale nejako sme si povedali, ze si nejdeme davat pozor, vsak par mesiacov skor-neskor 🙂

ogeletka
11. máj 2009

ahojteee 🙂

madeline
11. máj 2009

ahoj ogeletka 🙂

tinika
11. máj 2009

madeline ten tvoj príspevok o praci to je svata pravda 🙂

madeline
11. máj 2009

ahoj tini, no sak vlastna skusenost tam bola 😉

tinika
11. máj 2009

to ma vela ludi taku skusenost, najprv mat nejaku robotu, potom dobre platenu ..., potom radsej menej platenu s lepsim sefom a kolegami ... jeden kolotoc

flyangel
11. máj 2009

no dajak to tu vymrelo 😕

monika0001
11. máj 2009

aaaaaaaaaahojte...... je tu niekto?
Ste i závideli a ja som v robote plakala ako sa nudím a ako ma veľmi bolia nohy (mám new topánky) a ako veľmi chcem ísť domov... dnes mi to šlo tak pomaly ako ešte niekdy.... ale chvalabohu už nemám žiadnu takú zmenu tento mesiac..... juj... 😎

flyangel
11. máj 2009

ahoj monci

monika0001
11. máj 2009

jej avoj.... ty dobrá duša.... 😀

flyangel
11. máj 2009

😀 no co moja ale prezila si to,nuz a teraz sa mas ako?

monika0001
11. máj 2009

jjjuuuujjj dobre. som domaaa.... ale aj trasku mam boja... zajtra ráno idem na tú glykémiu.. ta som zvedavá... 😲

monika0001
11. máj 2009

mrcha na pár týždňov preč... idem sa pritúliť k mm... 😀 😀 😀

flyangel
11. máj 2009

monci neboj ved to nic nie je...bude to ok 😉

monika0001
11. máj 2009

a nevieš či budem vedieť výsledky hned?

monika0001
11. máj 2009

hálo..... haló....

monika0001
11. máj 2009

kde ste niekto? ja sa nudím.... ☹

shaarka
autor
11. máj 2009

ja som tuuu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre