Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko4
6. sep 2009

tini,super príbeh,som sa pobavila.. 😀
mať takého chlapa,tak ho zabijem.. 😀

nelynka
6. sep 2009

shari keby bolo k akym tak by sa aj dalo 😠

nelynka
6. sep 2009

serem na to, nema to zmsel davat na nich pozor, v noci nam vyskocil cez okno z kupelky, teraz pre zmenu stary lesti auto a oni uz v sebe, debil neviem kde ma oci...
hafani zlepeny a on vykrikuje namna ze pod rychlo von, akoby som daco zmohla!

shaarka
autor
6. sep 2009

no fajne. nepouzivate sprej pre feny?
a nechcem byt hnusna, ale na toto bolo treba mysliet skor ☹

shaarka
autor
6. sep 2009

http://www.pesamacka.sk/produkt.php/manufacture...
http://www.mojmilacik.sk/nohavicky-na-haranie-v...
a este existuju injekcie na zastavenie harania, aplikuju sa medzi dvoma haraniami a jedna stoji cca 300Sk, pokial sa nemylim

lauritka
6. sep 2009
lauritka
6. sep 2009

shaarka ti e inekcie ale neposkodzuju nejak hormony?? my sa stale nevieme rozhodnut, ci dat nasu Pinu sterilizovat, alebo jej hormoniky nebrat. veterinarka tvrdila, ze je to ako ked zenu daju skor do prechodu 😒 a ze by odpurucala ked tak , aspon jeden vajecnik nechat, cim by sa ale haranie neodstranilo, len by nemohla otehotniet. ale zase ja na nu pozor dam, ja ju nepustam ku psom a nas stary pudlicek je neskodny, prve haranie uz ma za sebou. 🙂

shaarka
autor
6. sep 2009

nad sterilizaciou by som uvazovala v nelynkinom pripade, ked chovaju dvoch fenu aj psa a dlhodobo.
v tvojom pripade, ak haranie v pohode prezijete, by som to neriesila nijak. minimalizacia vencenia, skratenie prechadzok, resp. neist na miesta koncentrovaneho vyskytu psov v dostatocnom predstihu a aj aspon tyzden a viac "po" podla mna uplne staci. v spojitosti so sprejom. predpokladam, ze tieto opatrenia su aj tak viac kvoli psom, ako kvoli tvojej fenke. 🙂
strasne som nenavidela, ked sme isli s tobim von a videla som sucku a za nou zastup psov a usmiateho majitela sucky. on asi nevedel, ze psa si skratka neustrazim, ani keby som ho dala na najsilnejsiu retaz. nastastie tobi chutky nemal (alebo zial?), takze to bolo ok, ale dohovarala som majitelom harajucich sa feniek, aby nechodili na anicku a vencili sa len kratko pred domom.
jeden arogantny k...t sa ma spytal, ci aj ja sedim doma zavreta, ked mam kramy. 😠 😠 😠

a co sa tyka strerilizacie, tak sama by som sa na nu asi neodvazila (nerada takto zasahujem do organizmu), ale kezde jella uz sterilizovana bola, ked sme ju brali, tak som to neriesila a teraz to dokonca vidim ako velku vyhodu. za psami neuteka, resp. si nenecha sturat medzi nohy, vie sa ubranit, je verna a jasne, ze doma ziadny problem nie je. a sterilizacia je v nasom pripade super, lebo nasi maju jazvecika a byvaju v byte oproti, tak to by bol strasny horor, keby sa harala. takto je pokoj.

takze v podstate som ti asi neporadila. a o tych injekciach nic blizsie neviem 😒

nelynka
6. sep 2009

shari hej mysleli sme na to len bohuzial necakala som ze deno bude jak vysinuty!
a ano pouzivame sprej ale ten je s prepacenim hovno platny

a ma aj gatky ale nemoze ich mat predsa vkuse, ked jej treba curat alebo srat

a injekcie vieme ale nie su pre feny dobre, vraj sposobuju kadejake blbosti s kostami a hormonalne poruchy a neviem co..
ale urco pojdeme, lenze bohuzial teraz je uz neskoro
naposledy sa harala v decembri minuleho roku...

nelynka
6. sep 2009

shari a ano premyslame aj nad sterilizaciou aj ked mne to velmi po chuti nie je, ale zial, bude treba, len bohuzial nemame momentalne potrebnych 4500kc na to...takze tak.. ☹

shaarka
autor
6. sep 2009

no ved vravim, ze teraz s tym uz asi nic neurobis... 😒

shaarka
autor
6. sep 2009

a ak doslo k spareniu, da sa ist este k vetovi po nejake akoze "tabletky po" ci injekciu, ci co.
oni su surodenci, ze?

nelynka
6. sep 2009

idem ho skusit ozrat, otec mi raz vravel ze ked chceli psov na vojne utisit a aby im spali tak im davali chlipat alkohol, ta vyskusam co to urobi 😀

shaarka
autor
6. sep 2009

no musim vam napisat, co dnes vyparatil MM. asi 100x som mu povedala, ze nech nie je otvorene okno zaroven v izbe a zaroven v kuchyni (plus este v kupelni). lebo ja mam komp priamo pod oknom v izbe a teda v prievane. a MM vysaval, je z toho smrad, tak vetral. takze dnes som zavrela okno v kupelni 2x a v kuchyni tiez 2x. bez slova, aby som nerypala 101. a 102.krat. v izbe je pootvorene, ale asi 3x som ho privrela. a ked ma uz zacalo boliet ucho a hlava, tak som nevydrzala a vyletela na MM, ze kolkokrat mu mam povedat, aby ZATVARAL OKNO! a on namiesto "prepac, uz ho bezim zavriet, nie je ti nic?" povedal, ze to urcite nie je prievan, lebo v izbe STOJI vzduch (lebo jemu je horuco) a ze ten smrad z vysavaca by sa POL ROKA nevyvetral a ze nech NEVYMYSLAM 😠 😠 😠 😠 😠
no povedzte, je toto normalne? som sa isla vydychat a vyrevat na wc a po 15 minutach sa prisiel vtierat, ze prepac.
akoze ja by som v pohode aj prepacila, ale tak take reci by nemusel mat, ze?! 😀 😀 😀

shaarka
autor
6. sep 2009

ozrat psa??? 😕 tak to bude v liehu este par dni, co?

nelynka
6. sep 2009

shari to su chlapi...

hej ozrat psa...a ked bude lepsie pre nas, aspon bude zajtra kludny kym budeme cely den prec

tinika
6. sep 2009

shari to mas dobre, ten moj by sa ani neospravedlnil 😀
nely len aby ti v noci netrieskal miskou na vodu o sporak alebo postel ze ma suchoty tak ako kamaratov pes 😀

lauritka
6. sep 2009

shaark adkaujem za radu, asi ju nechame tak, aj ked by som si priala v podstate aby aspon raz mala steniatka, aj pre nu to musi byt nadherny pocit byt matkou 😵

nelynka, gatky jej das dole ked pojdes vonku s nou a musis na nu davat pozor, ja som ju mala stale na voditku a majitelov psov som upozornovala, ze sa hara.

shaark ato bol dobry fas 🙄 co ti to povedal-

nelynka
6. sep 2009

tini toho sa nebojim, nastatsie nasi nevedia misky chytat do papaule..
idem dat druhu davku bo daky je stale hlucny...

laurit ale ja byvam v dome, nie v byte... 🙂
ja ju pustim von nech sa venci sama, lenze ten smrad druhy vykuse aj dvere aby sa dostal von
a to by ani nevadilo ze ponici setko co pride, ale to ze vkuse knuci jak jebnuty, to nas sere!

lauritka
6. sep 2009

no nelynka, sice nas pudlik bol tiez hotovy, poknuciaval za nou, stale ju chcel oblizovat 😝 ale je uz starucky, takze by mal problemy vyskocit, a ked boli sami, zatvorli sme ho do druhej izby.
chapem, kedze si v dome, ze beha vonku. no mas to tazke a o sterilke ste teda nerozmyslali ?

nelynka
6. sep 2009

laurit ani nie, ale teraz premyslame, ale nie sterilku ale kastrovat mladeho...
ale tak uvidime este..
ako som pisala, bohuzial nemame zvysnych 4500kc ani na jedno a ani na druhe 😒

lauritka
6. sep 2009

nely ale zase sa nebojis, ze nejaky horlivy cudzi pes preskoci plot ?? 😀 stat sa moze vselico..., je to dost velka suma no 😕 ja som fenu nikdy nechcela, a keby sme ju neboli nasli, pravdepodobne si ani nezaobstaram druheho psa. ale kedze sa vyskytla, nedala by som ju uz prec... clovek sa s tym musi naucit zit, je to ine ako pes, ale milujeme ju velmi. v tvari jej vidno tu "zenskost" 😵

nelynka
6. sep 2009

laurit ved to, ja som vzdy chcela fenu..ona aspon neuteka prec z domu za psami..
a potom sa vyskytol deny tak prisiel do rodiny aj ten..

ale tak naozaj, necakala som ze bude az tak vyvadzat..toto fakt nie..
mali sme u rodicov aj psa a aj fenu a nevyvadzal tak nikdy..

ale uz je nejake podozrive ticho, asi uz spia opity 🙂
ale vela som im nedala, nie som debil..len tak trosku 😉 na skusku 😀

uvidime casom, ked tie peniaze budeme mat, jeden pojde urcite...
ale kedy to bude, snad do dalsieho harania to stihneme 😒

lauritka
6. sep 2009

nely no zatial to budete musiet nejak usefovat, nic sa neda robit. a v novej praci si spokojna ?

nelynka
6. sep 2009

nejako to vydrzime...

hej spokojna, bodaj by ne, som rada, sef super, kolegina superm peniazky tiez super, akurat to cestovanie ale to zvladneme nejako 🙂

lauritka
6. sep 2009

tak to fajn 😉 do buduceho harania aspon nieco nasetris a budet moct sterilizovat.

shaarka
autor
6. sep 2009

sterilizacia stoji 1200 - 3000 Sk, v cechach urcite menej. sterilizacia utulkoveho psa vysla pokial viem asi na 800.

nelynka
6. sep 2009

shari, sterilizacia sa pocita od kilogramov kolko pes vazi, nam pocitali na Laru, vychadzala cca 3800 - 4300kc..
a to iste kastracia pre denyho..
ved ked sme sa pytali na macku, co ma ledva 3kg, tak by nas to stalo cca 1200kc

lauritka
6. sep 2009

tak uz isli nejak hore s cenami, my sme davali asi cca pred troka rokmi sterilizovat vlciaka a stalo to okolo 1500 sk

mata1001
6. sep 2009

ahojte baby....jaaaj idem sa unudit.... 😝 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre