Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
15. sep 2009

baby, mali ste niekedy pasovy opar/herpes?

tinika
15. sep 2009

shaarka ja nie, ale počula som o tom a nezavidim ti

pipimiska
15. sep 2009

shaarka ja som mala herpes ale nie pasovy,to je rozdiel,mas pocit ze mas pasovy opar?

tinika,tak to je super kazdu chvilu sa budete stahovat 🙂

tinika
15. sep 2009

pipi no dufam ze to stihneme buduci tyzden, lebo od oktobra uz mame najomnikov do bytu kde sme teraz, takze do konca tyzdna pomalovat, potom upratat, pobalit a stahovat 😉 vela veci /nabytok/ ostava tu tak snad to zvladneme, zbalit oblecko, riady a somarinky

shaarka
autor
15. sep 2009

neviem, co mam, ja som v zivote herpes nemala, ale toto, co mam teraz, ma poriadne vydesilo ☹ 😢 😢
musim ist zajtra ku koznej, lebo je to den od dna horsie a horsie 😢

pipimiska
15. sep 2009

tinika,tak to mate co robit ..

pipimiska
15. sep 2009

shaarka,som ti kcela napisat,aby si urcite isla zajtra k lekarke,treba to urcite riesit

pipimiska
15. sep 2009

shaarka,nechapem preco sa objavil prave teraz,nebola si s niekym, co ma stymi vecami problemy , v kontakte?

shaarka
autor
15. sep 2009

tak co som nasla na nete, tak ze vraj to ma clovek v sebe, vylezie to, ked je oslabena imunita, co suhlasim, lebo bola. ale tak kolkokrat mi bolo este horsie a herpes nevyliezol.
tak idem zajtra k doktorke, lebo to boli jak fras. povodne som myslela, ze vydrzim do stvrtku, ze ci to nezmizne po UZV (ked zo mna opadne stres), ale nechcem nic zanedbat.
aaaaach jaj. komplikace, komplikace ☹
prajem dobru nocku 😵

pipimiska
15. sep 2009

shaarka,hlavne pokoj,musime si zviknut,ze mi co mame tazku cestu k nasemu snu sa zrazu neulahci,ale to co chceme dotiahneme do konca,lebo to tak chceme 😉 dobru nocku aj tebe 😎

tinika
16. sep 2009

Bre ranko a ide sa makať 🙂 samozrejme nebudem prehanať

pipimiska
16. sep 2009

dobre ranko 🙂 ..tinika len nasadis umyvadlo a namalujes byt,ze? 😀

tinika
16. sep 2009

NO dnes len spalnu domalujem a necha si aj na zajtra, jake mam tt pekne ja 29 a ty 9 😀

pipimiska
16. sep 2009

tinika a ty datum porodu 6 teho a ja 26 teho 😝 😀 ..len maluj,tie vypary z farby su zdrave pre buduce mamicky 😀

monky1
16. sep 2009

ahojte dievcata, ale vam je veselo hned tak zrana 😀

...ja dnes asi nebudem robit nic, zvijam sa v bolestiach - ale uz neviem, ci su to predovulacne alebo poovulacne bolesti - ak aj take existuju.....ja som uz z toho hotova, uz sa v tom vobec nevyznam ..... teplota mi stupa, na ovu testoch je druha ciarka slaba ako caj a graf mi ukazal, ze ovu prebehla na 8DC - dnes som 11DC a som teda vraj 3DPO. Ale ked tak rozmyslam, brucho ma boli uz od soboty (7DC) - vtedy mi bolo priserne zle, ale ovu test bol v sobotu negativny 😖 .....asi sa na to cele vyprdnem
...existuju aj poovulacne bolesti 😒 ? doposial som take nieco nezazila - ja si dokonca nepamatam ani na bolestivu ovulaciu
...joj, nejaka aktivita dnes predsa len - idem s Haninkou k doktorke, lebo sa mi ta jej nadcha a kasel vobec nepaci ☹

pipussa
16. sep 2009

mam 26 DC, 13D od ovulacie a ciarka je viditelna.. poriadne, ziadny tienik. Je to mozne ???

monky1
16. sep 2009

jeeeej, pipussa, skvela spravicka 😵 😵 😵 😵 😵
BLAHOZELAM 😵

pipimiska
16. sep 2009

pipussa,myslis dve viditelne ciarky,ze?? 😅 ..samozrejme ze je to mozne,ale ja som neverila,aaa urobila som si pre istotu este dva testy 😀 gratulujem 😵

pipimiska
16. sep 2009

monky,presne koli tomu som sa na tie testy vyprdla 😝 a si si ista,ze to graf vyznacil spravne?ja som si bazalku nikdy nemerala,takze sa pytam 😉

pipimiska
16. sep 2009

idem asi spat 🙂 dnes som musela skoro vstavat koli hematologicke..
shaarka,aa ty sa hlas ,ze co je s tebou??????

monky1
16. sep 2009

pipi, to prave neviem, ci to zaznacil spravne, nie som v tom este taka zbehla, meriam len 2.cyklus a neviem, nakolko je ten graf spolahlivy
...pipi, takze sladke snicky? my utekame k lekvarke 😀

monika0001
16. sep 2009

dobré ránko!!!

je mi príšerne zle.. fuuuj... a v noci som sa budila na bolesť pŕs. to preto, že som sa včera sťažovala, že ma prestávajú bolieť 😀

Tini to je super, že už sa budete sťahovať.. teším sa s Tebou..

Shaar - a nemúžeš to mať v tehu kvôli tej oslabenej imunite? Ja zas nemávam vôbec afty a v tehu som ich mala (aj moja sestra) plné ústa... vraj každá má niečo iné.. neviem...

Pipi - prsne ako si to včera popísala. S tými hnusnými kliešťami ma "otvoril" (neviem ako inak to nazvať 😀 ) a injekčnou striekačkou mi ta strekol spermijky... 😉

Pipussa - potichučku teda gratulujem....

Monky - ja Ti neviem odpovedať na tvoju otázku... ja tiež nikdy nič neviem a stále sa pýtam báb 😉 😀

pipussa
16. sep 2009

Monik, my dve sme mali v rovnaky den ovulku..... 3.9. tak skus testnut aj ty...

pipimiska
16. sep 2009

monky,dik uz sa mi zatvaraju oci.. 🙂
bezte k lekvarke a mozte potom zajst aj ku dzemovi 😀

monika0001
16. sep 2009

pipuss - asi idem.. aj tak sa mi chce cikať.. stále chodím cikať ....

pipi a monky - 😀 😀 lekvárka a džem..? pipi dobráá si.. 😀 😀 😉

pipimiska
16. sep 2009

monika,to je dobre ze bolia 🙂 este netestnes?vydrzis? 😅
no tak to bolo iui bez stimulky,aj ja som na tom bola pred par mesiacmi 😉

monky1
16. sep 2009

pipi, dzemo by bol lepsi 😀 😀 😀

dzou
16. sep 2009

ahojte monik tak vidis nic nie je stratene....
shari moj segra mala pasovy opar a je to zlyhanie imunitneo systemu...mala to po pazuchami a velmi ju to bolelo a dost dlho bola j na marodke 😒
no mna dnes rano skoro porazilo kuknite http://www.fertilityfriend.com/home/297b92 a tak som si bola ista ze ovu bola na 13dc lebo ma boleli vakecniky, ale tak dufam, ze ovu bude dnes teda ze to nebude anovulak sak som 15dc tak by to este stale sedelo podla mojich cyklov ale 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

pipussa
16. sep 2009

aj mne treba castejsie cuurat.. a mam taky pocit, ze obcas ma pichne vzadu, akoby na ladvinach....

dzou
16. sep 2009

tak az asi mozem skonstatovat ze ked mam merane v iny cas ako normalnetak mi to dost vplyva na teplotu podla tych dvovh bielych bodiek 😒 takze uz nesmiem zaspat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre