Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
7. okt 2009

baby, ste ma tak navnadili. to je nespravodliveeeeee
musela som si naplnit papulu aj pupek, dala som si jahodove acidko a vypijem ho cele!!! tak.
😀 😀 😀

puma.sue
7. okt 2009

ja som sa uz napraskala, dala som si svieckovu... stacilo, a mozem tu teraz akoze haji???
😔

tinika
7. okt 2009

ja som dojedla hlivovu polievočku mnamky a poobede ked sa vratim si urobim spagety s martadelou alebo halusky s makom uvidime na čo budem mať chut

puma.sue
7. okt 2009

a kam ides poobede?

shaarka
autor
7. okt 2009

tini mak alebo spagety, to je teda dost rozdiel 😀
puma 😀 😀 😀 ze haji 😀 😀 😀

tinika
7. okt 2009

no nie spagety alebo halusky hihi
puma mna sa pytas kam? k mamine do mesta do prace trocha pokecat

puma.sue
7. okt 2009

hej tini, teba som sa pytala. tak si pokecajte...
a davaj si pozro.
ake tam mate pocko? tu uz vykuklo slnko celkom... musela som zatiahnut roletu...

shaar, co sa ti nepaci na "haji"?
ja pouzivam slova "haji" a "kuki" - to akoze ked spis, alebo si hore...

a pouzivam to aj v suvislosti s tou muzskou castou tela, ktoru my zeny nemame 😉
ze teda bud haji alebo kuki... 😉

monky1
7. okt 2009

tinika, mozes prist aj k nam na kus reci 😀 ...my sedime doma, malicka je chora, v sobotu sme boli na pohotovosti, ale asi nie je az taka chora, ked na svadbe vydrzala tancovat do polnoci 😀 ....odisli sme, lebo v tom case berie antibiotika....

tinika
7. okt 2009

puma na čo si mam davat pozor? no tak trocha svieti ale nič moc, ale hlavne ze neprsi
monky a kde vy byvate? 🙂

puma.sue
7. okt 2009

monky, mrzi ma, ze hanka je chora, ale ono u deticiek sa to rychlo spravi...
coskoro pojdete isto niekam von sa potulat...
treba listy otlacat na vykresy na jesen a stavat gastankov 😉
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=383190#

tinika
7. okt 2009

jojo monky, male deti su často chore poslednu dobu

monky1
7. okt 2009

tinika, blizko, kamenom dohodis - pri kupalisku

puma, gastany nazbierane hadam 2 kila, vyrabame medicinku na bolave klby pre oboch dedkov - a asi uz aj pre nas s tatkom... mladsi uz nebudeme 😀 😀 😀 😀
...ale co to sme uz vytvorili - jezka, konika, stonozku

a k tej chorobe - uz mi to ide hore krkom, lebo tyzden bola bez antibiotik, brala kadeco a islo to stale k horsiemu az sme skoncili tam, kde sme skoncili......a od pondelka nastupuje do skolky, tak chcem, aby bola fit

puma.sue
7. okt 2009

tini, vsetci su. ja kazde rano do seba aj toho mojho cpem vitamin a zapijame sumivym multivitaminom...
sice zo zaciatku bol z toho trochu na prasky, ale kedze moje praktiky pred letom s beta karotenom zabrali, tak veri aj tomuto...
ved by skusil odvravat...

inak, baby, chystate niekto ockovanie proti chripke?

tinika
7. okt 2009

monky to fakt? sa mi zdalo ze si od nas hihi takze mozme chodit vonku na prechadzky spolu

puma.sue
7. okt 2009

to je parada 😉 ti gastankovia..
my sme pred rokom kamoske k meninam spravili celu farmu...
akoze, ja viem, stare kozy, ale bola velmi dojata.
miluje hand made darceky...

len moni, prosim ta, tie gastany co mas nazbierane NEJEDZTE 😉

monky1
7. okt 2009

puma 😀 😀 😀

monky1
7. okt 2009

puma, na ockovanie sa nechystam, ale zisiel by sa mi teraz ten tvoj anginovnik, ci ako sa to vola, lebo ma priiiiserne boli hrdlo a mne to bez liekov este nikdy nepreslo....nechapem to sice, ale z bolesti hrdla sa vykluje nadcha, kasel a kaslem mesiac v kuse a koncim na kodynale - toto jedine mi zabera 😢
vcera mi doki predpisal Bioparox a Septofort na cmulanie...ale po bioparoxe mi je na grc

ta zazracna rastlinka sa da niekde kupit?

puma.sue
7. okt 2009

joooj, monky, tak toto fakt ze neviem, ale vyguglila som nejake kvetinarstva, kde by to mohlo byt.
skus su preklikat net...
ten anginovnik je super vec. len nebudem u mamky dnes, takze ti h neposlem v zasielke s gastanmi ☹

mne bioparox zabera a nevadi.
ale aj tak som na tom uz nejaky cas tak, ze kazdy rok si aspon jednu varku ATB musim vybrat.
ja mavam casto anginu ☹
a ockovat sa tiez nedam... nejak tomu neverim...

nellie_
7. okt 2009

jezis baby mi tu prave aka čihacia akcia... sme spionili jedneho sofera a babu zo skladu... konecne mame potvrdene dohady ze spolu paktuju... bola kontrola madli pod orechom pred firmou.... no uznajte....
a to podotykam ona vydata - 2 deti a on 2-tyzdnove babo a zenaty samozrejme... ona 37 on 27 rokov... akoze fakt sila... by som mu ho odrezala... 😠 😠 😠

puma.sue
7. okt 2009

nellie!!!
to je SKANDAL!

mate intranet? firemny?
alebo aspon nastenku???

foto vo velkosti A by to spravilo, na viditelnom mieste 😉

tinika
7. okt 2009

nellie to je sila

monky1
7. okt 2009

nellie, to faaaakt? teda fakt sila...nechapem takychto ludi....stoji im to vobec za to?

puma.sue
7. okt 2009

baby, kde zijete???
to je realita...

uuuuplne normalne.
nas je vo firme cez 1000 - o tyzden mame vecierok, uz vidim, ako to tam skonci...
je to uplne normalne... (podla mnohych)
najlepsie je v tychto veciach nemontovat sa "hriesnikom" do toho...

nellie_
7. okt 2009

no sak to nechapem ani ja.. mne tak padli idealy o manzelstve.. 😅
ked som babam povedala ze ja mojmu verim, tak spustili ze vsetci chlapi si svine.. reku no to nie zasa...ja by za mojho dala ruku do ohna, ved ho poznam... 🙂
neviem si predstavit ze by mal pipikosa mačať do inej a potom do mna .. no deeeeees...

a tu to je tak inak u nas zevraj bezne ako som zistila.. 😅 ludia z vyroby sa trtosia mrtosia jeden cez druheho.. ja som len oci otvarala.. tak sa mi smiali aka som mlada a naivna ze neviem o com je zivo.. 😅

lenocka84
7. okt 2009

halo halo babulky ako sa mate?
aky mate dnik?
mne sa dnes skor nedalo 😀

tinika
7. okt 2009

no nellie to je bohuzial dnesny trend, viac casu travime v praci a potom to takto dopadne

puma.sue
7. okt 2009

leni, kde si sa flakala???
halloooo.... 😀

nellie, je pravda, ze takto to fici, len my naivne zeny sa s tym nevieme mnohokrat stotoznit...
ako pise tini, je to tak, travime vela casu v praci a velakrat nam oko padne zrovna na kolegu, ktoreho by sme na ulici ani neopluli

tinika
7. okt 2009

a rodina sa nam odcudzuje lebo nemame na nich čas a v praci vedieme akoby druhy zivot, ja to aj trocha chapem, hoci to neschvalujem a keby to moj urobil asi ho zabijem hi

lenocka84
7. okt 2009

pumicka ahoj, bola som merat byt kde sa budeme spat stahovat po narodeni,takze som sa vooobec neflakala ale robila same uzitocne veci.
a prave som spucila 3 rozky so sunkovou penou mnamky 😝

puma.sue
7. okt 2009

kam sa budete stahovat? a v akom byvate teraz???
preco merala? idete zariadovat? prerabat???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre