Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

krish
14. okt 2009

nie nebyvame s nou nastastie, byvam sami len som s nou cakala na MM lebo chcela aby jej spravil zase TAXI. akoze baby...keby som bola ako ona tak viem ze aj ona potratila a nie raz tak by som jej to splechla do ksichtu ale ja som clovek a viem ze take veci sa nehovoria a uz o to viac ked mi je do toho nic!

krish
14. okt 2009

akoze celych 6 rokoch s nou mam zly vztah ale toto bola posledna bodka. ☹

mische
14. okt 2009

ahojky holky, chtěla bych se někoho zeptat na radu:

včera se mi na TT objevily // - ta druhá byla hrozně slabá ...... jakoby na pořátku .....a dneska už nic .... co to může znamenat????

krish
14. okt 2009

mische a pouzila si rovnaky tehu testik?

tinika
14. okt 2009

mische neviem ti povedat, ja som taky nemala ale su tu kočky čo mavali // a potom nič
krish viem ako sa citis, ja som mala tize nervy na svoku kvoli určitym vbeciam aj na svagra a keby som svina ta poviem jeho milovanej manzelke, ze to dieta čo maju, je uz jeho druhe, ale to prve si dala jeho neviem čo vziat, lebo sa len spolu vyspali

mische
14. okt 2009

mamatest, poprve i podruhe

krish
14. okt 2009

tinika a vies co je vtipne? ze ja mozno uz teraz tehu som. vcera som mala na testiku ducha. ale MM to nevie. a po tomto sa to tak skoro nedozvie ani on. ked som sa rozplakala tak sa urazil a odisiel k rodicom.

krish
14. okt 2009

mamatest je dobry ten pouzivam aj ja. skus testik este zopakovat este o 2 dni a ak nic tak to bola asi chyba testu. 😅

mische
14. okt 2009

hmmm ... zkusim, uz z toho blaznim ..... 😔 uvidime 🙂

tinika
14. okt 2009

kris tak len bud kludna a tes sa a držim palce a veru, ani ja by som mu to nepovedala ani do vianoc a nech sa svokra pyta a by som jej povedala nech sa nestara abo ze čo si mysli ze si robot ze ona rozkaze a ty urobis? tak držim palce a daj vedieť ked to bude iste
ja uz idem lebo mm som slubila ze ho pustim na net teraz mame len jeden pc zapojeny ta sa streidame papa a kris hlavu hore kasli na nu

krish
14. okt 2009

mische drzim palceky! 😉

krish
14. okt 2009

tinika dakujeeeeeeeeem. papa. 😉

tinika
14. okt 2009

papa

pipimiska
14. okt 2009

krish,aj ked si clovek,clovek je len clovek aa mozes sa branit..nemusis tak aby si musela zo seba urobit chuderu ako ona je,ale tak psychycky by som vedela ako na nu..najhorsie je ze ty si z toho zranena a ona si to uziva 😒
neviem si to u nas ani predstavit,ja som sa tiez zo svokrou pred tym hadala,teraz si uvedomujem ze to boli somariny..ale urcila som pravidla do coho sa moze starat a do coho nie a tak je to dobre..
urcite jej zavri usta a s manzelom by som si to tiez vyriesila 😠 vobec nechapem,ze si si ju vypocuvala hodinu..

krish
14. okt 2009

pipimiska urcite som nebola ticho ked na mna hucala poprve ma napinalo z toho alkoholoveho zavanu ktory je isiel z ust a podruhe som sa jej to snazila vysvetlit. kaslem ju. ale som nastvana na MM lebo sme sa dohodli ze to nikomu nepovieme kym nebudem v 12tt a on je to zavesi na nos. 😠 a este sa ja mlady pan urazi ked sa doma rozplacem ze mi to je luto. och... uz ma lutost presla a presla som do fazy zlosti. sak svokra bude nieco potrebovat odomna. sa na nu vyprdnem.

pipimiska
14. okt 2009

krish,aj ja by som bola nanho nastvata ak ste sa tak dohodli..a este to ze on odide..preco?nemozem pochopit 😒
hovoris,ze isiel ku nej?mozno jej isiel vynadat za to..hmm? 😉 ako vyzera test,je to nadejne?? 😉

krish
14. okt 2009

pipimiska on sa jednoducho urazil ze ja som bola urazena a rozplakala som sa - vraj som neznesitelna 😀 . tehu testik uvidim zajtra aky bude. jooooj ale som nastanaaaaaa!!! moja mama by mu nic take nepovedala! a to ze mala vypite ju neospravedlnuje. to ja sa opijem a poviem jej aka je ozrata bezcitna svina? oooooo ani nepisat to neviem a nie to este vyslovit. 😀

krish
14. okt 2009

a ked sa mi tehu zajtrajsim testikom potvrdi tak to nikomu nepoviem - iba vááááám. ostatni vratane MM si pockaju do 12tt lebo vazne nepotrebujem aby ma niekto nervacil a stresoval.

pipimiska
14. okt 2009

krish no asi sa fakt musis opit 😀 😀 potom si to sem nacvicis,budem ti robit svokru a potom pojdes na ostro 😝 😀 😀
aa co chystas na manzela? 😕

pipimiska
14. okt 2009

no som zvedava ci to vydrzis nepovedat mu 😅 ja som nevydrzala a na takom trapnom mieste ze ,,parkovisko,,som mu tu stastnu spravu oznamila 😀

pipimiska
14. okt 2009

takze zajtra nabehni aj tu a oznamis nam stastnu spravu,jasnee 😉

krish
14. okt 2009

ticha domacnost - budem ziadat odpoved PRECO jej to povedal!!! a este dlho si to bude u mna zehlit ze ma nechal dnes samu a ani ma neobjal nic - iba treskol dverami. ja viem ze tie konflikty medzi mnou a jeho mamou mu lezu na nervy ale mohol sa postavit na moju stranu. ved predsa sme v tom spolu a nie iba mne sa nedari ale ani jemu. ved co ak je problem v nom? a dava mu to niekto za vinu?! nie!!! tak budem ho minimalne 2 tyzdne trapit az kym ma neodprosi. 😀

tinika
14. okt 2009

kris ja mam tiez smolu ze moj mm sa nepostavi na moju stranu, ale uz sa to so svokrou ako tak ukludnilo, tkaze to neriesim, ale musela som ustupit

krish
14. okt 2009

jasneeee budete to vediet hned prvíííí... ja vydrzim naposledy som to tajila 3 tyzdne a keby nebol valentin tak aj dlhsie. vies moj chlap je nevsimavy - nevsimol si ze nemam mrchu ani to ze rano som grckala /uveril ze to bolo z jedla/ 😀 a dokonca ani to ze som mala brucho nafucane ako balon.

krish
14. okt 2009

tinika ja som tiez ustupovala ale toto bolo vela a uz neustupim. ja sa nestaram do jej sexualneho zivota, ani do jej alkoholovych osialov. je to moje sukromie a jej je do toho hov-o. s prepacenim 😅

pipimiska
14. okt 2009

ja by som urciite neustupila,zeby je to mojou povahou? 😅

tinika
14. okt 2009

kris tak tak dobre vravis, nic ju do toho nie je tak uz idem buvat papa

krish
14. okt 2009

ja som len zvedava ze co spravi ak jej do decembra vazne neoznamim ze som tehu. 😀 😀 😀 co spravi? nahucka proti mne jej synceka? je smiesna!

krish
14. okt 2009

aj ja idem. nevladzem. dakujem babulky, velmi mi pomohlo ze som sa tu mohla vyrozpravat lebo sama by som asi doteraz revala do vankusa. 😉 dakujem dakujem dakujem.

sladke sny.

pipimiska
14. okt 2009

aj vam sladkeee sny aaa myslite na same kraasne veci 😵

puma a tebe blahozelam k netu a ze ho poriadne vyuzijes a nezabudni si pozriet vsetky linky co tu dievky ponahadzovali za ten cas co ty si kuknut nemohla 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre