Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
24. okt 2009

Pumi hej, no hlavne ze je to ok....

Inak mycka je bomba, nechapem svagrinu - dala si do domu krasnu novu linku a bez mycky - a su pritom 4clenna rodina.....Ja uz sa tesim na svoju 🙂

sweetberry
24. okt 2009

ahojte je tu niekto ? 😕

vavenka
24. okt 2009

Kto by tu jedol? 😀

sweetberry
24. okt 2009

jaaa 😀

puma.sue
24. okt 2009

aj ja som, ale odbieham. upratujem a aspon polievku postavim varit

katkaajurko
24. okt 2009

aj ja som-ale preklesujem grafy BT z FF do normalneho menstruacneho kalendara-lebo moja gynda tto tak chce- lebo v grafe z FF sa nevyznaaa 😀 😀

sweetberry
24. okt 2009

tak ja vas pozdravim teda ....ahoj sue ahoj katka 🙂
ja sa snaizm tiez upratovat len mam zhon a varit zaroven a este aj ranajkovat za pochodu
a minulu sobotu som ocakavala MC...a nic

puma.sue
24. okt 2009

no este ze nemam take problemy "len" otravnu navstevu pred sebou...
ale persen na ukludnenie som si vcera uz zabezpecila...

tatulienka
24. okt 2009

ahojte babule...mam taku otazku..dufam,ze to budete vediet...myslite,ze moze byt ovulka z polycystickeho vajecnika?

vavenka
24. okt 2009

Tatulienka moze 🙂

No ja som odkvecla este pred telkou....

Pumi persen je super 😀 a neboj, sak ked tetka vychvali tvoju domacnost, aby si nam potom nezostala namyslena 😅 😅 😅

nellie_
24. okt 2009

ahojte 😉 🙂

ja uz mam poupratovane zo vcera tak si teraz stahujem film pri ktory sa vykiepim poobede 😎 😀 😀
od rana ma boli hlava z toho blbeho pocasia 😖

to co je ten persen?? 😅

tatulienka
24. okt 2009

vavenka,tak to si ma potesila...lebo povedal doky,ze mam jeden vajecnik taky,ale ze tam je 15mm folykul...ale tie cysty tam nebudem mat kazdy mesiac,nie?sestricka povedala,ze jeden mesiac to tam je a druhy uz nemusi byt..

vavenka
24. okt 2009

No ak mas naozajstne PCO, tak tie cysty tam asi ostavaju, ale aj PCO ma rozne stadia - skus si nieco vygooglit alebo pozriet temu PCO, Shaarka ked dojde tak ona tiez ma s tym problem, tak ti mozno poradi....
Ale minuly mesiac mas pekny ovulacny graf, aj ked ja si myslim ze bola az na 21 DC.....
Neboj, secko je ako ma byt 😉

tatulienka
24. okt 2009

no ved to mi len teraz povedali,ze to tam mam,doteraz mi nikdy nic take nepovedal...tak dufam,ze to zmizne....

vavenka
24. okt 2009

No so, dnes nevarime nic? 🙂

dzou
24. okt 2009

caute kocenky moje vavi no ja som akurat zapla notas ze kuknem ten recept na kolozvar 😀 ako sa dnes mate?

tinika
24. okt 2009

jak ne vave, uz sme aj spapali hihi

pipimiska
24. okt 2009

ahojteee nespáči 😀

vavenka,tak som velmi rada,ze to bola iba cievka,uf 🙂 ja uz som taka citlivka,ze som sa skoro rozrevala,ze tvoje babo urobilo kotrmelec 😅 .......do kedy mas lezat??
dnes nevarim nic ide sa do optimy 😀

straasne mi zachutili mandarinky,to len aby ste vedeli 😀

nellie,hadaj co som mala vcera na veceru??? 😀

dzou,aky recept si si vybrala? 😉

ja mam tiez doma mycku,ale manzel ju nerad pouziva,tak nech si umyva tak obycajne ,ked sa mu kce 😀

shaarka
autor
24. okt 2009

caute 🙂

vavi, az ma dvihlo zo stolicky!!!!!!!!! som strasne rada, ze je to uz ok 😔

a chcem povedat, ze persen je super 😀

shaarka
autor
24. okt 2009

aj kolozvarska je super.

shaarka
autor
24. okt 2009

no pekne.
ste sa ma zlakli. 😠

dzou
24. okt 2009

Ahoj shaari... no vavus aj ja som sa zlakla este ze to dopadlo dobre ale vela oddychuj to mas prikazom aj od nas 😉
no podavam hlasenie ze kolozvar dopadol dobre 😀 pipi ten recept co si ty dala tusim 😉 ale nabuduce dam viacej maska(mam velky pekac a tam sa to tak stratilo) a zmiesam to s ryzou neurobim take vrstvy ako je tam pisane...ale chutilo 😉

anaxamon
24. okt 2009

bry vecer tety 😵

anaxamon
24. okt 2009

vavi aj ja som velmi rada ze ste obaja v poriadku 😵

baby dnes som upiekla uplne krasny chlebik, som s nim vizualne mooc spokojna, ako chuti este neviem, bo som ho este nemala srdce rozkrojit 😀

anaxamon
24. okt 2009

kolozvarska je snad jediny kapustovy recept, ktory moj manzel a ani ja, nemame radi... 😅

dzou
24. okt 2009

anax no teda ze az ti ho je luto ho rozkrojit 😀

anaxamon
24. okt 2009

a teraz je asi celkom mozne ze si tu budem viest taky monolog, ale nevadi🙂)) sak do noci sa snad niektora este ukazete🙂))

anaxamon
24. okt 2009

dzou presne tak, je mi ho luto rozkrojit bo doteraz sa mi vzdy taky sisaty podaril a tento ma krasny tvar, pekne vykysnuty, a po poklopani skvele znie 😵

puma.sue
24. okt 2009

halo, uz po navsteve, trochu som to asi prehnala s tym persenom...
+ portske sme pili, takze mi je "dobre"...
cakam na chlapa, cca o 2 hodiny pride...

dzou
24. okt 2009

nebudes sama nic neboj ja som uz tu som bola aj na prechadzke som psom doobeda prsalo a bolo tak skaredo sychravo ale teraz uz svieti slniecko a je pekny jesenny den 😵
a to si robila v pekarnicke?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre