Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
6. dec 2009

noo tak super ked v pohodicke aj u nas je to celkom ok.cau tini maly je krasnucky 😀 😀

tinika
6. dec 2009

fly dakovam

sweetberry
6. dec 2009

no len na mna je to prilis cervene aj ked teda podla vzorkovnika som ten pocit nemala chcela som to skor do tmavsej bordovej a podobne tak ma to mrzi aj tak by sme to sice dnes nemalovali lebo sme len davali omietku na stenu len som to skusila na trochu steny a moc to na mna krici aj ked na Vianoce by to bola pekna farba ale zase potom premalovavat je somarina

lenocka84
6. dec 2009

pozdravujem vospolok

sweetberry
6. dec 2009

ahoj lenocka ajo tinika a fly aj ja pozdravujem

tinika
6. dec 2009

sweet ahoj,no idem ja niečo porobit kym maly haja papa

sweetberry
6. dec 2009

tak sa maj tinika 🙂 a ostala som tu sama ? 😕

lenocka84
6. dec 2009

ahjo sweet
ako sa mas?

tinika maly je fakt uzasny, a totalne fotogenicky

puma.sue
6. dec 2009

tini, ja som pozrela uz nejake foto vcera, len tak zbezne, ale teraz som si to poriadne poobzerala, uzasny je 😉

sweetberry
6. dec 2009

ahoj lenocka ni dnes moc dobre nie a ty ?

puma.sue
6. dec 2009

sweet, preco sa nemate dobre? stalo sa nieco?

sweetberry
6. dec 2009

nie len nemam naladu bojovu mam

puma.sue
6. dec 2009

aha, ja tomu hovorim, ze som vstala hore ritou, ked som takto naladena...
drz sa, dobre bude.

sweetberry
6. dec 2009

no len doma mi to nejako nepomaha ale asi by ma rozculilo aj keby je niekto na mna teraz prehnane mily nic nepomaha cim to zahnat uz aby bol pondelok
asi mi chyba aj ina aktivita ako len toto doma tu

puma.sue
6. dec 2009

joj, co by som dala za to, keby ma cakali teraz nejake dni volna...
ja som sa nezastavila az do dnesneho obeda...

lenocka84
6. dec 2009

sweet tak ja dnes po dlhsej dobe dobre
vynimocne
uvidim dokedy to cele vydrzi

tinika
6. dec 2009

kočky dakovame
aj vam prajem taky uzlik stastia 😉

sweetberry
6. dec 2009

lenocka a preco sa mavas vacsinou nie dobre ?

lenocka84
6. dec 2009

tini casom vsetko budeeeeee

sweet poslednu dobu som mala taku dost zlu, ale konecne svita na lepsie
sme s polovickou boli v takou stadiu ze rusime svadbu

sweetberry
6. dec 2009

lenocka aha no tak to mi je luto ze ti nebolo dobre ono je asi to pocasie vsade rozne a premenlive( vo vztahu)
ale som rada ze si teraz ok

lenocka84
6. dec 2009

sweet tak uz bolo na case
uvidime ako dlho to slniecko bude svietit

puma.sue
6. dec 2009

leni, super, takze v januari budu kolace??? 😉

sweetberry
6. dec 2009

lenocka drzim palce aby co najdlhsie ved ta caka najkrajsie obdobie a to ta bude naplnat 😉
u nas je to trma vrma

anaxamon
6. dec 2009

awojte babuchy🙂

siouxie
6. dec 2009

ahoj, anax 🙂
ako si víkendovala? 😀

lenocka84
6. dec 2009

ahoj pumi
tak zatial sa vyjasnilo tak snad ano

hello anax aj siouxie

siouxie
6. dec 2009

čau Leni, tak blahoželám k úspešnému zvádnutiu situácie. 🙂

lenocka84
6. dec 2009

siou tak uvidime ako dlho, zatial sa snazi
tak nech mu to dlho vydrzi a nech ma malo vytaca 😀 😀 😀

siouxie
6. dec 2009

tak si si zaželala aj sama, ale niečo v tom duchu som chcela aj ja 😀 😀

lenocka84
6. dec 2009

dakujem
aky si mala vikend?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre