Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
14. mar 2010

vav horsie veci su ale bud rada ze ta obchadzaju noo mozno aj daco vyhras 🙂

bublinka11
14. mar 2010

Ahojte, Vavi klud, uvidis, sklo date spravit a o par dni si uz ani nespomenies, ze sa ti taketo nieco prihodilo.
Alebo vyhras na sportke prvu cenu a o tyzden porozbijame sklene vyplne vsetky ostatne...ked to prinasa stastie 😀

shaarka
autor
14. mar 2010

hlavne ze si sa neporezala

zuzana36
14. mar 2010

cauko,

pridam historku>
jednehp pekneho dna som si povedala, ze dobehnem manzelika a tak som mu volala,ze sa musi ponahlat domov, lebo hlasili, ze smeti nebudu brat v stredu, ale ze uz v pondelok a ze nie pri dome, ale pudlice treba ovviest po najblzysiu hlavnu cestu 😀
no a on, ze to co je za pakovinu, aby on tahal 2! kose taky kus k hlavnej ceste. ja ze neviem, ale ja urcite nepojdem a ze idu uz aj ostatni. tak dobehol domov- ledva to stihol a v obleku zobral kose a siel. ale mi to nedalo a chechtala som sa nenormalne a sused len hladel kam ten moj ide. a ked sa ho pytal, tak ten moj mu hovori, ze nech ponahla, lebo to nestihne do 17stej odviest a ze bude mat dva tyzdne plne kose!

volala som to iste kamoskam, jedna toho svojho nahnala TAXANOM domov a este si aj kos podpisala, vraj aby im ho nezamenili.
stopla som to az ked sa stretli na krizovatke. kamoskin muz sa isiel usulat. do dnes mam e z toho zabavu 😀

pipimiska
14. mar 2010

ahojte 🙂

vave,neplac,co si pipi? 😅 ..ved to je len sklo 😉 prave ze mate ist na veceru,lebo teraz nemas na com vecerat 😅 😉
ja som dnes bola v metre a tescu a kupila som podbradnik 🙂 aaa kopu fajnotky 🙂
kapustnica je tak brutalne dobra,ze urcite nikto nevie urobit lepsiu 😀 😀

shaarka,si zlata 😀 ..ja cikam bezne tolko, placem koli inym blbostiam 😀

shaarka
autor
14. mar 2010

zuzi, to je kruteeeeeeeeeeeeeee 😅 😀
a to bol prvy april?

pipimiska
14. mar 2010

jooooj a este nocnu koselu do porodnice som si kupila s macikom 😵

zuzana36
14. mar 2010

sharka nebol, to bz mi ani neuveril 🙂

pipimiska
14. mar 2010

zuz,ja by som si take nieco nemohla dovolit 😅

shaarka
autor
14. mar 2010

a nehneval sa potom? 😅
moj by sa hneval, urcite by sa nesmial 😔

zuzana36
14. mar 2010

vobec sa nehneval a ani nikto sa nehneval, to urobis iba ak vies ku komu si to moyes dovolit 😀 a vayne to bola sranda

shaarka
autor
14. mar 2010

teda... nic v zlom, ale ja by som sa na tom asi nesmiala 😀 😀 😀 sory 😅

siouxie
14. mar 2010

rozkaz vedúca! 😀

siouxie
14. mar 2010

btw už neklepem a som zdravá 😀 😀 dúfam 😕 teda aspoň zdravšia ako včera 😀 😀 a vy sa máte dobre?

zuzana36
14. mar 2010

shar pochopila by si keby si zazila, ale mas odpustene, keby aj nie, ved som uviedla, ze to musis vediet ku komu si co dovolis

vavenka
14. mar 2010

Zuzi fajnee 🙂 🙂 si ma rozosmiala 😀

No nakoniec ma herec ukecal, zlaty bol, ze ci som pipi (pipi 😀 ) ze by som si nerobila hlavku kvoli sklu, ze ved nic sa nestalo, a ze nech idem s nim na pizzu, ze on bezo mna nejde, tak teda som sla, ale sadli sme len do kuta, lebo je na mna dezolatny pohlad 🙂

Pipi a co este fajne si pokupila? Koselu nocnu mas aj s tymi otvormi na didy? Ja som kupila u cinana tiez s nejakym detskym obrazkom, ale s tym ze otvory na nej si vyrobim sama 😉

zuzana36
14. mar 2010

no dievcata koncim, idem sa kraslit, papa

shaarka
autor
14. mar 2010

zuz, kam ides?

aj ja mam koselu od sikmacov, ale ma gombiky, hadam budu stacit

vavenka
14. mar 2010

Shaar isto bude, a ja som si tak povedala ze za 4 evri hoc aj ju postriham na kojenecku, tak mi nebude luto 😉
A aj tak mam silneho tusaka, ze ju neobleciem ani raz, ako sa poznam 😀

shaarka
autor
14. mar 2010

predas. 😀
ja som kupila kurnik az za 6! 2ks.
ale aj na doma asi lepsie ako MM tricka, - tie su velmi kratke 🙂

vavenka
14. mar 2010

Hehehe ze predam 🙂 no to isto nie 😉 ja som len nakupovaci typ 😀

Ja teda vobec nenosim nocne kosele - v zime gatky a tricko na spanie, v lete len tricko, popripade nic 🙂 ....

vavenka
14. mar 2010

Joj a som sa nepochvalila - vcera som len tak prebehla aukcie na mmb, a predstavte si aka tam bola ponuka - ze mlyncek na mak 😀 😀 takze uz aj ja budem mat 🙂 bola som jedina ktora potvrdila vyvolavaciu cenu 😀

bublinka11
14. mar 2010

Jej Vavi, to mas super...ja neviem aukciovat...ale mlyncek by som prijala 🙂
A je mi sympaticke tvoje spanie, ja sice v zime musim mat poriadne hrube pyzamo, ale v lete asi tak ako ty... 😉

pipimiska
14. mar 2010

som zadrrichmala,dobre padlo 🙂
ja mam taku za 12e na oboch stranach gombiky,mila je,ja som myslela,ze ju pouzijem len v nemocke,ale fajna je aj na doma,kratucka pod zadok-sexi 😵

mnam pizzaa 🙂 no vidis vavi,hlavne ze sa ti nic nestalo,ja som vcera rozbila tanier z mojej sady co len nachvilu bola v ponuke a uz ju v obchode nemaju a to uz druhy sa rozbil 😒 tiez cakam,ake stastie mi to prinesie 🙂

vavenka
14. mar 2010

Bubli bud rada ze nevies, ja som sa tam nahlasila asi 2 mesiace dozadu a uz som polozavisla 😀 😀
Aj ked musim uznat ze niekedy sa tam da vyhodne nakupit, ale niekedy ti dojde uplna hovadina - ako moje "uzasne" saty.....

No u nas v byte mame dost teplo, takze aj v zime sa da spat v striedmejsom nocnom obleceni, aj ked naha si samozrejme netrufam... Ale v lete to milujem 😵 😵 😵

pipimiska
14. mar 2010

ani ja som nikdy neaukciovala ..
kcela som sa fotit aj s hlavou,ale asi az zajtra,bo som ju kcela umyt,ale zaspala som 😝

pipimiska
14. mar 2010

nevieme co je s dzou?

vavenka
14. mar 2010

Pipi 🙂 🙂 tak aspon si si pospala fajne....

No myslim ze po porode asi ani nebudes riesit, ci je kosela na spanie sexi alebo nie.... Teda aspon ja to urcite riesit nebudem... A ktovie, mozno uz v maji budu fajne teploty a ja budem spat uz len v kojeneckej podprsenke 🙂

tuzimpobabatku
14. mar 2010

ahojte kočky, chcem sa vás opýtať, od 12.3 som začala stimulku, zajtra 15 teho idem na predoperačné vyšetrenie kôli OPU. Viete mi povedať, že za kolko dní od začiatku stimulky zvyčajne robia OPU??. Ide o to, aby mi platilo predoperačné vyš., lebo má platnosť iba 21 dní. ďakujem.

pipimiska
14. mar 2010

vave,jakze nebudem riesit,kcem predsa draaaazdit manzela 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre