Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
18. dec 2009

Tie nase psy su strasne podarene ako tak citam 🙂 Nasej ked brali krv z labky, tak na nu potom nechcela ani stupat, lebo sak tam mala leukoplast, nie?To znamena ze je straaaasne zranena. A dostat ju do vane??? Uz len ked zazrie ,,svoj" uterak tak je pod lavicou v kuchyni a tvari sa ze spi 🙂

siouxie
18. dec 2009

Leni 😀 . Kde ju budete mať cez sviatky?

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie, ahaaaaaa 🙂
no nieco na tom bude. ina psychologia! 😵

ja sa priznam, ze jednak sa mi s nou tam na chodbe nechce mordovat, takze ak sa boji, tak ideme dnu.
alebo ked je fakt ze zablatena, tak sa jej milo prihovorim, dam jej prikaz ku mne, sadni a potom utieram laby. problem je len vtedy, ked ju (hlavne MM) chyti oboma rukami za zadne napr., alebo ked sa ju snazi utriet nadvihnutim prednych.

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie a nevies poradit nieco pri cisteni usi? nechcem ju tyrat, ale raz za cas jej treba usi vycistit. myslim tou vodickou, co jej nalejem do ucha, potom tak cvachcem vonkajsie ucho a potom ju necham otrepat. tobimu to problem nerobilo, i ked nadseny nebol. jellu ale musim dat lahnut na bok, jednou rukou jej tlacim hlavu k zemi (papulu) a druhou nakvapkam a potom cvachcem. no straaaasne divadlo.

siouxie
18. dec 2009

Noo, tak to potom nie je nič hrozné. Len nutešovať a nechlácholiť, v žiadnom prípade. Naučila som sa, že slovo "neboj sa" je tabu. Skôr sa tomu nášmu dilinovi vysmejem, keď vidím, že je z niečoho pokakaný a fakt to funguje 🙂 .

vavenka
18. dec 2009

Caute 🙂

Pozeram ze nielen ja som vcera mala "paradny vecer".... No - girlandy ostali neozdobene, stol a gaucovka poodtahovana a herec zahajil protestny spanok uz o 20:00 - este stale je to v tomto stave 😠 😠
Ale tak rano som dostala sms, ze mna aj nase babatko miluje 😀 😀 😀 no tak a hnevaj sa 🙄 🙄 🙄 /podotykam ze to nepise casto/....

Ja dnes za tatom do nemocnice a inak nic, tiez sa chystam na vaccsi nakup, rozmyslam ze pojdem sama, len sa mi to asi nebude chiet vlacit 😒

Pozeram ze zas mame kYnologicke okineko 😅 😅 tak len zelam nech vas hafovia posluchaju, ja ziadneho nemam, takze sa neviem pripojit 😉

lenuska85
18. dec 2009

Siouxie pekne si to napisala s tym strachom 🙂 Som nieco podobne uz citala a snazim sa to aj aplikovat, ale niekedy sa to neda. Naposledy ked sme sa isli vencit hodil vedla nas taky debil pubertalny petardu, Borka sa zlakla, vyvliekla sa z obojku a utiekla chvalabohu k vchodovej brane. Ani som sa nestihla spamatat a bola prec. No a potom sa tak bala, ze ostala ako socha sediet v kutiku. A ked som sa snazila ju odtial dostat, ludia na mna pozerali ze ju tyram! Dokonca mi jedna pani povedala, ze ked som nechcela mat psa tak som si ho nemala kupovat!
Ale vtedy sa s nou fakt nedalo pohnut. Ani podobrotky ani nasilim. Neviem co by na to povedal psycholog 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

a este jeden problem, zhodou okolnosti vcera - ohnostroj (aj burka, aj jednorazove dute buchotanie, pripominajuce vystrel). tym, ze je utlukova (a krizenec polovnika), myslela som si, ze burka nemoze byt problem. opak je ale pravdou. zazili sme uz asi 3 ohnostroje a 2 burky, ale strasne nieco. vcera behala jak splasena z kuchyne do izby (lebo ja som bola v izbe a MM v kuchyni), tak som potom prisla aj ja do kuchyne, nech sme vsetci spolu. skusala som na nu rozpravat, ale marne. bola uplne mimo, vyplasena, usi sklopene jak sa len dali, obcas knukla, a pochodovala stale dookola. dali sme nahlas radio, smiali sa, rozpravali, salili sa s MM jak debili, ale zbytocne. ohnostroj aj tak pocula. skusala som ju zaujat fakt uplne vsetkym, co ma rada, nereagovala. tak som jej chcela dat piskotu len tak, bez prikazu, ale iba ovonala a zas nekludne preslapovala - proste ju neviem zaujat vobec nicim, na vsetko kasle. skusala som ju aj poslat na miesto do pelechu, ale nie... ona len bude sediet pri mojich nohach a obzerat sa vyhukane, odkial jaky demon vylezie... nevies podarit, co s tym? ide silvester a viem si predstavit, jak sa bude chudatko bat. lebo delobuchy nebudu len o polnoci, samozrejme.

siouxie
18. dec 2009

shaari, to je výborné, že používaš vodu - spôsobom vypláchnutia (vyčvachtania 😀 ), tak sa to má, aby to bolo efektívne. Len ten tehcnologický postup je dosť nátlakový - tlačenie hlavy k zemi 😒 , nič moc.

Chápem, že inak ti to nejde. Ťažko sa takto na diaľku radí, ale my to robíme tak že mu dám uterák okolo krku (už to keď vidí, snaží sa zdrhať, ale nedovolím mu to). Musí sedieť. Nalejem do jedného ucha, počvachtám (držím v ruke kúsok toho uteráka, čo má na krku). Potom ho chytám celý (uterák) a uskočím, aby mohol zatrepať ušami. Rovnako pri druhom uchu.
Ale je fakt, že to väčšinou robievame na dvore, v byte sa tomu vyhýbam. Musíme to ale robiť dosť často.

lenuska85
18. dec 2009

Siouxe na Vianoce bude s drahym, kedze budem na vychode a 29. pridu obaja k nam na vychod 😀 Chvalabohu, ze miluje cestu autom a nerobi problemy. Je jej jedno ako dlho sa vezie, pokojne spinka vzadu.

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie, o vyklepanie usi nejde, robim to v kupelni alebo na chalupe, takze ok, nikdy nejde nic viditelne (ako pri jazvecikovi toho bolo milion, fuj) ale skor ide o to, ze ako zaciti jednu kvapku v uchu, tak okamzite nahne ucho, cize jej to vsetko hned vytecie bez toho, aby som jej to tam vycvachtala aspon chvilku. preto musi pri tom lezat, aby jej to natieklo dnu. ale ked uz ju dam takto lahnut a nedovolim sa jej pohnut, tak lezi, nemeta sa, len gula ocami. no a potom jasne ze veeeelka pochvla, trosku sa salime a potom dostane suchy chlieb 😀

siouxie
18. dec 2009

Tak takéto veci rieši RD úplne najradšej. Má fenečky, ktoré mu zdrhali neskutočným spôsobom pri búrkach a ohňostrojoch a dostal ich z toho 🙂 .

Fakt si skúste dobre prečítať jeho fórum, radí tam presne v takýchto prípadoch. Osobne by som určite zvyšovala hranicu tolerancie na nezvyčajné zvuky.

Stiahnite si rachoty z netu (búrky, buchoty a podobne). Určite sa to dá niekde nájsť. A púšťala by som to do blba dosť nahlas. A žiadne zdrhačky, budeš sedieť tu pri mne. Neutešovať, nechváliť ignorovať. Prípadne možno zamestnať (neskôr) niečím iným, veľmi zaujímavým a príťažlivým. Pôjde to pomaly, určite to bude chcieť kopec trpezlivosti.

Nám sa to zatiaľ s petardou nestalo, tuto u nás je našťastie dosť kľud. Silvester vôbec neregistruje, chrní a raz sme ho aj zobrali na dvor a v pohode (samozrejme nie na dlho, len sa trocha počudoval a išiel drichmať). No a z búrky máme strašnú srandu, to sme zažili xkrát a máme z toho veľkú zábavu. Normálne som ho naučila tešiť sa z toho, trdielko moje 😀

siouxie
18. dec 2009

shaar, k tomu uchu - musíš jej ho držať, keď to tam leješ, aj môj sa mykne, ale snažím sa ho povelom udržať na mieste. Keď už leží, snaž sa jej čo najmenej tlačiť tú hlavu k zemi, je to dosť veľká hrozba pre ňu (aspoň podľa tvojho opisu si myslím).

vavenka
18. dec 2009

No tak nic, dajte vediet ked, skonci poradna 😉

siouxie
18. dec 2009

vavi, nie, prepáč 🙂 Tak už sa zmieruje? 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

siouxie, hlavou mykne VZDY, takze som to prestala skusat, je to reflex, na ktory aj ked sa pripravim, nestiham reagovat a ani mu zabranit.
neboj, s tou dominanciou to neprehanam, viem co myslis 😝

shaarka
autor
18. dec 2009

vaaavi, ja uz som skoncila 😀

siouxie
18. dec 2009

ja už len poslednú poznámku Lenuške: Na ľudí sa vyser! Nikdy, keď riešiš niečo s pesinou vôbec neregistruj okolie. Toto mi dosť dlho trvalo, ale je to dôležité 😉

vavenka
18. dec 2009

Ale zeny sak ja nic v zlom, pekne ze sa radite 🙂 len mna vseobecne serie ked sa neviem zapojit do nejakej debaty 🙂 my vsevedkovia to mame tazke 😀 😀

lenuska85
18. dec 2009

Cez vikend uz budete robit nejake vianocne pripravy? My by sme chceli ozdobit stromcek a piect nas prvy chlebik... lebo Jezisko nam priniesol vcera pekaren 🙂 Tak som zvedava, ci ho nevyhodim do kosa 🙂

lenuska85
18. dec 2009

A Siou snazim sa odvtedy kaslat na ludi, hlavne nech sa pesine nic nestane.

siouxie
18. dec 2009

Leni, ja už asi niečo upečiem, dúfam. Fí, takže pekárnička, som zvedavá, čo na ňu povieš 🙂

nellie_
18. dec 2009

ahojte... 😀

vavi tak to sme dve co sa nevedia zaradit - ja tu tiez iba citam uz asi hodinu... 😀 😀 😀

siouxie
18. dec 2009

nellie tak to sa ti čudujem, že si mala nervy to vôbec čítať 😀 .

Ja tiež niekedy nemám ako prispieť, tak si počkám 😀. Ale to je normálne, nie? 🙂 😉 Aj keď psie fórum z toho nemjusíme robiť, ja viem 😀 .

lenuska85
18. dec 2009

A kedy zdobite stromcek??? Siou dufam, ze nebudem sklamana, lebo som sa na nu dlho strasne tesila. Uz som si pozrela recepty na bagety, poobede idem doplnit zasoby muky 🙂

A ja nepeciem, mne pecie zatial babicka a maminka. Mozno ked budem s MM travit Vianoce spolu tak sa pustim aj do pecenia...

siouxie
18. dec 2009

Leni, my asi budeme tak v utorok alebo v stredu. Uvidíme. Mne tiež niečo napečie aj stará mama, ale väčšinu ja. Aj pre ocka a brata, maminu už nemáme... 😔

lenuska85
18. dec 2009

To ma mrzi Siouxie. Najhorsie je to na taketo sviatky. Aj my budeme tieto prvykrat bez jedneho clena rodiny 😔

A my mame len taky maly stromcek, na stolik... a umely. Uz davno sme nemali zivy stromcek.

siouxie
18. dec 2009

No a nám zomrela ešte aj na Vianoce... Už je to pár rokov, ale čo ti budem hovoriť...

My kupujeme živý, ale stále menší. Skôr taký hustejší a širší. Aj keď mám voči živým výhrady, alen sme nikdy nezohnali poriadny umeláč 😒 Resp. nemám na to nikdy nervy a čas hľadať. 🙄

nellie_
18. dec 2009

siouxie - ved ja to beriem v pohode to ze som sa nevedela na vas napojit... 😉 🙂
ja som prudko tolerantny človek 😀 😀 😀 takze vaske "psie okienko" vam odpustim.. 😀 😀 😀

my robievame so segrou stromcek vzdy den pred vianocami.. toto bude posledny krat co budeme u mojej maminy.. ale kedze sa prestahujeme len oproti tak aj o rok si segru stiahnem a bude zdobit stromcek so mnou aj tak..to je taka super tradicia - robime to tak odmalička ze ho zdobime len my dve a mamina v kuchyni pecie "pupačky" (take tie malinke stvorceky plnene lekvarom co sa potom osypu makom a maslom, u nas sa to tak vola 🙂 )...

leni isto neobanujes tu pekaren 😉 je to super vec... 🙂 🙂 my si musime nakupit lidlacke zmesi lebo uz nemam a aspon nebudeme musiet medzi sviaktami chodit vôbec do obchodu, kedze si chleba doma upecieme... 🙂

nellie_
18. dec 2009

my mame umely stromcek.. minuly rok sme ho kupili ja s MM mamine a je na nerozoznanie od ziveho, sice bol drahy ako slak ale nelutujem... 🙂 je fakt nadherny a husty.. mamina ma malu obyvacku zivy by mat nemohla.. ale ja si o rok dam do mojej mega obyvky zivy... 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre