Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
23. dec 2009

no neviem ci sa mi sem este podari dnes dostat... 😉

tak ja Vam vsetkym chcem popriat nadherneeee Vianoce - poriadne si ich uzite so svojimi rodinkami a oddychnite si.. 😉
c
muuuuuk 😵 😵 😵 😵 😵

a vela vela darcekov.... http://www.funny-potato.com/blog/wp-content/upl...

lenuska85
23. dec 2009

Tak ja uz tiez pomalicky idem.

Takze Vam vsetkym prajem krasne a pokojne Vianoce, vela vela zdravia Vam aj Vasim malinkatym bublinkam, nech pekne rastu. A vela vela darcekov 😀

Som rada, ze existuje tato stranka a tato tema a ze ste VY. Uz som sentimentalna 🙂

Krasne Vianoce!

flyangel
23. dec 2009

ahojte..prave som dosla z robotky a taka mokra som este asi nikdy v zivote nebola ako dnes...az po kolena som bola mokra...totiz nechcela som aby ma zrazilo auto na chodniku tak som musekla zist z chodnika do topiaceho sa snehu a tak som mala uz nielen mokre czmy ze a puncosky a ponozky ale aj rifle po kolena 😠 😠 😠 😠 😠 taaak uz len dufat ze taketo otuzovanie neuskodi mojmu zdraviu cez sviatky...

vavenka
23. dec 2009

Ja sem este urcite pribehnem, ale tiez prajem stastne a vesele, hlavne si oddychnite cez sviatky a nacerpajte novych sil do dalsieho roka 🙂

A neuverite, herec vstal z gauca! Mozno aj povysava, co mi slubil tusim v pondelok 😀 😀 😀

madeline
23. dec 2009

ahojte,

prajem krásne sviatky, nech sú pokojné, štedré a v kruhu najbližších 🙂

flyangel
23. dec 2009

cauko made aj ostatne kocky co zajtra nepridete tak vam zelam stastne nadherne a pohodove Vianoce plne zdravia a lasocky a tiez zdravych babätiek a pozitivnych tehu testikov 😀 😀

slniecko77
23. dec 2009

ahojte 🙂
..vidim, ze uz vsetci v predvianocnej nalade...tak ja mam dnes v plane vycarovat salat, tiez za kybel a upiect nejaky kolac 😵
..kedze vcera som behala s handrou po dome xixi
..Vavi a mne sa meno Lujza paci..ked je tvoje oblubene tak nech si vsetci naokolo nan zvykaju 😉

shaarka
autor
23. dec 2009

salat dorobeny, nakoniec som musela pridat este zemiaky, lebo bol riedky a vobec - salatu bolo malo... teraz spolu 9,2 kg 😀 + bonus pre segru - bez tatarky a majonezy, lebo ona ma rada "na kyslo" 🙂
MM nakupuje darceky 😠 😠 😠 a strom 😀
mna caka este mierne upratovanie (sak sa nepretrhnem, nie? 😀 ) a strudla. ale do nej sa mi nejak extra nechce pustit. ktovie, ci si ju nenecham na zajtra... 😝

a to secky, co prajete krasne sviatky, sa sem uz dnes/zajtra nedostanete? 😕
😵 tak pre istotu - aj vam krasne sviatky 😵
plus vam prajem minimum kil navyse, ziadne horiace stromceky, zabehnute kosti v krku, zlomene nohy alebo podobne veci nemile 😀

flyangel
23. dec 2009

Lujza je myslim si ze dost nezvycajne a malo pouzivane meno a prave preto si myslim ze je to super meno 😉

slniecko77
23. dec 2009

xixi dik Shaarka 😉
..ja prave balim vianocne darceky a manzel je este v praci, maju dnes spolocny obed a snad dnes donesie stromceeeeeek a vecer ho budeme zdobit 😀

vavenka
23. dec 2009

Shaari ja sem urcite budem nakukat, sak aj tak som vacsinu casu online 🙂
Oco uz volal drahemu, nech mu poda nejake zapasy v Nike, takze uz je to zjavne ok 😀 😀 len doktor este stale nevie, kedy ho pustia 😠 😠

aa teda tesila som sa predcasne, vstal z gauce lebo ho pritlacilo na WC 😀 😀 uz je spat v polohe lezmo 😀 ale sak co, nech si oddychne chudacik 🙄 🙄 🙄

vavenka
23. dec 2009

ze z gauce 😀 😀

siouxie
23. dec 2009

vavi, prepáč! ja som išla potom upratovať. Tak aspoň dodatočne robím ich asi na 160 stupňoch, odhadom asi tak do 15 minút. Prípadne pozri jeden odspodu a ak ti už začne ružovieť, hneď vyber. Chvíľu počkaj a ešte veľmi teplé obať v cukre. A teraz vás idem dočítať. 😀

siouxie
23. dec 2009

nellie, dík za vianočný darček 😀 (ten vtip 😀 😉 ). Krásne Vianoce tebe aj všetkým ostatným, ktoré sem už nebudete môcť nakúkať.
shaar, ja som práve dala variť zemiaky do 8 litrového hrnca 😀 dúfam, že bude dosť...

Vavi, tato je terminátor? 😀

vavenka
23. dec 2009

Siou dakujem za rady, uz sa tesim jak nam to tu bude rozvoniavat 🙂
A som sa rozhodla ze nerobim kapustnicu, lebo zajtra ideme k nasim a potom na minimalne 2 dni k potencialnym svokrovcom na vidiek, takze spravim az medzi sviatkami..... Takze sme si postavili vyvar z bravcoveho rebra 😀
No a drahotka moja uz aj postele obliekol, aj balkon popratal, v podstate uz len povysavame, este nakup absolvovat a mozem sa zacat motkat v kuchyni 😀 😀

pipimiska
23. dec 2009

ahojteeee 😵 viaaaanoce viaaanoce prichadajuu....juchuu tesim sa na prekvapenia,jak male dieta som 😀
tak ja som si secko nechala na poslednu chvilu,furt mi nieco prislo do toho,takze prave zdobim stromcek uz dve hodiny a este asi 2 hodiny budem 😅 tolko seprepeticky mam ze hruuza,sa mi kruuuti hlava,fuj...
plus jak naschval od rana ma pobolieva zaludok,ked nieco ziem prestane ale uz o 15 minut zas zacne a plus ta hlava..a to sa chystam este piect bananovo cokoladovo pudingovo slahackovy dezert 😉 ist kupit nejake darceky,baliaci papier a pratat.. a na zajtra si necham kapustnicu,salat a rybky a rezniky vyprazim 🙂

otazka pre tehule: ktory med sa moze v tehu?ktory nesposobuje alergiu?dik za odpovede 😝

tym co uz zdrhaju a nepridu prajem kraaaasne pokojne zasnezenee vianoce a vela prekvapenii a radosti a tak 😀

shaarka
autor
23. dec 2009

pipi, ja len v kratkosti: papam med, aky kupim - kvetovy? domaci? neriesim 🙂 neviem nic o alergiach, medik je predsa fajnucky 🙂 a zdravy 😵

pipimiska
23. dec 2009

len je to zevraj silny alergen a ze alergicky by ho v tehu nemali jedavat..ja som alergicka,preto som sa pytala 😉 ale dik zajtra si ho urcite trosku dam,milujem oplatky a medik 😵

shaarka
autor
23. dec 2009

pipi, tak potom neviem, radsej neriskuj, nech si neuskodis 😅

bublinka11
23. dec 2009

Ahojte krasky, nestiham vas, lebo dnes musim vsetulinko stihnut!!! Takze kapustnica uz je, vsetky kolace napecene, ryba tiez a salat sa prave robi...
Mame dnes Vianoce s manzelom, take male, lebo zajtra ideme k nasim...tak zajtra budem mat len nohy vylozene...snad sem este pridem, nebudem zatial priat 😉

anaxamon
23. dec 2009

no cafte🙂)

som si zdriemla ked som dosla tak skoro domov, potom ficala do kostola a este drobne nakupy ale konecneeeeeeeeee som kupila darcek krsniatku, juchuchu tak som sa tesila este som predavacke vravela ze mi zachranila vianoce 😀

monky1
23. dec 2009

ahojte, babule, trochu vas zanedbavam, ale inak to nejde

ja som sa dnes KONECNE zastavila, od rana sa krutim v kuchyni - dnes som este urobila medovy kolacik s plnkou a piskotami, nase oblubene kysnute makove trojuholnicky 😵 😵 ...skusala som aj 2 plechy orechovych, kysnute kapustniky k zajtrajsej polievke - som na ne zvedava, lebo som ich robila prvykrat a este toto, alen nie z kysnuteho (3 kysnute cesta na den by som uz nezvladla ), ale z listkoveho http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13366
medzitym perkelt na smotane s kolienkami, kt. si hana zmyslela a este ma caka pozliepanie lineckych vsetvarov a ozdobenie cokoladou
a ked to zvladnem, odpadnem ako zbity pes a vstanem az na Novy rok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inak prajem Vam nadherne a pokojne Vianoce, vsetkeho hojne 😀 a to iste aj do noveho roka 😉

anaxamon
23. dec 2009

kocky tak krasne vianoce prajem, kedze ste sa uz vsetky odmlcali a zajtra verim ze niktora z nas nebude mat na net cas...

nech ich mate pokojne plne lasky a pohody... 😉

slniecko77
23. dec 2009

Merry Christmas to everyone 😵
..pokojne a stastne sviatky

vavenka
23. dec 2009

Taak konecne sme sa dotrepali z nakupu, kokso sme boli snad v najgrahsich potravinach v kosiciach 🙄 🙄 no co uz....
Ale mamke som kupila uplne ze skvele cizmy - akcioo zo 69,- na 39,- - krasne kozene cierne pod kolena na nizkom, viem ze jej treba, ona by si nikdy take "drahe" nekupila, ale to ze da za zimu 3x po 15,- eur za cizmy, lebo sa jej furt rozpadnu, to uz nevadi 😀 😀 😀
No a idem robit tie vanilkove rozky 🙂

monika0001
23. dec 2009

***************Nech vianočný zvonček ti šťastím zvoní,
nech vianočný čas sa v lásku zmení,
a tak krásne ako sa hviezda ligoce,
tak nádherné a tajomné vám prajeme Vianoce... ****************

Moni a Igi

puma.sue
24. dec 2009

bre ranecko...
my uz po "nasich" vianociach...
dnes pokracujeme u nasich, ale padruh cestuje na vychod... od raja 😉
takze kazdy bude so svojou rodinou...
ale aspon nemusim NIC robit uz... 😀

***chcela som vam zazelat pokojne prezitie vianocnych sviatkov v kruhu vasich najblizsich...***

siouxie
24. dec 2009

ahoj, pumi 🙂 Práve som na teba myslela, že aké ste mali Vianoce 😉 😀

Tak ešte krásne sviatky aj tebe u vašich, pekne si oddýchni a nechaj sa obskakovať 🙂

puma.sue
24. dec 2009

siou, celkom v poho som to ustala, aj ked, rozbila som pohar ked som ho utierala, nepodarila sa mi ryba - lebo som zvolila sprostu panvicu na vysmazanie... a tak. mala som hlavu v smutku, ale nakoniec som zistila, ze nie o tom su vianoce... 😉
strasne dobre nam bolo, pokvakali sme, porehotali sa... a dobre mi to padlo...

vy kedy idete k rodine? alebo budete sami?

siouxie
24. dec 2009

Tak som rada, že vám bolo veselo, to, že niečo nie je úplne dokonalé, je aj tak väčšinou o tom, že to tak vidí iba ten jeden dotyčný človek, ostatní si ani nič nevšimnú 😀 aspoň ja mám takú skúsenosť.

Ocino s bráchom prídu už tradične k nám, m. ich pôjde zobrať. Kedysi sme chodili my, ale nejako sa to obrátilo 😀 Brácho potom u nás preleží 4 dni a veľmi si to užívame 😀

Včera večer sme boli ešte u nich, po kapustu a potom sme pri Love actually ozdobovali stromček. Už som sa cítila maximálne vianočne. Len som už mala dosť po celom dni. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre