Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
28. dec 2009

puma hej ako inak, ale s nadejou ze bude ako den pred vianocami a pojdem na obed domenkov🙂)

leni dakujem si zlata 😵

lenocka84
28. dec 2009

a ty dnes uz pracujes?

puma.sue
28. dec 2009

ved jasne, ze budes vediet, ze sa udialo, len nechcem aby si si z toho robila velku hlavu a hlavne nestresuj.
ved mate vsetko vybavene... nie?

lenocka84
28. dec 2009

pumi viac menej ano, a uz sme aj 2 svadobne dary dostali, kedze tito ludia nebudu na svadbe, a zacalo to celkom slusne
dnes volam do salonu ze dohodnut skusku na saty, a podla toho sa bude vyvijat ostatne
kadernicka, kozmeticka, a este aj morfo do toho

anaxamon
28. dec 2009

leni to mas len prijemne starosti🙂 raz ti take budu este chybat 😉

lenocka84
28. dec 2009

takmorfo uz mam vybavene, na 7.1.2010
este za slobodna 😀 😀

anax uz sa aj tesim, este treba nejake tie drobnosti dotiahnut do konca, a bude

nellie_
28. dec 2009

ahojte 😉

leni ty mas fakt prijemne starosti 😵 😵 ja by som to tiez este raz brala 😀 😀
ja si pametam aka nuda nastala po svadbe, ked som nemala co zariadovat a obvolavat a stresovat 😀 😀
takze si to fakt uzi 😉

ku tomu soferovaniu - ja som zatial este len taky "polovodič" 😀 😀 😀 mam papiere iba rok a zatial som najdalej soferovala v noci z Bojnic v lete co bolo asi 40km 😀 😀 inak jazdim len tu u nas po dedine a do vedlajsieho mesta na nakupy.. ale priznavam ze nie moc vela a teraz ked sa nam doserinkala prevodovka a neda sa poriadne zaradit jednotka tak nesoferujem skoro vôbec.. ale v nedelu som bola nutena odsoferovat od svokry lebo mm si so svagrovcami vypil a predstavte si ze som sa rozbehla na dvojke 😀 😀
co je u mna "skapinacky motora" fakt heroicky vykon 😀 😀
ale zas uznavam ze mi to uz skapina menej ako kedysi 😀

ja sa uz asi normalne nudim... rozmyslam ze co idem robit... 😅
so segrou sme trocha poupratovali a povysavali po vcerajsich kobylkovych navstevach a teraz veru neviem co budem... asi zalahnem pri knihu a presuniem sa do upirskeho sveta Edwarda a Belly 😀

puma.sue
28. dec 2009

nellie, teba to tak chytilo?
ja teda neviem o com to je, ale staci mi, ked niekde v casaku vidim zabery z toho filmu a viem, ze to nie je moja salka kavy 😀
ja som bola nakupit nejake drobnosti a na miestnom urade prehlasit si pobyt...
este k policajtom, a prihlasit adama na dane, ale to sa da najskor az 7.1. klasika 🙂

napraskala som sa nakladanym syrom a cervym chlebom a idem asi na chvilu haji.
padruh aj tak skor ako o 17 nepride... polievku mame zo vcera este a na veceru spravim mexicke chilly maso s ryzou, snad nebude frflat 😉

nellie_
28. dec 2009

pumi ja som sa do tych knih nutila rok a nechapala som co tak segra aj kamosky su z toho paf a dokonca aj moja mamina 😀 😀
no a ked som zacala citat tak ma to chytilo - nie ako ich ale - neomdlievam pri tom ale je to celkom v pohode citanie 😀

my sme mali dnes na obed fazulovu polievku s rezancami - mnam prijemna zmena 😀 😀

puma.sue
28. dec 2009

ja mam od vcera navareny vyvar zo spikovych kosti (padruh to miluje, tak som mu chcela spravit radost...), dnes ju dufam doje. ja uz nevladzem... ja si asi urobim paradajkovu so syrom, si na nu chutim uz dlho...
a teda vecer to mexiko bude u nas, snad ma s tym stary nepozenie... budem tazko improvizovat 😉

ja som dostala cisto babske knizky, ktore vacsina bab povazuje za "sproste" a "o nicom" ale ja ich mam rada, aspon si pri nich oddychnem... len sa mi este nechce citat. sem tam po veceroch nieco prelistujem.
dnes som listovala ale kucharsku knihu marcela ihnacaka, ktoru som dostala od Jeziska... a obavam sa, ze skor ci neskor nieco z toho urobim... milujem take kucharky, ktore maju kazdy recept nafoteny... tie jeho vyzeraju famozne 😀

ingulienocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavenka
28. dec 2009

Jeeej pumi aj ja sa prave chystam navarit paradajkovu, som nejak dostala chut 🙂
A som sa donutila pozehlit co - to, aspon daco teda pre dnesok....
Citam ze aj ty si sa donutila vybehnut kvoli papierovackam, tak super, hned je to lepsi pocit, ked spravis nieco, do coho sa ti ale vobec nechce, nie?
Dnes ideme k dvojickovej kamoske, ma dnes meniny, aj jezisko u nas nechal nieco pre chlapcov, tak sa celkom tesim, trochu pokvakame, chlapi si vypiju svoj pivec a potom mozno skocime uz len s mojim na pizzu 😅 😅

puma.sue
28. dec 2009

vavi, servus 😉
hej, je to dobry pocit, aj som nakupila co bolo treba, to najnutnejsie, spratala som prave v kuchyni - nenavidim premiestnovanie jedal z velkych do mensich hrncov a pod. ale mycka uz maka, aspon, ze toto nemusim riesit... najuzasnejsia vec roku 2009 (okrem toho, ze som nadobudla padruha 😀 ) je ten moj stroj, 3v1 - nedam na neho doputit... 🙂

tak mi napadlo, kolko maju vlastne dvojicky? ja neviem, co by som takym malkacom pokupila...
sesterka ma 1.5 rocnu dcerku a druha ma len 6 tyzdnovu, tu mini sme vyriesili peniazkami, nech rodicia kupia, co treba... ale tej 1.5 rocnej ozaj neviem co... najlepsie je asi opytat sa rodicov, co potrebuju, nie?

scarlette
28. dec 2009

ahojte kocky, ja uz net moc nestiham tak prijemne posviatkove obdobie a stastny novy rok, hlavne nech sa splnia vase zelania

my sme uz pokrsteni a vianoce boli celkom fajn, krpci nam dovolili sa aj v klude navecerat na stedry den 😀
ale najlepsie je ze z nich budu coskoro male pirane... uz nas strasia zubky 😀 😀 😀
co mate nove?

puma.sue
28. dec 2009

ahoj scarlette, parada, ze chalani sa maju k svetu 😉

su velmi pekni a vyzeraju dobrucki, ale isto mas co robit okolo nich 😀

scarlette
28. dec 2009

puma tomu ver, vsak teray ich s muzom dvaja nestihame, nech uz su zuby vonku 🙂
momentalne obaja spia tak si tu takto oddychujem 😀

vavenka
28. dec 2009

Pumi no chalani maju 3, 5 mesiaca, takze som kupila balenie plienok velke, teplacky, body a take smrncovne tricka s dlhym rukavom, a ponozky 😀
Caau scarlete, takze sa mate fajn, to je super, hlavne ze ste zdravi, ostatne sa nejak vyriesi, vsak? 🙂

Ja sa uz taak tesim na mycku - tu v byte uz nerieism, ale do domu kebyze nic nemam kupit, tak mysku ano, neznasam umyvat riad 🙄

puma.sue
28. dec 2009

vavi, presne ako pises. sla som od nasich rozmaznana - mali sme mycku...
a byvala som 6 rokov po podnajmoch bez mycky...
ale dalo sa to, kedze sme boli max. dvaja...

ale teraz, ked som zariadovala tento byt, som si dala podmienku, ze mycka je nevyhnutna 😉
mame sice mini mycku, ale som najstastnejsia na svete, ze sa s riadmi nemusim babrat...
😀

puma.sue
29. dec 2009

a prave som sa rozhodla, ze mi to vobec nie je trapne, ze som bola posledna vcera (pardon, o 16.11) a dnes ze budem prvaaa!!! som nas nasla az na tretej strane!!! to sa este nestalo!

ale BRE RANKO!
co mate dnes na plane?
ja mam padruha este v robote. ale budem zehlit, varit netreba. mozno mi pride kamoska a vecer ideme do divadla.
takze by som sa mala dat aj nejak do poriadku ale kua, ozaj neviem co si mam obliect...

vavenka
29. dec 2009

Ahojte 🙂
Ja som tiez toho svojho uz vyprevadila a rozmyslam co s nacatym dnom 🙂
Mozno sa pojdem pomotat po vypredajoch, chcela by som skocit za ocom, uz je doma a mamka je v robote, tak mu na hodku pojdem robit spolocnost, ale toto vsetko len za podmienky ze sa vytrepem z domu 😀 😀

Pumi a co v divadle? Juj ja som nebola asi 2 roky, naposledy v presovskom z roboty na frantiska z assisi a bolo to uplne skvele... Teraz v decembri sme mali ist na producentov, ale sa nejak presunul termin a nevyhovoval mi nahradny, tak sme nesli, a komplet cele osadenstvo, ktore slo, hodne sklamane bolo, tak sa aj celkom tesim ze to nevyslo.... 😅 😅

puma.sue
29. dec 2009

ahoj vavi, len sa pekne vytrep... vies dobre aky to je dobry pocit ked sa prekonas 😉
my ideme na tie vypredaje pozriet zajtra...
padruh je uz mimo domu, siel zarabat korunky... 🙂

ideme do studia L+S na Lasicu s Knazkom, mozno si niekde videla aj reklamu...
moj padruh je totiz "do Lasicu" a pod stromcekom si nasiel knizku o nom + tieto listky, tak sa tesi ako maly, ja som aj zabudla, ze tam ideme, len on vcera vecer zacal pistat... ze sa velmi tesi...

my chodievame do divadla relativne casto, uz mame aj nejake listky na buduci rok (=2010). brachovi s frajerkou sme dali pod stromcek listky na valentina do narodneho divadla. strasne sa potesili... to ale este nevedia, ze to nebudu romanticky sledovat sami 😉 mame listky hned vedla nich a bude to akoze prekvapko... 😀

anaxamon
29. dec 2009

bre ranecko prajem...🙂)

vcera sa nam podaril perfisny chlebik v pekarnicke, prvy 🙂) manzel robil hlavneho pekara

puma.sue
29. dec 2009

ahoj anax... my sme mamine kupili pekaren, ale este nepiekla, tak som zvedava, kedy da vediet, ze mame prist ochutnavat 😉

vavenka
29. dec 2009

Pumi tak to mate fajn, ten moj nieje moc na divadlo, vytiahnem tak raz za 2 roky v priemere - teda za pomaly 4 roky co sme spolu, sme boli raz, takze druha navsteva sa crta 😀 😀 Skor chodim s kamoskami, alebo z prace, ale tiez nie casto, tak max 3x do roka....
Este ked som bola v BA na skole, tak som chodievala do gunagu, sa mi pacilo 🙂 Joj a Lasica je uplne skvely, milujem jeho inteligentne-infantilny humor 😀 😀 so Satinskym boli svojho casu jednicky.....
A este som bola 2x na Donutila ked bol u nas, ten je tiez moja srdcovka som sa tak nasmiala az mi slzy tiekli 🙂
No taaak to teda bracho sa isto potesi ked vas tam uvidi 😅 😅

Joj este uvidim ci niekam pojdem, trebalo by umyt haro, a vobec sa mi do toho nechce 😅 a nemam auto, takze na druhu stranu Kosic autobusom sa musim trepat.... Este skusim mojmu zavolat, ci by ma neodviezol cez obed.... Joj hrozne mi chyba auto - mala som firemne 5 rokov, teraz sa citim ako bez nejakej casti tela, som spohodlnela.... ´

Cau Anax, a aky chlebik ste piekli? Takze bol fajny, hovoris? Ja som este neranajkovala a rozmyslam co.... Mame este doma vianockovy kolac, tak mozno ho obalim vo vajicku ala francuzsky toast, len kto potom bude vetrat pol dna 😀 😀

puma.sue
29. dec 2009

ja som si uz bez auta zvykla...
tiez som mala 3 roky sluzobne, ale byvame relativne strategicky, vsade sa viem odtialto dostat a padruh ma auto, takze ked treba, zvezieme sa. a maminu mam 10 minut peso... takze fajn prechadzka...

ja som uz po ranajkach, zbuchala som 2 rozky s pomazankou.. a smrdim od cibule, snad to zo mna vyprcha do vecera 😉 a aj ja si musim vlasy umyt, kupila som si prvykrat ten "uzasny" syoss sampon, som zvedava na ten zazrak - ako od kadernika 😀

anaxamon
29. dec 2009

vavi taky uplne zakladny co bol v navode napisany a odporucany aby sa piekol ako uplne prvy...je taky trosku pripomina biely kolac bo tam slo aj susene mlieko ale chuti skvele a aj krasne vykyslo cesto a chlebik sa krasne vypiekol do chrumkava..manzel ho chcel este horuci jest co tak vonal🙂)

puma.sue
29. dec 2009

anax, co islo do toho chlebika?
lebo my mame kupenu tu zmesku chlebovu ale kedze pises, ze treba najprv asi obycajny spravit....
hm, teraz neviem, co do toho dat...

anaxamon
29. dec 2009

puma podla mna ked das zmesku nic nepokazis, to len moj manzel je dosledny v tychto veciach a hlavne my nechceme piect zo zmesiek ale pekne z muky a ostatnych ongrediencii takze zacal jednoduchym aby sme mohli pridavat na zlozitosti🙂) a islo tam vselico ale presny pomer neviem, mozem ti neskor hodit do ip ked budem doma a budem mat ten recept po ruke 😉

puma.sue
29. dec 2009

nemusis. urcite ho bude mat mamina v navode. len si spominala susene mlieko a to ozaj doma nemame bezne, tak reku, kupila by som take menej bezne veci, aby sme boli pripraveni... 😉

anaxamon
29. dec 2009

aha tak si to myslela, tak ano z veci co bezne nemas doma asi len to susene mlieko a susene drozdie...inak klasika ocot, voda,muka, sol, cukor..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre