Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
29. dec 2009

ok, dakujem. vidis, aj drozdie mavam doma len to "zive", nie susene 😉
dakujem...

ozaj baby, mozno blba otazka, ale mate nejake skusenosti s pripravkami a kozmetikou amway?

vavenka
29. dec 2009

Pumi ja nemam ziadne skusenosti....
A daj potom vediet ako si spokojna so samponom, ja po nom tiez pokukujem, ale zatial som verna glisscurovi, mi robi najlepsie na tie moje odfarbene skutky 🙂

nellie_
29. dec 2009

ahojte 🙂 🙂

nejak som ostala sama doma tak som dosla za vami 😀 😀
a musim ist urobit jeden vykaz tak sa idem napojit na nas firemny program a odoslat to, lebo to musi kazdy utorok do 12,00 odist na ministerstvo 😀 😀

pumi som zvedava aky je ten syoss sampon, potom napis - tiez sa chystam ho kupit... 😅
my sme kedysi mali nejake vyrobky z amway a aj tusim nejake cistiace prostriedky ale bolo to strasne davno...

mne dnes rano dosla tucna obalka z readers digestu ze vyhram 100.000 Eur ak si objednam ich uzasnu knihu 😀 😀 nechapem kde na mna prisli s tymito kravinami 😠 😠

puma.sue
29. dec 2009

ved som zvedava, ake to bude. akoze, najlacnejsi nie je, ale dajme tomu...
ja striedam timotei a shaumu, mne je v podstate sampon jedno, ja potrebujem kvalitne masky a tie veci "po" umyti... lebo mam desive vlasy, kvalita cernosska... a vela vyrovnavam a zehlim a mam ich strasne suche (kucerave su od prirody suche) a lamu sa a farbim, lebo mam sediny (to mam po mame, ta mala uz v 30tke biele vlasy)...

vav, uz si si zmyla hlavu? idem ja o chvilu na to. nenavidim potom to susenie ☹

nellie_
29. dec 2009

a idem sa hadam naranajkovat lebo stale rozmyslam ze co mi chyba a ja som nejedla 😀 😀

asi si idem svihnut iba suche toastove chleby do sedvicovaca a dam si ich s maslom a dzemikom 😵 😵
svokra si u mna tymto darcekom fakt nenormalne splhla 😀 😀

nellie_
29. dec 2009

ja som si zmyla este vcera a aj natocila tak dnes mam pekny copisko ako pricesok 😀 .. ja mavam praveze problem najst vhodny sampon - robievaju sa mi lupiny ale teraz uz asi pol roka pouzivam antilupinak elseve a je dobry... 🙂

puma.sue
29. dec 2009

kokso, ze natocila - nemate nejake natacky, co mi sposobia opacny efekt? cize nejake vyrovnavacky? 😀
idem asi na to...

nellie_
29. dec 2009

pumi ja by som zas brala tvoje afro vlasy 😀 😀
to uz sme my zeny - vzdy chceme to co nemame 😀 😀

anaxamon
29. dec 2009

sa stazujete na vlasy? mne zas furt rastu nove vlasy, vela mi padaju a potom sa obnovuju a teda mam stale po cely rok take drobe vyrastajuce z hlavy a kedze si vlasy ani nefenujem a ani nezehlim neviem si s nimi moc rady☹(

puma.sue
29. dec 2009

anax, to si mozme roky podat. mne vyrastaju ale take ze hned nad celom. ale aj vsade inde, ked si spravim cop, a nechcem vyzerat ako slniecko, tak si musim zalakovat a zagelovat tie trciace male vlasy.
kadernicka mi ale povedala, ze mozem byt rada, aspon mi nezrednu... tak som akoze rada...
😀

nellie_
29. dec 2009

baby to presne mam aj ja s tymi novymi vlasmi a tiez nad celom hlavne ale ja nosim ofinu tak tam to je v pohode ale vytacaju ma na bokoch nad usami tam sa mi to vzdy kruti a vrti ze tiez ked chcem cop tak to musim zgelovat 😀 😀
ale berme to pozitivne - nebudeme mat aspon plesiny 😀 😀

puma.sue
29. dec 2009

asi tak nejak to beriem aj ja... ze nezostaneme bez vlasov 😉
baby, dajte nejaky tip, co si mam dat, aby sa mi spevnili nechty, zufala som z toho. niekedy mam super kvalitu a niekedy, poostrihani "dohola" mi narastu take slabucke, stiepia sa a lamu ☹
aky vitamin si dat, aby to fungovalo?

anaxamon
29. dec 2009

puma no ved hej tiez sa utesujem tym ze aspon rastu a su huste napriek tomu ze mi tolko padaju...

co sa nechtov tyka, riesim lamave nechty odvtedy co som vysadila antikoncepciu a uplne sa mi z tela vylavili vsetky pozostatky po nej, teda cca od oktobra minuleho roka...este stale nemam nechty tip top ale uz su na tom ovela ovela lepsie, neviem co im pomohlo najviac ale kupila som si specialne vitaminy na pevne nechty a vlasy...okrem toho som navstevovala manikerku ktora mi robila vzdy regeneracnu kuru, ale nebola som tam uz dva mesiaca a normalne vidim na nechtoch zlesenie, z coho mi vychadza snad len to ze im ta manikura asi neprospievala alebo co 😨

nellie_
29. dec 2009

ja mam pevne nechty jak slak a ja by som potrebovala spomalovac rastu nechtov.. 😀 😀
ale zas uznavam ze nechty su jedina vec na mne na co som pysna.. mam ich fakt velmi pekne a staci mi dat iba priesvitny lak a vypada to ze mam francuzsku manikuru lebo ich mam strasne biele... vzdy si kazdy mysli ze si davam ceruzku pod ne 😀

ale mala som tiez s nimi problem po vysadeni HAK a brala som zinok a ten mi pomohol.. tak si ho skus pumi nasadit ale na 3 mesiace 🙂

puma.sue
29. dec 2009

dakujem za rady, skusim ten zinok teda.
alebo sa skusim poradit v lekarni.
ja som apriori proti umelym nechtom, nikdy som ich nemala a ani po nich netuzim, ono, myslim si, ze ked sa baba stara o svoje nechty (ci kratke, ci dlhe) tak je to ovela krajsie ako umelaky ☹
trochu ma len mrzi, ze tie moje maju teraz nejaky strajk, alebo co... mozno je to aj tym vysadenim HAK... ze uz dozneli pozostatky tych umelych hormonov...

nellie_
29. dec 2009

pozrite aby ste videli ze neklamem tak na chvilu pridam foto do albumu a hned vymazem 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

anaxamon
29. dec 2009

vidim neli ze podobny problem s nechtami po vyasadeni hak ako ja

anaxamon
29. dec 2009

nel ty mas perfektne nechty, ja som mala predtym nez sa uplne pokaslali taketo

http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...
http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

teraz mam pernamentne nechty na palcoch, ukazovakoch a prostrednikoch polamane, ako tam mi vydrzia prsteniky a malicky

vavenka
29. dec 2009

Dievcata, treba otehotniet, nechty sa spevnia 😀 😀
Nellie krasne nechtiky.... Ja tiez nemusim tie dlhocizne farebne umelaky, ale zial ja mam otrasne nechty - nielen kvalitu, ale aj tvar - male a capate lozka, takze davam si robit gelove sem tam, ale snazim sa vzdy tak usmernit nechtarku, aby boli co najprirodzenejsie - to znamena nie moc dlhe, ani moc hrube a uz vobec nie kikiriki farby....

anaxamon
29. dec 2009

vavi jake jednoduche, trebai otehotniet 😀 😀 😀 😀 😀 srsis dnes humorom, myslim ze tronfnes aj nellie 😀 😀 😀

puma.sue
29. dec 2009

anax, ja som mala podobne ako ty ☹
normalne zavidim nellie teraz...
ale ako som pisala, ono, z casu na cas to aj tym mojim vyjde, neviem od coho to zavisi... ale teraz uz maju dlhsie na figu obdobie...

inak, uz mam aj vyfukane vlasy, syoss akoze neviem ci nejaky zazrak...
hm... 😠

vavenka
29. dec 2009

Anax viem ze to nieje jednoduche, preto ti smajlici, ani mne sa to nepodarilo len tak 😉 nechcela som sa tym nikoho dotknut 😕 😕
Pumi takze ziaden zazrak? 200% tny lesk, o 300% nizsia lamavost, 250% pevnejsie?? Kokso.... 😀 😀
Ja som este furt pred telkou, neumyta, akurat som spucila 3!! rohliky obalene vo vajci 😅 a fajne som zasmradila cely byt....

puma.sue
29. dec 2009

no a co? na to to je... sporak, vajcia a olej, nie? 😀
ja som si prave dala jogurt, akoze desiata...
ale uz mal koniec trvanlivosti, tak som sa obetovala... 😉
a mala by som sa k zehleniu postavit... kuaaaa sa mi nechce...

nellie_
29. dec 2009

dakujem za pochvalu nechtov, uz som foto vymazala nech tu neprovokujem 😉

anax ved aj ty mas ake krasne... mas podobne ako ja - tiez mas take dlhe lôžka 😎 😀

ja som nikdy nemala umele nechty ani nebola na manikure a pred svadbou som si vecer v piatok o 23,00 nacapala taky slabo ruzovy lak a bolo to asi taketo - http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...
a jak som dobre kamuflovala draheho obhryzene nechty 😀 😀 😀 😀

pumi takze vravis ze syoss nic moc??? 😅

ja uz mam aj vykaz hotovy 😎 😎 a uz asi 20-ty krat pocuvam pesnicku co mi bola neznama kym to nespieval Ben v superstar a teraz som z nej uplne mimo 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Dg-74dImeIA
vavenka
29. dec 2009

Pumi 😀 😀 no bohuzial, digestor je nefunkcny....
A v tejto domacnosti sa uz vsetko riesi systemom ze naco uz, sak dame do domu 😅 😅 😅 takze si nad tym nelamem hlavu, nema to vyznam.....
Joooj ja som vcera pozehlila to podstatne, zvysok pocka 😅 ale zas trebalo by povysavat 🙄 kua furt daco treba, lezie mi to na nervy 😀 😀

nellie_
29. dec 2009

vavi to poznam vajčakovy smrad 😖 😀 😀 😀 ale my tiez milujeme vajickove chleby ibaze neviem preco ale toto je brutalna zbran a drahy sa nenormalne "nabije" po tomto jedle ze potom vypusta take medzinozky plazive ze vyhuby vsetky roztoče v nasom byte 😀 😀

nellie_
29. dec 2009

mne sa nechce nic.. tiez mame na zehlenie 2 varky nachystane ale som hnila jak vos a mamina nakazala ze mame daco so segrou uvarit, ale ona sla na kontrolu ku gyndoske a ja nemam ziadnu inspiraciu, tak sa budem robit ze strasne pilne vyplnam vykaz (aj ked ho uz mam davno hotovy 😀 😀 )

nellie_
29. dec 2009

vyhubííííí nie vyhuby.. paneboze som doma tyzden a uz osprostievam 😅 😀 😀

vavenka
29. dec 2009

Nellie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

puma.sue
29. dec 2009

jeeeejjjj, konecne si mozem pustat youtube 😀
moje favourites si pustim kuaaaaa
aaaaaaaaaaaa
diky nellie... toto je dobre... fakt...
ten ujo je aky chutny??? 😉
ja som do ciernosov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre