Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
11. jan 2010

shaari ja teraz citam jednu angl. knihu v preklade '' odplata zeny v strednom veku''... nechal ju mm kvoli mladsej a ta jej este aj robotu vyfukla... no k tej odplate som sa este nedostala 😀 no tak mi z toho siblo ze sa mi v noci snivalo ze si mm nasiel druhu a este som sa s nou akoze bavila normalne jak s kamoskou 😖 😠 😀

dzou
11. jan 2010

pipi uz si docitala?nikoho tu nie je 😒

shaarka
autor
11. jan 2010

tu som 🙂 papam skvele pagaciky skvarkove 🙂 s cajom

dzou, strasne sny 😒 je to "len" kniha, ale co ty vies, co vsetko si tvoje podvedomie z toho berie a uklada 😝
a kto si trufa trosku oprasit jednoduchu anglinu, je tu roald dahl a jeho BFG (big friendly giant) 😀
je to tak skveleeeeee 😵 s blejkovymi ilustraciami... 😵
http://sottai.files.wordpress.com/2008/12/roald...

bublinka11
11. jan 2010

Inak mne ide straaasne pomaly kon a tak docitavam, lebo kym pridam prispevok, tak vy napisete aj 5..Shaari to musi byt krasne, take kopance...fakt...ja som to este nikdy nazivo takto nevidela 😉

dzou
11. jan 2010

mnam dala by som si taky pagacik... no ja sa teraz asi na 15min vyparim... doprala my umyvacka tak ju vylozim a nove zase dam do nej 😀 a trochu pretriem linku a hned som sp5t 😉

anaxamon
11. jan 2010

ahojte babule 😵

shaarka
autor
11. jan 2010

piskotky, dockate sa aj vy!!! 😵
nechcela som provokovat, alebo sa vychvalovat, proste som sa len chcela podelit, lebo aj pre mna je to nieco nove, uplne zvlastne, a to, ze je to krasne, si musim opakovat stale dookola. lebo uprimne sa priznam, ze je to hlavne CUDNE!!! 😀 😀 😀 v mojom bruchu, chapete, v bruchu, je clovek? no nechce sa mi verit... 😀

neviem, co sa s tym konom deje, ale mne to uz poriadne lezie na nervy, tak si idem vyskusat nove pyzamko a vypinam PC 🙂 citame sa zajtra!

dzou
11. jan 2010

shaari sak my vieme ze si sa chcela len podelit 😉 a my ti tak tisko zavidime 😅 ale presne ako pises je to cudne ze je to akoze v bruchu cloveka 😀
tak skusaj nove pyzamko... si dostala ci si si kupila

shaarka
autor
11. jan 2010

bola som dnes v tescu 😅
minule som si tam kupila "dekove" pyzamko dvojdielne, svetlofialove. vobec nie moj styl, ale mame strasnu zimu a toto makkucke, ako keby usite z deky, fajne hreje. no a dnes som z tej istej latky objavila aj nocnu koselu s vreckom na bruchu a s milym obrazkom, tak som si tiez kupila. ale najprv vyperiem, az potom pouzijem, preistotu...

jooooooooj, MM mi zapol PC, ale inak ja tu uz nesedim, takze bezim spachat hygienu.
nech ti ta hodka kym ti pride ♥, zbehne co najrychlejsie! 😵

ahoj anax 😀

vavenka
11. jan 2010

Kokooooosssss dnes ste pekne potiahli, sioux zachranila si mi tym reportom krk, inak nemam sancu byt v obraze 😀

Konecne som dokopala herca aby vyhodil stromcek, ktory som pracne 2 hodiny odzdobovala, ako aj cely byt a teraz sme dovysavali - ltt stihacka pred 22:00 🙂

A tiez som bola v Tescu, ale hyper, a kupila som nejake boticky pre zasrosku a v takku taku frajersku bundicku s kapucnou a natelnik - dodam foto 🙂

A sebe som kupila bundu - sice ju uz nezapnem, akoze na buducu zimu, ale tak - zo 46 evri na 13 !!!! No nekup to !! 🙂

A inak secko super fasa, len uz fucim jak slon

😅 😅

dzou
11. jan 2010

ahoj vavus... no dobre si pokupila.. 😉 idem kuk foto co uz mas 😉

dzou
11. jan 2010

jeeeeeeeeej tie riflove papucky su super aj ta mikinka 😵

vavenka
11. jan 2010

Cau dzou 🙂 gratulalog k praci pre tvojho chlopa, je to super 🙂
Ja mam v anglicku bratranca a sesterku, a teraz mi pisala sesterka ze bratrancovi sa podarilo - cakaju s frajerkou babo - kokso no nezavidim mu - niesu spolu dlho, nasetrene 0,- eur, on je bez roboty, ale tak vraj sa tesia... Uz len im drzat palce....

Ja si aj tak neviem predstavit, ze by som mala byt tehotna a rodit v inom state, este tak v CR mozno, ale nie inde....

dzou
11. jan 2010

noo hlavne ze sa zadarilo....
no ja mam z toho tiez trochu strach... teraz jedna z roboty bude/je babka... jej dcera mala termin 29.12.... doteraz nic mali jej daco robit min. tyzden ale nemohla ku nej prist sestricka kvoli snehu tak tusim az dnes sla do nemocky na vyvolanie ... no podla mna ju veeeeeeeeelmi dlho nechali cakat...

vavenka
11. jan 2010

Dzou hej, teda neviem ci je to tak vsade, ale co mi sesterka vravela, tak tam polovica diagnostiky sa riesi cez telefon a prenatalna starostlivost o hodne ina, hlavvne v zaciatkoch tehotenstva, tam to nechavaju viac na prirodu - teda pekne povedane - ze tam na teba dost kaslu,.... Ale vlastnu skusenost nemam, takze nechcem hned sudit......

Mam chut na nieco fajne 🙂

dzou
11. jan 2010

hej je to tak ale ja uz to neriesim lebo tolkokrat som sa nad tym rozculovala.... lebo to je podla mna kvoli tym 16-tkam co su tu tehulky a je to uplne bezne ....
tak si daj nieco 😀

vavenka
11. jan 2010

Dzou kua nefiem co 😅
Musim trochu obmedzit sladke, ten cukor co som si merala este cez sviatky ma vystrasil a v stredu idem na tu glukozu, tak nech tam lekarku rovno neporazi 🙂 🙂

Ale dnes som sa celkom drzala - ranajky 2 rozky + maslo + salama, obed krajec chleba + maslo + salama 😀 😀
Potom som ukvarila 3 vanilkove rozky z taniera a sli sme na pizzu - tak polovicu som zjedla o polsiedmej a o osmej som si este dala nejaky jogurt, lebo mi nedobre sadla pizza...... Takze relativne malo sladkeho, ale vela peciva.... Ale na to, aky apetit mam, som toho za cely den nesprasila az tak vela 😅 😅 Ale asi by to chcelo aj nieco zdrave zaradit do jedalnicka - idem si dat jablko 😀

slniecko77
11. jan 2010

..dzou prenasat sa moze max 14 dni a tak je to aj na Slovensku
..ale vavi pravdu mas, tu je to take light a my s vyssimi cislami narodenia na to nazerame inak ako tie britske 16rocne viacnasobne matky
..ale ked sa na to clovek pozrie triezvo, naco chodit na sono hned po vynechani periody 😀 ale aj ja mam pred tymto systemom respekt..ale zase je tu vacsi vyber moznosti ako porodit...ja uz mam teraz v plane vodu a potom epidural...teda ak bude vsetko v poriadku
..ale zase na druhej strane, ja budem mat gynekologa a porodnu asistentku na telefone, maily zo Slovenska 😉

dzou
11. jan 2010

slni takze aj ty chystas porod tu? aj ja chystam a tiez vo vode ale epiduralku asi e e
vavi daj si jabko.... ja ich jem na kila... tak som si aj kupial vonavku nina rici co ma flakon ako jablko 😀 ze nech uz som cela jablckova 😀

slniecko77
11. jan 2010

..dzou, este neviem, vsetko sa uvidi podla situacie..od mm dovolenky, moznosti dostat sa na SVK a ake bude tehotenstvo, takze vsetko este vo hviezdach
..ale ja mam to stastie, ze sa mam u koho informovat co sa presne kedy robi a popripade konzultovat komplikacie..kedze im tu az tak neverim..budem chodit k midwife uz s infoskami a otazkami na telo 😀
..a nech sa este niekto v mojej pritomnosti stazuje na SVK zdravotnictvo heheh

vavenka
11. jan 2010

Takze zvazujete porod do vody? Fiiha.... Ja som v tomto konzerva tak trochu a je aj pravda ze v Kosiciach ta moznost nieje... A chcela by som epidural, ak mi to mojh zdravotny stav dovoli 🙂 Ja si len neviem predstavit ze by v takej situacii, ako je porod, mal na mna niekto hovorit cudzim jazykom 😅 😅 aj ked samozrejme to je asi to najmenej....
Mate moj obdiv dievcata....

slniecko77
11. jan 2010

..vavi, dakujem, ale nemas mat preco obdiv..ja mam pred tym dost respekt
..a do vody preto, ze to utlmuje bolesti...a epidural, no ja sa ihly bojim ako cert kriza, ale pri tej bolesti budem pristupna asi na vsetko 😀
..ja napriklad obdivujem teba, ako som pochopila mala si dost problem s otehotnenim resp. udrzanim, aplikujes rozne lieky...tiez ma moj obdiv shaarka a siouxie, nellie...atd. neviem ako by som znasala tak dlho neuspech

vavenka
11. jan 2010

Slni tak vsetko je asi vec pohladu 🙂

Ty si uz dlho vonku?

slniecko77
11. jan 2010

..s prestavkami asi 5 rokov, ale to boli celkom dlhe prestavky...teraz som tu uz dva roky
..urcite mas pravdu, ja som zatial uplne v pohode, ale snazime sa len kratko..uvidime co bude 🙂 ale keby som mala komplikacie, neviem ci by som mala nervy tu zostat..myslim tym problemy otehotniet

dzou
11. jan 2010

no ja nechcem uz vlastny porod do vody... ja tam chcem byt pocas stahov a potom uz vonku z vody rodit 😉

slniecko77
11. jan 2010

..aj ja tak dzou..preto potom epiduralka....ta to isti 🙂

slniecko77
11. jan 2010

..a kde mame pipi? ..zase sa niecim seba a Filipa 😀

vavenka
11. jan 2010

Slni no to isto, urcite jej muz nejaku dobrotku navaril a o polnoci sa dojde pochvalit 😀 😀 juuj mat tak jej metabolizmus... Ja len prejdem okolo klobasky a uz mam kilo navyse 😀

Dievcata idem uz off, tak "vidime" sa zajtra 😉

slniecko77
11. jan 2010

..night night vave..idem aj ja, mm uz dopisal

dzou
11. jan 2010

aj ja bru bru 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre