Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
15. jan 2010

no ja si niekedy myslim ze asi pazravejsi pes ako nas neexistuje 😀 ja mam pocit ze raz zozerie aj nas 😀

vavenka
15. jan 2010

Slni no ja som v stave ze "trebalo by" uz 5 rokov 🙂 ale minuly rok som bola za docentkou, vypisali sme temu, uz len sa do toho pustit 🙂 najrpv som mala vyhovorku ze reku sak do prace chodim, ze ked budem na rizikovom tak to napisem 🙂 a uz som v 6tom mesiaci a nemam este ani riadok !!!

Dzou rigorozka je v podstate skoro to iste ako diplomovka 😉

dzou
15. jan 2010

ahaaaaaaaaaa no zase som o nieco mudrejsia dnes 😅 😀
a inac k tym smajlikom ja som uz davnejsie nad tym rozmyslala ze keby sme napisali adminom... alebo nieco take ako peticiu aby dali krajsie... neslo by to?co myslite ....

siouxie
15. jan 2010

baby, nemysleli ste dizertačku? 😕 😀

vavenka
15. jan 2010

Siou ja nem, ja len rigorosku, to je ked koncis ako mgr a potom ti treba na ten dany titul spravit ako keby este jednu statnicu - pravnici na judr, ja na rndr atd atd..... V podstate mozes si to spravit kedykolvek - napises pracu - u nas okolo 50 stran , mozes nadviazat/rozsirit diplomovku a ides normalne zostatnicovat z dvoch predmetov + obhajoba..... nemusis predtym robit ziadne skusky, chodit do skoly, nic... len odovzdas pracu a daju ti termin na statnicu....

dzou
15. jan 2010

vavi a co mas vystudovane ked budes mat rndr?

vavenka
15. jan 2010

dzou prirodne vedy tu v Kosiciach.....

slniecko77
15. jan 2010

..kazdopadne drzim prst k vykopaniu sa k rigorozke Vavi 😉
..a neviete kde mame Shaarku? ci este stale triedi skrine? 😀 a nellie tiez zanedbava, pipi uz nesluzi nocne.. cccccc

siouxie
15. jan 2010

vavi, to vie, doma mám právnika 😀 Len som sa chcela uistiť, či ste nemysleli dizertačku 🙂

dzou
15. jan 2010

vavi som si myslelaaaaaaaaaaaaa.... sak aj ja som studovala biolu-enviro ucitelstvo.... a aky mas odbor?

vavenka
15. jan 2010

dzou ja som vedec - chemik 😀 😀
siou tak potom si rozumieme 🙂
Shaarka tusim dnes pokracuje s pripravami, myslim ze zacala prat male veci 🙂

dzou
15. jan 2010

jej no chemie sme si tiez uzili dost... 😖 ale ja som ju mala celkom rada.... no skoda ze som skolu nedokoncila .... ale to tu nechcem riesit....

siouxie
15. jan 2010

Dievčatá, idem pozrieme 13. komnatu a možno Krausa, ak niečo iné nenájdeme 😀 Pekný večer a dobrú 😵

siouxie
15. jan 2010

Dievčatá, idem ja, pozrieme 13. komnatu a možno Krausa, ak niečo iné nenájdeme 😀 Pekný večer a dobrú 😵

dzou
15. jan 2010

siou tak aj tebe pekny vecer 😉

siouxie
15. jan 2010

a čože som to ja porobila? 😀 😀 😀

slniecko77
15. jan 2010

..prijemny vecer Siou 🙂

dzou
15. jan 2010

to nevim 😅

vavenka
15. jan 2010

ja idem pod sprchu a tiez sa trochu vyvalim - mala Vanda dnes vobec nespi! v noci kopala, cely den kope, tak neviem co to to... Asi fakt spln 😕

dzou
15. jan 2010

tak uz vsetky valite? no mne by mala prist za chvilu kamoska .... ale boh vie kedy 🙄

slniecko77
15. jan 2010

..dala nam dvojitu informaciu xixi Siou, ale nie si rozdvojrna osobnost..vsak neee? 😉
..Vavi, aj tebe pekne vecer v trojke 😵

shaarka
autor
15. jan 2010

dobry vecer, ze sa vam zacnelo po mne 😀
ja som prisla len vypnut komp, som totalne vypluta... trosku som stahovala nabytok 😀 triedila veci, namakala som sa jak robos 😀 ale skrina na detske paksamety stoji na cestnom mieste, 2 varky bieleho vyprate, susia sa. takze som bola veeeelmi akcna a som zmordovana jak po narocnom vylete.
bru nocku 😵

pipimiska
16. jan 2010

dobry vecer,prepacte ze meskam do roboty 😀 aa slniecko,vcera som mala volno 😀
takze ako za kazdym aj dnes sa pochvalim,ze som prave dovecerala zeleninovu polievku s haluskami 🙂 a inac sa mam celkom fajn az na to,ze mam zas bakkterie tam dole a teraz bola nadielka stedra mam az dve tu slavnu moju kamosku e.coli a nejaku enterokokus fekalis ci co za guta..takze ako vzdy macmiror,kedze moj dr.nic ine predpisat nevie 🙄

vidim vavi,ze sa ti zapacilo zehlenie,ja este nemam co zehlit 😝
shaarka ato ty si posuvala nabytok? 😲 😲 😲

sluzim priblizne do tretej ,keby nahodou ze sa koli mne kce niekto zobudit 😎

vavenka
16. jan 2010

Jeeej pipi 😀 😀 aka bola nocna zmena? 😉
No tie bakterius ti nezavidim, ale myslim ze nemas nic vynimocne, standardne "ritkove" bakterie, a macmiror je myslim na to fajn... Beries nejake probiotika?
Mna rano herec prepadol zo zadu v posteli 😀 😀 a tiez som sa pre istotu teraz natrela canestenom, lebo dajak ma to tam postipkava ... A mam aj candida cipky este, co som dostala k atb, tak si jeden supnem, ale to az na noc....

Co mate dnes v plane dievcata? My ideme vecer na zurku 😅 kamoska oslavuje 30tku, v podstate ta ista partia co sme boli v tatrach, este by som chcela teraz doobedu skocit na trh pozriet aj postielky - minule som uz nestihla (mozno sa prida aj shaarkes) a potom sa musim poludstit, uz mam mastniaciky 😅 😅

A na ranajky som sprasila 2 velke krajce chleba s maslom, fajnou salamkou, syrom a kyslou uhorkou 😀 😀

vavenka
16. jan 2010

No ranajky boli uz ani nepamatam, vcera som kupila karfiol, tak z neho idem nieco vykuzlit 🙂

A sak spokojne, ja si rada pokecam sama so sebou, ved coby nie 🙂 Na trh som sa nakoniec nevytrepala, sa mi nechcelo, ale aj trochu lutujem, lebo vonku je nadcherne 🙂

vavenka
16. jan 2010

Cau vave, zas kecas sama so sebou? Ale jasne, pohoda, dnes to uz inak nevidim... A aky mas den?
Aaale da sa, vyprazila som ten karfiol, uz sme ho aj spucili, idem teraz do vane... Ale je dnes vonku kraasne, vsak?
Ok, tak ja zas idem 😀 😀 😀

pipimiska
16. jan 2010

vave 😀 😀 😀 😀 😀
a ze ritkovee 😀 neberiem probiotika,ale dobre ze si povedala zacnem ich brat,mam doma 😉
a ten prepad ti zavidim 😅 ..to svrbenie uz menej 😒
na ranajky som mala tuniakovu natierku s cerstvou zeleninou a vajickom 😵 ..lutujem,ze som taka leniva,ze si take vselijake natierky nerobim castejsie..
..ja sa chystam robit plnene papriky s paradajkovou omackou a knedlikom(prvy krat)len nemam otuknuty recept,keby ze niekto ma, moze mi ho kludne poskytnut 🙂 s masom viem co robit,lem tu omacku😕

vavenka
16. jan 2010

caau pipi 🙂
takze ranajocky? 🙂 🙂 no pekne.... Aj ja mam v chladnicke tuniaka, mozno zajtra nieco spacham 😉
stipanie ustupilo, hehe, som sa smiala ze uz suska nespoznala navstevnika, ked tam chodi uz len sporadicky a zacala sa branit 😀 😀
juj tak tie masove gulky v paradajkovej omacke su uplne ze mnam, a nejedla som to mozno uz aj 10 rokov!
Ani ja som este nikdy nerobila paradajkovu omacku 😖

Inak som uz okupana, prales zhodeny 😀 idem si natocit vlasy, nech som caja na oslave 😅

miru.j
16. jan 2010

Ahojte babulky,dlho som tu nebola tak vas vsetky zdravim 🙂.... meska mi MRCHA 3den a na testiku druha ciarocka taka slabunka,ale je tam 😉 Vavenka,Pipimiska tesim sa s Vami a blahozelam k tehu 🙂

vavenka
16. jan 2010

Juuuj miru tak to je skvela sprava, uz tu davno nebola ziadna cerstva tehula, tak gratulujeem a drzim palec nech je vsetko v poriadku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre