Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

floskula
18. jan 2010

mna oslovuju ze "pani doktorka", "pani inzinierka", "pani magisterka" alebo funkciou. ale ja v maili nepisem nic, len meno, za nim ciarku a nazov firmy. 😀

nellie_
18. jan 2010

vavi to oslovenie pani ja neznasam... mne sa tak pacilo ked ma volali "slecna julia" 😀 😀
to ked som nastupila mi chalani obchodaci robili zle a narocky ma tak volali lebo ja som bola mlada 20 rocna zasranica a mne bolo trapne si s nimi potykat tak potom ked ma uz fest vytocili tou slecnou juliou tak som si s nimi potykala a to bolo radosti ako vykrikoval ze no konecne.. 😀 😀
oni ma volali ze "zduta furia" ale ked ma spoznali zistili ze sa mylili a doteraz to s radostou vytahuju aka som bola netykavka.. 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

nellie, to je také filmové "slečna Júlia" 🙂 ale aj sa to rýmuje so zdutou fúriou 😀 😀 😀
(čo si mimochodom k tebe neviem predstaviť 😀 ).

vavenka
18. jan 2010

Nellie super, ja som sa svojho casu trapila s herpesom aj 2 tyzdne.... A furt najhorsie bolo na pere, ked som sa zabudla a vyskerila, tak to furt praskalo a nedaj boze vysusit 🙄

Hehe, ze politicka telenovela o upratovani na ministerstve, dalsia cast pokracuje 🙂 🙂 - to len tak, mini vsuvka, sa mi pacilo ako to na ta3 okomentovali 🙂

Siou sak to, aj ja som vacsinou slecna, a ked niekto na mna ze pani, mi to znie az ako nadavka 😀 😀

floskula
18. jan 2010

nelie, o mne si zas mnohi myslia, ze som strasne mila furt a ked mi zvoni telefon nevhod, ozvem sa takym hlasom, ze si ma pytaju k telefonu, lebo neveria, ze to ja som zdvihla. 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

floskul to zas ja naopak mozem byt akokolvek vytocena a napr. nadavam a zazvoni telefon tak totalne sladkym hlasom zdvihnem a vypustim vycvicenu formulu 😀 😀

vavi to verim ze na pere je to horsie, ja som si to vzdy strhla pri sniakani.. a potom mi to krvacalo hned.. ale to vajicko to fakt super vyhojilo... 🙂

normalne sa tu usmievam nad tymi spomienkami "slecna Julia" a kolegynu volali "pani maria" a to taka sranda bola.. joooj nas ex obchodny tim.. skoda ho.. ☹ ☹ to sme boli taka genialna partia pred 3 rokmi...
teraz z pôvodneho 15 clenneho obchodneho timu sme zostali 4 a vsetci ostatni su novi a to uz nie je ono..

haaaaa v tom netovom radiu hraju lambadu 😀 😀 😀 šň
šora tusifoj kejudžia somi fišoraaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

šora 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

siou 😀 😀
ked som bola mala som hned pred zrkadlom riťou vrtela podla nich v klipe - riťkovrtka jak vysita.. a to som vzdy robila aj ked skoncil hriesny tanec, na chodbe pred zrkadlom som si predstavovala ze ma Paťo drzi a vrtime
sa 😀 😀 😀 😀

kukam prave dnesny program a vecer zasa nic.. DVD to isti.. mam nejaky novy film Unos vlaku s Travoltom tak som zvedava co to bude zac..

vavenka
18. jan 2010

kokoooosssss ze lambada, tusim nas to telocvikarka na zakladke aj ucila tancit 🙂 🙂

Nellie no aj my sme boli lepsia parta ked som pre 5timi rokmi nastupila, teraz sme sa na obchode pomenili, uz to nieje bohvieco, ale tak asi piati sme taka parta ze aj bowling aj ochlastat sa a tak 🙂 teda ja uz nie.... Az mi smutno prislo 🙂

floskula
18. jan 2010

siu, ako skvele nelie foneticky prepisala Chorando se foi quem um dia so me fez chorar . 😀 😀 fakt nelie, ta šora je najlepsia, ale ja to presne tak isto spievam. 😀

floskula
18. jan 2010

ja som ako mala tancovala aj pri vrcani chladnicky. tie stare vydavali taky zvuk, ze neznel len na jednom tone, ale sa ten zvuk zvysoval a znizoval. myslim ten ton. tak aj pri calexke som trsala. 😀

nellie_
18. jan 2010

vavi to ste mali jaku dobru telocvikarku 😎

to ja si pametam zo strednej ako nas na telesnej nas uchylny telocvikar ucil spolocenske tance 😀 😀
a nezabudnem ako sa vzdy skrabal medzi nohami a potom s tym nechutnym zvrhlym usmevom kukol na nas a ze " dievcata co svrbi,to rastie" (grcajuuuuuci smajlos)

vavenka
18. jan 2010

dyg flos, tha co ty to tu na nas skusas 😀 😀

odkedy je šora tusifoj chorando se foi 😀 😀 sak to ani neviem co to za jazyk 😅

nellie_
18. jan 2010

floskul som vybuchla - tancovat pri calexke.. 😀 😀 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

neeeeel 😀 😀 😀 musím tu dusiť smiech, aby som to m. nemusela čítať 😀 😀 😀 sa poštím! 😀 😀 fúúúj. a ten gracajúci ksicht mi tu straaaašne chýba 😀

nellie_
18. jan 2010

vavi prave rozmyslam ze co to je za jazyk ta lambada.. 😅
šooooora tusifoj.. ja to budem spievat teraz stale 😀 😀

nellie_
18. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A

a pome riťky hore zo sedaciek a ideme..... /vave s vandus su oslobodene/ 😀 😀

vavenka
18. jan 2010

hej hej, za grcajuci smajl by sme mohli zalobovat 🙂 🙂

floskula
18. jan 2010

baby, tak si rychlo kliknite, nech to mame vsetky naraz

http://www.mojevideo.sk/video/af5/kaoma_lambada...

nellie_
18. jan 2010

no veru grcajuci mi tu fakt chyba... 😀
a este taky ten anjelikovsky a potom ten co da oci doboku - ze akoze to ja nieeeee 😀 😀

floskula
18. jan 2010

najlepsia je ta diskusia k lambade, ze "ja som este ani v maminom bruchu nebola, ked ta pesnicka bola hit". 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

šóoora... 😀 😀 😀 😀

vavenka
18. jan 2010

Nellie je prudko skype pozitivna 😀

siouxie
18. jan 2010

kokos, ja som práve rozmýšľala, že už som možno aj krámy mala 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

ja uz vrtiiiiim.... dolava a doprava a dopredu sak mi panva vyskociiii 😀 😀
som jak vrtichova diridonda v repete... 😀 😀

floskula
18. jan 2010

nelie, jeden v tej diskusii ta foneticky prekonal. napisal ze: "čo ra fusi foj kenijudži sami fišura ,čoradistara ahe bombase"

😀 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

vavi no veru skype pozitivna... 😀 😀 hlavne s kolegovcami odoproti - prudky komunikacny kanal.. pritom sme od seba 10 krokov 😀 😀

to je 89 rok?? to som mala 7 rokov a ucila som sa citat a pisat... 😅

siouxie
18. jan 2010

nellie, 88 ja som bola siedmačka 😀

nellie_
18. jan 2010

čoradistara 😀 😀 😀 😀

to je lepsie ako segrine "sarary najt" 😀 😀 😀 na tom sa budeme do smrti kosit ako to napisala na kazetu.. 😀 😀

floskula
18. jan 2010

siu, akoze myslis, ze si odkramovala a ani o tom nevies? 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre