Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
22. jan 2010

anax no vidis to... inokedy som tam vzdy bola cele 4 dni to len teraz som sa z toho prvy krat vyvliekla...
ako hej ono to tam nie je zle sa poprechadzat medzi stankami a sranda je s vysvavovatelmi ktorych uz poznam za tie roky 😎 😀
inak troska ma mrzi ze som vcera bola leniva ist hore na poschodie pozriet ten cestovny ruch,ja som len videla vseliake cernosky a japonky u nas dole behat v krasnych satach - kazda ich mala ku svojej krajine zladene 😎
a mna tam fascinovali ti mladi studenti co vyrezavali uzasne veci do melonov, tekvic a inej zeleniny.. vyrobili prenadhernu svadobnu kyticu zo zeleniny.. take nadherne kvety povyrezavali ze som az nechapala.... 😵 😵

anaxamon
22. jan 2010

nell na to vsetko sa tesim aj ja...verim ze tam zasa stravime minimalne tri hodiny a este nam bude malo 😀

ale najskor rano absolvujeme plavaren, konecne po sto rokoch mi ju navrhol sam manzel a nemusim do neho drankat nech uz ideme, tak sa tesim ze si zas zaplavam 🙂

a ty mas uz dnes volno? si doma?

nellie_
22. jan 2010

anax hej dnes som doma... my musime kazdy tyzden povinne jeden den zostat doma.. tak to tento vyslo na dnes.. 😎 😀 ale aj tak dobre vobec som nemala chut ist dnes do kanclu... len milion telefonatov, nedaju mi pokoja... ach jaj... 🙄

takze si pojdete zaplavat.. tak tak pohyb treba... 😀 😀
mna tiez kedysi bavilo behat po vystavach ale odkedy tam uz chodim pracovne tak mam toho plne zuby.. 😅
ale aspon ze sme nepredavali lebo to bol vzdy nenormalny chaos ked sme tam aj nase vyrobky predavali, teraz robime len ochutnavky a hotovo.. nech si kazdy kupi v obchode 😀 😀

lenuska85
22. jan 2010

Hallo hallo je tu niekto? Som sa prave vratila z obedu a som straaasne prepchata. Som to dnes trocha prehnala, lebo som si dala aj kolacik 😀

chrobulka
22. jan 2010

halo, aj ja po obede, ale ani neviem, ze som nieco zjedla. cely den som ako na ihlach...
ale uz je po vsetkom a nejak sa mi nepaci, ze to tak hladko islo 😀

lenuska85
22. jan 2010

ahoj chrobulka, sice neviem o co ide, ale drzim palce aby to dobre dopadlo
🙂
a preco tolko tajnosti?

siouxie
22. jan 2010

čaute,
úspešne som sem už nemohla vložiť napísaný text, lebo to na 3 hodiny spadlo 😠 .

takže, v prvom rade chrobíííí teším sa a blahoželám! 😉 😵

ja som dnes stihla povysávať a umyť podlahy, vybehnúť s pesom na kopec (brodenie v 40 cm snehu je lepšie ako posilka 😀 😀 ), natlačiť sa potom ryžou a pečienkou zo včera, lebo by som zjedla aj kombajn... A ešte sa osprchovať a umyť vlasy 😀 Takže mám na dnes celkom dosť.

anax, tebe veeľmi ďakujem za info o tom Probiose, ja som práve v pondelok volala do Ružinova a: 1. nedá sa objednať telefonicky 🙄 🙄 iba osobne a 2. termíny majú na apríl. Takže idem do Probiosu 😉 díííK! 😵

a teraz idem konečne odpoevdať na všetky IP 😕 😕 😀

shaarka
autor
22. jan 2010

konecne ide ten kon 😠 😠 😠

shaarka
autor
22. jan 2010

siouxie, to kolko mas IP? 😀 😀

flamenga
22. jan 2010

prekliaty koň.... 😠 som sa nudila 😀

siouxie
22. jan 2010

Až tri 😀 z toho jedna dvakrát 😀 😀 hneď mi to bolo čudné 😀

bublinka11
22. jan 2010

Caute...no ked som sem konecne prisla, tak nesiel kon...ked mam cas, nejde, ked mam fofry, tak ide...strasne...
Moje plany na vikend...zajtra asi nicnerobenie, lebo nenavidim upratovat v sobotu a v nedelu by som asi rada lyzovat, ak ma ktosi zoberie 😉

siouxie
22. jan 2010

bubli, aj ja neznášam sobotnú upratovanie 😉 😀 Hocikedy, len nie v sobotu... 😀

vavenka
22. jan 2010

Az som sa zlakla ze co ste tak malo popisali, a to kon nesiel 🙂

Som bola u dvojickovej a potom pozriet v porodnici mrna Julianku, kamoske ho vybrali z bruska v stredu, je taka zlata, malinka, nechce sa mi verit ze o 3 mesiace aj ja take budem mat 😅 😅

A inak je hnusna kosa vonka, VKV duje ostosest 🙂

Ideme asi na vychod dnes, bars sa mi nechce, ale tak zajtra asi dojdeme spat, takze 24 hod ma tam snad nezabije, asi to risknem a premozem sa 🙂

nathali
22. jan 2010

ahoj holky 🙂
konecne doma 😀
aspon nemusim vela citat inokedy by ste popisali veeeeela stranok a ja by som to ani nestihala

bublinka11
22. jan 2010

Siou ja to tak lepim, vcera nieco, dnes rano nieco a vlastne upratujem cely tyzden, ale v sobotu zvladnem len navarit, aj to aj na nedelu a v nedelu se nedelaaaaaa 😉

pipimiska
22. jan 2010

helou bejbe 🙂

ja som sa nedavno vratila z obeda od svokricky,pred tym som sa bola tulat v optime,kcela som kupit nieco pre pindura,ale secko len pre kocky maju,pre chalanov neviem ci secko vypredali,alebo maju maly vyber..ale kupila som nieco,ale niesom 100 percentne spokojnaa 😉
pockam si ja teraz az na novu jarnu sezonu 😝

..inac co som dnes kupila pofotene nemam,ale uz som dala do albumu moje prve dva nakupy 😉 😉

vavi a tam mate net?

shaarka,kedy pokecame o plienkach?

nellie_
22. jan 2010

😕 😅 😅

pipimiska
22. jan 2010

😲 neliee co sa deje abo nedeje ?

nellie_
22. jan 2010

tak si teda popisem sama so sebou.. 😀 😀
prave som dopiekla piskotu na "kiwi zakusok" este rozmyslam ci sa mi bude chciet po jej vychladnuti ist urobit ten slahackovy krem a nakrajat nan kiwi a zalievat zelatinou, predsa len uz je na mna vela hodin 😀 😀

lebo pôvodne som chcela robit oslavu v nedelu, ale svokra mi o 18-tej zavolala ze ona pride uz zajtra.. takze mi urobila skrt cez rozpocet a musela som ist rychlo robit zakusok uz dnes... 😅

takze zajtra ani Avatar nebude, ale vybehneme nan v nedelu.. jaaaaaaaj aj so svokrami... 🙄 🙄
nevie sa drzat pôvodneho harmonogramu 😅

a kupili sme dlazbu do kuchyne konecne, zajtra sa uz ide obkladat... 😎 😎
len dufam, ze sa bude hodit ku linke lebo ma porazi, ono to vôbec nebolo jednoduche tu dlazbu vyberat... 😅

nellie_
22. jan 2010

pipi si ma zachanila od samomluvy... 😀 😀
ja som oči pučila ze nikto tu nie je... 😀

pipimiska
22. jan 2010

😀 😀 ..mnam,,zakusok,,....zakusla by som sa do nejakej koconiny abo tak nejak 😀

..si jej mala povedat,ze mas ine plany,ci to sa u vas tak neda,ze uprimne? 😉 😉 ..ja najstastie s tymi vecami problem nemam..
ja som sa zo svojou pred tym dlho nerozpravala,ale teraz sa dokonca mame radi 😎
..ten avatar mna vobec nelaka,ale asi budem musiet ist aj ja,ked uz skoro vsetky boli a este aj ty.cs

gratulujem k dlazbe 😀 ale fakt,to vobec nieje jednoduchee..

shaarka
autor
22. jan 2010

bry vecer.
sme sa boli najest (pizza, mnaaam), MM potlacil nejake tie piva do seba a na to, ze ich vypil 5 a zjedol 1,5 velkej pizze, nebol ani raz na wc 😅 nechapem. samozrejme, ja chodim aj zanho, aj 5x za dve deci 😀 😀 😀

nellie, moja babka kedysi kupila dlazbu do kuchyne s diagonalnym motivom. a ked rano odchadzali prec, samozrejme ukazali a vysvetlili panovi robotnikovi, ze jak ju ma ukladat. samozrejme ze tak, aby vysli z tych ornamentov diagonalne motivy v celku, po celej kuchyni, take akoze jednoliate ciary. dufam, ze ma chapete. proste ziadne nahodne cik - caky. no a ked sa vratili vecer domov, tak skoro zinfarktovali, lebo ten pan to vobec nepochopil a dlazbu poukladal jak vyslo 😀 😀 😀

a ja som dnes robila piskotovu tortu, klasika. vynimocne som pridala do smotany zmes na jablkovy zavin, ale čuť to za medovnikom, a to ja nemam rada 😒

no a pipi, pienky... vava mi prezradila, ze tesco ma akciu, tak som s mamkou nabehla a kupili sme trapne pampersky na 2,5 mesiaca 😀 potom budem riesit, ze co potom. ci latkovky, ci co. a ty jak? idem kuk album. a inak uz ma dobre máta ten kocik. nejaky by bolo treba zohnat 😀

nyya
22. jan 2010

aoojki babenky....chcela som sa vas len nieco opitat...nedavno sme sa snazili ked bola ovu a pred par dnami som si skusala testik a ukazalo // silne ako hviezdicky...neverila som vlastnim ociam..a ked som skusila na druhy den tak nic mi neukazalo nic len /...ale mrska mi ma prist v nedelu tak neviem co si mam mysliet...asi bol ten prvy test zly...

dzou
22. jan 2010

jeeeeeeeeeeee ahoj shaari co ty tu tak neskoro? ja cakam na mm.. kazdu chvilu by ma dorazti.... a co je zle na pamperskach?

shaarka
autor
22. jan 2010

na pamperskach hadam nie je nic zle, lebo ich mam doma plno 😀
a preto som tu, lebo som cakala na MM, kym uvolni kupelnu. samozrejme na nete som cakala, ved jak inak. no a som vzrusena, lebo sme nasli bejvak, ktory sa nam celkom paci - inym slovom povedane, ma vsetko, co potrebujeme a aj nieco navyse, co budeme odstranovat casom 😀 😀 😀 😀 😀 tak som zvedava, ze ako to cele dopadne... dnes sme boli na obhliadke, velmi sa nam pacilo. viac nez na fotkach. len som zvedava, ako jellu dostanem do vytahu ☹
a ty jak, dzou? cakas muzicka? co budete robit? 😉 😵

nyya, ak ti test ukazal // tak asi pokazeny nebol. ak by si merala BT, tak by sa to vsetko o cosi jednoduchsie vysvetlovalo... takto ti ale asi nik nevie 100% odpovedat. tie testy si mala rovnakej znacky? a ocikala si ich vzdy rannym mocom?

shaarka
autor
22. jan 2010

no dobru nocku, pokecame inokedy, MM uz cakaaaaa 😀

pipimiska
22. jan 2010

joooj a ja som myslela ze uz nedojdete 😅 doprdelky

shaari,aj ja kcem zacat jednorazovkami,ale to ma este cas..tiez ma desi kocik,na internete sa mi pacia viac,ale nekupim macku vo vreci..treba ho omakat a tu v ke je ubohy vyber...
😒
o tvojej bexe som citala par negativnych veci,ale je pravda,ze za tie prachy je to asi normalne...

shaarka
autor
23. jan 2010

cau pipi 🙂
ukaz, co si citala o bexe?

aleeeeeeeeeeee:
MAME KOCIK!!!!

sme isli dnes na blsak, len tak pozriet. no a natrafili sme na camarelo Q12 a pozerali sme, skusali, vydumovali a velmi sa nam pacil. farba svetlozelena, cize celkom normalna, nenutena. vlastnosti vsetky take, ake sme chceli, o nic viac, o nic menej. ani neviem, co by sme chceli viac. fakt. doplnky vsetky - striesky, nanozniky, prsiplast, taska. dobry odkladaci pristor, jednoduche ovladanie, odpruzenie (nastavitelne), brzda jednou nohou, vyborne loziska na kolieska, aretacia prednych koliesok s moznostou zablokovania, vsetky tri casti kociara (vajco, vana aj sport.) s moznostou jazdy v smere aj v protismere... fakt som strasne spokojna. vanicka aj sport. cast sa daju polohovat - chrbatik do lahu v sportovej, nozky do lahu v sportovej a vo vanicke sa da aj sediet. no a rucka kocika ma 8 poloh, co nam s MM vyhovuje, kedze je medzi nami rozdiel vo vyske skoro 30 cm. vnutro vanicky aj strieska sa da vyberat a prat, samozrejme. hm... 320€ 🙂
to nie je reklama!! 😀 😀 😀

na bexu som sa vykaslala, lebo ak je to podobny typ ako V cross alebo V travel alebo take podobne typy, tak by sa mi isto nepacila.
no a kupili sme aj drziak na baldachyn, 8€ a hotovo. 😀

pipimiska
23. jan 2010

..a ja ze si budem mat co precitat k ranajkam 😎 ..ale dnes vyzera byt pekne vonku,tu na tejto strane svk 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre