Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
29. jan 2010

..to mas pravdu Tini, ci pre jedneho, dvoch ci troch 😉 ja len, ze si si mohla spravit makove..teda ake si chcela xixi
..Tini, myslim, ze casom ti tie strie vyblednu a bude to vyzerat lepsie..len som chcela vediet, ze ci ti mazanie pomohlo a kolko si pribrala pocas tehulkovania?
..Vavi by si neverila, ale aj mm ma strie na zadku heheh

dzou
29. jan 2010

tini hej ono to asi zavisi od dedicnosti alebo tak... no clovek sa natiera vazne aspon pre ten dobry pocit nie? ved aj anti ageing krem si davame a pritom aj tak vieme ze zostarneme 😀

slniecko77
29. jan 2010

..a co mate v plane na vikend?
..my velmi nic, budeme si vegetit doma a mozno pojdeme trosku preskumat okolie

vavenka
29. jan 2010

Slni hej, aj ja som uz videla chlapov so striami, hlavne ti co velmi priberu a potom schudnu, alebo narastu rychlo...
No Tini dovolim si nesuhlasit - ja som presvedcena o tom ze starostlivost a genetika - co sa strii tyka je tak 50% a 50%.... Ja fakt poctivo natieram uz polroka rano a vecer kremami urcenymi pre tehotne na zabranenie vziku strii + sem tam premastim olivovym olejom -sice to neznasam, sa citim jak kura pripravene na pekac, ale vidim vysledok - som si ista ze keby som sa nenatierala, tak uz mam brucho popraskane.....

Ale jasne, strie casom vyblednu a zmensia sa, je to len kozmeticka vada, su aj dolezitejsie veci 🙂

Dzou ahaa, takze sa ti rujil drahy 🙂 no tak ho musis brzdit a rozlozit sily 😉 Inak ani ja som mojmu nevravela ze mam plodne dni, len raz som to povedala a sme sa skoro pohadali, ma vykrical ze naco mu take vesiam na nos, co si myslim ze aky mala na neho tato oznamovacia veta ucinok 🙂 takze som sa potom uz len tvarila ze som nenormalne nadrzana, ked trebalo 😉

dzou
29. jan 2010

no my ideme zajtra vecer k tym kamosom... a inak chcem len doma upratovat... a oddychovat 😀

tinika
29. jan 2010

😀 slni pribrala som do 10 kil čo som bola prekvapena ale brusisko mam aj tak riadne lebo som mala aj pred tehu, som zvedava ako ho zhodim do leta bo uz teraz mam mrakoty z toho čo si oblečiem a chcem chodit von s malym tak aby som z toho nemala komplexy

dzou neviem či od dedičnosti, lebo moja mamina ani nevedela čo strie su hihi som jej musela ukazat 😀 😀

vave neberiem ti ten nazor, zase musim povedat ze občas som sa natriet zabudla, ale aj tak ...

my sa chystame zajtra k nasim a v nedelu k svokrovcom takze o zabavu postarane, u nasich krsniatko u svokry synovec mm a este nas drobec 🙂

slniecko77
29. jan 2010

..dzou, vy mate anglickym kamosov hlavne?
..vavi, vsak dzou sexovali o dusu 😉 co ju jazdis 😀 😀 😀
..v tomto ja mam statsie, mm to chape a velmi baby chceme, dokonca mu obcas ukazem aj grafik 😀 a ked treba tak ma ukludnuje 😉
..tiez si myslim, ze ked natieras proti striam tak to aspon kapanek pomoze..a myslim, ze olivovy olej je fajn...aj ked ja olej nemusim...dokonca aj deticky sa nim mozu natierat aby mali dobru kozicku

dzou
29. jan 2010

presne vavi aj ja sa tvarim ze aka som nadrzana 😀 (jasne ze velakrat aj som 😀 ) no po takych 3 dnoch co som napr. merala a ovu nic mu uz doslo.... a hned nadhodil... ty mas plodne dni co??? ze furt len skaces na mna ako koza 😀

vavenka
29. jan 2010

Ja tiez nemam nic prevratne - do Aska by som chcela skocit, maju teraz fajne zlavy na zaclony, ak chcem popozerat nejaku do buducej detskej + chcem kupit nieco, z coho usijeme baldachyn na positelku.... Hej aj garniz nam treba, lebo zatial nieje na co zavesit zaclonu 😀
A trochu popratat, mozno skocime na stavbu pozriet.....

vavenka
29. jan 2010

Slni hej, ja ked som este v grafoch BT citala o niektorych partneroch, ako participovali na sledovani plodnych dni, tak som len tisko zavidela 😅 😅 moj akokeby si to vobec nechcel pripustit, ze plodime a nedari sa... Ale tak ma ine prednosti, no 😀
Dzou 😀 😀

slniecko77
29. jan 2010

..vavi ako ti v dobrom zavidim, ze uz staviate domcek...keby sme uz aj my mohli...snivam o terase, kde si dam cajik...proste domcek podla mojich predstav 😵
..kedy planujete dokoncenie?

vavenka
29. jan 2010

Jooj sak heej, dzou pekne seikovali, len kurna akuraat ten dvojdnovy break v najnevhodnejsi cas 🙄 🙄

tinika
29. jan 2010

dzou si ma rozosmiala s tou kozou hihi
vave neboj, aj moj bol taky, ani sa nikdy neopytal len som mu opatrne naznačovala potom som sa na to vy... a pozrite kde som 😀 😀 😀

keby ze nepisem tak maly sa dozaduje papania 🙂

slniecko77
29. jan 2010

..jasne Tini...vsak ty mas doma uz inu prioritu..nie tu s nami vypisovat 😉
..ale musi to byt krasne mat doma maleho cloviecika, ktory sa o chvilu zmeni na samostatnu bytosku 😵
..ale vsetky sa raz dockame 😉

vavenka
29. jan 2010

SLni no ja som o tom snivala snad od detstva, ked vsetci v skole po prazdninach rozpravali ako boli u jednej starkej, u druhej starkej na dedinach, a ja som oridzo panelakove decko, jedna starka na jednom sidlisku a druha na dalsom, takze na prazdniny som sa len presunula medzi ine panely 😀
Ale prvadupovediac - uz som 100x olutovala ze sme sa do toho pustili 😀 😀 kedze rozpocet je obmedzeny a setrime kde sa da, vsetko si zatial robime svojpomocne /otcovia, bratia, strykovia, kamarati/ a ked si predstavim, kolko roboty, penazi a casu tam este treba investovat, tak mam chut sa na to vyprdkat 😅 Ale potom sa zasnivam, predstavim si ako sa mala Vanda potaca taka rocna po travniku, ma tam vlasnte pieskovisko, ja sedim na terase a pijem kafe (presne ako tvoja predstava), svietí na mna slnko, ja mam bose nohy zaborene v trave a trkocem s kamoskami o nesmrtelnosti chrustov, tak ma to zas tak posmeli... Len dufam ze sa toho aj dozijem 😀
No moja predstava je tak jar/leto 2011.... Ale ci to stihame, tazko teraz povedat....

dzou
29. jan 2010

slni... mame aj angl ... slovaci su len znamy nie kamarati.... no tyto ci ideme zajtra je taka urcita vynimka.... ona je angl. a on slovak ... a super vychadzame a teraz uz aj pesovia 😉 a dobre je ze si pokecame aj po svk aj po angl 😉
vavi hej tie 2 dni uz teraz seru aj mna no co uz nic sa teraz neda robit... teraz tak by mala vyjst ovu cca cez tyzden (teda tie dni pred ovu)nie na vikend ako posledne.... tak snad mm bude mat menej energie na ruju 😀

tinika
29. jan 2010

🙂 no nic idem to risknut do sprchy bo moj milovany este dojeda nekaje fajnove kridelka grilovane bo siel na oslavu dajaku takze skor ako za hodku ho nečakam a uz by som aj spala tak snad drobec este vydrži
peknu zabavu este a neprehanajte vave, nech sa drobec vyhaja 🙂 bo ja som tiez ponocovala a maly potom tiez ponocuje hihi ale zato si rano rad pospi ako mamina hihi a kedy sa spi najlepsie? no predsa rano ked treba vstavat hihi

este sa tu na vas kuknem ked vyleziem zo sprchy a maly bude hajat pa ak by nie

pipimiska
29. jan 2010

a spat 😀 ..idem sa pridat,dajte mi 52 sekund na precitanie 😝

vavenka
29. jan 2010

Servus pipi, akurat som na teba myslela, ze de si, dnes mas meskanie 😉
Tini tak si to v sprche uzi 😀

slniecko77
29. jan 2010

..ja som mala to stastie, ze som starych rodicov mala na vidieku 😵 a boli to vzdy super prazdniny a vikendy
..presne o tom snivam...takto si vegetit, prechadzat sa bosa po vlastnom travniku, kukat na deti ako pobehuju..
..ale dali ste si pekny termin...ved to uz je coskoro 😵 aj ked je s tym vela starosti, ale o to to bude krajsie byt vo vlastnom, nikto ti nebude skakat nad hlavou a pod...
a to zariadovanie tiez je super..kde si co das...hmmm krasna predstava

vavenka
29. jan 2010

Inak dzou aj ja co mam kamosku v anglii, tak vacsinou sa s anglicanmi kamosi, vraj slovaci si tam zavidia aj nos medzi ocami a hrozne sa vedia ohovarat 😔 skoda.... Ale tak to ste dobre vymysleli, anglicko slovensky parik 🙂 tomu hovorim kompromis 😀

slniecko77
29. jan 2010

..Pipi, nejak to zacinas flakat...aby ti tie nocne platili 😀
..co dobre bolo na druhu veceru?

dzou
29. jan 2010

pipi sevus 😀
jaaaaaaaaj baby viem ako to prezivate... ja teda aspon daco mam a na teraske si v lete uz popijam to kaficko 😵 a uz aj miesto na pieskovisko mam vybrate 😉 i ked dom nie je velky ale je nas 😵 a zahrada je tak akurat sak komu by sa chcelo viac kosit 😅

vavenka
29. jan 2010

Slni no to ano, len kua keby tie financne limity neboli 😀
No hej, teraz v podstate hruba stavba je hotova, tento rok by sme chceli potiahnut elektriku vodu kurenie, dat podlahy siterky sadrokarton, krb vymurovat, v zime uz vytapat, na jar zariadit aspon tak aby sme mohli existovat a nastahovat sa....
Zahrada, plot, fasada a tieto veci uz sa mozu aj neskor 🙂

dzou
29. jan 2010

hej vavi sak som ti uz raz tusim niekedy davnejsie pisala zo co nam robili ked sme si kupili 2 auta aked sme kupovali dom uz ani neovorim 😖 nikto neveril ze ho kupime a vsetci sa nam smiali... a ked sme sa zacali stahovat tak kazdy kukal jak puk 😀 a potom ku nam rok nikto neprisiel na navsetvu 😖 ... no nevyjadrujem sa....

slniecko77
29. jan 2010

..ja mam fajn skusenost so slovakmi a cechmi...druha vec, ze ja si lahko nepripustim ludi k telu a vyberam si s kym sa budem kamaratit 😉
..anglani su tez zvlastny..resp. iny ako my...ale tiez su fajn

tinika
29. jan 2010

vave dik uz som s5 som to stihla zlate to moje dieta 🙂 len raz zamrnčal

slniecko77
29. jan 2010

..no dzou, ono sa super zavidi, len nikto nevidi za tym tu drinu..tie splatku co kazdy mesiac platite banke, ten stres co ste prezivali ked priatel stratil pracu...zavidiet je najlahsie..ja mam tuto skusenost skor s poliakmi, ale neda sa takto generalizovat...cely narod predsa nemoze byt zly 😉

tinika
29. jan 2010

inac uz dva mesiace od porodu som a furt ma rit boli čo mi injekcie pichali neviem prečo ale svrbi a na dotyk bolieva dufam ze to raz skonci

tinika
29. jan 2010

a stihla som popri vas aj jednu čast skolenia kuknut 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre