Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
9. feb 2010

Hej a inak - Tinika zneuzijem tvoj graf - oni si totizto v case cyklu, ked otehotnela, suchli 2X za cely cas!!!!
FF jej vyznacil ze den pred ovulkou, ale podla mna bola ovulka o den neskor - aj kvoli teplote aj kvoli tomu ze mala este na 12 DPO negativny test....
Takze nezufajte 😉

http://www.fertilityfriend.com/home/tinika

nellie_
9. feb 2010

joj baby ja ked raz zistim ze som tehu tak ja neviem co potom urobim.. ja asi zosaliem... 😅
mne sa to uz tolko krat snivalo 😀 😀 a potom ta kruta realita... 🙄

chrobi a ved co sa ondis sak nech riadne pobosoruje... 😀 😀 nechcela by si grcat so mnou kazde rano???
nech sme tu viacere zacinajuce tehule nech to mozme spolu prezivat 😀 😀

no ale vraciam sa spet do reality.. troska som si zasnivala a videla som sa ako si davam bacha nech si neogrciam vlasy 😀 😀

chrobulka
9. feb 2010

bibi, neber vsetko doslovne. ja mam pomaly 30 a tiez to nie je tajomstvo, akurat, ze ja mam z toho trochen depresiu 😉 ale este mam cas... 😉

vavi, mas pravdu, stary aj lepsie spava odvtedy. ono sa to nezda, ale podvedomie neod*bes... a malo to na nas oboch nejaky vplyv...

vavenka
9. feb 2010

Nell 😀 😀 😀

Ja som sa tak zasnivala minule ze som vyhrala v sportke, a normalne som potom mala traumu, lebo mi nevychadzalo prerozdelenie podla mojich predstav, tak som stale postupne zvysovala vyhru 🙂 najpr ze: kebyze vyhram 100 000 evri.... Potom som zistila ze to je malo, tak odznova: Kebyze vyhram 200 000 evri 🙂 no a potom som si zaklopala na celo, ci som ja uz uplne vadna, a sla som volat to roboty, kde mam PNku, lebo mi este nedosla a nemam z coho vyplatit splatku 😀

chrobulka
9. feb 2010

vavi, tak to uz je aky sen??? 😉

nellie, jasne, ze by to bolo super, keby to prezivame spolu, ale... nie vsetko nam vychadza podla toho, ako chceme. ze? 😉
fakt si neviem samu seba predstavit, co spravim ak nacikam //...

bibi24
9. feb 2010

Vavi, ale oni asi nemali take spermose ako my 😀 😀

Nellie, aj mne sa snivalo a je to sakra dobry pocit...no len skoda, ze nic z toho. Mne sa tiez niekedy stane, ze sa zamyslim a predstavim si, ze by som nasla // a bola tehotna a ako by som to vsetkym oznamila a vo vnutri pocitim taky uzasny pocit...to je asi to, ked sa vravi, ze ti az srdce poskoci, tak mne vtedy poskoci. Ale potom sa preberiem.....

Chrobi, tak ja zacinam mat z bliziacej sa 30tky depky uz teraz 😀 Ale fakt...som si vzdy myslela, ze aka som mlada, medzi kamaratmi aj v robote som bola vzdy najmladsia a zrazu?? 😠

vavenka
9. feb 2010

Dievcataa, ja toho roku oslavim kristove!! Co mam ja povedat, haa? ´30tka je prd, akurat sa mozte dobre opit, tie co holdujete alkoholu 😉 a dostanete fajne vela kvetov a darcekov 😀 😀

chrobulka
9. feb 2010

bibi, ja mam depky uz od mojich 15 rokov... neoslavujem narodeniny ☹
nemem rada darceky a oslavy nasilu, ak sa ja necitim dobre.
ono, nieco na tej narodeninovej depke je...
to akoze zavrsujes rok, kedy sa vyflusas z energie tie narodky su kazdy rok take akoby znovuzrodenie - zhlboka sa nadychnes a ides bojovat dalsi rok odznova... tak to niekto vysvetluje, tie narodeninove depky a ja tomu verim...

chrobulka
9. feb 2010

vavi, co z toho, ked kvety nepijem? 😀
a darceky... hm... mam rada prakticke veci a ked sa vopred dohodnem s nasimi napriklad, ze co mi treba... chapes... podla mna to je najsamsuper..
bratova frajerka bude mat teraz v marci narodky (ziadne okruhle, ani nic) a uz sa nevie dockat, chysta oslavu pre 30 ludi, bude to tematicke, aj oblecenie bude predpisane... rozmysla nad tym uz od vianoc.... toto je uplne mimo mna, taketo veci inak...

bibi24
9. feb 2010

Tak ja ked som bola mala (a mladsia), tak som velmi mala rada narodeniny a oslavy 🙂 Cim som starsia, tym ma to menej tesi. Vzdy si pomyslim, ze to mam akoze oslavovat a tesit sa, ze mam o dalsi rok viac?? Takze uz to vobec neprezivam....
Ale zas, na taku narodeninovu party by ma bavilo ist...aj sa tematicky obliect 😀

vavenka
9. feb 2010

Chrobi, ze pozdravujem bratovu frajerku 😀 😀 a trochu lutujem tvojho brasku, ked toto dokaze robit s posr...ymi narodkami, co potom naozaj dolezite akcie 🙂

chrobulka
9. feb 2010

bibi, ist tam nemam problem, ale organizovat by sa mi to ozaj nechcelo a zapodievat sa tym tolko...
asi som divna... 😉
alebo je to tym, ze som robila isty cas marketing a taketo "akcie" som organizovala denno denne a musela som sa ich ako organizator zucastnovat... a nejak mi to prerastlo cez hlavu... mozno 😀

bibi24
9. feb 2010

Organizovat by sa asi ani mne nechcelo...Ja mam aj tak radsej take mensie oslavy (ked uz) s blizkymi kamaratmi. Ale inak, my nejake parties na narodeniny nerobime. Akurat nieco v kruhu rodiny, alebo vecer s drahym. Nic extra.

vavenka
9. feb 2010

My standartne pozveme par znamych do krcmy, zaplatime rundu a potom u jednych a u druhych rodicov....
Doma ani nie....
Ale 30tky boli take chatove, sa chodilo zurovat na cely vikend, hlavne co mali narodky tak v lete - moj herec je julovy, ja septembrova, par ludi je majovych, a par augustovych, do toho boli 2 svadby v septembri, takze skoro kazdy mesiac bola nejaka chata + tie svadby nam dali zabrat 😀 bol to tazky rok 😉

bibi24
9. feb 2010

Ano, chaty, to sa aj mne paci 😉 Ved preto aj tak casto chodime. Nas je tiez vela julovych, takze na rok sa tesim na chatovacky 🙂

A hlasim, ze uz som hladna 😀

chrobulka
9. feb 2010

vavi, sme sa s drahym zamyslali, co bude ona riesit na vlastnej svadbe. sme sa jej pytali, ze kolko casu na to bude potrebovat, povedala, ze pokial bude chodit aj do prace aj tomu sa venovat (priprave svadby) tak asi 1.5 - 2 roky a ze ak by sa mohla venovat len svadbe, tak asi rok...
mojho brata skoro vystrelo... on je pri nej zvyknuty na take ulety... ona aj okruhliny svojich rodicov organizovala tematicky... a bracho si musel pred dvoma rokmi od kamosa pozicat masku spidermana, lebo mala oslavu narodiek ze karneval!... sme sa na nom strasne narehotali 😉

chrobulka
9. feb 2010

bibi, aj ja som hladna, asi si dam len predjedlo teraz. kolegyne mi prinesu nieco z jedalne, lebo nestiham - lebo KONIK 😉

vavenka
9. feb 2010

Chrob 😀 😀 😀

Ja som dala mandarinkes, ale nejak mi nezahnala chut na sladke, predsalen asi padnu polomacane 🙂 ale musim nieco ist spravit, aby som si to mohla dat za odmenu.. Hmm, idem do vane, zmyt skuty 😉

bibi24
9. feb 2010

Chrobi 😀 sa smejem na bratovej frajerke....
Ja idem za polhodku na pracovny obed...ale nechce sa mi...a vobec, dnes sa mi nic nechce. Este aj hrdlo ma pobolieva. Som chcela ist cvicit, ale asi kvoli tomu hrdlu nepojdem.
A aj s tym mojim truhlikom som na noze...no fasa den proste.

nellie_
9. feb 2010

mna tiez nejak neberu narodky.. ked som bola mala som si na to riadne potrpela a jak ma vzdy vytocili ked mi vinsovali 2v1 na narodky aj meniny... 😀 😀
ale teraz ma to veru netrapi....

chrobi ta brachova frajerka je ale inak kompletna??? 😀 😀 😀 to uz ake ceremonie 😀 😀

malemimi
9. feb 2010

Ahojte! dnes by som mala dotat menzes ...tak snáď nedostanem haha 😀
väčsinou dostanem skoro ráno okolo 2-3 hod alebo ked sa zobudim okolo 6 hodiny ráno.
ale nedávam tomu moc nádej 😒 môžu prísť v poho aj večer alebo počas dňa a už ma aj prsia bolia a to ma bolievaju pred menštruáciou ☹
a ešte vlasnte mám nepravidelnu ale mala som teraz 3 mes take pravidelna ze každeho 9 som dostala haha 🙂 tak uvidím držte palčeky

a Vám sa ako darí ...máme tu niekoho v požehnanóm stave?

vavenka
9. feb 2010

malemimi drzime palce.....

TY VOLE ze 2 roky planovat svadbu! To je jake super 😀 😀 Ja som mala predstavu ze tak 4 mesiace by na moju mali stavit, teda ked raz nejaka bude 😅

Nell inak ja mam narodky a meniny obden, a este aj zaciatkom septembra, takze cele detstvo som mala oslavy 2v1 a aj to som furt dostavala ze skolsku tasku, prezuvky, cvicky, temperky, a podobne veci 😀 a potom ze mam traumy z detstva, cs 😀

slniecko77
9. feb 2010

ahojte 🙂
..citam, jedna tema lepsia ako druha 😀 ciarky // eurovyhra a este narodky..ani neviem ktora tema je lepsia 😵
..Vave v tomto sme na tom rovnako, aj ja tento rok oslavim kristove roky 😎 ale ani omylom sa na ne necitim
..Nellie...vtipik sa paci 😀 evidentne ma imaginarny dedko zmysel pre humor 😎

nellie_
9. feb 2010

malemimi vela stastia 😉

no inak take tie trapky co planuju svadbu aj 2 roky som stretavala na "mojej svadbe" a nechapala som... 😀
ked tam v roku 2007 hodili do plena napr. 9.9.2009 tak som bola iba v nemom uzase ze ci su normalne.. 😀 a uz svadobne pripravy v plnom prude.. 😀 😀
mna tam vo forach nechapali ked som este v maji nemala okrem siat poriadne nic zajednane a ani ma to netankovalo nejak extra.. ved co svadba bola az v juli 😀 😀 a stihla som vsetko.... 😎

Vavi tak to uz je dobry odfajc - tam inak sklbili prijemne s uzitocnym.. ale prijemne to bolo asi iba pre nich, co? 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

ak sa vam da toto si pustite.... 😀 😀 😀 chudak chlapec ja by som ich zabila.. 😀 😀

http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=19860-jak...

malemimi
9. feb 2010

nellie_ vavenka Ďakujem Vám holky !! Bola by sm veľmi šťastná 🙂 🙂 🙂

shaarka
autor
9. feb 2010

doprdele, nellie, co tam je za neslusnost? ma nepusti nacitat tu stranku, moj super specialny zablokovany PC 😀 😀

my sme svadbu planovali pol roka, to bolo az-az, more casu. ale je pravda, ze keby som chcela super speci datum, luxusnu salu alebo vychyteneho svetoveho fotografa, tak to treba zacat planovat aj viac nez rok dopredu 😒

slniecko77
9. feb 2010

..planovat svadbu 2 roky mi pride dost uletene 😎 ale proti gustu ziaden disputat
..Shaari, vsak mi sme mali najlepsieho fotografa xixi

shaarka
autor
9. feb 2010

joj, moja hlava derava, som zabudla 😅 😅

nellie_
9. feb 2010

shaar to fakt??? 😀 😀 a my tu vo firme mame vsetky neslusnosti bloknute a pustilo ma.. 😀
je to taky kanadsky zartik - chalani dali spiaceho kamosa na stôl a dali cez neho skatulu zvnutra urobenu ako truhlu a zabuchali mu zhora na nu.. no chudak chalan az na zem padol a ake nervy chytiiil ale ved necudujem sa mu - ja by som ich zabila 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre