Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
9. feb 2010

😀
Shaarka nekuknes mi na grafik...mam tam opat nejake nezrovnalosti... 😉

shaarka
autor
9. feb 2010

baby, neviete, nemate skusenosti - ako je to s menami pre narodene babatka? ze ci matriky uznavaju ako zdroj wikipediu.
som napisala na dve matriky, ale este neodpisali, tak som v strese, ze ci s tym nebude problem...

shaarka
autor
9. feb 2010

kuknem, len daj.

nellie, ja mam PC od otca z roboty, takze oni to tam asi mali pekne prisne 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Shaari nepredkokladam ze ti niekto odpise, skor by som si tam zavolala respektive skocila tam osobne.....

slniecko77
9. feb 2010

..Shaarka v tomto ti veru neporadim 😖 asi bude najlepsie skocit osobne
..FF ukazal ovulu na 20DC, ale predtym mi ukazoval na 18DC..ked vymazem odtial watery hlien..tak zase prebehne na 18DC, ja som z toho fakt jelen 😅
..ale tesim sa, ze ovula bola..aj ked predchadzajuce dva cykly bola na 13DC
..http://www.fertilityfriend.com/home/2866aa
..aky je vas nazor?

vavenka
9. feb 2010

Slni mne sa to celkom pozdava na ten 20DC .....

nellie_
9. feb 2010

slni ja suhlasim teraz s FF tiez som za ten 20C... inak krasna ovu 😉

slniecko77
9. feb 2010

dik za nazory dievcata 🙂 asi to tak budem, posledne tri dni ma pobolievalo podbrusko
..snad mi FF uz ovulu neposunie 😀 uvidime ci nieco z toho vylezie, ale vidim to skepticky

siouxie
9. feb 2010

ahojte, ja len na skok...
shaari, ak si chceš byť úplne istá (a na matrike by ti nbodaj tvrdili nejaké bludy), pozri zákon o mene a priezvisko (myslím 300/1993) a vlani bola tuším novela. Pokiaľ sa dokázateľne dá potrdiť zdroj (aj webový), a meno spĺňa ostatné veci v zákone (nie je hanlivé a pod.), nemal by byť problém. Skús si nájsť prípadne alšie zdroje na nete, ktoré meno obsahujú. 😉

shaarka
autor
9. feb 2010

siou, pekne si to napisala, len ja som tatar, nechapem.
posli mi link, prosim...

dlni, ja suhlasim s FF, max. 21.DC nad ranom 😉

siouxie
9. feb 2010

no napísala som to všelijak, nejaké tie nevyskoloňované podstatné mená tam vidím, chýbajúce písmenká... 😀 😀

tu je link na zákon
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?...

ak by ti to nešlo, na zbierka.sk si dole v pravo zadaj 300/1993 a nájde ti ten zákon.

Potom si eštš vygoogli novela zákona o mene a priezvisku (obsahuje nejaké zmeny a doplňujúce informácie).

A k tým mojim vetám na konci - pre istotu si nájdi ešte zopár ďalších zdrojov, ktoré obsahujú meno Teo (nejaké zahraničné kalendáre mien, je ich dosť), aby si bola na tety na matrike pripravená 🙂

nellie_
9. feb 2010

siou ty sa inak vyznas 😉

ja som prave upratovala pocitac a musim vam ukazat tuto foto 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

je spred 3 rokov ked mala segra promocie a normalne som v soku ze ako mi kedysi trcali bedrove kosti.. 😀 😀
to musim zarchivovat ked raz budem totalne tucna aby som mala dôkaz ze to tak vzdy nebolo 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

a vy tu akurat nie ste a ja tu takto odhalujem moju identitu 😀 😀 😀
este pockam chvilu a potom to mazem.. 😝 😝

siouxie
9. feb 2010

jéééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀 😵 peknéééé 😵 😵 😵

vavenka
9. feb 2010

ja som stihlaa 🙂 🙂

siouxie
9. feb 2010

a nel, super vtip (aj ten s bičom nad ním 😀 😀 )

nellie_
9. feb 2010

ano stihli ste 😀 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

to si vazte, ja sa casto neodhalujem 😀 😀

anaxamon
9. feb 2010

bry den tety 😉 a neuhadnete co zas mna postihlo 🙄

siouxie
9. feb 2010

anax, som na teba dnes myslela (mám orav. nite 🙂)). čo ťa postihlo? 😒

nellie_
9. feb 2010

anax ahoj, co sa deje? 😕

anaxamon
9. feb 2010

a tak no, zas som na pn s cim? no s chrbatom, o nervy..este ani dva mesiace riadne nepresli a som zas tam kde som bol pred vianocami, s rozdielom ze nedostavam injekcie..ja uz nechapem 🙄

vy sa tu ako mate?

siouxie
9. feb 2010

anax ☹ Ja sa tiež chystám na masáže, stále som neminula ani jednu poukážku z vianočných darčekov a chrbát začínam cítiť. Zatiaľ iba trochu, ale musím chodiť pravidelne, inak to nemá zmysel 😒

nellie_
9. feb 2010

anax... do kelu zasa ten chrbat... ☹
to co s nim mas?? nejake stavce zaseknute alebo co?? 😕

nellie_
9. feb 2010

to mna sa vzdy lekarka pyta ked tam pridem ze ci nemavam bolesti chrbta, ked som taka vysoka, ze vtedy to tak zvykne.. ale musim zaklopat ze nastastie nie... 😅

ale ked sme v lete boli na welness pobyte a tam mi robili masaz - tak hned zistili ze som "kancelarska krysa" lebo ze som ho mala riadne stuhnuty... 😅

anaxamon
9. feb 2010

s kostami to moc nema co, to je skor koli svalom resp. slachom, aj ked podla posledneho rengenu je to nieco ako zacinajuca sklerotizacia kosti nad panvovou oblastou

masaze by mi asi nepomohli, mala som chodit na rehabilitacie ale koli ostatnym navstevam lekarov, hlavne gyneklogicky som uz nechce na rehabilitacie aby som nechybala vela v robote a tu ho mas...no co asi mam kaslat na ostatne a sustredit sa v prvom rade na zdravie, aj ked to sa lahko povie horsie uskutocni 😨

siou odkial boli nite? obchodne? ci z nejakeho stanku? 🙂

siouxie
9. feb 2010

anax, tak to je iné... jasné ☹ ja mám klasické stuhnuté miesta, tomu pomôže iba pravidelné cvičenie a masáže (teta sa na mne namaká 😀 ).
nite obchodné, ale aspoň echt oravské, vákuovo balené a nepresolené. neviem, čo na nich tak šlapem, asi sme dlho neboli hore 😉 😀

tinusa75
9. feb 2010

Ahojte všetky snažilky aj tehuľky, prosím Vás o radu....Mám 35 rokov, jedno už takmer 7 ročné dievčatko a túžime po druhom a už niekoľko rokov sa nám nedarí, príčina neznáma....Tento cyklus sme stimulovali s clostylbegytom a potom mi bol aj pichnutý pregnyl, boli aj foliky a aj praskli a aj sme snažilkovali, po pichnutí sa dostavili dosť nepríjemné bolesti v podbrušku počas cca 2 dní, ale potom sa to ukľudnilo. MS by mi mala prísť v sobotu-nedeľu 13.-14.2.2010 a ja mám už teraz brucho ako balón tesne pred prasknutím. Okrem tejto stimulácie už niekoľko mesiacov užívam vitamín E a čistú kyselinu listovú...Máte niektorá skúsenosti s týmito stimulkami? Pomohlo to niektorej z Vás pri otehotnení???Vďaka za radu..... 😉

anaxamon
9. feb 2010

ja sa len strasne bojim, ze az raz otehotniem ze to nebudem koli tomuto mojmu problemu zvladat, taka mala nocna mora☹( ale aspon ma to kope do toho aby som zacala co najpravidelnejsie cvicit nie len raz do tyzdna plavaren a trochu fit lopty

no ale staci z mojich problemov...

siou, no aj tak teraz su tie syry a korbaciky ci nite robene aj tak z takeho menej kvalitneho mliecka, ked sa kravy nemozu ist napast..najlepsie su od jari do jesene, ako vsetko 😝

siouxie
9. feb 2010

to je jasné 😀
tak, tak, aspoň sa na to nevykašleš zodpovedne to budeš riešiť 😉 drž sa...

tinuš, s týmto nemám skúsenosti (ale zopár vecí máme spoločných 😉 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre