Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
12. feb 2010

zuzi, tak my radšej oslavy domka, najlepšie v lete v záhradke 😉 . A ja tortu robievam hlavne kvôli bráškovi, lebo okrem mňa a našej starej mamy mu ju nemá veľmi kto spraviť 😒 🙂

vavenka
12. feb 2010

Siou daj pokoj so slaninou, ja nemusim 🙂 max tak poprazit na bryndzaky 😉 mame doma asi 3 take fajne kusy slaniny, len mi to tam zavadzia.... Musim ju dakomu podarovat alebo co 😝

Jaj takze klasicka jogurtova, mnam, v lete to milujem, a este ked tam je to kyslejsie, hlavne lesne ovocie - cernice, maliny, ribezle 🙂 🙂

siouxie
12. feb 2010

vavi, neprovokuj... 😀 Sranda, slanina mi nenapadne, ako je rok dlhý, ale tu mi robíte furt na niečo chute 😀 😀

no ja robím smotanovú, nie jogurtovú a v lete najmä z ríbezlí a malín a vlastne aj černíc, lebo toho máme plnú záhradu a musíme to spotrebovať 😀 . Takže u nás to nie je lesné, ale záhradné ovocie 😉 .

Teraz som schválne dala broskyne, lebo sú také kyselkavejšie, tak dúfam, že to bude dobré. Aspoň kúsok leta v tomto sibírskom počasí 😀
Ma to chytilo, nejako aj s tým mojím letom na hlave od včera 😀 😀

zuzana36
12. feb 2010

ja tiez rada oslavujem domka na zahrade, ale kedze je narodeny v zime a to bolo take okruhle a 42 ludi tak to doma nemas kam dat 😀 a musela by som okolo kazdeho behat a neuzila by som si to. inac robievam rozne stretka na zahrade, ja to mam rada, ked nas je tu kopec 😀

siouxie
12. feb 2010

no tak to mi je jasné, že v zime v záhrade asi ťažko 😀 😀 😀
Len my tak skôr komornejšie 😉 😀

vavenka
12. feb 2010

Siou joj ja sa uz neviem dockat kedy skonci zima 🙂

My tu zmes robime v pomere tusim 3 smotany kysle a 2 jogurty biele ... Alebo naopak? A vanilkovy cukor..... A niekedy to este rozdelim na polovicu a do jednej dam granko.....

No ved jasne, aj nasi tieto plody maju na zahradke, ale myslim ze sa to tak klasifikuje, nie? Ze lesne plody/ovocie 😉

zuzana36
12. feb 2010

holky pisala som vam, ze hladam domov pre macinku, nepoznate nikoho kto ma zaujem?

siouxie
12. feb 2010

vavi, tak to rpbíš zdravšie ako ja 😀 😉

vavenka
12. feb 2010

Joj dievcata ja sa taaaak strasne tesim na zahradu 🙂 dufam ze sa toho dozijem.... Ozaj, dnes mi volali ze nam schvalili tu zlavu na okna, co sme o nu ziadali, buduci tyzden uz pridu vymerat z firmy otvory na stavbu 🙂 🙂

Zuzi - aby si bola v obraze, ja som panelakove decko, este aj v babkam som chodila len na ine sidlisko a minuly rok sme s hercom mojim zacali stavat nas vlastny domcek 🙂 mam ho aj v albume vavuchovci 😉

siouxie
12. feb 2010

vavi, čoskoro si tam, veď už okná kupujte! 😀

vavenka
12. feb 2010

Zuzi ja nemam nikoho 😖 akurat som pisala, ze zatial som este sidliskovy clovek

siouxie
12. feb 2010

macinka má byť mačka? 😀 😎

vavenka
12. feb 2010

Siou hehe ze zdravsie ako ty, to uz je co povedat 😀 ale nie je to zamer, tak to robieva odjakziva nasa mamusa a ja sa len opicim 😉

Joj mne to pride ako straaaasne daleky finis, nas dom.... Ako ked som nastupila do prveho rocnika na vyske, som si ani nevedela predstavit ze raz ju skoncim.... Taky pocit zvlastny 😅

siouxie
12. feb 2010

vavi, dobré prirovnanie s tou výškou 😀 😀 ale čosi, veď to vidíš, ako ti to rastie pred očami. Veď to je otázka pár mesiacov... 😀

zuzana36
12. feb 2010

vsak ano a este si aj kosicanka. 🙂 to by sa ta macicka nacestovala 😀
len jej treba pomoct a najlepsi by bol domov a niekto, kto by jej neublizoval. takze okolie BA hlaste sa!

vavenka
12. feb 2010

Siou hej, doteraz to rastlo pred ocami, az teraz nastupi robota, ktoru nebude az tak vidno 😀 a hlavne sa uvidi ako to budeme sithat financovat, ked budem na materskej..... Chcela by som doma ostat pokial mi to zakon dovoli, a nie po roku sa trepat do roboty a nechat chuda Vandu niekde v jasliach...... Kurna 😠 ALE - mam podanu sportku 😀

Zuzi tak dufam ze sa niekto najde 😉

zuzana36
12. feb 2010

vavi ani sa nenazdas a uz byvas 😀 to utecie, len aby boli korunky-eurace aby to mohlo utekat 😀

siouxie
12. feb 2010

vavi, neboj sa, aj vnútri bude vidieť pokrok. A nie je dôležité či to bude o 5 mesiacov alebo o rok. Pomaly, ale isto... 😵

vavenka
12. feb 2010

Zuzi, vsak to 🙄 🙄 za penize v praze dum, to je jasne, ale tak my fakt s par euracmi /aj to od banky pozicanmi/ sme sa dotoho pustili - jedina vyhoda je ze drahy ma nenormalne sikovnych bratov a sme fakt usetrili kopu prachov za robbotu..... V pdstate prva platena robota boli strechari, dovtedy vsetko sami sme robili - bratia, tatkovia, kamarati..... Mamky a ja sme zabezpecovali proviant 😉 aj ja som pomahala, som natierala hranoly tym zelenym cudom 😀

vavenka
12. feb 2010

Siou 😵 😵 😵

zuzana36
12. feb 2010

no my sme nestavali ale kupili sme novostavbu, ale robili sme zmeny a stahovali sme sa 3-4 tytdne pred porodom, tak som sa tesila do porodnice, ze aspon tam si budem hoviet, tak sme vsetko nahanali, aby sa to stihlo a dnes by som vela veci robila inac 🙂

vavenka
12. feb 2010

Zuzi 🙂 ja by som sa rada stahovat ked Vanda bude mat tak rok, rok aj nieco...
Zatial mi asi bude lepsie tu v meste, aj mamka aj kamosky to budu mat blizsie, aj doktori, do centra a tak....
Takze sa nikam neponahlame....

zuzana36
12. feb 2010

no jasne, ale my to mame omoc lepsie takto ako to bolo v bytiku.
dnes mam uz dost, tak sa lucim a zase zajtra. teda mozno ak nikam nepojdeme.
pekny vikend 🙂

vavenka
12. feb 2010

Zuzi dobru nocku 🙂

pipimiska
12. feb 2010

vave,nevies co znamena vo vysledkoch pokles PRS? 😉 som sa teraz zobudila 😅

vavenka
12. feb 2010

Pipi v akych vysledkoch? Gyn ci hemato? Ale aj tak asi nebudem vediet 😅
Juj pekne, co budes robit celu noc, ked si sa vyspinkala? 😉

pipimiska
12. feb 2010

vave,myslim hematologicke 😉 ..no to este neviem co budem robit,asi jest tie placky co prave robi mm 😀
este ti nechyba mm?

vavenka
12. feb 2010

Pipi no to neviem, pozerala som si moje vysledky, ale taku skratku tam nemam 😅

Pozerala som panelak, a potom nejaky film, sme si telefonovali, takze pohoda 🙂 uz asi pojdem aj spat o chvilu..... Ja neviem, mozno nieco nieje v poriadku, ale tak raz za cas mi dobre padne ked ostanem na noc sama....
Joj, som si pozerala prave nejake videa s porodom, no pipi poviem Ti, vobec sa netesim na to, co nas caka 😅 😅

pipimiska
12. feb 2010

vave ,no asi len teba 😅 cisarak si asi nepozerala co? 😅 neviem sa furt rozhodnut,vkuse uvazujem,dumam .. 🙄
urcite to sem tam dobre padne byt noc bez mm,ale ja vtedy volam k sebe segru,sama sa dobre necitim,este som mala 😝
panelak idem az teraz pozerat na nete..tak dobruuu 😎

bublinka11
13. feb 2010

Dobre ranko 😉 a tu este vsetky spinkate? Babenky vcera vecer ma chytila taka ckavka alebo stikavka, neviem, ako sa to povie, ze po pol hodine liatia mineralky do seba som bola zufala, zabrala az cista voda na ex...som mala brucho sfucane a 3x som bola v noci curat. Este sa mi to nestalo! Teraz mi je z toho zle 🙄
Co idete dnes robit? Ja rozmyslam vybehnut na 2 hodky na lyze...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre