Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

madeline
18. feb 2010

chrob - uz si doma? ja idem za chvilu 😉

chrobulka
18. feb 2010

hej, uz doma...
aj ty uz chod 😉

bublinka11
18. feb 2010

Chorbiiiiiiiiiii ahoj 🙂

chrobulka
18. feb 2010

ahoj bubli...
co nove? este v praci? 😉

madeline
18. feb 2010

ja cakam na odvoz 🙂

madeline
18. feb 2010

o com vas skolili?

bublinka11
18. feb 2010

Chrobi ano som este v praci, ale zachvilu baliiiiiiiiiiiiim 😀

chrobulka
18. feb 2010

o chujacinach, ako vzdy. nic mi to nedalo... a strasne sa mi chcelo spat...
asi mam spavu nemoc 😉

ohohooo, princezna madeline sa maaaa 😉 caka na koc s princom 😀

bubli, pal domov a oddychovat treba, sak ty vies 😀

bublinka11
18. feb 2010

Chrobi vies, coho je priznak unava??? 😉

chrobulka
18. feb 2010

bubli... neprovokuj...
citaj pribeh (pravdivy):
mojho ocina raz pokryzol na ulici pes do lytka, nevenoval vsak tomu pozornost. zrazu sa mu zdalo, ze mu nejak trpne sija. otvoril zdravovedu a precital si o tom, ako sa prejavuje besnota, medzi inymi tam bolo aj trpnutie sije, nadmerna tvorba slin - hned samozrejme zacal slintat a navodil si podvedome aj dalsie priznaky!
posadil si moju maminu, povedal jej, kde su vsetky peniaze, kde ake pozicky uz vyplatil a dal jej prachy na kabat, ktory strasne dlho chcela, ale nekupila si ho, bo mala pocit, ze je drahy...
az neskor z neho dostala, ze ho pohryzol pes a ze je presvedceny, ze ma besnotu a ze sa chystal umriet...

ja len, ono, ak je moznost, ze som tehotna, viac sa sledujem a mozno podvedome CHCEM najst tie // a vsugeruvam si vsetky tie priznaky... chapes...
a inak, pocula si uz o "falosnej kotnosti" u psich samic? nasa to zazila... vsetko je vec podvedomia a presvedcenia podla mna...

bublinka11
18. feb 2010

Chrobi pocula som...dokonca mojho ex psica to mala...zacala si podkladat hracky.
Len ja som este nikdy nemala priznaky, ani len kozy ma nebolievaju 😀 tak ja ked budem raz tehu, pridu vsetky naraz...budem grcat s kozami ako balony opretymi o podlahu a popri tom si este aj pospim 😀

chrobulka
18. feb 2010

no tak to ta uz teraz lutujem 😉
ja som si tu scenku samozrejme exaktne predstavila 😀
drzim palce, len to nezakriknut....

shaarka
autor
18. feb 2010

bubli 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka11
18. feb 2010

Som rada, ze som sem privolala Shaarku a Chrobi trosku zdvihla naladu 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
18. feb 2010

bubli, nech ti je podlaha ľahká 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka11
18. feb 2010

Siou, nech hlavne nie je chladna...chudata bradavky 😀 😀 😀

chrobulka
18. feb 2010

UZ DOOOOSSSSTTTTTT 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
STE SIBNUTEEEE 😀 😀 😀 😀 😀

no dobre, uz som ticho...
pst!
spravy idu!

siouxie
18. feb 2010

chrobi, čítaj debatu z dnešného doobedia, potom hovor, že sme šibnuté 😀 😀 😀

vavenka
18. feb 2010

Bubli 😀 😀 😀 😀 😀

vavenka
18. feb 2010

Chrob a chystas sa aj ocikat test? 😉

Siou aky bol den? Si nieco vypotila? Ci ani ee? Ja asi skocim do sprchy, sa zacinam citit sama 😅

malemimi
18. feb 2010

Ahojte holky viem ze to sem nepatri...ale som asi v 4 tyzdni tehotenstva a cez tyzden som niekedy citila ako keby mi horela tvar ale nie moc len trochu ale v praci neni teplomer a poobede mi uz nic nebolo a teraz som si len tak odmerala ortutovim a mam 37.3 myslite ze to moze byt ze ju mam len zvysenu za to ze som tehu?

vavenka
18. feb 2010

Malemimi no si 6 tyzdni podla toho, co mas pri mene 😉 jasne, zvysena teplota je skoro pocas celeho tehotenstva...
A inak vsetko v poriadku? Kedy ides k lekarovi?

chrobulka
18. feb 2010

vavi, neviem. raz urcite 😀

siou, precitala som si len tie vase fasa sny a revala som od smiechu, takmer som si cvrkla... ale dobehla som 😀

co dnes varime?
u nas kremova brokovniCova z utorka a palacinky... som si zavarila... kamos dojde...

vavenka
18. feb 2010

Chrob ja nevarim, takze pred 10timi minutami som vyfasovala do ruky rohlik so salamou, predtym fornetti a predtym spagety zo vcera.... A vecer neviem, co dostanem 😀

malemimi
18. feb 2010

vavenka to je blbpst ked mi gynda povedala ze som v 3-4 v piatok... 😉
akurat chodim tak kazdu pol hodku curat v praci niekedy ma pobolieva brusko trochu a teraz ta zvysena teplota 🙂 gynde idem v pondelok

siouxie
18. feb 2010

chrob 😀
ja som dnes nevarila, máme zo včera rajčinovú a rizoto. Vavi a iba som čítala, tak to hádam doženiem. 😅

chrobulka
18. feb 2010

malemimi, myslim si, ze ak sa inak citis ok, tak to je len zvysena teplota v suvislosti s procesmi, ktore sa deju v tvojich utrobach 😀
co toto uz ma byt? gazdinky??? ze nevarime? no dobre, spravim aj ja nieco take...
zajtra 😉
vlastne nie, zajtra ma spolubyvajuci pozyva niekam, lebo on "vari" v piatky 😀

siouxie
18. feb 2010

my máme dnes ďalší hudobný deň, ako to tak vyzerá... 😀 😀 Ale vždy lepšie ako "bedňa", na to som alergická 😖 😀

malemimi
18. feb 2010

😉 dakujem holky uz so to aj tu nasla
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

chrobulka
18. feb 2010

tak my mame potom asi internetovy den. obaja vykoteni na sedacke pred bednou a stuchame si do notebookov kazdy co chce 😀
ale o hodinku by som sa mala zmobilizovat, lebo pride kamos a chce JEST 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre