Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

chrobulka
20. feb 2010

dakujem shaarka...
mala je miestami dost dramaticka, dost som sa bavila na niektorych vyrazoch, ale zlata...
tvoj muz to nemysli zle, kolko reci vies, tolkokrat si clovekom 😉

siouxie
20. feb 2010

Ja som bola naposledy tiež na českom predstavení v l+s, tá každoročná prehliadka českých divadiel. Ale najradšej by som išla na niečo do a4 alebo do meteoritu... Len sa neviem rozkývať 😀 .

chrobi, tak pekný večer 😉

shaar, aj ja brokolicu iba naparujem, nevarím 🙂 .

vavenka
20. feb 2010

Ja tiez lubim plesnive syry 🙂 mnam, v omackach su super, aj na pizzi, aj zapekane s cimkolvek, aj tak ciste nevarene len s pecivom 😀 vybehla mi slina 😅

siouxie
20. feb 2010

vavi, naša obšúbená večera - zapekané rohlíky s nivou, na plech mi ich vojde osem až desať (na polovičky). To je vône a radosti 😀 k tomu jeden obrátený a som blažená 😀 😀

bublinka11
20. feb 2010

Caute...ani si vas nejdem docitavat, lebo z posledneho prispevku vidim, ze varite...ja som strasne prejedena, same klobasky a oblozene misy...opasok sa mi akosi scvrkol 😀 a rifle s nim 😀

siouxie
20. feb 2010

čau bubli, my sme tu všeličo pospomínali, ale žrádlo to vždy tromfne 😀 😀

bublinka11
20. feb 2010

No veru veru, ja mam pauzu vo vareni, zajtra som sa opat pozvala k nasim 🙂

vavenka
20. feb 2010

Siou, teraz mi vybehla druha slina 😀

Chrobi aj ja prajem prijemny zazitok v divadle.... Ja sa tam tak skoro nedostanem 😀

Cau bubli, ste mali nejake oslavy? 😉

Shaar no u nas moze herec tak akurat ich dedinske narecie skusat. Ked pojde mala Vanda k babke na vychod (Chrob 😉 ), tak aby nebola taka stratena ako ja prve navstevy 😀

A ja by som si netrufla asi po anglciky, sice sa dohovorim bez vacsich problemov, ale úredpokladam ze nie vzdy je to spravne....
a nerada by som jej nieco vbit do makovicky, co nie je ok...

bublinka11
20. feb 2010

Vavi my sme este na oslavach...na jednej chate, viaceri sa dohodli z kamosov a oslavuju naraz 🙂

siouxie
20. feb 2010

bubli aj na chate na nete? dobrééé 😀 😀

bublinka11
20. feb 2010

Ano, nechcem pit, tak sa tvarim, ze pracujem 😀 😀

siouxie
20. feb 2010

ešte si tam aj za frajerku, čo musí pracovať cez víkend a na chate, cccccc 😀 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

vavi, ved ja sa trochen bojim, ze im napokon ani rozumiet nebudem 😀 😀 😀 MM vie ingleze celkom obstojne 😅

vavenka
20. feb 2010

Bubli hehehe no pekne to mas vymyslene, tak aspon sa nam trocha povenujes....

Ja sa uz taak tesim na leto, grill parties mnami mnami, grilovane kridelka, klobasky, kotlikovy naozajstny gulas 🙂
Len dufam ze taky august sa toho uz aj budem schopna zucastnit 😀

Shaari 🙂 no ved uvidime ako to pojde, ja si neviem predstavit, ze by som sa vlastnemu dietati prihovarala inak, ako po slovensky, ale uznavam ze je to perfektna vec... Skor si ale myslim ze to tak funguje v rodinach, kde sa druhym jazykom rozprava normalne - napriklad po madarsky/nemecky s babkami dedkami, ked to funguje, alebo su zmiesane manzelstva, co sa narodnosti tyka - ze to proste tomu rodicovi/staremu rodicovi pride prirodzene.....

siouxie
20. feb 2010

vavi, súhlasím, alebo ešte v prípade, ak rodina žije v inej krajine a v spoločnosti cudzincov komunikuje s dieťaťom v danom jazyku. To je fajn a dobrý základ 😉

vavenka
20. feb 2010

Siou presne tak 😉

Ja som minule vravela hercovi ze posleme vandu na rok do ameriky cez gympel, nech sa ostriela 🙂 no hned ma zrusil ze jeho libling nikam na rok v takom mladom veku nepojde 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

baby, ved aj ja som zvedava, ci mu to vydrzi... aj keby som bola velmi rada, tak dost pochybujem 😅 😔 no ved sa nechame prekvapit 😵

otazka pre tehule: baby, tvrdne vam brusko? mne niekolkokrat denne, na par sekund. napr. ked dlhsie sedim alebo som skrcena, tak ked sa vystriem, citim ho ako kamen.
hm???

shaarka
autor
20. feb 2010

vavi 😀 😀 ze libling, to je jake pekneee 😵

flamenga
20. feb 2010

shaarka tvrde a na viac ako pár sekúnd 😠 😖 ☹

shaarka
autor
20. feb 2010

flam, a to je zle? ci nie?
a kde mas foto? a kde je meno?

shaarka
autor
20. feb 2010

a co taky preriedeny album???

flamenga
20. feb 2010

shaar no hľadala som na nete a dopátrala som sa k múdrym radám, že je to normálne, že to môže trvať to tvrdnutie aj niekoľko minút (aj hodinu), že treba zmeniť polohu, prejsť sa... mne to celkom pomáha... ale niekedy je fakt ako skala... mám pocit, že mi až kožu na chrbte ťahá 😅

fotka? aaaale... robím odvykaciu kúru od koňa, lebo manžel mi vyčíta, že tu sedím viac ako pri ňom (má pravdu 😉 ), tak sa sem snažím len sem tam nakuknúť, tak načo tu bude visieť moja podobizeň na verímboha 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

jaaaaaj, tak hej, ked to nevadi, tak ok. ved mne to hned prejde, ked zmenim polohu. ja len ze ci to nie je nieco zle (akoze predzvest porodu 😀 😀 😀 )

takze odvykacka, hej? 😀 povedz manzelovi, ze je casto doma 😀 ja sedim na nete vacsinou len vtedy, ked je MM prec 😀 😝

shaarka
autor
20. feb 2010

zmrzkaaaaaaaaaa chceeeeeeem!!!
co mam robit? 😢

vavenka
20. feb 2010

Ide moja oblubena teta meteorologicka na jojke, uz stupaju otavy, ja sa stale musim smiat ako sa vie rozohnit 😀

Shaar ale sak fotku si mozes nechat, ved si tu jedina ruzova pani 🙄

Mne tiez - asi - tvrdne brusko - teda mam pocit ze je niekedy tvrdsie, ale nepocitujem bolesti a vraj je to normalne.... Shaar pis si na papierik otazky do poradne 😉 ja si tiez idem, nech nezabudnem.....

vavenka
20. feb 2010

Teda nie shaar a fotka ale flam a fotka 🙂 pardon.....

shaarka
autor
20. feb 2010

vavi, ake mas otazky do poradne? nasepkaj... ja vynimocne nemam asi ani jednu.
teda spytala by som sa na vytok, lebo obcas ho mam tak pozehnane, ako keby som si pisla 😀 ked narazovo vytecie, pardoooon 😅 ale to je asi normalne. no a este mam otlacene ponozky, asi mam tluste/spuchnute nohy, ale nijak zle sa necitim, nic neboli 😅

shaarka
autor
20. feb 2010

de ste. 🙄

siouxie
20. feb 2010

ja pracujem, ale som tu 🙂 .

vavenka
20. feb 2010

Shaar 😀 😀 vytok mavam aj ja, aj narazovito, kym je biely a nepachne tak je to ok, tie ponozky aj ja mam otlacene - moje lytka sa teda pekne zvacsili - stare cizmy ani nezapnem 😀 tiez normalne...

Ja sa chcem uz popytat, ci ma odrodi, na pediatra nejakeho vhodneho, chcem sa jej opytat, ked bude mat sluzbu - ci by som nemohla skocit pozriet na porodnicu a popytat sa ako to funguje s prijmom, kde ako a co 🙂
taktiez sa chcem opytat na tie nausnicky teda, ci fakt prepichuju uska 🙂 jaj a este na epidural aby ma poslala na poucenie anesteziologom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre