Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
21. feb 2010

nel na nic ze bude citi vietor vo vlasom a on je vzdy do hola 😀
takze mam peknee nervy ja som chcela kombika ze tam sa nam viacej veci zmesti ked sa budeme vracat spet a aj ked bude niekedy mimi ale nie on si musi splnit svoj detsky sen ma z neho poraza!!!

nathali
21. feb 2010

jasne nel sak ked to clovek potrebuje je mu to skoro jedno ale horsie je ked sa musi cakat kedy to nejaky kravat schvali

nelynka
21. feb 2010

nath tak to je dobra sila 😀 😀
keby ho aspon vyuzil, ale cabrio ani nevyuzije, iba v lete, v zime v nom zmrznes 😀 😀

nathali
21. feb 2010

ja som tu vravela ale nieeee on sa autam rozumie chlapi sak to poznas ale ja dufam ze ho tato myslienka prejde ze to bolo len tak

vavenka
21. feb 2010

Hehehehe ze cabriolet, no dievcata nepotesim vas, chlapi z toho asi nevyrastu nikdy 🙂 moja mamka je teraz na nervy, predal sa starkej byt tak sa dostali k nejakym peniazkom a tato hned rozmysla nad nejakym autom 😀 Nie ze posplacat pozicky a nieco odlozit na horsie casy, nie nie, to treba hned vsetko minut 😀 proste chlap.....

Nath hej uteka to, a kazdym tyzdnom rychlejsie, zajtra mi uz v pase nabehne 30tt, sa mi az verit nechce....
Ani som nepostrehla kedy mi brucho tak hrozne narastlo 😀 😀 ale pravdupovediac, kazdym dnom sa viac a vaic uz tesim na to, kedy sa mala narodi....

nelynka
21. feb 2010

vavus to sa tesi asi kazda 😀 😀

nathali
21. feb 2010

ze 9 mesiacov je dlha doba ?? noo tak to ani omylom strasne to uteka aj to vidim aj na kamoske ta je tak nejak jak si ty bude mat chlapceka 🙂
a uz mas vsetko nachystane?

chrobulka
21. feb 2010

ahojte, uz naspat od maminy, vyborny obed. obzrati sme ako teliatka...
ale vonku je uzasne a konecne som vyvencila moje gumaky 😉
drahy zalomil a obavam sa, ze ja ho o chvilu budem nasledovat. metabolizmus potrebuje pracovat 😉

ale predsavzala som si, ze sa dnes hecnem a upracem na balkone, neskutocny svincik tam zostal po zime. zufala som z toho... takze to ma dnes este urcite caka...
a na vecer pride tatko, tak pokecame...
a aj varit budem, aby zajtra bolo co do prace zobrat... pecienky kuracie a ryzu.

vavi, inak, aj ja sa tesim na tie vase drobatka... len sa obavam, ze nebudete mat uz tolko casu na nas... ☹
ale babatka si zasluzia tolko pozornosti... aby ste sa neprekoprcli do stadia ako je pipi, ze zije v noci. aspon si konecne bude mat s kym ona pokecat 😀

vavenka
21. feb 2010

Nath este nemam nachystane nic 🙂 akurat som sa s tatkom mojim dohodla ze mi pride vymalovat detsku, tak rozmyslam ze kedy, ale taky utorok asi 🙂 a veci do porodnice este tiez nemam nakupene 🙂 tak ale este je cas, dufam 😀

vavenka
21. feb 2010

Chrobi 🙂

Neboj sa nic, ja som presvedcena ze budem mat kludne dieta a budem na konovi viac ako teraz 😀 😀

Joj balkon mi ani nespominaj 🙄 susedia nad nami seru na dlazbu a premaka to k nam, takze furt ked prsi tak mame mapy, ktore potom olupuju farbu a furt je tam svincik 😖 nevyjadrujem sa..... My sa mozme aj na hlavu postavit, kym to ti nad nami nedaju do poriadku.......

chrobulka
21. feb 2010

my tu mame kopec bordelu po zime nafukaneho. nemame taky balkon, co ma pod zabradlim medzeru, ze vyfuka alebo stecie von. je to skor loggia a nema to kadial vyliezt prec. plus tam skladujem take, ze ovocie v prepravke pod stolom a mame tam nas vianocny stromcek - je v crepniku, chcem ho tam nechat, snad prezije do dalsich vianoc 😉
a kopec veci teraz je tam nahadzanych, ktore sme chceli vyvetrat a medzicasom su tam asi 3 tyzdne 😉

v starych domoch si nepomozes, pokial sa nedohodnes so susedovcami, budes sa dlho trapit a zbytocne ☹

ale u vas to dlho trvat nebude. pojdete do domceka 🙂

ja som akurat dnes len tak pozerala inzeraty bytov a domov. a som zdesena... tak skoro sa asi nepohneme odtialto ☹

vavenka
21. feb 2010

Chrob no ved prave, ja to neriesim, kedze som len pristahovalec a herec nie je moc typ na "vybabovacky", ak vies co tym myslim... Radsej pojde na cigu do bordelu ako ist zaklopat o poschodie vyssie a skusit najst spolocne riesenie... No co uz, som zmierena s tym, ze vybavovat vsetko v nasej domacnosti budem ja 😅 Sak to nieje tak davno ked som sama vybehala stavebne povolenie a vsetko okolo kupy pozemku.... Aj teraz tie okna - ja som pobehala uvodny maraton v ramci cenovych ponuk a s hercom sme sli uz len zjednavat cenu a vyberat odtiene 😀 ... Nehovorim ze som nadsena, ale tak vedela som do coho idem.....

Tie ceny myslis tak, ze klesli? Ze to mate teraz nepredajne? 😖

nathali
21. feb 2010

tak uz som tu len som spravila muzovi ranajky 😀
mna pravidelne informuje sestra o bytoch tiez je s toho zdesena ja neviem co by som robila keby nemame byt porazilo by ma aj ked sme teraz v podnajme

vavenka sak vies sama ako sa citis a ked mas cas tak naco sa ponahlat 🙂

chrobulka
21. feb 2010

nieee, myslim, ze nebudeme mat na to premiestnenie do vacsieho...
rozmaznana som asi... myslim, ze tento byt nepredame isto pod cenu, za aky ho mame... lebo aj napriek krize si svoju cenu drzi...
ja len, rada by som do 4izbaku a su tu riadne palky za to ☹
pokial samozrejme nepocitam 4izbak o rozlohe 68-72 metrov - lebo aj take tu ponukaju!!!

ono, tu zatial vydrzime, nie je problem. ale vizia, ze by som tu mala skysnut naveky ma ubija...

my sme nastastie na tom tak, ze drahy vybavi ked treba, ale ja vacsinou aj tak komentujem a dohadujem podrobnosti, lebo on si nie je isty (boji sa ma, ze by som nebola spokojna - uz ma pozna 😀 ) ale vieme si poradit a vo vela veciach sa na neho mozem spolahnut...

nellie_
21. feb 2010

vavi ja som tak zbezne citala tvoj prispevok o balkone a som to najskôr pochopila, ze vam susedia normalne seru na balkone nad vami... 😀 na par sekund som bola zhrozena ze co to za prasce ale potom mi to doslo ako to myslis... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nathali
21. feb 2010

nellie_ ty si jaky blaaazon 😀

vavenka
21. feb 2010

Nell 😀 😀 teraz ked som to po sebe precitala tak aj ja som sa zhrozila 😀 no ale vies ako som to myslela 🙂 ze seru na to, polozit ju tam 😉

Chrob jaaaj, no uz chapem.... Tak tu v KE isli ceny hoodne dolu, mne za moj byt to co minuly rok na jar nukali, teraz by som dostala asi o 400tis Sk menej.... A to by som bola rada ze sa vobec, lebo sa byty absolutne nepredavaju..... Ja zas nemam problem sa prestahovat hockedy a kamkolvek, niesom typ cloveka, co si za kratky cas spravi neviemake silne puto k veciam/byvaniu.... Takze teraz ok, verim ze sa dozijem domceka, ale kebyze pride moznost vyhodneho predaja, tak zbalim igelitky a stahujem sa 🙂

Nath no co ja mozem vediet 🙂 ako prvorodicka viem prd 😀 ale tak verim ze nebudem Vandu tlacit nejak moc v predstihu..... Asi nieje vela horsich pohladov na svete, ako vidiet tvoje vlastne dieta v inkubatore, z ktoreho ide milion hadiciek 😔 😔

chrobulka
21. feb 2010

ja len tak premyslam dopredu, ved sme tu v tomto len od jesene...
ale je to male na rodinne byvanie, preto uvazujeme nad vacsim niecim... nie hned, ale perspektivne.
myslim si, ze teraz je dobra doba na kupovanie nehnutelnosti, horsie je to s predajom 😉

mame este cas, ale niekedy si prejdem zopar inzeratov, nech som v obraze...

asi chcem nejake mlsnoty!!! ti maliari si so mnou robia co chcu ☹

nathali
21. feb 2010

no ja co som skoro uz 4 rok z domu prec nejake velke puto som si nespravila prave naopak rada sa prestahujem 🙂

vavenka noo to mas pravdu to neni ziadny pekny pohlad snad malinka bude v poriadku uz sa tesim na fotecky 🙂

nelynka
21. feb 2010

ani ja si nedokazem urobit nejake extra puto k veciam..
a to som si myslela ze kupou baraku sa to zmeni ale prdlajs, teraz by som bola dokonca rada a strasne si vycitam ze sme neostali v tom podnajme a nemali by sme problem ist kedykolvek domov, zbalit tranzita a vyrazit..kua

chrobulka
21. feb 2010

nely, co ta tam tak stve? je to o praci?
preco sa chces vratit?

vavenka
21. feb 2010

No ja zas nemozem povedat, som spokojna tam kde som, ked som bola u byvaleho, bolo to ok, aj v mojom byte sa mi byvalo dobre, aj teraz sa mi byva dobre s hercom v jeho byte a pevne verim ze aj v domceku sa nam bude fajne byvat, len proste nejak mi nikdy nebolo prehnane luto, ked som sa musela stahovat... Aj ked - tento domcek co staviame uz asi bude o inom, kedze je to kus nasej roboty, uz od zakladov 🙂 ale ktovie....

nelynka
21. feb 2010

chrobul IP

chrobulka
21. feb 2010

vavi, ja som sa stahovala doteraz 3x a mam dost 😉
rada by som sa prestahovala uz len raz a snad aj na dlho....
no musi ma osvietit a oslovit ten byt... len mam pocit, ze taky este nikde nestoji 😉

nathali
21. feb 2010

vavenka domcek to je ine to uz bude nieco vase my sme v podnajme a aj tak tu skoro ziadne kamosky nemam tak sa tesim kedy sa prestahujeme

vavenka
21. feb 2010

Chrob 😀 😀 😀

No ja som sa stahovala uz milionkrat 🙂 jasne ako puboska, som mala 19 a myslela som si ze surne potrebujem vypadnut od nasich, tak som sla ku kamoske do podnajmu... Potom ked zomrela starka /tatova mamka/ tak som byvala chvilu v jej byte (dalsie stahovanie), potom som bola 2 roky v blave na intraku (v kuse nejake stahovacky 😀 )... Potom zas spat k nasim - na chvilu, lebo kym som zacala skolu v KE tak som sa spoznala s byvalym a sla k nemu (dalsie stahovanie narodov)... Potom ked sme sa rozisli, som sla na mesiac byvat ku kamoske, tej dvojickovej, potom k nasim zas, potom som kupila byt, tak tam, teraz naposledy som sa stahovala k hercovi 🙂 a minimalne este jedno stahovanie ma caka, dufam 🙂

vavenka
21. feb 2010

Nath no to hej, aj ked - este je na tom dome toooolko roboty, ze sa mi niekedy az nechce verit ze ho raz aj dokoncime... Ale to som tu uz tusim pisala 😅

chrobulka
21. feb 2010

ja som sa tiez v 23 pocas posledneho rocnika na vyske zdvihla od nasich a sla...
byvat s byvalym... potom som tam zostala sama a potom som zmenila lokalitu a teraz konecne "vo svojom"...
dufam, ze na dlhy cas... snad... 😉

aka tema? to bola teraz pocta shaarke, ktora to ma asi cerstvo za sebou 😉

vavenka
21. feb 2010

Chrobi 🙂 🙂 tak to hej, moze nam napisat svoje cerstve dojmy 😉

Joj drzim palce aby sa ti padol nejaky byt do oka, tak o polroka, to uz budes pevne verim - v ocakavani 😉

chrobulka
21. feb 2010

vavi, nepotrebujeme sa do pol roka stahovat. tu v pohode vydrzime s drobcom nejaky cas. nemam to ani v plane tak skoro. som skor za nieco nove a mozno by sa oplatilo aj pockat, kym to postavia... uvidime este.
len si robim prehlad...
dolezitejsie su teraz ine veci. ale snivat je dufam povolene 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre