Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
24. feb 2010

shaar ano kvoli cukrovke
ale tak da sa to prezit
horsie je dnes, ked si beriem tu krv, uz ma bolia 4 prsty a este 3 musim obetovat
ale inak sa to relativne da prezit
ja som vela sladkeho nejedla, skor sa u mna vyskytovali veci s bielym pecivom a to treba tiez vylucit pri cukrovke

anax ja som si to neuvedomila a den pred gluk, testom som zjedla cokoladu, tak mozno aj preto tie vysledky boli tak
uvidim co sa ukaze teraz v piatok

siouxie
24. feb 2010

Leni, to biele pečivo je naozaj veľký problém, povedala by som, že horší, ako občasná sladkosť... Tak ale vieš, čo treba robiť a určite to v pohode všetko zvládneš.

anax 😝 sa netvár, čakala si, kým ťa zavoláme, že nám chýbaš! 😀 😎 ako sa ti darí?

inak, lenuška na nás tiež pekne kašle 😒 😀

ja som si šupla hodinku a pol v lese, je geniálne, teplúčko, nikde ani noha, sem-tam blatko, ale tak už sme zhygienizovaný (ja aj šťastný pes). Hor sa naspäť do roboty 😒 Ešte musím poveriť m. nákupom rohlíkov, večer zapekáme s nivou 🙂 . akurát volá... 😀

chrobulka
24. feb 2010

siou, nie je to fer, ze sa poflakujes po vonku/lesoch/vychadzkach a my tu hnijeme podaktori ☹
ale aspon mas z casu na cas fajn napady a tipy na jedlo... to jedine ta ospravedlnuje... 😀 .
mna tu zakazdym dviha zo stolicky, ked citam ako ti bolo fasacky vonku...

leni, s tou cukrovkou to bude dobre, treba drzat tu minidietku, davat si pozor na seba a nic nehrozi...

baby, tak velmi sa mi tu nechce byt... co mam robit? ☹
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nespravodlivy svet...

siouxie
24. feb 2010

chrobi, tak ale zase ja to tiež robím na úkor roboty... O to dlhšie by som dnes mala písať 😖 .
Ale je pravda, že mám rada tú možnosť výberu 😀 . Ja potrebujem voľnosť, potom som aj kreatívna a viem aj makať, len musím mať pocit, že mám slobodu a že to chcem ja (a nenúti ma niekto iný) 😀

a dík, že si mi v súvislosti so žrádlom odpustila 😀 sľúbujem, že skúsim občas niečo inšpiratívne vypotiť.
Mám jeden tajný tip na "parádičkovú" polievočku, zatiaľ som nestretla nikoho, kto ju na takýto spôsob pozná (tiež ale robím aspoň tri rôzne druhy rajčinových).
Malé deti ju milujú, ja ju mám tiež od detstva ako n.1. Takže niekedy ju sem hodím... 😀

nellie_
24. feb 2010

siou aka provokaterka s tymi receptami.. 😀 😀 😀

a ja uz koncim a idem na bus..som sa bola prevetrat tu v nasom areali a fakt je perfektne vonku 😎 😎
normalne hreje to slnko.. paradicka... 🙂 🙂
a dnes mi dosiel domov MM tak sa tesim.. 😀 😀 😀

tak na dnes sa lucim, bolo mi ctou a potesenim damy.. 😉 😎 😀 😀

madeline
24. feb 2010

chrob ani mne sa nechce byt v praci, som rada, ze nie som sama 😉

siouxie
24. feb 2010

jáj, nellie, tak to ťa zase tak ľahko neuvidíme, čo? 😲 😀 😀 (však viete čo 😀 ).
Tak si ho uži dosýta 🙂 😵

madeline
24. feb 2010

nellie - uzi si to 😉

vavenka
24. feb 2010

Taak navsteva vyprevadena, mala Ella porobila poriadky 😀 uz stvronozkuje a popri stole sa aj sama postavi, takze vsetky casopisy "precitala", ochutnala hlinu z kvetinacov a "poutierala" prach kde sa len dalo 😀

A normalne ze aj herec je uz doma z prace 🙂 (rano o 4tej odchadza do BA)...

Siou zavidim prechadzku, u nas na vychode sice nieje bohvieako, ale ako pisala Shaar, aspon neprsi 😉
Chrob pod uz domov 🙂

Rozky s nivou mnaaam 🙂 isla by som na nieco fajne do krcmy 🙂

Lenocka no ziadna vyhra, tehotenstka cukrovka, ale vacsinou to nieje nic vazne, hlavne ze je to podchytene, budes si viac davat na to co papas a secko bude ok 🙂

Aaaa ahojte vsetky, co ste sa po 100 rokoch ukazali 😉

siouxie
24. feb 2010

vav, si si zavolala upratovaciu čatu, ako tak čítam 😀
zaujímavé, že ti v súvislosti s mojimi nivovými rožkami napadla krčma 😀

vavenka
24. feb 2010

Siou 😀 no jasne, poupratovala co sa dalo, akurat ze teraz mam aj ja na polhodky co robit, kym dam vsetko do povodneho stavu 🙂

No niva vo mne evokuje navstevu oblubenej restauracie, kde si moj herec stale objednava kuracie medailonky na nive, s opekanymi zemiackami 🙂 a ja som prave dostala chut na cestoviny s nivou 😉

Idem do vane sa trochu vykorytnacit 🙂

anaxamon
24. feb 2010

sio a tak no vies, asik som uz tusila ze po tych piatich dnoch by sa zislo ukazat🙂))
mam sa celkom dobre, sice som stale pn , je to dobre, chodim na rehabilitacie, po nich som sice vacsinou vhodna do postele ale inak je to dobre...sak co sa budem stale len stazovat...

no a skoncili sme s manzelom s antibiotikami tak cakam na marec a novy cyklus...to je asik tak vsio 😉

siouxie
24. feb 2010

vavi, ach tááák 😀 a vieš čo si ešte KONEČNE dnes spravím? Banánový koktejl, hurá! 😀

anax, tak s novým mesiacom nech už je všetko príjemnejšie a zlé za vami 😵

anaxamon
24. feb 2010

siou v pohode, nech si je ako chce, sak treba s tym len bojovat viac treba nie je 😝

ja mam dnes na varenie hotove menu...manzel si zelal fasirky so slovenskym salatom a ja mam chut na co? no na kapustu 😀 tak varim o dusu spasenu 😀

siouxie
24. feb 2010

anax, to už tu nie je ani možné s tou kapustou 😅 😀 Sa všetky premeníme na zajace 😀 😎

anaxamon
24. feb 2010

sio to jedine keby sme ju jedli cerstvu ale takato kysla to je pre specificky druh zvany my z tejto temy 😀 😀

siouxie
24. feb 2010

aha 😀 Ja som ale taká sprostá, dvakrát som už bola s ocinom a vždy som si zabudla vypýtať. Tak by som si dalaaaa 😀

chrobulka
24. feb 2010

je to hroza, ako pokrocila technika - off topic, ja viem, ale mam to v priamom prenose...

zdesena kolegyna (50nicka) ma zavolala, ze POKAZILA pocitac...
a nevie, kde ma namapovanu cestu k spolocnemu foldru co zdielame na oddeleni - prezera sa cez prehliadac... skoro sa rozplakala, ze to pokazila... som spravila trikrat klik a bolo to ok...
nechapem. je sice pravda, ze som mozno na babu zrucnejsia v tychto veciach, ale je mi tych starsich ludi, odchovanych na pisacich strojoch a telefonoch s rotacnou ciselnicou, luto ☹

ako je to u vas?

madeline
24. feb 2010

chrob - tak mne to uz niekedy lezie na nervy, ano chapem, ze starsie kolegyne bliziace sa dochodkovemu veku to maju tazke, ale ked po 483krat vysvetlujes ako sa napr. priloha z e-mailu uklada na disk, tak by mal toho kazdy dost (postup si niekolkokrat pisali na papier a predo mnou si to samostatne vyskusali!!!!)

madeline
24. feb 2010

ale uplne najviac ma vytaca kolegyna, ktora namiesto toho, aby sa snazila nieco naucit, tak odvrkne, ze my mladi to mame jednoduche a jej sa to neoplati ucit .... podotykam, ze ma o 10 rokov viac ako ja, cize bude mat tento rok 38 a pred 2 rokmi dokoncila VS, aby mala titul 😠

chrobulka
24. feb 2010

made, totalne ta chapem!
aj my tu mame takych mudrlantov. nastastie toto, co som dnes riesila, nebolo az take bezne a caste, takze chapem, ze sa mohla vydesit ta kolegyna, ale POKAZIT pocitac sa da akoze ako? 😉

madeline
24. feb 2010

ked sformatujes disk 🙂

siouxie
24. feb 2010

z domu to nepoznám, u nás sú všetci informaticky gramotní a niektorí až moc (brácho 😀 ), dokonca aj ocino (56), robí roky na mac-u, doma pc, laptop. Síce trocha robí formu, že vie viac ako vie, ale oproti niektorým svojim rovesníkom je hviezda.

M. nemá problém, je technický typ, s počítačmi robí 25 rokov. Niektoré veci však viem už asi trocha lepšie ja, hlavne kvôli tomu, že nepoužívame windows (hovoríme tomu doma hnidows 😀 ). Tak by som to zhrnula, že v sieťovom prostredí (net) už mám trošinku navrch, ale ako v čom...

ale čo počúvam u m. v práci je to miestami hotová pohroma, ekonómovia napr. absolútne nezvádajú excel 😕 😠 a elektronická pošta je pre niektorých aj po 15. rokoch čudo... 🙄

a vy dve ste už doma?

yourly
24. feb 2010

Ahoj holky potřebuju poradit, a nevím kam mám napsat.. tak píšu Vám zkušeným.. Zkusila jsem to ještě do diskuze o těhu testech, ale tak je konverzace dlouho mrtvá...může nějak braní léků na "kvasinkovou infekci" (doktor nevěděl přesně), ovlivnit výsledek těhu testu? Měla jsem minulý týden nějaké tablety canbidan nebo candidan nevím přesně vyhodila jsem tu krabičku a dneska jsem našla na těhu testu slaboučkou druhou čárečku 🙂 bože tajně doufám... Nicméně se hrozně bojím.. byla jsem v pondělí jako asistentka na rentgenu pejska.. měla jsem sice ten hábit od hlavy až k patě ale jsem z toho dost nervozní.... Prosím zkušenější o radu 🙂

chrobulka
24. feb 2010

siou, nie som!!!!
kuaaaaaaaaaaaa
ale snad do pol hodky vypadnem...

este par veci a ficim...

yourly - ja ti isto neporadim, tie tablety boli ale asi candibene... najskor...

madeline
24. feb 2010

ja som este v praci, cakam mm a to sa ako da, ze ekonomovia nezvladaju excel? u nas v praci vladne nazor, ze excel je uplne zbytocny a tabulky robievaju vo worde, ale ked sme mali moznost sa zapisat na vzdelavaie kurzy, tak si vybrali powerpoint (ten sice nepotrebuju vobec, ale tak som sa pobavila 🙂 ) No a ja kedze som vystudovala financie, tak na excel a jeho tabulky nedam dopustit 😉

siouxie
24. feb 2010

jaj, chrobi, potom mi to došlo. tak šup, poď domov, ako písala vav 😀

yourly, ja s tým tiež nemám žiadnu skúsenosť, ale osobne si myslím, že nemajú prečo ovplyvňovať výsledok testu, keďže nie sú na hormonálne báze... Držím palce! 😵

anaxamon
24. feb 2010

yourly neviem ti uplne odpovedat ale ak ta trapi vhodena krabicka a popis k lieku klikni sem, resp. skus pohladat v cestine cez vas google http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/detail-li...

madeline
24. feb 2010

ja uz idem 😵

siouxie
24. feb 2010

ja síce tabuľky z duše neznášam 😀 , keď môžem textovom editore, ale nie som ekonóm a tiež nechápem, ako tí môžu bez toho existovať. 😕 Brácho im tam robí na pol úväzku admina a bežne sedím s riaditeľom ekonomického (!) nad excelovskými tabuľkami. No katastrofa. 😠
A na čo je im powerpoint? 😀 A hlavne, čo je na ňom na učenie? Veď to je primitívna aplikácia... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre