Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
2. mar 2010

siou, mas v tom prsty???

shaarka
autor
2. mar 2010

a este premyslam, ze namiesto toho, aby sme sa trosku uvolnili a otvorili (pravidla ohladom fotografii ci v pase, ci v albume, a vkladania prispevkov), sa ideme komplikovat 😀

ozaj, s IP sa asi nerobilo nic, ze? nebude sa dat vyhladavat a triedit... 🙄

shaarka
autor
2. mar 2010

no a toto ma dojalo:
(vlavo hore) shaarka - nemá vyplnené, čo práve robí...
😅 😠 😠 😠 🙄

siouxie
2. mar 2010

shaar, tomu sa hovorí personalizácia 🙂
to, že trendy udáva FB ma neprekvapuje.
A mali by sme to tam čo najviac testovať, nech vieme, čo nám vyhovuje alebo nie aj pri samotnej diskusii. Mne tie staré choré ksichty, treba nové! 😀 😀 (ale zubatého mi nezrušte 😕 ).

siouxie
2. mar 2010

siouxie má 😀 😝

shaarka
autor
2. mar 2010

a myslim, ze oblubene temy, kam som prispela, uplne staci sejvnut do oblubenych v prehliadaci 😝

zuzana36
2. mar 2010

anax, snad sa mi to podarilo a uz som sa doplnila 😒
som lava na podobne veci ☹

siouxie
2. mar 2010

ale nie prsty, ale vyplnené, čo práve robí 😀 😎

shaarka
autor
2. mar 2010

FB? 🙄 ach jaj. a personalizacia?
z modreho konika sa stava to, preco som absolutne vylucila pokec a minimalizovala FB.
takze nemyslim, ze sa tu po novej verzii zdrzim dlho. to radsej vytvorit skupinu na skype 😉

siouxie
2. mar 2010

shaar, nerob fóry 😀

vavenka
2. mar 2010

No asi to bude o zvyku, ked tvrdite, ale ja si budem dlho zvykat 😀

anaxamon
2. mar 2010

idem sa venovat manzelovi tak zatial papa

shaarka
autor
2. mar 2010

radsej by som bola, keby sa dali dodatocne urpavovat prispevky - ked uz sa zenieme za FB 😠

shaarka
autor
2. mar 2010

anax, a ako?? 😀 😉

zuzana36
2. mar 2010

to mas pravdu shaar

siouxie
2. mar 2010

shaari, presne a ešte zopár srandičiek, ale tak hádam, časom...

anaxamon
2. mar 2010

zuzi uz by to malo ist aj tebe

manzel siel este fajcit na balkon🙂)

shaar mne sa tiez nepaci ze to vyzera ako FB, uz ako vsetko presne ak pokec je taky...avsak uz davnejsie som sa povzniesla nad to aky to ma dizajn a funkcie, ak budu na konikovi stale ti ludia ktori doteraz teda vy bude mi cely dizajn u zadku a zvyknem si len aby som mohla obcas prist podebatovat a pokukat co nove...odborne veci si aj tak hladam uplne niekde inde resp. inym systemom

anaxamon
2. mar 2010

no a obcas by som mohla pouzivat aj ciarky, ze? 😀

siouxie
2. mar 2010

difčence, keď sme pri tejto téme (FB a spol.), tie ktoré tam ste, boli by ste ochotné mi pomôcť s prieskumom? 😀

zuzana36
2. mar 2010

ano, uz to ide 🙂
ozvem sa neskor, majte sa

anaxamon
2. mar 2010

siou ja som ochotna🙂

siouxie
2. mar 2010

anax 😵 Tak ťa budem čoskoro otravovať. Tak o týždeň, tipujem 😀
vopred ďakujem 🙂 😀

shaarka
autor
2. mar 2010

siou, aj ja, ak ti to pomoze - moj nazor na FB poznas 🙄

anaxamon
2. mar 2010

siou oki doki budem sa na to pripravovat dosledne 😀

siouxie
2. mar 2010

shaar, ďakujem, bude to dotazník a rozhovor (online), nezaberie to veľa času. 🙂

shaarka
autor
2. mar 2010

inak sa pochvalim - kupali sme psa 😀 to je vzdy zazitok 😝

siouxie
2. mar 2010

shaari, striháte jej pazúry? Trocha to pomôže, aby tak necinkala po podlahe.

shaarka
autor
2. mar 2010

to je reakcia na starsi prispevok, ze? 😀
hej, ja jej stikam, obcas, ked sa mi vizualne zda, ze ich ma prilis dlhe a bojim sa, ze sa jej nedobre stoji na vankusikoch. zadne sa jej obrusia same. ale aj tak to pocut velmi 😒

siouxie
2. mar 2010

áno, to je moja pamäť :D

shaarka
autor
2. mar 2010

dzivooooo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre