Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
6. mar 2010

ahojte... 🙂 🙂
nejak prazdno je tu.. 😅

dzousephine ma novu fotos... ake tikadla jak harvepino na dôchodku... 😝 😀 😀
ale nie - super foto... 😵 😵
a som zvedava ako dopadne tento tvoj "zahadny cyklus" 😎

shaar to aka sranda ze hrat so psom na schovku 😀 😀 😀

pipi co ti pipi aby si kôli kociku plakala?? 😀 😀

ja som taka prezrata.. dnes sme mali na obed fasirky 😵 😵 😵 😵 s cibulovym zemiakovym salatom a potom maminka piekla pernik a ja nenazrata som zozrala hadam 6 kuskov a tak sa jej super zdvihol ze ledva nan hubu otvorim.. a aj cokoladkou ho poliala 😵 😵 MM siel hrat fotbal ja som si pozrela pekny filmik a teraz idem chvilku posurfit... 😎

vavenka
6. mar 2010

Pomooc 🙂

Som hotova, jak keby ma niekto zbil 😀

Ani uz nevladzem dopratat..... Ale tak domalovana polovicva bytu, aj sme boli s tatkom v baumaxe police do obyvacky kupit, aj kopec prkotin tatko spraivl, co herec a uz rok vyhraza ze da do kopy (dotiahnut skrutky na vypinaci, namonvovat vesiacik na kluce, spravit policu v skirni atd...) Nakoniec sme namalovali v spalni aj strop (povodne len steny mali byt), vyzera to dobre - teda biela kava je strop a vsetky steny okrem jednej, ktora je fialova, nakoniec je to ok, len ostali trochu flaky po stetci, sme to 3x premaluvavali a aj tak... No nevadi, kupim tam nejaky pekny obraz 😀 ale chodba je super, takze sa tesime... Akurat este ostala spinava kupelka a treba obliect periny a dat veci naspat na police v spalni - ale aj zajtra je den, no nie?

Inak sranda - volala som na vychod ze co robia, tak ze maluju 😀 :´-D herec sa tomu nevyhol 🙂

Joj hrozne ma bolia krize a kolena a ruky, fakticky mam dost 🙂 zajtra budem mat isto svalovicu 😀

Shaar ja sa zajtra chystam na poludstenie, teda ked bude vana v stave, ze si tam budem moct lahnut.....

Nell kolacik mnam, mne rano tatko doniesol na ranajky makovo-visnovy zavin, bol uzasny 🙂 tam na sidlisku ma jedna mini pekarnicka akoze "podnikovu predajnu" a take kolace tam pecu ze dovi dopo, fakt, ako od stakej 🙂

Co mate vecer v plane?

vavenka
6. mar 2010

Dzouik pekna foto a kokso co to ten tvoj cyklus nacvicuje - ale tak ked mas snehobiele testy na tolko vela DPO, tak neviem neviem.... V kazdom pripade made uz zacala tehu vlnu, tak by som sa hrozne tesila kebyze si pokracovatelka 😉

vavenka
6. mar 2010

Pipi tak som zvedava ake budes mat dojmy zo Sace, daj potom vediet 😉
A co kociar? Vybrali sme? 😉

vavenka
6. mar 2010

Kokso uz asi 3 dni za sebou to funguje tak, ze konecne sa sem dotrepem, napisem prispevok a nejak sa vsetky odmlcite 🙄 asi to zacnem brat osobne alebo co 😀

pipimiska
7. mar 2010

vave,rozhodnuteee 🙂 teutonia alebo jane 😀 co znamena,ze bude ten, ktory mi vedia dodat do styroch tyzdnov...emaili rozposlane,cakam na odpoved 😉 😉

mna si troska motivovala, dali sme sa s mm do pratania paksamentov co sme mali po krabiciach, my sme prerabali dcember/januar 😉 ..este furt nieje secko, ale je to na dobrej ceste..zajtra sa pokracuje 😝
zajtra mam toho tolko na plane, bojim sa ze nieco zabudnem,idem si to radsej napisat 😀

aa objednala som baldachyn, hniezdo, plachtu a volanik pod matrac 🙂 aa idem pokracovat 😵

idem kuk panelak aa objednavat 🙂

vavenka
7. mar 2010

Ranko 🙂

Nedelnajsia treska je v brusku a uz sme vyvaleni pred telkou 😉

Co obedujeme? Ja konecne spraivm tu brokolicovu kremovu.....

shaarka
autor
7. mar 2010

bre rano 🙂 my sme dojedali studene misy zo vcera, samozrejme s cesnakovymi hriankami a MM este tlaci palacinky 🙂 noci byvaju krute, uz chodim na wc 3-4x ☹ za 8 hodin.
a dnes v noci ma zacalo stipat brusko na jednej strane, skumala som tam kozku, upodozrievam sa, ze sa mi robia strie 😢 este sice nevidno dokaz, ale cosi sa tam crta ☹

pipi, sa mi paci, ako si napisala, ze "rozhodnute" a hned za tym x alebo y 😀 😀 😀 ale tak hlavne ze si v uzsom vybere 🙂
vavi, ja som vcera zalomila a spala pri tv asi od deviatej a potom len presun do postele... mala som dost, fakt.

ozaj, bola som vcera v novej nemocke, stretla sa s dr. rosakovou, takaaaa zlataaa, spravila mi uzv, povedala, ze teo je dost baculaty (1800-1900g) 😒 a ze mam nahradit cukor ovocim (ach jaj, uz je dost neskoro), ale ked som sa spytala, ze ci to je tym, co som jedla (sladkosti), tak mi to nepotrvdila 😉 spravila aj prietoky, pochvalila aj vodu aj placentu aj polohu a ukazat sa mam o 3 tyzdne 🙂 ze ma berieeeee 😀 😝 😵 😵 😵

vavenka
7. mar 2010

Shaar super, skvela sprava 🙂

Takze v podstate si vybavena 😉 a co ste este pokecali? Nieco ohladom porodu?
A co si to mala vcera za zurku? 🙂

shaarka
autor
7. mar 2010

mamka oslavovala narodky 🙂
o porode nic, bolo to len tak narychlo, nemala vela casu 😒
akurat som jej povedala, ze MM mal 4600g porodnu vahu, tak sa potom na zaver spytala, ze kolko mam cm - myslim, ze berie do uvahy aj to, ze ho nevytlacim, ked bude rast tak ako doteraz ☹

vavenka
7. mar 2010

Shaar no ja sa spolieham na to ze mi to pojde ako mojej mamke so mnou - nieco cez 3 kilecka a za 3 hodky som bola von 😀
Lebo herec siel von v 7 mesiaci a vraj mal cez 3 kila! A vsetci jeho surodenci sli vyse 4 kilovy ......

No a co si kupila mamke nakoniec? 🙂

shaarka
autor
7. mar 2010

😵 joj hadam ti to pojde ako po masle 🙂 cele tehu mas pozitivne myslienky, tak sa to musi odrazit! 😉

mamke som kupila knizku, filana, bratislavske krutosti. tesila sa 😀

no a menim si naspat TP, pretoze porodnica mi povedala, ze morfo 20tt uz nie je taky spolahlivy na urcenie TP ako tie uzv predtym, v prvom trimestri. a tie isli ako hodinky, presne podla ovulacie a vsetkych tabuliek. tak merala mikulka. takze sa vraciam spat na 9.5. a hotovo 😀 tejto porodnicke verim aj preto, lebo to suhlasi s mojou teoriou 😉 😀 😀

shaarka
autor
7. mar 2010

porodnica = porodnicka 😀

flamenga
7. mar 2010

pipi 😀 😀 ty ešte v korunách? Ts 😀

taká oneskorená reakcia z mojej strany, lebo som včera napísala príspevok a odkväcla 😀 .... ja sa zatiaľ chystám na MUDr. Dosedlu 😀 tak snáď ma prijme.... a tvrdnutie prešlo, magnesii lactici pomohlo 😀 Bola som na kontrole, tak kŕčok je ok, len musím ležať, lebo vraj ho mám uložený centrálne 😲 čo teda netuším, čo znamená (teda viem, že je v strede, ale čo to znamená....) keď ja som taká ťapa... ja sa neviem vypytovať lekárky, že "a co s tím hodláte dělat?" 😀 proste povie ležať, tak ok... a potom hľadám na nete info a nikdy nič nenájdem.... 🙄 😀

vavenka
7. mar 2010

Shaar tak ved v podstate je to jedno, TP je aj tak len orientacny...
Zober si mna - ovulka bola presne na 14DC a aj tak je Vanda od zaciatku 5 az 7 dni dopredu 😉

Flam , Dosedla ma aj FB profil, kebyze si este nemala tu cest a si zvedava ako vyzera 😀 draheho sesternica ma u neho termin cca o tyzden, velmi si ho pochvaluje, akurat ze je podla jej slov "az prilis mlady" 😀
Tak ved polezis si, aj tak je vonku kosa, aspon ti nepride luto ze si vymakla pekne pocasie 😉

flamenga
7. mar 2010

vave 😀 bola som uňho na morfo ultrazvuk 😀 Hej, je mladý 😀, ale čítam naňho len chvály... a aj moja spolužiačka z výšky uňho cca pred troma týždňami rodila a pochvaľuje si, tak sa plánujem k nemu "prikmotrať" 😀 Na ten ultrazvuk v 30tt už ani neuvažujem o Dankovčíkovi 🤐 pôjdem rovno k Dosedlovi a opýtam sa ho, či ma odrodí 😀

vavenka
7. mar 2010

Flam tak potom super 🙂
Mikulova si robi prietoky sama v starej nemocke, uz neposiela nikam.....

flamenga
7. mar 2010

vave aj Mikulová st.? 😲

vavenka
7. mar 2010

Flam netusim co robi mikulova st, ja chodim k mikulovej ml 😉

shaarka
autor
7. mar 2010

prietoky si robi uz porodnik, nie gynekolog 🙂
cize ak by ta stara mik. odrodila, aj prietoky si bude robit

flamenga
7. mar 2010

vave viem, ale preto sa pýtam, bo sú rodina 😀 že či ma teda ani nepošle k Dosedlovi

flamenga
7. mar 2010

shaarka ne ne... mne je Stará nemocnica strašne nesympatická 😕 mala som tú česť... nikdy viac 🤐 a Mikulová st. už vraj nerodí 😕

nellie_
7. mar 2010

ahojte.. 🙂 🙂

vavi tak vy uz mate domalovane... 😉

a ja stale menim farby.. to bola osudova chyba nechat mi tolko dni ten vzorkovnik 😀 😀 😀
este stale nemam finalnu verziu 😀 😀 😀 😀

na obed dnes mame vepro, knedlo, zelo 😀 😀 😀 a to zelo dusime kyslu sudovu nie sviezu kapustu...tak sa tesimmmm 😵 😵 😵

lauritka
7. mar 2010

baby trochu sa vam sem prihrniem :D

Dosedla mi robil LSK 😉 je uplne super, rodit by som tiez isla k nemu 😵 To nevadi, ze je mlady, ale aj otec bol gynekolog, oni su lekarska family 😉

A potom sa mi este pozdava aj Adam v novej nemocnici, fesak 😉 robil mi kyrety..

vavenka
7. mar 2010

Flam no fakt neviem ako je to s Mikulovou st 🙂

Kati aj porodnik ta moze poslat do centra prenatalnej diagnostiky k dankocvikovi 😉

A ak si zena nevyberie porodnika? Tak potom ? 😉 Posiela ta do nemocnice kam patris podla obvodu a prietoky ti robi sluzbukonajuci gynelokog alebo ides do centra....

flamenga
7. mar 2010

lauri 😵

shaarka
autor
7. mar 2010

hej hej, ak by som sa nestretla s rosakovou, tak by som isla na prietoky len tak, naslepo a urobil mi ich sluzbukonajuci 🙂

shaarka
autor
7. mar 2010

ale teda v nemocnici

vavenka
7. mar 2010

Nell no este nas caka obyvacko-kuchyna 🙂 ale davam si minimalne tyzden pauzu 🙂 a tiez rozmyslam ze obyvka nebude zeleno fialova, ale zelena s bielou alebou tou bielou kavou, ktorou sme vymalovali chodbu..... TEda este neviem 😀

Juuj vepro knedlo zelo fajneee, ja neviem ci vobec este nieco uvarim okrem tej polievky, mozno vybehnem poobede na nejaku fajnotku, este uvidim....

Lauri pekna foto 😉 😵

nellie_
7. mar 2010

ahoj lauri fakt pekna nova foto 😵 😵

aky "vychodniarsky klan" ste tu 😀 😀 ale to je super, ze si takto navzajom poradite.. 😉 🙂

mne od rana je taka zima (asi na mna daco lezie) som si teraz dala kuraci vyvar hned mi je lepsie.. 😵 😵

Shaar Teo je veru riadny chlapik 😉 a podla mna to nie je v tom ci jes sladke alebo nie... 😉
moja mama nemohla celych 9 mesiacov dat poriadne nic do ust, vsetko hned vyvratila - sladke nemohla ani citit, pribrala iba 3 kg a moja malickost mala po narodeni 4,05 kg 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre