Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
7. mar 2010

vavenka tak ty si sa ale nachystala spomal trosku 🙂 u nas este napadol sneh no to aby ma porazilo 😀

happy8051
7. mar 2010

baby, skusate niektora ovulacnu metodu? mne vysla na prvy pokus... info cez ip 🙂

siouxie
7. mar 2010

😕 😕 🙄 😀

nathali
7. mar 2010

kam ste vsetky utiekli??

vavenka
7. mar 2010

Nath no smola, u nas uz nesmie nasnezit 😀 tak ja moc po vonku nechodim, takze 2x do tyzdna co vybehnem za dvojickovou tak prezijem uz aj v topankach 😉 a som presvedcena ze o tyzden tu uz mame jar 😀

Dala som piect kolac, som zvedava 🙂 tento sa mi presne hodil, kedze som mala kefir v chladnicke a nikto ho nechce pit a minule som kupila v akcii take sacky uz s namletymi vlasskymi orechami zmiesanymi s cukrom, mali to v super cene, takze som to teraz zdzabala do kopy a som zvedava co z toho pise - v komentaroch tam tety pisu ze sa vraj neda pokazit, ale to este nevedia ze som si ho vybrala ja 😀 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23714

nathali
7. mar 2010

noo u nas vcera snezilo uz mam toho plne zuby ale to mas dobre ze namusis ist von ked sa ti nechce neviem co by mi povedali v praci keby im poviem ze sa mi nechcelo lebo snezii 😀

vavi tak posli a ochutname 😀 vyzera to dobre
no ked pisali ze sa neda pokazit tak nepokazis 😉

vavenka
7. mar 2010

Nath no to je jedna z vyhod, ked si na rizikovom 😀

Ten kolac nic moc... Akoze zjeme, ale nebudem ho robit kazdu nedelu 😀

nathali
7. mar 2010

no jasne ale aspon ze nic nevyhodis

vavenka
7. mar 2010

Nath presne, ja tak nerada vyhadzujem jedlo... Akekolvek....

A najhorsie je ked moj herec ide hladny na nakup - co ten vie potom dotrepat domov z potravin - az mi sa mi niekedy rozum zastava 🙂 on je presne ten typ nakupujuceho, ktoreho oslovi obal, pekny farebny, honosne balenie 🙂 a potom ked vidim cenovku tak ma ide porazit 😀 a hlavne niekedy uplne pre mna nepouzitelne suroviny 🙄

nathali
7. mar 2010

noo a preto sa nemoze ist hladny alebo bez listku ja si musim vzdy napisat co potrebujem inak prinesiem aj to co nechcem alebo mi zase nieco chyba 😀

shaarka
autor
7. mar 2010

dobry vecer 🙂
kolacik? no veru... bolo by uz nacase vyskusat ruru 🙂 asi pouzijem tento (alebo podobny) hrncekovy recept, ved zamiesat sa da donho cokolvek, nie? 🙂

dzooooou, no ako dneska? predpokladam, ze keby si testla, tak sa prides hned pochvalit, nie? 🙂

MM zachrapal, ja predtym (nastriedacku), a inak bol dnesok vyslovene oddychovy, ak neratam potravinovy nakup a narychlo zbuchanu ryzu so zeleninou a syrom...

vavi, pipi, ako sa citite? mne je taaaak tazko... ked si predstavim, ze este dva mesiace s tymto brusiskom... 😒

siou, kde je dotaz? nik? 😀

pipimiska
7. mar 2010

ahojte 🙂 takze bola som na rande, akurat som trosku cakala,lebo dr prave rodil sekciou 🙂 no a ani som sa nestihla nadycnut,(pripravenych patstotisic otazok)a uz som lezala na ultrazvuku,prietoky su stopercentne, v tomto smere sa ma babatko vyborne,ma 2kg ale co sa tyka rozmerov,zevraj ma brusko o 2 tyzdne mensie ako by malo 😒 v 30tt bolo u mpjho secko ok,takze neviem,myslim samozrejme pozitivne,ale mam predsa troskaa zmiesane pocity,ze co a preco....
nestihla som sa ani rozhodovat,sam rozhodol za mna,ze ma odrodi 😀 mam prist o dva tyzdne,aby sme videli ako rychlo rastie 😉 budem pokracovat za chvilu,strasne mi treba na wc 😲

siouxie
7. mar 2010

čau shaari 😀 už visí, len čaká na definitívne schválenie. Prepdokladám, že v priebehu niekoľkých dní rozpošlem link s heslom. 😉
tak si si pospala? a čo sa chystáš robiť teraz?

siouxie
7. mar 2010

pipi, anča? 😀 😀

neboj nič, nemusí mať každý sloníka, že? 😀 😎 bude v poriadku, a bude to malý chutný chlapčúrik 😀

shaarka
autor
7. mar 2010

jooooooj pipi, teraz ti vynimocne zavidim, mat valibuka v brusku nie je med lizat... zacinam mat strasny strach z porodu 😖 ale super, ze ta odrodi, takze sa spytam opacne: beries ho? 😀 😀

siou, idem zehlit, MM som presunula ku mne do obyvacky, nech mi nie je smutno 😉 jella najedena, domacnost ticha, spokojna, konecne chvilka pre mna a pre zehliacu dosku 😀 😝

siouxie
7. mar 2010

joooj, shaari, mňa už straší doska asi vyše dva týždne. Našťastie m. nenosil stále oblek, ale na zajtra už má aj tak poslednú ožehlenú košeľu. Takže čoskoro ma to už neminie. Ale budem musieť psotupne, lebo je tam hotová K2 😀 😀 Ešteže schovaná v roldore 😀 😀 .

pipimiska
7. mar 2010

uff,som lahsia o pol kila 🙂 dakujem vam,no ja troska nechapam,ze preco ma takee male brusko,ale dajme tomu,ze bude vysoky a stihly 😅
shaar,a co ti dr. povedala,ze ked bude rychlo rast,budes rodit sekciou,ci ako?shaar ani neviem co je lepsie,ze ci ma mat radsej menej ako ma mat,alebo ma mat viac 😒 joooooj

ale dr.bol velmi zlaty,povedal,ze je viac za klasiku,ale ked kcem,mozme aj cisarskym,ze to poriesime o tri tyzdne..a ci som si ho vybrala?on si ma vybral,takze na 99 percent ho beriem a hotovo 😀
ukazal mi izby,akurat zeny prebalovali babatka,takmer som ich tam nevidela,take drobulinke boli 😅 a ja ze mu secko male bude 😀

idem ukladat veci,co som vcera nedokoncila,co idete robit vy? 😝

shaarka
autor
7. mar 2010

akurat som dozehlila a tlacim mrzku 😵 rusku, mnam.
ideme pozerat boondock saints II, kto to pozna?

pipi, ti povedal, ze mozes ist cisarskym, ked chces??? fiiiha... 😕 😕 😕 a ty chces nebodaj??? 😕

siou, esteze tak. kosele su uplna svina a ja neznasam ich zehlenie.
pamatate, kedysi bol taky hit, ze na nejakeho panaka sa kosela zavesila a s nejakou speci naparovacou zehlickou ze sa to v stoji (vo "vise") zehlilo? 😀
a nezabudni na istenie 😉 😎

pipimiska
7. mar 2010

shaarka,no tak nejako povedal 😉 aaa ci chcem?neviem ALE beriem do uvahy fakt,ze som takmer cele tehu presedela-prelezala,neviem ci je moja panva a moje svalstvo pripravene na tlacenie 😕

ja nepoznam boondock 😉

vavenka
7. mar 2010

Joj tak som si cely vecer citala o rastislavke (porodnica kam sa o 2 mesiace chystam 😀 ) a normalne mam teraz pred sebou obraz tmavych katakomb a starych hrbatych rapavych zien, ktore tam su zamestnane ako sestry a uskrnajucich sa lekarov ktori sa len potuluju po oddeleni........ (teda okrem Flyangel, ta tam poletuje ako anjelik 🙂 ) no asi som sa nemala do tej temy az tak zazrat..... Nevadi, aspon viem ze pytaju 8 plienok na den a na 70tich stranach nebol ani jeden negativny prispevok o Mikulovej, secko len pozitiva az superlativa, takze som spokojna... Verim ze ma podrzi, mam pocit ze sme si celkom padli do oka za ten polrok co som v tom 😀
Ale inak pomooooooocccc 😀 😀 😀

Kua jaku zahu zas rozpalenu, kyselinu citim az v hrdle 😖 😖

Pipi tak super ze si ta porodnik vybral 😀 a neboj nic, malinky je urcite v poriadku, aj ked aj mna by asi taka info rozhodila na par hodin... Nasa Vanda je zas velka, v pondelok mala 1700, takze ratam ze teraz uz ma 1900... ked to takto pojde dalej, tak bude mat na konci cea 4 kila a kto ju potom vytlaci??

Siou ja sice nemam kosele, ale K2 sa spravila z postelneho + hercovych triciek .... Inak som minule zistila ze ja skoro vobec nezehlim svoje veci - bud je to nekrcivy material, a hoc aj nie, teraz mam vsetko elasticke, na bruchu sa mi to natiahne takze ani nevidno ze nieje ozehlene 😀 takze v podstate zehlim len hercovi...
A spokojne by mohol mat neozehlene tricko napriklad na futbal alebo bedminton, ze by si ho vzal z kosa na zehlenie ale on nie, on furt zo skrine 😖

vavenka
7. mar 2010

Shaar som sa tak zamyslela - v podstate z vecera do rana sa u mna stav maximalnej pohodicky zmenil na stav maximalnej nepohodicky - a to ako zacal 32tt (vypocitany podla UTZ - co bolo v utorok-stredu) - este pred tyzdnom som sa chvastala ako mi je fasa a jaka som hyperaktivna a tak (az na ten tlak) a zrazu kokso som zistila ze som nemotorna, nic nevladzem, gramblava neskutocne - normalne som az nasrana bola jak som tu kolo tatka fucala jak sa malovalo, 3-4x idem v noci curat s tym ze 5 min mi trva kym sa mi podari dostat z postele, sak to je na porazenie 😀 som sa teraz zadychala aj pri umyvani zubov 😀 a presne ako pises - ma vydesila predstava ze este 2 mesiace a bude iba horsie.... Ako jasne, nic z toho nieje neunosne, secko sa da, len mi to pride ako keby som mala ist do porodnice o 2 tyzdne, a nie o 2 mesiace.... A uz si fakt neviem predstavit ze moje brucho bude este vacsie......

Mimochodom dnes som od mojho herca zlateho dostala asi 15 minutovu masaz chrbta 🙂

pipimiska
7. mar 2010

vavi,tak jak pises,ale prvorade je dolezite kto ta odrodi a nie kde 😉 ako ked mam povedat pravdu,saca sa mi ako nemocnica nepaci,neviem neurobila na mna dojem 😒 ako izby v pohode co som videla,ale celkovo nemocnica mi pripomina viac staru,nova nemocka mi je sympatickejsia 😉
ale zas starostlivost neviem porovnat...co som lezala v novej,ale na sestnastom bolo to, ako som pisala, mizerneee..

vavenka
7. mar 2010

Pipi no ja to uz asi necham tak, len treba verit ze porod bude bez problemov, bez nejakej vaznej zltacky a po 4-5 dnoch pojdeme domov 🙂 u mna je najhorsie to, ze ja vidim z okien nemocnice do nasich okien 😀 ta predstava ma dost ubijala, ked som tam lezala pred rokom v maji na gynde, ze proste vsetko pohodlie a moj herec su par metrov odo mna 😖

pipimiska
7. mar 2010

my s mm makame vo vellkom 😀 ...joooj vave ale poviem ti,ze je to na psychyku,takto nas vystrasit...co som citala na nete,jednu babu koli tomu zobrali do nemocky a druha baba na aprilovkach zije v amerike tusim,tiez ma podobne rozmery a oni sa k tomu ani nevyjadrovali...ach 😒

a co sa tyka nemotornosti,mne to az tak neprekaza,pretoze secko za mna robi mm,este ma aj obuva 😵
a cikat chodim casto od zaciatku tehu,teraz v noci aj 6 krat a viac 😅 ale mna smadi hlavne vecer 😉

shaarka
autor
8. mar 2010

dobre ranko 🙂
ja nie som zvyknuta byt tak nesamostatna, ako je to teraz ☹ normalne ma mrle zeru, ako sa hovori. MM sa uz hneva, niekolkokrat do dna, ze si nieco zmyslim, beham, riesim, cvicim, potom fucim, alebo sa stazujem, ze ma kade tade picha... - len ja proste nejak neviem davat instrukcie, lebo sa to podoba na prikazy, ktore MM neznasa... a kto sa ma potom v tom vyznat? 3x mu nieco povedat, je ok. ale 23x? to uz aj slovicko prosim lezie na nervy.
nejaky ten tyzden sa uz nezohynam, ked nemusim, a z ruk mi pada ozaj takmer vsetko! ☹
a vcera som v posteli zahlasila, ze este dva tyzdne potiahnem zhruba v takom tempe ako doteraz, ale ze potom koncim a bude mi jedno, co si kto o mne bude mysliet. 😀

(ja mam totiz utkvelu predstavu, ze ma niekto (kto, to neviem) moze obvinit z lenivosti, a ja som pritom NAOZAJ unavena, alebo NAOZAJ nevladzem. zial, to bude asi vychovou - ocko bol na mna velmi prisny.)

bublinka11
8. mar 2010

Dobre ranko 🙂
Shaari ja by som na tvojom mieste uz teraz zvolnila tempo....ved od maja uz opat oddychovat nebudes.
Ja sa za to nehanbim, ja som pohodlna a ked skutocne cosi spravit nemusim, tak to nespravim...a snazim sa niektore veci prenechat na mm, on ma lepsiu pracovnu dobu ako ja a tym padom je viac doma ako ja...tak preco by volny cas mal vyuzivat len na pozeranie filmov a citanie knih?
Takze ja ked bude tehu, budem konecne poctivo aj oddychovat. Uz nech to je 🙂

shaarka
autor
8. mar 2010

bubli 😀 😀 😀 neboj, coskoro, pride to ako blesk z jasneho neba 😀 😉

tak u nas som s oddychovanim bola opatrna, lebo MM nechtiac, resp. v zlej nalade niekedy rypal, ze som cele dni doma, ze jak sa mam fajne, ze mam kopu casu na net, na zaluby... darmo som mu vysvetlovala, ze ja pred tv nelezim, a ze ci si nevsimol, ze veci sa doma nerobia same... 😒 myslim, ze to vedel, ale skratka ten zavistlivy pocit, ze on rano odchadza do prace a ja nie, ho obcas premohol.
nastastie cim viac mi rastlo brucho a videl, ze mam problem si obliect silonky, zazipsovat topanky alebo umyt si nohy, tak si uvedomil, ze to nie je take lahke. dokonca paradoxne pomohla aj hospitalizacia. a pomohlo aj to, ked som sa mu obcas stazovala, ze ma kdesi dnu picha a ze si musim ist lahnut.
a este som mu musela citat, stale dookola v nejakych intervaloch, ze kolkokrat sa mi zvacsil objem krvi, ako mi rychlo bije srdiecko a ze aj v knizkach pisu, ze to nemam prehanat. ze kolko vazi plodovka, maternica, ze mozem opuchat... a najviac sa mi oplatilo to, ked som citala rozne zdravotne komplikacie - a na zaver dodala, ze "joj jak dobre, ze ja take nic nemam" - tak sa najprv vylakal, potom potesil a potom ma obskakoval. 😀 😀 😀 😀 😀

a od soboty ma vola uz len mamicka 😀 alebo inkubator (mobilny) 😀 😎

shaarka
autor
8. mar 2010

na oslave u nasich som chvilku bola stredobodom pozornosti, ked sme sa vratili z nemocnice, dali dezert a potom som si isla lahnut na gauc. sestra chcela citit, ako maly kope, tak sa pri mne vytesovala s rukami na bruchu, potom dosiel aj moj ocko aj mamka, dvaja psi... a MM nas pozoroval a potom prisiel do obyvacky aj on. mal taky zvlastny pohlad, taky strasne nezny, plny obav 😵 trosku som sa postazovala, ze ako to zvladnem, ze sa bojim. a pozrela na mamku 😀 a ona mi povedala, ze to zvladnem, ze jej mamka tiez nejak extremne nepomahala... 😀 😀 no zbohom! a ze ved predsa MM mi pomoze, ved je to jeho krv. 😅
a tie slova boli take silne, ze som mojim zabehnutym očkom videla, ako to s MM pohlo, ako sa prelakol, ako mu konecne doslo...
fuuuh, silne emocie boli v obyvacke tych 5 minut, veru silne! 😎

bublinka11
8. mar 2010

Shaari jemu to dojde uplne vsetko, ked Tea uvidi. Ja poznam vela chalanov, co sa zmenili, ked ten zazrak prisiel na svet. Dovtedy viedli dolezite reci typu, ved zenska je na dovolenke (materskej), tak nech sa cini...
Ja mam nastastie ten lepsi pripad, ktory sa cini uz teraz...tak snad mu to vydrzi. 😉

madeline
8. mar 2010

Ahojte baby, tak ja som tiez z tych pohodlnejsich, ale ked sa niecoho chytim, tak to fici - vcera som ozehlila hrozne vela veci (siou ber si priklad) a mm mi pomaha, domace prace mame podelene zhruba na polovice a co beriem ako velku vyhodu - rad vari, takze ja vacsinou nemusim 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre