Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
22. mar 2010

no dobrý deň 😀

ďakujem vám za veľa zmysluplných námetov k mojej DP 😀 . Po dnešnej konzultácii mi padli vhod 😉 .

dátum stretnutia Vtedy na západe sa už v nejakej hlave črtá? 😀 😀 😀

lenuska85
22. mar 2010

Ahoj Siou 🙂
No myslím, že dnes nebolo spomenuté nič ohľadom stretnutie. Teda ak mi niečo neušlo 🙂
Vonku je tak krásne a ja musím sedieť v práci ☹ Ideš vybehať havina? Či už si bola?

siouxie
22. mar 2010

Leni, čítala som, ale tak dúfala som, že Nell urputne uvažuje a dumá z grafov, kedy by to bolo možné 😀 Prípadne aj slniečko, keďže sa budeme triafať aj do jej voľných termínov 🙂 .
Dnes nejdeme, bola som celý deň v škole a mám dosť, trocha si oddýchnem a budem pracovať. Ale sedím aj s pesom v záhradke 🙂 . Zajtra ráno, ak nebude liať, tak ideme do lesa aspoň na dve hodiny 😀 . Nebola som ani cez víkend (bol len mm s pesom), iba som v záhrade sedela, tak už ma mrle žerú 🙂 .
Vy po práci ešte pôjdete?

vavenka
22. mar 2010

Taak som po kavicke s kamoskou, dobre padlo, teraz som natlacila rezen od svokry a odfukujem 🙂

Ahojte vsetky 🙂 k dnesnej teme - suhlasim so shaar, ale pre mna nie velmi podstatna vec - kto chce, nech ma fotku, kto nechce, nech man kareslenu tvar, sak v podstate o nic nejde - teda aspon pre mna 🙂 v albume mam fotku aj svoju, aj hercovu - takze ja som brutalne identrifikovatelna - tym padom mi neprekaza to, ze mam tunak pri nicku fejs... Ty Shaar tiez mas odfoteneho manzela, psa, takze ten kto velmi chce, si ta vypatra....Samozrejm uznavam, je to hodne pritiahnute pravidlo, ale pre mna v konecnom dosledku o nic nejde....

A autosedacka - ja sa tiez priklanam k nazoru, ze autosedacka nerobi novorodencovi dobre - to ze je poskladane v brusku, sa neda porovnat - v brusku je vo vode a neviem, ale ja ked som videla novorodenca v autoSEDACKE (od slova sediet - co v spojitosti s novorodencom nieje mozne), tak mi ho bolo hrozne luto... Samozrejme treba zvazit pre a proti... Ja mam nemocnicu blizko, autom asi tak 3 minuty, isto nepouzijem autosedacku, ale vanicku z kociara - teda nebudem mat malu ani narukach, ale nebude ani poskladana - bude lezat v podstate v kociari..... Neviem ale ako by som sa rozhodla, kebyze mam stravit v aute hodinu....

A dokonca viaceri pediatri sa vyjadrili, ze pouzivanie autosedacky od narodenia je zo zdravotneho hladiska cista somarina, ze ti, co schvalili tento zakon, zjavne v zivote nevideli novorodenca.....

lenuska85
22. mar 2010

Myslím, že áno. Aspoň na chvíľu ju musíme vybehať, lebo má svoje dni a šibe jej 🙂 Nevie obsedieť na mieste. A chcem využiť, že je tak krásne...
Jáj závidim ti, že môžeš sedieť v záhradke. To mne v paneláku nehrozí 🙂
A ako budeš pracovať?

siouxie
22. mar 2010

ahoj, vav 🙂

leni, nejaké somrainy do školy... išla by so aj poriadne von, ale všetko bude vylezené, tak radšej až zajtra dopoludnia, jeden deň to chalan vydrží aj v záhrade. 😀

vavenka
22. mar 2010

Cau Siou 🙂

No ale dnes je naozaj bajecne pocasie 🙂

lenuska85
22. mar 2010

Ale veď jasné, nech si chalan nezvyká na luxus každý deň 😀
Ahoj Vavenka 🙂

siouxie
22. mar 2010

že? 🙂 som sa pozerala meteorológom na stránku a tvária sa, že bude takto zhruba celý týždeň. Majú byť ojedinelé slabé dažde a sem-tam aj nejaká väčšia oblačnosť, ale teplotne do 17 stupňov. Koncom týždňa až 19 😉

siouxie
22. mar 2010

ha a cez víkend škaredo, 8 - 13 😖

vavenka
22. mar 2010

Siou tak nejak - akurat ze na vikend ma byt skaredo 😀 ale to si uz zvykam - klasika, v lete sa clovek od pondelka do piatku pari v praci, a ked pride piatok vecer, tak sa rozprsi a prsi az do pondelka, kedy sa opat zacina vycasovat 😀

Cau Lenus 😉

bibi24
22. mar 2010

Ale cez vikend ma byt skaredo, dazd, oblaky, cca 9 - 13 stupnov 😠 Ale tak, mozno sa to este zmeni, lebo povodne malo liat aj dnes...

Ja idem sa idem opat taliansky vzdelavat, tak sa mi tu majte pekne, moje pekne 😀 A docitania.

bibi24
22. mar 2010

siou, si ma predbehla 🙂

siouxie
22. mar 2010

bibi 😀
a ty sa chystáš na stretnutie? a lenuška? há? 😀 😀

vavenka
22. mar 2010

Siou nas predbehla obe 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

pacim sa vam? 😀

siouxie
22. mar 2010

ahoj, android 😀 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

som tak premyslala, ze preco sa to pocasie zmeni stale k vikendu. asi preto, lebo vsetko je inak - ludia robia ine veci, proste vo vzduchu citit piatok, ze sa blizi vikend, tak sa vsetko posere - motyli efekt 😀 hm?

siouxie
22. mar 2010

shaar, mne sa nezdá, že je všetko inak 😀 aj globálne otepľovanie beriem s veľkou rezervou 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

som sa rozhodla, ze mna tu nikto do nicoho nebude nutit a cim viac ma bude nutit, tym viac budem bojovat 😀 😀 😀
pripadne si admini mozu vybrat, ze ktoru foto mi nechaju
😀

lenuska85
22. mar 2010

Shaarka na tej fotke si ty?
Siou aké stretnutie? Veď ste sa na ničom ešte nedohodli. A keďže neviem kedy a kde, nemôžem s určitosťou povedať, že áno 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

lenus, ano 😉 😀

siouxie
22. mar 2010

lenuš, dohodli sme sa, že dohodneme termín(y) 😀 Musíme o tom rozhodnúť demokraticky, teda sa aspoň pokúsiť, takže potrebujeme návrhy od každej, ktorá môže a chce prísť 😀 . Treba sa zmestiť do apríla, vtedy je tu naše slniečko 😀 😀 .

vavenka
22. mar 2010

Ja som v porodnici (dufam 😀 ), takze april nestiham, ale druhe stretko potom mozme dat na podovolenkovy september 😉

Shaar 😀 😀 😀 kraasna fotka 😀 dobre si vybrala 😉

slniecko77
22. mar 2010

caute 🙂
vidim, ze pribudaju princezne a kadejake ine fotky...ja zostanem copana 😎
ja mozem 16.,17.,23.,24.4. celkom mam nabity kalendar hehe ale aj niektory den cez tyzden..len treba dat vediet a ja uvidim ci vtedy nieco nemam 😉

lenuska85
22. mar 2010

Shaarka pekná si 🙂 ale som ťa nespoznala 😀
Siou ja som 2 týždne v apríli na východe...ale posledné 2 na západe. Takže sa dohodnite a ja podľa termínu uvidím.

siouxie
22. mar 2010

slni 😀 super. Mne by najviac vyhovovalo 23. a 24. alebo aj dva tri dni predtým (ale to je prac. týždeň, tak neviem ako budú môcť cezpolňáčky 😀 ). Nellie, čo tvoj ms kalendár? 😀 😀

slniecko77
22. mar 2010

ten tyzden je v pohode pre mna, ja mam nabite hlavne prve dva tyzdne doma..potom je to uz volnejsie

siouxie
22. mar 2010

práve mi písala chrob, že sa celý deň nevie dostať na koňa ☹ a písala už aj adminom a nič 😠 ktovie, prečo... 😖 že vás mám pozdravovať a že vás má rada, keby ste sa už nevideli 😀 tak sa to snáď vyrieši... a napísala som jej aj termíny 😉

slniecko77
22. mar 2010

hm...ak citas chrobul....chybas nam na pokec 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre