Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
15. apr 2010

ahojte babule

vav ako sa mas?

vavenka
15. apr 2010

Ahoj lenocka, joj fajne sa mam, akurat som sa natrieskala kuracim reznom 🙂
Ty sa ako mas? Ako sa ti tehuuluje? 😉 mas nejake novinky? Sem s nimi 😀 😀 uz si v PP?

ejasmeja
15. apr 2010

ahojte! Shaarka ako? daco nove? brusko v pohode?

monky1
16. apr 2010

ahojte, kočice, pozeram, ze ste rozoberali porodnice

takto to vyzera v BJ - na prvej fotke je chodba - po pravej strane su porodne boxy
druhe foto je jasne

ako sa inak mate? este ste vsetky 2 v 1? 😉

shaarka
autor
16. apr 2010

jeeej, monky, pekne prostredie 🙂 na pohlad 🙂 aj kresla (kozy, ci stoly) vyzeraju lepsie 😒
v novej je to teda hruuuza, ked mozem porovnat a vyjadrit svoj nazor 😒

monky1
16. apr 2010

diki, shaar, suhlasim, je to tam fajn a cely cas bol mm so mnou na sale ... az na chvilku, co mi ho ukradla sestricka na chodbu do toho kresla, kde pili spolu kavu 😀 😀 😀

shaarka
autor
16. apr 2010

helou, fly, ked tu budes, ozves sa mi, prosim?
diks! 😵

ejasmeja
16. apr 2010

ahoj monky, rodila si v BJ? ako bolo?

Shaarka, brusko uz lepsie?

monky1
16. apr 2010

ejasmeja ahoj, uz sme vymenili aj par IP, nepamatas? 😉

vavenka
16. apr 2010

Monky servus, ako sa mas tehula? Secko ok? 😉

monky1
16. apr 2010

cav, vavenka, ako sa to vezme, mam sa stazovat? 😀
a co ty? uz si jednou nohou na porodnici, heh ... tisko zavidim 😔

vavenka
16. apr 2010

Monky joj uz by som bola aj oboma nohama najradsej 😀 😀
Ale sak sa postazuj pokojne 🙂 ja som tiez uz jedna velka bolacka, a to sa staram len sama o seba, nieto este o dieta.....

Ozaj - velka novina - Pipimiske sa dnes narodil Filipko - 3550g a 53 cm - vsetko je zda sa v poriadku, takze gratulujeme 🙂

monky1
16. apr 2010

vaaaav, to je super novina - hned mi je lepsie ... shaar pisala, ze pipi isla na monitor a si ju tam nechali ... no paradzina, tesim sa velmi

a neboj, este par dni potiahnes a budes sa vytesovat aj ty ... ako sa ma vanduska? vsetko ok????
ja mam nejaky ojedinely nalez, tak sa natlacam Feminalle vagi C, krcok uz trochen skrateny 🙄 , brusko sem tam stvrdne .... no snad potiahnem este aspon do 38tt
a to este svadba pred nami a oslava 80-ky ... boze sa mi tam nechce

vavenka
16. apr 2010

no my svadbujeme zajtra 😀
ja mam tiez nejake kvasinky a aj streptokoka, takze teraz cipkujem a pred porodom nasadia atb.... ach jaj 🙂

vavenka
16. apr 2010

idem uz do postele. tak dobru noc a drz sa monky 🙂

monky1
16. apr 2010

aj tebe sladku noc a zajtra sa poriadne vytancuj 😀 😀 😀 😀 😀
a z toho streptokoka si nic nerob - aj ja som mala v prvom tehu tesne pred a ATB to dali do poriadku
pa 😔

pipussa
17. apr 2010

ahojte,
a ved pipimiske hovorili, ze je jej prcek malyyyyy,,,, a vidite, ake ma "obrovske rozmery" 🙂

gratulujem pipimiske 🙂

flyangel
18. apr 2010

ahojky...shaari som tuu 🙂
Eji ak sa odosobnim...myslim ze na porodnici je problem ze nesmeli pouzivat na vzdycharni mobilne telefony...cize ak vasa rodina co mm chcel nieco vediet o tebe musel zavolat pevnu linku na porodnicu a sestricka ho informovala ze co sa deje..ale niektore sestry akurat povedali ze este neporodila ale ma sa dobre...a koniec debaty 😖 ☹
a tiez po porode ak mm nebol pri porode tak vobec nevie ze si porodila az ked sa dostanes na sestonedelie mozes mu dat vediet...
inac niektore inštrumenty su uz stare a niektore az hrdzave...to je v dosledku toho ze do autoklavou sa inštrumenty dali vlhke...a to sa nesmie 😠
inac niektore sesty su mile a ochotne ale ine zas naladove a kricia pri porode ze nevrieskajte.....takze asi toto je kritika...lekari ako vsade..niektori su ok iny zas nie su az tak ohladuplny

flamenga
18. apr 2010

fly 😲 😖 teda... vidím, že som sa dobre rozhodla.... a nevolila Starú nemocnicu 😒 Len párkrát som bola na centrálnom príjme na gynde a stačilo mi.... sestričky - do nohy harpie.... ani jedna sa ku mne nesprávala milo, vľúdne.... a to bol prvý krok k môjmu "nie" pre Rastislavku 😒

flyangel
18. apr 2010

flam..ty si z ke?a budes rodit v novej ci v saci?

vavenka
18. apr 2010

Flam no ja nemozem zas krive slovo povedat na sestricky, ani na gynde, ani na porodnici, aj co som bola parkrat na pohotovosti, aj teraz co na monitor som bola - boli uplne mile 😅
A paradoxne vcera som sa rozpravala s kamoskou - pediatricka je v novej nemocnici, a vybrala si staru nemocnicu, vraj jej to tam pride utulnejsie a nedala dopustit na personal 😅 jasne ze mudr sa k mudr sprava inak, ako k smrtelnikovi, ale v kazdom pripade som bola prekvapena, lebo som nevedela ze rodila v starej 😅

monky1
18. apr 2010

vavenka, ako bolo na svadbe??? ja som tak znechutenaaaa ... najradsej by som nikam nesla ... keby to aspon bolo v PO, ale trepat sa neviem kolko km 🙄

fly, aho, zijes, dievca? 😀 davno som ta "nevidela"

flamenga
18. apr 2010

fly nie som priamo z KE, ale bývali sme tam, tak som mala párkrát tú česť na centrálnom 😔 a rodiť chcem v Šaci 🙂

vave ja som bola asi 3-4 krát na centrálnom príjme a zbohom rodina 😒 Sestričky na kartotéke strašné, pozerali na mňa jak na zjavenie zakaždým, že čo chcem... vytrhli kartičku poistenca so slovami: no dajte... a zabuchli okienko pred nosom... nevedela som, či čakať, či sa smiať, či ujsť s plačom 😒 a na vyšetrovni ani nehovorím.... lekárka tam bola taká mladučká, zlatá, príjemná... ale sestričky 😒 nohy vycapené na koze, chodili tam ako na bežiacom páse, bez problémov otvárali dvere.... proste nepríjemné.... a bola som aj hore na oddelení na gynde, lebo mi brali krv na hcg (moje prvé tehotenstvo, vtedy som bola na pohotovosti večer) a vypočula som si rozhovor lekárky a sestričky: "tá, čo tam vzdychá na centrálnom na chirurgii... uvidíte, že nás tam o chvíľu volajú... nebudeme mať dnes pokoj...." a tie kyslé tváre.... modlila som sa, aby si ma tam nenechali a aby som odtiaľ čo najskôr vypadla 😒

Uznávam, že všade sa nájdu sestričky aj lekári, ktorí sú nesympatickí, nevľúdni... či už na Rastislavke, v Novej alebo Šaci.... ale keď už raz mám so Starou takúto skúsenosť, tak je mi proti srsti tam ísť.... jednoducho tých pár zážitkov ma tam nepustí 😒 škoda, lebo možno tých pár divných škodí povesti pôrodnice, gynekológii.....

vavenka
18. apr 2010

Cauu monky, prezili sme 🙂 teda bolo az nad ocakavania dobre, som myslela ze si to tam len odfucim a budem rada ked vydrzim do redoveho, ale nakoniec som sa bavila, dokonca som aj co to potancovala a v opatkoch vydrzala az do polnoci, po redovom som uz sla do tenisiek 😀 a sme odchadzali medzi poslednymi! okolo poltretej.....
Asi fakt plati ze ked sa niekam netesis, tak nakoniec to dobre vypali 🙂

Fly ahoj dievca, tak ako? Ovulku ste vymakli? 😉

vavenka
18. apr 2010

Flam ale ved jasne, kebyze ja mam negativnu skusenost, tiez by ma asi dlho museli presviedcat... Mne sa celkom pozdavala aj nova - tam som sice bola len v nadstandardke pozriet kamosku a teraz sme boli parkrat v saci, co draheho sesternica tam rodila, a aj tam je to ok... Ja neviem, mne pridu vsetky na jedno kopyto 😅 takze nespekulujem, staru mam najblizsie, moja gyndoska tam sluzi, tak pojdem tam.....

monky1
18. apr 2010

no tak ty si ina herecka - ze do pol tretej 😲 😲 😲 ... ja sa stastim pominiem, ked vydrzim do jedenastej
ked dlhsie sedim, tvrdne mi bruchendo .. a zvlast vecer
ale trsnut by som si trsla 😀 ... no uvidime

vavenka
18. apr 2010

Monky sak ani ja som obsediet nevedela 😀 ale tak ides na wcko, chodila som s fajciarmi sa prevetrat pred salu 😀 trochu som sa pomotala, takze to slo...... A fajne bolo, ze nas tam bolo vela mladych, co sa pozname, takze stale bolo s kym kecat a ani som sa nenazdala a nevesta pobehovala v cervenych satach 😀 ale teda viaceri ma obdivovali ze som vydrzala, ani ja sama som nechapala 😀

flyangel
18. apr 2010

cauko baby...mam sa celkom fajn 😉 az nato ze teraz mi na usg prsnika na prevntivke zistili malu solitarnu cystu v p.prsniku 🙄 ale to je v norme ze to ma velmi vela zien..no ale aj tak nie som z toho nadsena...
monky ako tehulkujes?vsetko je v poriadku?
vave jasne vymakli aj ovu test bol pozitivny na 14dc 😉

flamenga
18. apr 2010

vave tak to áno, keď máš Starú pod nosom 🙂 a žiadnu negatívnu skúsenosť... ja zase momentálne bývam mimo KE, takže je mi jedno, kam ma manžel autom zavezie 😀

monky1
18. apr 2010

tak to hej vav, mas moj obdiv ... ja tam nepoznam nikoho, ale to neva, budem len jest a jest a pit a jest (myslim nealko) 😀

fly, ako sa to vezme - este pred tyzdnom som behala, vysavala, upratopvala, buchty kysnute piekla ..... ale posl. tyzden sa nejak necitim ... aj brusko mi tvrdne po vacsej namahe, aj krcok sa mi vraj trochu skratil, uz aj čurajuci chodim - doteraz pohoda
este nech zacnem puchnut a uz to bude kompletka 😀 .... pocitam s tym, lebo pri hane som bola opuchnuta ako slon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre