Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
18. sep 2009

anax, co by si chcela?
existuje vela kruzkov, ja tiez casom isto na nejaky pojdem (hned ako sa skonsolidujem v byte a zbavim sa lunika IX. v mojej spalni.... 😀 )

anaxamon
18. sep 2009

puma nieco kreativne, najlepsie tie kvety ale aby sa ucilo aj zive viazat a potom ehm no nejaky fajny nie drahy kurz varenia pre fanatikov 😀

ty na aky?

shaarka
autor
18. sep 2009

anax, mas vela casu?? 😀

vavenka
18. sep 2009

Caute zeny 🙂 dnes vyzera ze bude pekny den 😀

anaxamon
18. sep 2009

shaar este stale ho mam dost🙂 napriek tomu ze uz mam nejake tie aktivity po robote, stale potrebujem nejako uspokojit svoje kreativne tuzby 😀 😀

shaarka
autor
18. sep 2009

cau vavi, teraz si vstala? 😀 😀 😀 bude pekny den, len skoda, ze sme doma. 😀
anax, co tak bodypainting? a tvoj muz by bol model 😀

puma.sue
18. sep 2009

ja som skor na nejake malovanie alebo take nieco... ale v pohode, chapem...
a mala by som sa zamysliet nad sebou a skusit sa hybat asi... plavaren mam teraz na skok.... a posilku priamo v dome... tak uvidim...
ale chodila som na tanecnu napriklad a bolo to super (lenze ja som 12 rokov tancovala ako decko a pubiska), takze ma to bavilo... nie kazdeho musi 😉

vavenka
18. sep 2009

Shaari no tak pred polhodkou som otvorila oko 🙂 ach to je zuzo 😀
Ja by som chcela vediet malovat..... Ale zial, moje kresby sa podobaju na tie od skolkarov, holt nemozem mat tlaent na secko 😀

puma.sue
18. sep 2009

vavi, malovat vie kazdy... len mame svojske styly 😉
ako decko som chodila do vytvarneho kruzku do ludovej skoly umenia... a poviem ti, ze som si tiez nasla svoj styla techniky 😉
nepodcenuj sa... nemyslim si, ze by si sa nemohla prihlasit na taky kurz..

anaxamon
18. sep 2009

na malovanie nemam vlohy...

tancovat by som sla ale skor spolocenske a nemam na to partnera, bo manzel by nestihal...ale este som videla brusne tance🙂) len by sa tam na mne vsetko triaslo 😀 😀 😀

ale aj plavaren ako aktivita je fajn napad, mala by som opat zacat chodit..uz vyse roka ju flakam 🙄

vavenka
18. sep 2009

Pumi ja sa nepodcenujem, len objektivne hodnotim svoje moznosti a ver mi, som antitalent 😀
Ja som skor na sporty a tak, takze dufam ze casom aspon orbitrek trochu ponamaham a urcite sa dam na nejake cvicenie pre tehule (prepacte, ze to zasa spominam 🙂 ), ked mi to zdravotny stav dovoli...
A mam rada hazardne hry 😀

puma.sue
18. sep 2009

anax, ja som na spolocenske chodila, nasla som si vtedy partnera cez net 😉 (este som nepoznala mojho chlapa, ale myslim, ze by asi nemusel take veci... on je skor na chlapske sporty)

anax, co sa tanca este tyka, asi skusim zumbu... to je latino tanco*aerobic... a tiez to mam kusok od domu v jednom fitku, uvidim co sa mi bude pacit...

vavi, ok, ty vies 😉
a co sa hazardnych hier tyka, ficis na pokri cez net? 😉
alebo je to len o podavani lota ako u mna?

nellie_
18. sep 2009

a ahojte druhy krat... 😀
doteraz nam nesiel net v robote.. otras.. a akurat TEN piatok co sa mi nechce robit.. 😀 😀

ako som vyhladla pri vasej debate o vareni 😀 😀

nelynka
18. sep 2009

ahoj vavi 🙂

teraz sa setky do toho podte navazat... 🙄
clovek napise svoj nazor a je zle nedobre, ale tak to chodi 🙂

varenie u mna nula bodov, momentalne nemam pre koho varit ale v robote nastatsie coskoro bude 😀
tanec milujem ale to iste ako anax, bohuzial nemam na to partnera, a nie ze by nestihal ale je lenivec do akejkolvek tanecnej kreacie...
plavanie ani podobne sproty ma neberu, obcas zajdeme na brusle a na kolo, ale tot vsjo, vysalila som sa "zamlada" 😀 😀 😀

nellie_
18. sep 2009

nely ahojky... 😉

ooo ja som asi "ina" ale ziadne mimo pracovne aktivity nemam... 😅
u mna - nula bodov... 😀

puma.sue
18. sep 2009

ja som kedysi tiez vela korculovala a bicyklovala, ale mala som na bratislavskej hradzi nehodu pred par rokmi a odvtedy som na korculiach nestala a na biku nesedela... som v tomto divna asi, ale mam strach. staci mi jedna zla skusenost... ale co uz?

dlho som NIC nerobila, chvilku som mordovala stacionarny bike doma pred telkou, ale inak 0 bodov...

teraz, ked mam tu posilku v dome (len zleziem vytahom par poschodi) a plavaren cca 200 metrov, snad sa k niecomu donutim... uvidim...

a tanec mi zostane ako laska na cely zivot 😉

puma.sue
18. sep 2009

nely, a nenavazaju sa do teba, uvedomuju si, ze nie vsetky sme tu bruchane a akosi sa chceme aj o inom bavit... 😉
nahodou su zlate, ako si teraz davaju pozor na to, co pisu (nebude to ale dlho trvat, na to sa priprav 😀 )

pipussa
18. sep 2009

ahoj kocky, takze som v klube tehuliek..... dost nechapem, ale je to potvrdene.... HCG 128 / mam este pred mens, takze velmi skoro /
fuuuuuuuuha

vavenka
18. sep 2009

Nely nemyslela som to v zlom 😅
Puma cez net nie, ale tak raz sa mesiac mame pokrovy turnaj, ja som hotova z tej hry 🙂
A samorjeme loto, ked bolo v KE bingo tak aj tam som sem tam zavitala, len automaty obchadzam zdaleka, lebo ako sa poznam, za par minut by bol zo mna gambler 😀

nelynka
18. sep 2009

jasnee puma asi to len ja nejako divne vnimam..
nastastie sa na to pripravovat nemusim, pekne dlho tu nebudem... 🙂
takze pohoda... 😉

puma.sue
18. sep 2009

pipussa - GRATULUJEM!
a uz dost na tu tehulovsku temu 😉
ale nie... uzivaj si a klopkaj po dreve...

vavi, poznam, aj mna drzal poker dost dlho, ale potom dosli ine povinnosti a nemala som cas. je to navykove, presne viem, o com pises...

nely, neprezivaj to tak 😉 vsetko bude fajn... verim, ze tvoj notebook sa coskoro vrati a budes tu s nami znova...

vavenka
18. sep 2009

Pipussa gratulujem,
ale jasne ze mas hcg pozitivne, ked si mala na teste ciarky 😀 😅 to si tam ani nemusela ist 😉

nelynka
18. sep 2009

pipuss velka gratulacia

puma, vies, ono sa to setko jednoducho pise, ale to clovek ktory to v zivote nezazil nikdy nepochopi, pretoze do toho setkeho sa len tak vcitit neda...bohuzial..
tak isto ako sa nedokazes vcitit do pocitu tehule pokial tehula sama nie si..ked uz to mam takl prirovnat..

ale to prosim ta neries...aspon si oddychnete od dalsieho negativneho pohladu na zivot a momentalnu zivotnu situaciu a ja sa budem moct venovat rieseniu aj inych veci, ako sledovat ktora otehu, kedy kto mal tutu mutu, co sa dneska vari alebo pecie..(aj ked to bude zozaciatku dost komplikovane ale prezijeme) 😀 😀 😀
a net bude chybat ked nahodou nieco bude potreba najst... 😒

puma.sue
18. sep 2009

mrzi ma, ze si tak naladena nely, ale prajem ti, aby tato faza co najskor presla...

nelynka
18. sep 2009

puma aj mna to mrzi ale bohuzial zatial sa neudialo nic, co by moju naladu zmenilo k lepsiemu...
mozno vecer...teda vecer urcite ale len na chvilu... 😔
a potom...neviem..
snad ked pridem nabuduce tak uz budem trosku viacej vpohode

anaxamon
18. sep 2009

pipu straaasne moc gratulaciii..len tak dalej 😉

nel mala by si sa riadne vypovedat a vsetko pustit von a nie nas len nechat hadat co mas a prezivat...lebo potom ta vazne nemame sancu pochopit, ved vies ako sa hovori, nememu ani vlastna mater nerozumie...ale asi si sa rozhodla ze uplny strih bude najlepsi...ved uvidis, este ti budeme chybat 🙂 😵

shaarka
autor
18. sep 2009

nely, len sa nenechaj priespevkami predbehnut od inych, hej? takze nie moc dlhu pauzu si daj 😀 😉

nelynka
18. sep 2009

anax, nemozem sa vyspovedat pretoze to nemam chut rozpisovat na sklo nech to citaju seci aj ty ktorych nechcem aby citali..
ale to je jedno...
a kazdemu pisat IP dokola a odpovedat stale na tie iste otazky sa mi nechce...
a pocuvat rady, ktore mi v tom aj tak nepomozu 😔

shari, uvidime, minimalne do polky oktobra urcite, pokial si nenajdem minutku casu a nedam si dohromady druhy notas aby som vedela ist na net a samozrejme bloknut ho pre mm aby nechodil na net on..
¨a kezde ma pondelok, utorok volno, a ja som v robote od rana do noci, tak to zatial necham tak 🙂))
lebo sa iste ude chciet bavkat..

len musim schovat kabel od netu 😀

puma.sue
18. sep 2009

shaar, ryba je uz hotova? alebo az na veceru ju budes robit?

anax, nely evidentne nechce o tom pisat/hovorit... lebo inak si myslim, ze by to uz davno dala zo seba von. len ma mrzi, ked su ludia zatrpknuti...

tinika
18. sep 2009

ahojte, uz mam pomalovanu pracovnu, poobede chodbu a kuchynu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre