Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
30. sep 2009

brusnice rastu podobne ako cucoriedky, zbieraju sa rucne su v takych alych strapcekoch, u nas na orave sa im dari velmo dobre🙂) preto mam vzdy doma peknu zasobu brusnic🙂))

nellie_
30. sep 2009

anax.. no vidis tak to som nevedela ze to na orave rastie... 😉
zasa som sa daco nove naucila.. ja som to veru nikdy ani v ziadnom stave nechutnala 😕

nellie_
30. sep 2009

nejak ste stichli vsetky.. tak ja prasim do postele... 🙂
ahojte....a dobru noc 😉
bolo mi ctou a potesenim, damy.. 😀 😀

pipimiska
30. sep 2009

tak sme spat,idem brzo docitat 🙂

vavenka
30. sep 2009

Nellie ja tiez nie, dokonca som si trupka myslela ze to je to iste ako cucoriedka...
No ale uz som mudrejsia, dakujem za rady... Zajtra idem do prace vypisat papiere k vyplate, sak novy mesiac zacal, ze? 🙂 tak sa zastavim v nejakom hypermarkete...
Lauri normalne periem len ja, ale tak ked mam teraz klud na lozku, tak sa zlato moje ponuklo, no co som mu mala povedat?? 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

uz som osprskovana, zubky umyte🙂))

vidite a ste o nieco zas mudrejsie🙂)) vave ved niekto ani nevie co je to cucoriedka a to je uz ozaj smutne 🙄

anaxamon
30. sep 2009

pipi musis docitat spat sa to tam teba tykalo

tinika
30. sep 2009

ja este nie som osprsena, ale uz mam postaveny stolik konferencny hhi a mozno este aj barovu skrinku stihneme, teraz mm papa večeru

anaxamon
30. sep 2009

ja idem kukat kosti tuto cast som este nevidela

pipimiska
30. sep 2009

dakujem velmi pekne vsetkym ktore mi zagratulovali 😵 😵 tento rok som nazbierala najvyssi pocet gratulacii aj koli Vam 😀

shaarka,ano volam sa Michal 😀 a mam aj pipik..preto mam nick,ze pipimiska 😀 😀

musim vas ale sprdnut,ze takto ako tu bolo dnes,by tu malo byt kazdy den 😀

ja si neviem opismenkovat prsia,viem ze su male,priblizne ako lentilky 😀 nosim push apky B ale to neznamena,ze prsia su B ... 😀 😀

pipimiska
30. sep 2009

mohol by tu este niekto prist,uz nam chyba iba cca 70 prispevkov a je to tu 20000 🙂

pipimiska
30. sep 2009

uz len 69 😀

tinika
30. sep 2009

pipi a mne chyba 65 do 10000

anaxamon
30. sep 2009

a mne chyba tiez uz len par do peknej trinastky🙂)

anaxamon
30. sep 2009

kedze je reklama tak som dosla omrknut ze ci ste sa este rozpisali ale teda asik vazne vsetky ste uz zalahli a ostali len nocne sovy🙂)) pipi a tini 😀 😀

pipi mala si si dat nick pipikmisko 😀

pipimiska
30. sep 2009

aha no tak rozbehnime to 🙂

pipimiska
30. sep 2009

anax 😀 😀 no ved to ze som najprv chcel,ale kcel som sa zahrat na babu,tak som si dal zensky nick 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

no jo a este si aj vycapis fotku vo svadobnych satach co si isto svojej zene smajzol🙂))

pipimiska
30. sep 2009

ale od dnes ma tak mozte volat,pravda visla na povrch 😀 😀

pipimiska
30. sep 2009

anax,hej smajzol,si ma prekukla,ty musis byt kocka 😀 😀

pipimiska
30. sep 2009

visla,vysla,to je snad jedno 😀

anaxamon
30. sep 2009

si pis, to su este moje pozostatky admin zmyslu vsetko vysmirovat 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

pipi ale no nehaj tak gramatiku 😉

tinika
30. sep 2009

ja kukam teraz v telke program o detoch hihi

pipimiska
30. sep 2009

anax 😀 ja navrhujem aby som radsej ostala zenou a ten pipik co mozno mam je mozno v brusku 😀

pipimiska
30. sep 2009

tinika,a na co si prisla?

anaxamon
30. sep 2009

to je celkom mozne mas to tak 50 na 50 😀

anaxamon
30. sep 2009

dnes uz asik tu trinastku nedorazim, bo uz sa mi oci zatvaraju a nejako sa im chce uz mocno hajat

anaxamon
30. sep 2009

tak vam teda prajem dobru nocku a pekne sny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre