Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
8. okt 2009

shaarka je 😀 aspoň vidíš, prečo sa občas rozčuľujem 😀

pipimiska
8. okt 2009

shaarka,to sa mi stalo par krat,som zurila,tak skus odznova,aa nieze nieco vynechas 😀

shaarka
autor
8. okt 2009

leni ved hej, ved ja som to kedysi aj pisala, ze si mala oneskorenu ovu 😉
vavi, som chcela napisat, ze hadam staci, ked bude referovat len jedna z nas, ta, ktora pride prva na kona - lebo vsetko mame to iste (hadam az na par stotin milimetra), ze ok, ok, negat, ok, negat... a tak 🙂 referovat ine budeme az ked budeme vediet pohlavie 😀
puma, to bol exxxpprreessss 😀 super, ani nevies, ako ma to potesilo 😵
monky, ano, picha ma (ako na kramy), dnes specialne, ale tak hadam je to ok 🙂

flamenga
8. okt 2009

🙄 zase nešiel koň

pipimiska
8. okt 2009

ja sa vam idem tiez postazovat 😠 som strasne nahnevana na adminou pretoze mi vymazali kociar z albumu..
bud su uz uplne zmagorene,ze mazu co im pride,alebo nevedia spoznat co je kociar 😠

shaarka
autor
8. okt 2009

a este tam bolo toho viac, len neviem co 😅 nejake reakcie na to, co som precitala.
flam, ako sa mas?
a ty pipi?

vavenka
8. okt 2009

Pipi nie uplne, ale je uz vyrazne mensi, lekarka sa len usmiala a kyvla rukou, ze nech si absolutne nerobim starosti, ze sa pekne pomalicky vstrebava.... Takze som ju vzala za slovo a nerobim si uz starosti 🙂
Inak bolo to super, som sa smiala, ze 2,57 cm, original jak fazula 😀 😀 A nesklamala ma, zajtra jej mam zaniest moc na kultivaciu, aj ked atb - ak bude treba-mi nasadi az po 12tt...

flamenga
8. okt 2009

pipi myslim, že to prvé 🙄 už mi tu s tým pekne lezú na nervy....

shaarka fajn 🙂 myslím pozitívne (cítim národne 😀 mi to tam tak pasovalo 😀)

lenocka84
8. okt 2009

shaarka to sa mne stava tiez
zakon schvalnosti

flamenga
8. okt 2009

🙄 🙄 čistý konec.... mne sa v puse urobila ešte aj afta 😠 🙄 🙄

lenocka84
8. okt 2009

shaarka a kde je ten zaber?

vavenka ty nemas?

shaarka
autor
8. okt 2009

pipi, kociar ti zmazali?????????????

pipimiska
8. okt 2009

shaarka,dakujem mam sa skvelo..vstala som o 13.30..a teraz lezim 😀 aspon ze spat viem,klop klop klop,rychlejsie mi prejde den 😝

vavi,no vidis,takze je to predsa odbornicka 😀
tak to je super ze sa zmensil..mas este mat klud,alebo uz mozes secko robit? 🙂
mne sa najprv zmensil a teraz je zas velky..ale ja som urobila asi jednu chybu,ze som nebrala ten ascorutin 😉

tinika
8. okt 2009

flam tak tie afty to ja veeelmi dobre poznam, nič prijemne klop klop ani nehovorim ze uz dhsie mam pokoj bo zajtra bude mmat, teraz akurat mam kutiky

pipimiska
8. okt 2009

shaarka,no si predstav,nevyzeral ako mimozemsky,tak neviem co im vadilo 😒

vavenka
8. okt 2009

Lenoc nabijaju sa baterky, aby som mohla obr odfotit 😀

lenocka84
8. okt 2009

shaarka krasny zaber,

vavenka tak netrpezlivo cakam

shaarka
autor
8. okt 2009

pipi, a nestazujes sa? to bol taky bezovy/svetly? nechapem.
Jr. je uz v albume 🙂 chcela by som vediet, ci lezal chrbtom alebo tvarou k nam 😀

vavenka
8. okt 2009

Shaari, a sme sa pochvalili ze mam tehu knizky? 😉

vavenka
8. okt 2009

mam=mame 🙂

shaarka
autor
8. okt 2009

vavi, tak ja som si ju tradicne chcela odfotit, ale nema taky pekny obal, ze Tehotenska knizka... 😒 len take leporelo 😀

lenca.b
8. okt 2009

ja mam len taku malicku podotazku ake zasluhy treba mat aby som aj ja mala taku peknu fotocku 😠

lenocka84
8. okt 2009

shaar takze je to Bruno? ked pises ze jr. a lezal, v muzskom rode,hm?? cches viac chalana?

shaarka
autor
8. okt 2009

lenocka, vobec, ale vobec nic nechcem viac - neviem sa rozhodnut a strasne rada sa necham natahovat, kym mi Dr povie, ze co to bude 😀 nazaj neviem, ci chcem mat mojich chlapcov a byt s jellou v rovnovahe, alebo chcem, aby mal MM doma tri baby 😀 fakt neviem. takze Jr som pisala len tak, ze akoze potomok 😵

lenca, nooo odpoved asi vies, ale chcem ta potesit: vsetko je tak, ako ma byt. nikdy nevies, co ta caka v buducnosti a myslim, ze osud, alebo proste cokolvek to je, dobre vie, kedy ti tu fotecku dopraje 😉 viem, ze sa nevies dockat... ale bude, neboj! 😵

lenocka84
8. okt 2009

shaar ja len tak ci nahodou 😉
jella? to je kto?? tusim som to doteraz necitala

lenca.b
8. okt 2009

jella je hafan teda hafania kocka

shaarka
autor
8. okt 2009

dželita, andželina, esmeralda, smradľa, psina, piškotka 😀

pipimiska
8. okt 2009

ja som si tiez tehu knizku predstavovala krajsie 😅
ale tak vam gratulujem aj k tym knizkam 🙂

shaari,asi sa aj pojdem..ale sak ja si ho nahodim zas,mozno sa do vtedy naucia ze takto vyzera kociar..mozno mi tym chceli dat najavo,ze nieje prakticky,lebo on fakt nieje prakticky 😀

lenca.b
8. okt 2009

no teda baby to sa nehambite stazovat sa na tehu knizkyyyyy 😠

tinika
8. okt 2009

pipi a hod fotku aku mas ked sa ti nepaci ja mam taku ruzovu s babatkom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre