Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
8. okt 2009

shaarka,uz radsej nic nestvaram 😀 😀
vavi,heeej,aj cd?no parada..to mam nainstalovat?? 😀 ach baby dakujem za pomoc,ale bud ku mne pride niekto domov a ukaze mi to,alebo nepride a neukaze mi to 😝 😀

dzou
8. okt 2009

pipi ty si expert 😀 a ked mate fotky vo fotaku tak si ich nedavate do compu?

pipimiska
8. okt 2009

dzou 😅 😅 ked ja sa nekcem vyhovarat,ale ja k svojej praci skoro vobec nepouzivam pocitac..takze vlastne ani nic na nom nevieme..kupili sme si ho len koli netu 😀
a fotky z fotaka su este vo fotaku 😀 😀
ale ja sa fakt chystam na jedno domace skolenie,sak to nieje mozne v dnesnej dobe byt take tela 😅
ked si kcem nieco dat napalit,davam kamosovi,hlavne ze mame dve notebooky a dve napalovacky 😀
ale viete co viem?tlacit z tlaciarne 😝 😀

shaarka
autor
8. okt 2009

pipi, vies DAT TLACIT, nie tlacit 😀 😀 😀
ale neboj, naucis sa. aspon si originalna 😀 😉

tinika
8. okt 2009

pipi ty si ale sikovna, ze tlačit z tlačiarne a čo tlačiš?

dzou
8. okt 2009

pipi hej sa naucis to je uplne easy peasy ak pochopis princip 😉

vavenka
8. okt 2009

Co mate dnes vecer v plane zeny? 🙂
Moj chlop siel na firemnu veceru, predpokladam ze tak pred polnocou dojde.... 😖

pipimiska
8. okt 2009

haha,,ale ja viem aj tlacit tlaciaren,ked ju nechcem zdvihat tak ju tlacim 😀
dzou,sak to ze ja lahko chapem,len mi to nikto neukazal 😅
minule sestra prisla,ze mi vysvetli napalovanie,ale kym sa oboznamovala s mojim notebookom,ja som zaspala 😀 😀 dobre,dobre to som bola v osmom tyzdni,v tom case velmi casto unavena 😅

flamenga
8. okt 2009

vave ja sa nudím a budem sa aj zajtra nudiť 😖 a v pondelok už do práce 🙄 dnes mi už šéf volal, že kedy prídem, že už sa tam idú zblázniť 😠

pipimiska
8. okt 2009

vavi,moj je na hokeji,prehravame zo skalicou 😉 zatial ..
a vecer?kukat telku a popritom lezat a mastit sa proti striam😀

pipimiska
8. okt 2009

vavi,ide priamy prenos v telke 😉

evina0
8. okt 2009

shaari .vavenka blahozelam ku knizkam 😵 😵 aj k rastucim drobcekom.naaadhera kukam sa na zabery 😵 😵
ja idem 12.10 na druhe sono a verim ze v bublinke uz budem vidiet aj drobceka a mozno aj srdiecko,moc sa tesime 🙂

tinika
8. okt 2009

vavenka my skladame linku tak sa mozes pridat hihi a dala by som si dačo fajneeeee a nemam čo

vavenka
8. okt 2009

Tini mam este jednu tvarohovu kocku a kremes, mozes mi s tym pomoct 🙂
Evina dakujem 🙂 nooo tak to uz bude srdiecko, v pondelok kedy ides? Rano?
Flam chystas sa do prace?? Nechces PN?

evina0
8. okt 2009

vav ano okolo 9.00 mam dojst ze ma vezme ako Pn lebo to je normalny den a nie su poradne.povodne som mala ist za 10 dni co by bola sobota a potom povedal ze pridte pondelok. o krvi nic nevravel ani moci.vraj to vsetko odobera az ked da tehu knizku a to je asi po 3 mesiaci 😒
pondelok by som mala byt takmer 8tt ( teda to zacina utorok a neviem ako presne na den sa to rata)

flamenga
8. okt 2009

vave jasné, že sa chystám do práce... tento týžde som bola PN, lebo som mala chrípku? (neviem čo to bolo 😀)... ale ináč plánujem chodiť do práce normálne do ôsmeho mesiaca 😅 ak nebudem riziková.... nemôžem si dovoliť PN

tinika
8. okt 2009

vave prave som zozrala milu jednu ale taky kremes este zvladnem hihi tak posli abo prid na kavco

flyangel
8. okt 2009

ajojte...tak ako vavenka ako si dnes dopadla?

tinika
8. okt 2009

fly ahoj, vavenka dobre dopadla fazulka ma cez 2,5cm

flyangel
8. okt 2009

nooo superr 😀 😀 to sa tesim 😀 a ty ako tini?uz sa pomaly blizis ku koncu 😉

lenocka84
8. okt 2009

aaahojte
ako?

flamenga
8. okt 2009

lenocka strašne nudne 😀 manžel pozerá hokej 🙄

tinika
8. okt 2009

fly jojo pomaly ale isto, uz sa aj tesim ale este treba dokoncit byt tak som rada ze este mame trocha času
leni fajn a ty? ako tehulkujes? Nevolnosti ta obchadzaju?

flyangel
8. okt 2009

neboj urcite to dokoncite 😀 juuj vsimla som si ze asi mam alergiu na laktozu-mlieko..no dokelu 😠 😖

dzou
8. okt 2009

baby aj vam ide nejak pomaly nacitat kona ci to len mne blbne notas 😠

flamenga
8. okt 2009

dzou teraz mi ho načítavalo asi 5 minút 🙄

vavenka
8. okt 2009

Caauu fly, Tini zreferovala - 2,57 cm, srdiecko bilo ako zvon, som sa vytesovala 🙂
Zajtra aj nesiem moc na kultivaciu, tak este 2 tyzdne vydrzat a mozem aj atb, ked bude treba 😅

dzou
8. okt 2009

flam..ale uz ide dobre teda aspon mne nastastie 😉
jooj vav super este raz musim napisat....moc sa tesim s tebou a fotecku nemas?

vavenka
8. okt 2009

Dzou mam, idem odfotit 🙂
Inak ten kremes je uplne ze skvelyy 😀

dzou
8. okt 2009

jej aj ja by som si dala 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre