Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
10. okt 2009

caaaaaaau tini 3333333 😀

lenocka84
10. okt 2009

dobre ranko

ako sa mame?

na mna ide nejaka pliaga chorobna ☹

shaarka
autor
10. okt 2009

no, leni, klasika - 5tt, treba pospasovat 😀 😀 😀

lenocka84
10. okt 2009

shaar to myslis vazne?

vavenka
10. okt 2009

Caute 🙂
Mate nejake plany na vikend?
Ja by som rada konecne dokoncit veci do prace, dufam ze sa k tomu dostanem 😀
Vcera som mala sklvely den - 4 hodiny som spala, potom 3 hodiny nakupovala a 5 hodin sedela v krcme 😀 😀
Okrem toho nic !!

shaarka
autor
10. okt 2009

leni, tak podla toho, cim som si presla, tak ano.
ja som silna burina, netrpim na choroby, alergie, som v podstate zdrava repa a vela znesiem. a ako som otehu, tak som mala herpes!! prvykrat v zivote, hned pasovy, pekne zdurene uzliny na polovici tvare, islo to na ucho, do nosa, teplota... proste des. a potom angina, aku som este v zivote nemala, teploty, a upchate dutiny tak, ze som myslela, ze si vyfukam aj mozog. nebolo mi vsetko jedno.

takze sa priprav, ze je to normalne, ukludni sa, vyrovnaj sa s tym a mysli velmi velmi pozitivne. nic ine ti neostava (100mg vit. C, mozno Becko... a vela pit. to je vsetko)

shaarka
autor
10. okt 2009

vavi, cau, ty si bola v krcmeee? de ste boli?
my doma, superstar a PC 🙂 ale mala si skvely den, ako tak citam. a co si si nakupila? optima?

tak my ideme o chvilku fotit, o 14,30 by som uz mohla byt doma, MM ostava na celu svadbu az do noci 🙂
takze zas fotky a budem to prekladat driemkanim pred TV 🙂

lenocka84
10. okt 2009

vav ahoj, ano mam plan, cely vikend v posteli

shaarka tak odolava som dlho, takmer 3tyzdne co su tu vsetci okolo mna chori, a mne sa to ukazalo az vcera ked som zmoklatak pijem stale vela,akurat doplnim to C. malicko v tab, ale viac v ovoci a zelenine

shaarka
autor
10. okt 2009

leni, tak len dufat, ze to neprepukne 🙂 mozno si odolna a choroba si netrufne! 😵

lenocka84
10. okt 2009

shaarka tak mozne to je, uvidime
kiezby to rychlo zmizlo ako rychlo sa toukazalo 😀

vavenka
10. okt 2009

Shaari len u na s v miestnej pizzerke, uz sa tm nefajci, take som spokojne mohla posediet, strasne som sa narehotala 🙂 a to som chcela ist len na jeden caj na polhodku 🙂
Jasneee optima vcera - a kupili sme - prenosnu postielku 😀 😀 😀 mali ju v akcii za 39,90 🙂 som volala kamoske, co ma prehlat o cenach a vravela ze take postielky stoja okolo 70 eur, tak sme kupili-.... A este bavlnene gacure a zradlo. A D si kupil topanky 🙂

nellie_
10. okt 2009

ahojte... 😉
ja len tak na skok.. akurat pozeram s mojim krsnatom Dobu ladovu 3 - a to aka sranda 😀 😀 😀
od dnes mam maliarov a maluju mi fest poctivo.. 😖 brucho ma boli statocne... 😒

a o chvilu pojdeme obedovat.. dnes mame pecene kura s ryzou 😵 😵

idem mrknut co mate nove.. 😉

dzou
10. okt 2009

ahoj nellie ked robim tak ta tu nezastihavam 😒 ako sa mas? ja viem ze uz som asi 2x pisala ale chcem tebe oosbne...teda ze brokol.polievocka moooooooc moooooooooc chutila 😉
teeda nellie a co si tych maliarov pustila dnu, sak mali ostat vonku 😠

tinika
10. okt 2009

shaarka ja som si to ani nevsimla, este ze mam teba hihi

flamenga
10. okt 2009

baby chcem sa opýtať, ten prvý ultrazvuk, keď idete k lekárke s tým, že máte pozitívne tehu testy robí vnútorný? Je šanca, že keď pôjdem v stredu - 18dpo - že niečo uvidí? Je mi jasné, že nebude vidieť embryjko ani srdiečko ani nič, ale niečo by mala, nie?

tinika
10. okt 2009

flam mne robil aj vnutorny, elbo zvonka skoro nič nevidel, tak asi to zavisi aj od toho

tinika
10. okt 2009

a ja som bola az v 9tt ked som tam volala, vraveli ze zbytočne skoro takze sa neponahlaj flam, trocha vydrz

flamenga
10. okt 2009

tini ja sa neponáhľadm 😔 ale mám za sebou jeden spontánny potrat v 5tt... tak som si volala na gyndu v piatok a sestrička ma chcela na vyšetrenie už v piatok 😀

tinika
10. okt 2009

tak ked ti kazali prist tak ok drzim palce, nech je vsetko v poriadku 😉

vavenka
10. okt 2009

Flam urcite uz bude vidno dutinku 🙂
No ja som 10tt a zatial stale len vaginalny utz.....

flamenga
10. okt 2009

vave dúfam 🙂 lebo mám z toho strašný strach.... aj keď... dnes ma teda kvalitne celý deň nadrapuje... nevracala som, ale žalúdok mám ako na vode, len predýchavam 😖

flamenga
10. okt 2009

a brucho ma tak nárazovo bolí tak, že mám pocit, že už už dostanem krámy 😖

pipimiska
10. okt 2009

ahojte 🙂
ja som bola na utz v 12 tyzdni a tiez mi robil vaginalne 😉
V 5tt urcite bude robit vaginalny..

vavenka,v albume popisujes,ze ta na lavo machula je zanikajuci hematom,myslis tu celu velku machulu,ktoru cast myslis,alebo to celee?? 😕

vavenka
10. okt 2009

Pipi len to male cierne asi - neviem presne 🙂 a je mi to srdecne jedno, doktorka povedala ze je na ustupe a nech si nerobim starosti 😉

pipimiska
10. okt 2009

flamenga,bolesti ako na kramy je normalna vec,to ta este bude aj neskor 😉

pipimiska
10. okt 2009

vavi,jasne,ked ti tak povedala 🙂 ja len koli tomu,ze mna ten moj trapi,som kcela porovnat..mne dr povedal,ze mate tu hematom 1,3 cm cca,ale moze to byt,ze je aj vcase vstrebavania..neviem,ci to mal vediet spoznat,alebo co,lebo on do teraz ten moj nevidel,lebo ho sledovali v nemocnici 😉

pipimiska
10. okt 2009

vavi,si bola kuknut v optime v maderne,ci ako sa vola ten obchod pre tehotne??

flamenga
10. okt 2009

ok a keď nebude vidno ani dutinku? V stredu budem 18dpo... či to už nehrozí? Ale predpokladám, že aspoň zväčšená maternica a sliznica by mali byť, nie? A čo ma vlastne čaká? Bude mi brať aj krv na hcg?

flamenga
10. okt 2009

18dpo, 33dc

tinika
10. okt 2009

flam aj mna bolelo brucho ako pred kramamy a potom to prestalo a bolievalo ma estee aj minuli mesiac takze pohoda

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre