Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
14. okt 2009

😀 vaaav, no teda. tak potom uz len osvedcene internetne jedlo: hrianky s cesnakom, maslom a grilovacim korenim. 😀

vavenka
14. okt 2009

Shaari no to neznie zle (okrem toho cesnaku) 🙂
No mozno dam predsalen rozmrazit morcacie prsia... Ale co s nimi? Sa mi nechce.......

pipimiska
14. okt 2009

konzervy sa nemaju jest 😀 😀 😀

caute 🙂

ste ma tu rozrevali 😅 placem ked je nieco pekne,ked je nieco dojimave,ked je nieco nepekne aj ked ma niekto talent placem,furt placem 😀

shaarka,ani mne maso nechuti 😝 dnes si urobil leco 😵
vcera som si nasla este aj take nieco, co sa ma jest a co nie podla krvnej skupiny,ktoru mame..ale tak normalne cely zivot,nielen v tehu..tak to uz je riadna pecka,secko jem naopak 😀

pipussa
14. okt 2009

baby, ja nieco zjem... a za chvilu uz citim zaludok.....
nic nejem, aj tak sa mi grga....
vecer to byva najhorsie.... vcera som sa normalne rozrevala.... mna az bolelo pod hrudnou kostou, tazko s ami dychalo......
proste zaludok je hroznyyyyyy......

pocas dna mi pomahaju zuvacky... akoze uz aj tie nemam rada, ale pomahaju....
takze som si dnes kupila asi 7 druhov zuvaciek

ako mozete tehulky jest ?? a vselijake kombinacie...
ja proste kazde jedlo, hroza.....
/ a to nevraciam, ale zle mi je statocne /

lenocka84
14. okt 2009

pipussa tak to mas blbe
mne zatial chutna, aj ked obcas ma uz zacina napinat, aj po oblubenom jedle

kde mas nejake fotky?hm?od dokiho nic?

pipimiska tak to aby sme prerobili tie texty,nie? ked naopak tak treba len zmenit text pri krvnej skupine
mne to trenerka tiez tak robila ze dieta podla krvnej skupiny ked som chodila cvicit

pipimiska
14. okt 2009

pipussa,vydrz este chvilu kazda to ma ine..mna do deviateho az desiateho tyzdna palila zaha,sa mi odgrgavalo do hrdla,napinalo ma z toho hlavne ku veceru ale z jedneho dna na druhy to prestalo 😉

shaarka
autor
14. okt 2009

no tak ja vam tiez napisem postrehy:
nevracala som, ale parkrat som mala na male. ale fakt len parkrat.
maso mi nejak specialne nechuti, okrem kurky ma z kazdeho ineho napina (pach).
ani syry mi nejak nechutia, mame doma v chladnicke a ja ich obchadzam kazdy den.
co veeeelmi mozem, je tmavy chlieb, dusena sunka a paradajky, s mliekom - azdy den, 5x denne (jasne ze sa obmedzujem na 1-2x denne)
dalej veeeeeeelmi mi idu na chut sladke veci - sladke pecivo s medom, kakao, keksiky, farebne zuvacky, lizatka.

puma.sue
14. okt 2009

a ja zeriem stale a vsetko 😉
aj teraz si davam pagacik mnam mnam, pravy oskvarkovy 😉

pipussa, mas to vsetko v IP

shaarka
autor
14. okt 2009

pumi, ved uvidis, ked buds kinderko, ze ako budes papat 😉

pipimiska
14. okt 2009

ja mam chut na chipsy vsetkych druhov,ale tak sa snazim 4 kusky na den..jeden balik mam na mesiac 😀 😀
zacali mi chutit pomarance zkrizene s mandarinkami 😵
kazdy den si musim dat kuraciu alebo hovadziu polievocku,maso niejem vobec teraz,iba ak sunku..
jedine co sladke zjem alebo vypijem je multivitaminovy dzus,kakavko a kukuricu 😝

puma.sue
14. okt 2009

uz teraz sa toho desim a ziadne tabulky pre mna "kolko pribrat v tehotenstve" nebudu platit - slubujem, ze pojdem az na doraz 😀

nellie_
14. okt 2009

mnaaaaaaam baby zasa tu pri vas slincem do klavesnice 😀 😀
ze oskvarkove pagace...mnam... 😎

po mna o chvilu pride drahy a ideme asi do tesca a som hladna tak uz vidim tie nakupy plne debilin ako sa poznam 😀 😀

nellie_
14. okt 2009

baby inak to taka sranda vas tehule a vase chute sledovat... 😀 😀 😀

lenocka84
14. okt 2009

pipimiska a prave multivitaminmove dzusy sa neodporucaju, to som tiez niekde citala, tak som ich uplne vylucila a naucila sa pit pomarancovy, ale len 100%

puma.sue
14. okt 2009

nellie, vypi veeela vody aspon, lkebo najhorsie je ist nakupovat s brazdnym bruchom, to ti len oci jedia...
poznam to na sebe... takze vela zdaru a neprezen to 😀

lenocka84
14. okt 2009

puma tak to mas pravdu
ja som tiez dnes bola tak nakupovat a nakupila som total kraviny

nellie_
14. okt 2009

pumi no dobre idem logat.. a poto budem jak chodiace akvarko žblnkotat s vozikom 😀 😀 😀
ale doma mame super kapustovu polievku.. ale nie s udenym ale je v nej bracove udusene na cibulke ale taka je dobra... uz as vidim ako ju jem 😀 😀

pipimiska
14. okt 2009

lenocka 😀 😀 no a ja som citala,ze sa nemozu pomarance a ze ak pijeme 100 percentne dzusy tak sa musia riedit mineralkou aby neboli hustee 😀
a to kde si citala,lebo ja som necitala o multivitaminovom 😅

puma,presneee 😀 😀 ja ked som hladna a idem nakupovat kupim fakt asi vsetko 😀 😀 clovek ma vtedy na vsetko chut 😝

lenocka84
14. okt 2009

pipimiska tak vidis zase ine nazory, tusim uz nebudem nic dodrziavat co sa pise lebo cloveka aby z toho kleplo

pipimiska
14. okt 2009

leni,teraz som si nasla,ze preco sa multivitaminove dzusy neodporucaju..zevraj vela krat presahuju dennu davku vitaminou,hlavne si treba daat pozor na A,D a E 😉
ale tak ja vypijem dva pohare denne,vsade okolo mna je choroba,takze v takej situacii to urcite viac pomoze snaad 😉

pipimiska
14. okt 2009

inac mate nejaky dobry recept na kapustnicu ale na taku aby tam netrebalo davat vela hub a klobasu vobec?? 😉

shaarka
autor
14. okt 2009

pipi, sa to vola potom ze varena kysla kapusta 😀

vavenka
14. okt 2009

My sme po 100 rokoch kupiloi domov sirup - pomarancovy a malinovy, celkom dobre su, takze sa citim ako za socializmu, u nas fici voda so sirupom 🙂 a este furt som nedala rozmrazit to maso, asi uz ani nedam a zavolam drahemu nech skoci kupit nejaky zdravy cerealny hamburger 😀 😀 a pre istotu aj s hranolkami

lenocka84
14. okt 2009

pipimiska tak to uz potom Nie je kapustnica

pipimiska
14. okt 2009

😀 😀 haha 😀 ale pocuraj naozaj sa da zevraj robit aj s masom 😉 gynekolog ma skoro ziedol ked pocul ze jem huby 😝

pipimiska
14. okt 2009

vavenka,tak ty si moj vzor ako sa zdravo stravovat 😀 😀

lenocka84
14. okt 2009

heh vav tak zdravy hamburger a nezdrave hranolky, super kombinacia 😀 😀 😀 😀

vavenka
14. okt 2009

Zdrava zena + tehotenstvo = moznost jedenia a pitia vsetkeho - okrem alkoholu a drog . A samozrejme vsetkeho s mierou.... Jedine, co sa odporuca je uprvavoat zrejuce a plasnive syry kvoli moznej listerioze, ale ked su na pizzi alebo v omacke, tak sa mozu aj tie 😉
Takze ak je chut na multivitaminovy dzus, nech sa paci, ak v kapustnici plave par kruzkov klobasy - hoc aj udenej a trochu susenych hribov - nech sa paci.... Je chut na pastetu s chlebom? Nech sa paci... Alebo cestoviny s nivovou omackou? Dokonca lepsie ochutit omacku nivou ako solou 😉

vavenka
14. okt 2009

Dievcata zabudla som dodat - zdravy cerealny hamburger a NIZKOKALORICKE velmi zdravucke hranolky 😀 😀

tinika
14. okt 2009

tak tak vaven, vsetko s mierou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre