Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
29. nov 2009

Ahojte 🙂
No tak my sme nikam nesli /mali sme ist na vidiek za padruhovou rodinou/ - lebo toto ten moj vladze - menit plany na poslednu chvilu... Ale nevadi, aj ked som sa tesila na vybavu od svagrinej, tak nabuduce....
Co mate nove? 🙂

lenocka84
29. nov 2009

proste on este nedospel
co by som tak od neho mohla aj cakat
hra sa ako male dieta, no zial vidi to na priklade jeho svagra, a furt mi tvdi ze ked to zvlada jeho sestra ja to tiez zvladnem
a to nenavidim
jednoducho ma zivot s nim prestal bavit, nemam dovod sa z niecoho tesit
max tak z dietatka, ale naco ho priviest do takehoto vztahu?
uz som zrusila spolocne vianoce, a povedala som mu ze do pp pridem, na svadbu, ak sa dovtedy nejako zmeni a bude to dlhodobe

ahoj vav

flamenga
29. nov 2009

lenka 😒 😔

lenocka84
29. nov 2009

flam blba situacia
nezelam nikomu

ako sa mas?

flamenga
29. nov 2009

lenocka blbo sa mám... varím 😠 😒 ☹ 😖 😢 a vôbec sa mi nechce.... 🙄

lenocka84
29. nov 2009

flam ja som mala zo vcera
a spolubyvajuci nech sa naje coho chce
ked si kupil a pripravil tak ma co

a ty co dobre varis?

puma.sue
29. nov 2009

leni, ja si aj tak myslim, ze je to len nejaky prechodny stav...
este pred par tyzdnami si sa vytesovala zo svadby a bruska a s tymi vecami je jednoznacne spojeny aj tvoj chlap... mozno to bude tak, ako pise shaar, ze su to len hormony.
je to asi o tom, ze napriklad to pekne, co s padruhmi zazivame sem nenapiseme, lebo nas trapia len tie "zle" veci a potom to vyzera, ze zijeme so sebeckymi a ingnorantskymi tyranmi - ale ruku na srdce, neboli by sme s nimi, keby sme ich nemilovali 😀
flam, co dobre varis? ja som sa hecla a spravila som cesnakovu kremovu. padruh ani nevie, co ho bude na veceru cakat...dufam, ze to zje, lebo inak ☹

flamenga
29. nov 2009

hrstkovú polievku .... ale smrdí mi kvalitne 😠 😠 😠

a mäsko na šampiňónoch s ryžou... nechce sa mi vyvárať, také rýchle, raz dva tri....

lenocka84
29. nov 2009

pumi len posledne dni ho ani nevidim, chodi spat ked normalny ludia vstavaju, do roboty vypadne bez slova, potom sa cuduje ked mu volam ze kde je
a jednoducho ma to nebavi
a kebyze zazivamnieco pekne rada sa s tym podelim, ale pekne uz dlho nebolo
a slovko milovat som nepustila z ust uz velmi dlho

flam tak s tou polievkou by si u mna neuspela
ale masko na sampinonoch hmmm to je uz ina basen

puma.sue
29. nov 2009

hrstkovu mam v plane aj ja, uz dlho, ale kedysi sa dala kupit uz taka zmeska, "hrstka" tak ako sosovica...
len uz som to dlho nevidela a nechce sa mi to mixovat doma...

idem este presadit jeden kvet, ma serie, nejak sa mu nedari, tak to risknem...
bude prezije, ale skape definitivne...

flamenga
29. nov 2009

puma ja som si takú zmes kúpila 😀 a dlhšie mi stála vo fľaši ako dekorácia, tak som sa dnes rozhodla, že ju využijem 😀

siouxie
29. nov 2009

ahojte. No tak už aj mňa ten preukrutný smiech prešiel, takže sa reku trocha "nakazím" u vás... No a moc mi to nevyšlo 😒 . Čo boli škvrny na slnku tento víkend? 😀 Ale už som to rozchodila.

Nellie, daj jeden, nejaký dobrý, nech je tu veselšie 😀 😀 😀

lenocka84
29. nov 2009

halo halo baby kde ste?
po dnesnom dni som na 90% rozhodnuta ze rusim svadbu
ako mi len bude dobre

nelynka
29. nov 2009

ahojte

co sa to tu deje?

leni, a kedy mala byt svadba? nestaci ze ju len odlozis na neurcito, co ked si vstupi do svedomia?

lenocka84
29. nov 2009

ahoj nely
mala byt 9.1
a bude zrusena uplne
ja ho kaslem, naco sa viazat, ked zase bude hrat dobreho a potom mu zase prepne?
noooo mooozem to okaslat taky zivot

nelynka
29. nov 2009

leni ale to predsa chlapi robia, ako dlho ste spolu?

lenocka84
29. nov 2009

4roky
a posledne 2tt je to pre mna uplne cudzi chlap
nepoznavam ho
od rana do vecera pri pc, absolutne nic nepomoze, ale absolutne, a uz mam toho dost
coby som mala oddychovat tak sa namaham ako taka krava, lebo on nikdy nemoze

nelynka
29. nov 2009

leni ale to nebol taky aj predtym? to je divne ze 4roky sa "hral" na dobraka
ja som si uz zvykla ze ten moj pomoze len ked na neho navrieskam..proste su to chlapi..

lenocka84
29. nov 2009

ako nehovorim ze bol ukazkovy, ale to co terza robi to je uz chore
ked uz jeho sestra ho nepoznava, to je uz dost

nelynka
29. nov 2009

a neskusala si najst dodov preco je zrazu taky? musi to mat nejaky dovod

lenocka84
29. nov 2009

lebo ho rusim od hrania sa na pc
ine ma nenapada

shaarka
autor
29. nov 2009

lenoc, ale to urcite prejde! 😵
ten moj je tiez vacsinu casu dost otrasny (myslim to tak, ze ked treba pomoct, vymysliet, zariadit, vcitit sa do koze druheho, obetovat sa...), nic mu nedojde, o vsetko ho musim 100x prosit, prikazovat, hadat sa, dokazovat ze mam pravdu... 😀 ale co uz, je najlepsi, akeho som doteraz mala a lepsi, ako niekto imaginarny v mojich predstavach.
a este ti chcem povedat, ze ja som svadbu rusila tiez asi 3x, z rovnakych dovodov - na vsetko som bola sama, on sa tvaril ako dement, ktory nevie naratat do 5 😀 😀 😀

ale: to vsetko preslo, neboj.
a este trosku odlahcim: neverim ze mas gule na to, aby si zrusila svadbu a rozisla sa s nim 😀 😀 😀 🤐

lenocka84
29. nov 2009

shaar tak co sa tyka svadby uz som mu to zóznamila, aj jeho mame, a svojej tiez
to az take zlozite nebolo

siouxie
29. nov 2009

lenočka, ja ti radiť nejdem, iba ti veľmi držím palce, aby všetko dobre dopadlo. 😵

Ja som s mojím mužom už 15 rokov a na 99% je to pre mňa dokonalý chlap a to zvyšné jedno sú všetky tie nervy, lezenia si na nervy a pod. Po štyroch rokoch vzťahu som bola v štádiu - rozchod alebo svadba (to prvé ale skôr z dôvodu, že som bola ešte strašné ucho, čo si myslelo, že potrebuje ešte všeličo zažiť 😀 ). Keby som vtedy necítila, že patríme predsa len k sebe a že druhá vlna puberty rýchlo pominie, určite by som si ho nevzala. 😀

nelynka
29. nov 2009

a co na to povedali? a co on?

shaarka
autor
29. nov 2009

fiiiiiha 😕 😖
a co, ake boli reakcie? ☹

siouxie, dobre percenta mas, ja mam menej 😀 😀

siouxie
29. nov 2009

shaarka 😀 . Ono sa to v priebehu rokov menilo, v niektorých obdobiach by dostal menej. Ale bohužiaľ, sebakriticky musím dodať, že nie jeho vinou, ale mojou prchkou povahou. 😀 😉

lenocka84
29. nov 2009

on sa zasmial
moja mama povedala ze je to moj zivot, a ze do toho mi kecat nebude
a jeho mama ostala prekvapena, ze co tak zrazu.a ostala v soku ked som jej povedala ako sa sprava poslednu dobu
a sama priznala ze sa jej zda byt zvlastny

siouxie
29. nov 2009

Leni, drž sa.

flamenga
29. nov 2009

lenocka radšej cúvnuť... možno sa uvedomí a možno začneš pomaly objavovať veci, ktoré si doteraz nevidela.... 😔 radšej skôr ako potom sobáš každý deň ľutovať.... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre