Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mireag
7. sep 2009

nina, myslis 21 dni po ovulacii, nie..? 😅 Bola si na krv..?

monika0001
7. sep 2009

shaar -dakujem!!!!! 😉

lauritka
7. sep 2009
shaarka
autor
7. sep 2009

hehe, lauri 🙂
mne tato:
http://anymedia.rajce.idnes.cz/Predsvadobne_fot...

nina, no tak ak si tehotna, nulove HCG mat urcite na 100% nebudes... 😒 ☹

monik, a preco nemozes dat na net??? to faaaaakt???

mireag, na jeho www nemate par fotiek?

monika0001
7. sep 2009

mne táto ...
http://anymedia.rajce.idnes.cz/Predsvadobne_fot...

ale to nie su všetky čo tam boli, či hej?

Shaar - vieš ako ma to mrzí? lebo som konečne mohla mať reklamu.. takto zasa nič nemám.... wrr... som si chcela konečne weboku dať urobiť... ale podstatné je, že mám zaistené ďalšie kšefty... 😀
akurát mi dnes prišiel od nej mail, že boli veľmi spokojný.. aj hostia.. že som bola všade a nik si ma ani nevšimol... že som zlatá a tak.. 🙂 sa teším, že bola spokojnosť so mnou... som sa bála, že čo povedia keď sa tak okolo nich stále motám... 😝

nina88
7. sep 2009

Nie po ovulácii, ale 21 deň cyku... No ja som bola na pohotovosti, lebo vraj mi praskla cysta, ale mrcha nikde a mávam pravidelnú, ale to mohla aj tá cysta asi spraviť, ale teplotu mám hore, tak ja neviem... ☹

shaarka
autor
7. sep 2009

monik, vsetky, - tak som ich tam dala, tak ostali.
a nechce sa mi verit, ze nevesta ti nedovoli vycapit par na web!! to vobec nie je pekne a urcite by som ju skusila prehovarat. nech si vyberie par fotografii.
ja sa stale o tom bavim dopredu a ked by niekto nesuhlasil, asi by som odmietla fotenie.
samozrejme akty by som na web nepchala, ale svadbu? 😕

mireag
7. sep 2009

Ano su tam, ale to musim prelistovat secko... 😒 Dake tu mam, tak ti idem poslat. Mozem na tej mail, co mam v IP?

Inak baby, dufam, ze sa vam nestalo to, co mne a nemali ste svoj svadobny uces uplny otras a uuuplne bez naznaku toho, co bolo na skuske... 😠 😖 😢 😠 Aaaach.... Revala som ako kon este par dni... 😀

nina88
7. sep 2009

dnes 31 dc... toto všetko sa udialo 21 dc, preto sa pýtam,či mohlo byť vtedy hcg nulové...

shaarka
autor
7. sep 2009

jaaaaaaaaaj, nina, jasne ze mohlo. ak vajko este nebolo uhniezdene.
vies, kedy si mohla mat ovulaciu? ktory DC?

mireag, tak to si viem predstavit. a preco bol iny ako na skuske??? 😕

monika0001
7. sep 2009

ona by sa aj nechala prehovorit ale on to nechce.... 😠 a keby som vedela ze ich nebudem moct dat na nett tiez asi nejdem.. ved o to mi slo.. ale tak co uz. hlavne ze mi zaisti dalsie fotenie..a tam budem mat toto ako podmienku.. no nie? 😀

shaarka
autor
7. sep 2009

tak potom posli zopar ukazkovych na mail 🙂

mireag
7. sep 2009

shaarka, no co ti budem hovorit. Mam dost huste vlasy a uz nevedala, co s nimi... Cesala ma kamoska - kadernicka a zaroven moj svedok... Doteraz som na nu nasrata. 😖

Inak nas sa fero-fotograf ani nepytal, ci to moze dat na net. Proste ich tam dal... 😀

monika0001
7. sep 2009

oki.. vieš ako to urobim.. dam ich teraz na nett zaheslujem kuknete a potom vymazem.. co vy na to?

shaarka
autor
7. sep 2009

moni, ale ved ked su zaheslene, tak ich tam mozes mat... si myslim. 😕
ja som sa tiez nepytala. teda opytala som sa potom, ale len takou recnickou otazkou 😀

nina88
7. sep 2009

neviem kedy mohla byť ovu, predpokladám medzi 16-18 DC...

shaarka
autor
7. sep 2009

nina, tak to mohlo byt na 21.DC skoro.
a teraz? mas nejake priznaky, ci co?
ci si nasla // ???

monika0001
7. sep 2009

shaar - pre istou ich vymazem.. alebo sa jej spytam ci ich tam mozem dat zaheslovane... poviem ze keby ich chcela niekomu ukázať 😉

nellie_
7. sep 2009

jej ako som sa dobre odreagovala pri tych fotos shaari 😉
to som ani nevedela, ze vy s MM takto uzasne fotite 😉 😎 😎 ale fakt nadherne fotky 😵 😵 😵 😵
skoda, ze pred 2 rokmi to nebolo - ze predsvadobne fotenie.. pači sa mi to... 😎 😎 😎

mireag
7. sep 2009

moni, anooo. Aj ja chcem vidiet. 😀 Ukaaaaz.

shaarka, uz som ti ich poslala. Prosim ta, ked nas uvidis na hlavnej, tak nekric na mm: Jeeee, teba poznam z kona, aky mas spg..? 😀 😀 😀

Sorry baby, no neviem, ako sa to dava na net... 😒

willi
7. sep 2009

...ahojte dievcata, na odporucanie lauritky sa medzi Vas skusim pridat - teda ak ma medzi seba prijmete 🙂

shaarka
autor
7. sep 2009

monik, tak tak.
nellie, od uzasnosti mame daleko, ale kazdym dnom sa hadam zlepsujeme 🙂 dakujem 😵

nellie_
7. sep 2009

no mne sa uz teraz zdali uzasne.. hlavne tie v prvom linku co si dnes dala 😉 😵 😵
a ta foto co sa paci lauritke je uplne super 😎 😎

monika0001
7. sep 2009

no davam ich na nett.. potom vam poslem link, len co ma kasle je ze mi to uklada naprd... takže nebudu tak ako idu porade... hm. neva.. potom niekedy to dam do poriadku lebo teraz by to dlho trvalo..
tajže chvilocku..

monika0001
7. sep 2009

a dávam ich tam všetky, lebo sa mi nechcelo vyberat tak dufam, ze sa neunudite.. ale ved ked tam kuknete ich iba tak letmo.. 😅

monika0001
7. sep 2009

tak nie... idem vybrat par, ebo to bude davat na nett este dve hodiny.. potom sa ozvem..

lauritka
7. sep 2009

nellie je v tom trocha erotiky 😀

nina88
7. sep 2009

Nemám príznaky, tak predmrchovo sa cítim, len som chcela vedieť, či to je možné, ak nepríde do 3 dní, testnem to, ďakujem Shari...

shaarka
autor
7. sep 2009

nina, tak drzime palcuchy! 😀
a erotika je podla mna aj tu:
http://anymedia.rajce.idnes.cz/Milan_a_Janka_WE...
🙂
velmi zlati boli, naozaj 🙂

monika0001
7. sep 2009

táto foto je úplne supernáááá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre