Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
16. sep 2009

ja si pečiem zemiačky mnamky mnamky veeelmi zdrava večera 😀 😝

mata1001
16. sep 2009

ahojte babky zabky,je tu niekto?
dneska som bola u zubarky 😢 😢 😢 asi to nikoho nezaujima ale neviem co mam pisat.nudim sa...

shaarka
autor
16. sep 2009

tini, ty same dobroty vyrabas 😀
dzou, lebo on je taky. ale robi mi cajik, tak sa tesim 🙂
idem sa na chvilku zvalit na gauc, pridem este 😵

anaxamon
16. sep 2009

ja som prave dojedla salatik ale este mam na daco chut, mame v chladnicke lokse len napln sa nam moc nepodarila ale aj tak si asik pojdem dat🙂

mata och zubar ani nespominaj, mala by som sa objednat na preventivku

mata1001
16. sep 2009

anax jaj mne povolila plomba tak som radsej sla.a o 3 tyzdne znova na zaplombovanie.ale uz to chcem mat za sebou.nemam rada zubara a kto ma,no nie? inac ako sa mas?

anaxamon
16. sep 2009

ved to ze clovek tam ide uz iba ked musi

ja sa mam fajneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ako vzdyy 😀

nellie_
16. sep 2009

ahojte... 😉

shaari fuuu co to citam ze mas hnusny herpes??? no dufam, ze sa coskoro odherpesuje niekam do pekla... 😒

joj baby aj ja stale cosi vyzieram.. a zabudla som ako na mna ucinkuje zeleny ladovy caj a doteraz som sa s nim napajala a uz to vidim ako budem este o 1 v noci ovečky počitat 😀 😀

lenka6644
16. sep 2009

ahojte ja som tu medzi vami nova tak sa aspon predstavim volam sa Lenka a s manzelom sa snazime skoro 2 roky. Ironia osudu je ze 9rokov sme si davali pozorUspokojujem sa kazdy mesiac, ze tak to malo byt, a asi este nie je ten spravny cas!Aj ked okolo mna uz tri naozaj dobre kamosky su vtom a ja nic! Tesim sa s nimi a zaroven mi je luto preco sa to nam nedari.Tak menzes mam pravidelny,viem kedy presne ovulujem a podla mojho gynekologa som uplne zdrava! Mam za sebou medikamentovu liecbu(clostil begit) manzel bol tiez u urologa a dal si kompletne vysetrenie spermii,bola som aj u liecitelky ktora mi povedala ze byvala manzelka ma uriekla aby som nemohla mat dieta ale povedala ze budem mat a este by som chcela ist na prefuky.Minuly mesiac som poslala ziadost o vypocet plodnych dni u Eugena Jonasa takze mam aj ten vypocet tak uvidim!tak v skratke som sa predstavila a chcela by som spoznat tiez niekoho s podobnxm osudom ako som ja ze tehotenstvo dosiahnut nie je az take lahke!

nellie_
16. sep 2009

leni ahoj.. ak ti to pomoze tak aj my sa snazime uz druhy rok.. a je nas tu - zial veru dost s takymto osudom...ale neboj, vsetky sa raz dockame... 😉 😵 😵 😵

pipimiska
16. sep 2009

cauko kakauko 🙂

shaarka,jooooj,svina jedna pasova,ma strasne hneva,ze cim viac si clovek dava pozor(nepijes nefajcis,si na PN),tym viac sa na nho..nechcem povedat co 😝
teraz uz len vela vitaminov a ziadne stresy 😉 ja by som na tvojom mieste papala viac kyseliny listovej,aj viac ako treba 😉

lenka,vitaj tebe odpisem neskor,teraz musim riesit nieco😉

anaxamon
16. sep 2009

nelie a pipi ahojte, nova lenka aj teba vitam dufam ze s nami splynies a nezblaznis sa kym to pride 😀

tinika
16. sep 2009

uz spapane 🙂 sharka monika tortu robila či ty? ta ja vyvaram hihi

vavenka
16. sep 2009

Aj ja chcem tortuu 🙂

tinika
16. sep 2009

vavenka ale to este minule robili hihi takze asi dnes nic nedostanes ja som zozrala nugatovy dezert čo som dostala včera od bracha a svagriny hihi

vavenka
16. sep 2009

Prave teraz som dostala ale nenormalnu chut na Marlenku... A doma nemam nic sladke 😠
Tak aspon voda so sirupom 😀

pipimiska
16. sep 2009

vavenka 😀 😀 inac vies o tom ,ze teraz ked si tehu musis jest naco mas chut,manzel mal utekat do tesca 😀

pipimiska
16. sep 2009

..no a ja som bola dnes na krv na hematologii,v pondelok budem vediet,ze co dalej so mnou a poobede som bola u gyndosa,zevraj mi spini krcok,ale to nebudeme riesit,mam si dat len gynoflor no a mam knizku tehotensku 😵 a o mesiac na ultrazvuk a do vtedy len lezat,ty brdo 😀

tinika
16. sep 2009

Vavenka ja odkedy som tehula mam doma vzdy zasobu sladkosti 😀 😀

pipimiska
16. sep 2009

a ja sladkost nemozem,fuuuuuuuuj 😀 jedine sladke je fakt sirup,lebo uz som prepita neperlivej mineralky,ble
je normalne ze este chudnem??? 😨

pipimiska
16. sep 2009

mne vlastne nechuti nic,vobec nemam nanic chut,cudne?

janemari
16. sep 2009

Caute kocky este nespite? 😲

pipimiska
16. sep 2009

jane,samozrejme ze nie,a ty spis? 😀

venyska
16. sep 2009

Ahoj děvčata mohu Vám sem vlézt?Našla jsem slabounký duchařský // můžete mě
skouknout jestli je nevidím jen já???

zdeja
16. sep 2009

haloooo ...babenky

pipimiska
16. sep 2009

venyska,kludne vlez,vie co mozno tam ten duch aj je,ale fakt len duch,ktory den cyklu si a kedy bola ovulka? 😉

tinika
16. sep 2009

hajde spat, bru noc

venyska
16. sep 2009

Ovulka nevím,jsem 22DC

pipimiska
16. sep 2009

tinika,ked kces chod no mna nenud ist este spat 😀 ja prave veceram v posteli polievku 😵 😀 😝

pipimiska
16. sep 2009

venyska,nooo vizera to naaadejne,drzim palce 😉 😉

zdeja,halooo tu sme 🙂

venyska
16. sep 2009

děkujiiii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre