Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

zubrienka11111
1. dec 2009

no ved prave.hladala som, citala, aj o sanatoriu helios a bolo tam, ze prve 3 preplaca poistovna, dalsie hradime my. tak preco nam povedal tak? tomu nerozumiem. kde je vlastne pravda. myslela som, ze doktor, ktory sa tym zaobera by o tom mal nieco vediet. ale po jeho rozhovore ma zmiatol. a este jedna vec, ked sa ho manzel pytal, kde by sa to umele dalo vykonat, teda kde sa to lieci, povedal, ze len v BB alebo BA. a podla netu je ich viac. tak komu verit? mam stale vacsi chaos 😖

siouxie
1. dec 2009

Prvé tri pokusy zo zákona naozaj prepláca poisťovňa, len sa rôzne pripláca za lieky. je to v každom centre úplne iné. Niektoré centrá si dávajú platiť aj za ďalšie doplnkové metódy k IVF - napr. ISCI. V iných sa za to neplatí. Čiže ťa viac-menej ten istý úkony môže vyjsť na 200-400 euro cca, ale aj na 500 a viac.
K tej druhej otázke - ak si si sama našlana nete, že existujú aj iné centrá ako v Bratislave a Bystrici, prečo neveríš vlastným očiam? 😀 😉

zubrienka11111
1. dec 2009

siouxie. potesila si ma.aspon viem, ze aj ja mam v niecom pravdu.teda myslim pred manzelom. lebo on veri tomu, co mu povedal doktor. a s tym preplacanim nas tiez akosi dostal. neviem, ci to bral len ako taktiku, aby sme na to na chvilu zabudli a riesili najskor tie jednoduchsie spôsoby... pretoze on hned vyriekol sumu 100tis a to sa mi nezdalo. ale dakujem na odpoved. predsa sa oplatilo napisat 😀 😀 😀

siouxie
1. dec 2009

no, počkaj, pozor! 😀 Tým som nechcela povedať, že sa máš hneď vrhnúť na umelé. V prvom rade by som ešte konzultovala aj s iným andrológom, prípadne zvážila nejaké ďalšie možnosti. Práve preto ti radím veľa sa hrabať v rôznych témach tu na MK... Držím palce 😉

zubrienka11111
1. dec 2009

to ja viem. asi som to blbo napisala a blbo to vyznelo. urcite nejdeme na to bezhlavo, vyskusame vela moznosti. ja som to len myslela tak, ze nie len doktory musia mat vzdy stopercentnu pravdu.

shaarka
autor
1. dec 2009

ja sa pridam, ze myslim, ze nie ste v takej kasi, aby ste hned mysleli na umele. i ked je to velmi pohodlne sa odovzdat do ruk "odbornikov" a dufat... ale niekomu robi dobre sa na tom podielat vo vacsej miere a nenechavat vsetko na doktorov. a tiez je aj mylna domnienka, ze IVF vyjde urcite, lebo ved ina sanca nie je. nepoznam statistiky, ale prave ti, ktori sa vrhli na umele ako na istotu, castokrat byvaju sklamani a potom aj prekvapeni, ked to zrazu ide prirodzene 😉

a posuskam ti, ze doktori teda nemaju 100%, to urcite nie... 😉

shaarka
autor
1. dec 2009

cozeeeeee?
umele maso? take som zapocula na jojke 😒

siouxie
1. dec 2009

no haló! 😀
Ja že si pri vás dám pečené mandle s vínkom a vás nikde. Týmto ďakujem monky (?) za tip, úplne som na ne roky zabudla, tak som to dnes napravila. Šupla som ich do trúby s večerou,keďže som zapekala nivové rožky. 😀
Tak asi idem pracovať, ke už som na nete...

Shaari fuj, to čo bolo?

puma.sue
1. dec 2009

helou, ja varim, takze odbieham s sporheltu...
a vinko si idem teda tiez naliat..
aby si nepila sama siouxie 😉

siouxie
1. dec 2009

no tak to som dopracovala 😉 Ideme chľastať 😀
a čo varíš? 😀 😀 😀

puma.sue
1. dec 2009

na zdravie 😀
uz som s tebou!

stoganov... a opekane zemiaky...
maso je, a zemiaky som teraz praskla do rury... a mam caaaassss.... 😀

siouxie
1. dec 2009

jajbože, ja trúba, ve si to ráno písala. Ja som vás rýchlo prečítala, keď som prišla domov, ale už sa mi to zdá tak dávno, že som zabudla 😀 .

Ja som cez víkedn robila také kuracie rezne na prírodno, len narýchlo plesnuté na olivový olej s trochou sójovej a byliniek a v trúbe som spravila mladé zemiaky v šupke, na olivovom oleji a sprovensálskymi bylinkami. Tie by som jedla aj samé 😀

Tak na zdravie, aké piješ? 😀

shaarka
autor
1. dec 2009

neprovokujte ma! 😀
zapekany karfiol bol mnam 🙂 a este som zbuchala speci ryzu, ale nejaka je bez chuti, tak budem musiet zajtra aspon nejaku omacku vymysliet, alebo kupit masko 🙂

a musim ist pracovat. pekny vecer vam prajem 🙂

puma.sue
1. dec 2009

biele, od deda... celkom vydarene...
😀

shaar, prijemne pracovanie - ja som pracovala cez den, teraz si na rade ty, vies ako to chodi, kazdy chvilku taha pilku 😉

nellie_
1. dec 2009

mnam vy tu teda vyvarate zasa... 😀 😀 😀
ja som mala na veceru rizoto ale fajne bolo... 😎 😎

chystam sa do sprchy a zalahnut pred telku.. dneska som jak na jed zmeskala autobus tak som sa hodinu musela flakat po meste ale nebolo to az take zle konecne som si kupila rifle... 😀 😀 😀
a take su perfetne - super dlhe co je fakt pokrok na moje chodule najst a perfketne mi sedia - nie su bedrove takze mi nekypia ziadne speky z bachora cez ne.. 😀 😀
a su uplne tmavo modre - ziadne vysuchance no fakt som z nich vytesena ako male decko... 😀 😀

puma.sue
1. dec 2009

nicole, aj ja chcem!
mali aj na vorvane???
😀

nellie_
1. dec 2009

pumi ze na vorvane.. 😀 😀 😀
no mala som problem najst ale nakoniec som nasla.. ja nosim rifle v tom riflovom cislovani 30-31 ale toto su cislovanie normalne cize mam 40-tky... 😀 😀
nie je to uz ta stara klasicka 38-micka co som byvavala... 😀 😀 a kedysi som rifle nosila 29-iny... 😀
ale som z nich fakt vytesena... 😎 😎 a ze 15 Evry...total smiesna suma... 😀 😀 su to nejake poliacke.. 😀
ja si na znackove nepotrpim.. a raz som si kupila Madoc rifle za 1800 skk este a nenavidim ich... lebo nemaju elastan a nechutne povolili... 🙄

nellie_
1. dec 2009

inak celkom si zvykam na tu nicole... 😀 😀

puma.sue
1. dec 2009

nicole, len si zvykaj 😉
sak to mas ako doma - na dedine - teraz 😀

a to si nakoniec kde zakupila?
ja neviem na seba najst rifle uz asi pol roka...
lebo som tucka, o dost vacsia ako ty.
ale tiez mam relativne dlhe nohy...

nellie_
1. dec 2009

ja som tiez hladala dlho.. vsetko mi bolo kratke alebo potom nechutne bedrace a strasne mi sadlo kypelo z bokov v nich.. to som u nas v nasom mini meste kupila v obycajnackom butiku.. vacsinou tam mavaju polske veci alebo madarske....inak je sradna ze sem do nasho mini mesta si chodieva rifle kupovat aj moja segra a pritom byva v BA... 😀 😀 ale ze tam si nedokaze take normalne nejake kupit....

puma.sue
2. dec 2009

ranecko evribadi...

dnes je zase "nadherne" vonku...
aj vy spite?

siouxie
2. dec 2009

čaute 🙂 .
ja som si tu včera chvíľu popíjala sama a po dvoch strikoch som chrnela pri kundológii. 😀 😀 Vonku je parádne, ďalší deň ako stvorený na prácu. 😀 Ale momentálne mi to vyhovuje, musím dohnať tie slnečné jadné dni z minulého týždňa 😀 😀 😀

nellie_
2. dec 2009

ahojte.. ja som tu uz dobre davno, len zas mi bolo trapne pisat aj vcera posledna a aj dneska rano prva tak som cakala kym sa dostanite... 😀 😀

prave si davam moje najoblubenejsie ranajky... nescafe 3v1 a croissant 7days - sampansky krem.. mnam 🙂

puma.sue
2. dec 2009

servus nicole!
ja som vcera odpadla, lebo som dostala stranu chut na palacinky, tak som ich MUSELA spachat - poznas?
za to vsetko mozu maliari, ze aj puma, ktora sladke nezerie, potrebovala do seba nieco sladke natlacit...

ja som prave poranajkach, toskansky chlebik so sunkou, ementalom, paradajkami a bielou redkvou...

kafe zaliate, idem makat pomaly 😉

nellie_
2. dec 2009

pumi ze ci poznam??? 😀 😀 😀 😀
mne maliari robia presne toto iste... maju poziadavky ako nejake celebrity.. 😀 😀 😀 sladke, slane, stiplave a to v jednom kuse akoze.... 😀 😀 😀
asi im zakazem ku mne chodit.. sak to nie je normalne... 😀 😀

aj ty si mala dobre ranajky... 😎

ja zatial nemam moc co robit... 😅 asi pojdem zakladat tie kopiska co sa mi nahrnuli na oknach.. kym to roztriedim vsetko tak zabijem nejake 1-2 hodiny tym... 😒

puma.sue
2. dec 2009

nicole, nestazuj sa na robotu, budme rady, ze ju mame...
aj ja som prave vypotila jeden mail v anglictine - bohatstvo, som strasne dlho nekomunikovala po inak ako slovensky, normalne ma pot zalial... 😉
hlavne, ze sa na tom baziruje na kazdom pohovore a este pred takymi 10 rokmi som plynule davala v dvoch jazykoch (z jedneho mam dokonca statnicu) a dnes hovno z toho... ak mam raz za rok napisat nieco po anglicky, tak je vela... a strasne vela som pozabudala uz ☹

monky1
2. dec 2009

caute baby, zase pekny den predomnou 😵

ja som sa dnes ulakomila na tresku s rozkami a paradajkou 😝

siouxie - nemas za co 😉 ....len pozeram, ze ty ich zapekas v trube????? 😨

puma.sue
2. dec 2009

siouxie, akej kundologii????
nechapem... akoze gynekologii?
ja som asi na tupo...

mon, taka dobra treska nie je nikdy zla 🙂
ako sa citis? hanka je v skolke?

nellie_
2. dec 2009

pumi ved ja sa nestazujem.. ja sa prave vytesujem ze este dnes mam taky super klud.. lebo este nie je uzavrety november... 😀

ahoj mon mnam veru tresku som ani ja nejedla hadam aj pol roka... 😅

pumi jasne to ked aktivne nepouzivas tak jazyk celkom rychlo zabudnes.. to moja kolegyna ma depku ze potrebuje konverzovat s niekym po anglicky lebo ma pocit ze osprostieva... 😀 😀
ona je tlmocnicka a vacsinou preklada len z nemciny a anglictinu len sem tam oprasi.. 😀

siouxie
2. dec 2009

pumi, áno, voláme tak Ordináciu. Veľmi dobre sa pri tom spí 😀
my hovorte o jazykoch, ja som kvôli angličtine zase úplne stratila kontakt s francúzštinou. Tak sa aspoň snažím čumákovať na arte a tv5.
A pred pár rokmi som sa začala učiť aj novogréčtinu, len som to musela tiež odsunúť kvôli škole a už viem prd. A to by som ešte veľmi chcela vedieť aj po španielsky, ale to až niekedy v budúcom živote, tak to vyzerá... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre