Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
17. feb 2010

cautee 🙂

vavi,prosim ta ake mas vnutorne rozmery vanicky..mne sa zda vsetko uzke 😅

vavenka
17. feb 2010

Pipi myslis na kociari?
Fiiha, to neviem (je odlozeny v kumbale), ale idem vygooglit daco....

vavenka
17. feb 2010
zuzana36
17. feb 2010

vavik pozerala som tie kociky, ten s cervenym si kupila?

vavenka
17. feb 2010

Zuzi nie, zltosivu kombinaciu som nakoniec kupila a tyrkyove vajicko 🙂 mam ho v albume kociare 😉

nellie_
17. feb 2010

caute sa... 😀 😀
je to fakt na jed, cakat kym sa MM uraci odpochodovat od PC.. 😀 😀
ale nevadi, aspon som si lahla a listovala v casopisoch a objednavala z oriflamu... Siou vies ze je teraz hojivy zazrak iba za 1,9 Evry 😲 😲 😲 maju super ceny na vsetkom, som sa musela brzdit nech zas nepoobjednavam chujačiny jak to ja viem... 😀 😀 tak som si len telove mlieko a hojive vajicka a taky chutny davkovac na odlicovacie tampony.. kedze uz finisujeme tu kupelku 😀 😀

a aka som bola nadsena dnes mi dosli tiene na oci z ameriky tak som sa machlila jak trafena.. kazde oko ine, MM sa len sulal 😀 😀 ze ci ma to bavi nacapavat a hned odcapavat a nacapavat dalsie... 😀 😀

vavenka
17. feb 2010

Nell cau sa 🙂
Ako bolo v praci? 🙂 kua som chcela ist zajtra pozriet do firmy, ako sa maju, ale tak mi tecie z nosa ze az......
Asi to necham na buduci tyzden ☹

siouxie
17. feb 2010

nellie, ešte neviem prečo, ale vidím ju! anča, anča 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

vavi v praci..? celkom pohodicka.. uz druhy den tam mame totalne bezvladie tak si to vies predstavit 😀 😀
dnes sme hodinu s kolegom a kolegynou rajdili po meste.. 😎 😀 😀
ale zajtra to tam bude krute.. ideme menit softwer tak tam budeme mat same prezentacie a ja budem pomahat kolegyni chystat obcerstvenie a tak...

no radsej ty čuš doma, odloz navstevu o tyzden.. 😉

nellie_
17. feb 2010

siou ty si nejak zvlastne telepaticky prepojena s tymto 😲 😲 😲 😲
to jak na dzina z flase na teba pôsobi.. pri nom sa suchalo po flasi a hned bol vonku a nam staci 😲 😲 😲
a si tu.. 😀 😀 😀 paradicka, takto niekoho ovladat.. 😀 😀

ozaj poviem vam ze dneska kracam z roboty a kukam - ide jedna zenska okolo daco divne na cele.. kukam ze ci jej znamienko vypalovali či čo.. potom ide dalsia a zasa daco take a az pri tretej mi trklo ze sak je popolcova streda tak si boli v kostole dat popol na čelo 😀 😀 😀

vavenka
17. feb 2010

Nell 😀 😀
No ja som nevytiahla paty z domu, zase raz..... Ale po vcerajsku som nemala odvahu.,.... No nic, zavolam sefinkovi ze az buduci tyzden pojdeme.... Kua nejak mi nic nevychadza podla planov 😖

siouxie
17. feb 2010

jáj, nell ja som si vajíčka objednala akurát včera cez kamošku, hneď 5 kusov. Konečne to majú v akcii, lebo inak to majú nechutne predražené. Ale pamňtám si, že to mávali ešte v korunách aj tak za 45 alebo podobne...

Kamarátka (tá z kina 😀 ) my dala na Vianoce ich kompletnú vianočnú sadu (mlieko, pena, krém na ruky), potom tú sadú na ruky (krém, pílingu a ďalší krém, ktorý ma rovnaké zloženie ako to vajko) a ešte to cestovné červené darčekové balenie tieňov, zrkadielka, púdrov... Som zásobená na pol roka 😀

siouxie
17. feb 2010

my dala 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

siou no my sme si tiez s maminou objednali vajicka ale dufam ze este budu... nie ze mi akurat ty vykupis posledne kusky.. 😀 😀 😀

baby a objavila som v DM super vec: http://www.biostyle.sk/spotrebny-material/hubky...
taketo podobne.. genialne na odlicovanie... odlicim ksicht od makeupu iba s cistou vodou a hubkou a potom az si klasicky ocistim plet a aj maska sa s tym dava super dolu zo ksichtu... 😎

ja som strasny maniak na kozmetiku... 😅 😅 😅 ale skusila som si dat zavezok ze pokial neminiem jedno balenie napr. sprchacu ale makeupu tak nekupim dalsie.... 😅 ale nedari sa mi, nedariiiiiii 😀 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

siou az mi to oči klalo ale povedala som si, ze ked si to ty tak oko zazmurim pri tom my dala.. 😝 😀 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

Vavi neboj nic, buduci tyzden uz bude spravna konstelacia hviezd a vyjde vsetko a aj daco naviac.. 😉 😎 😀

siouxie
17. feb 2010

niekedy nechápem čo to zo mňa lezie 😀 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

siou - pohoda, klidek a tabacek - aj mne sa to tu stava a dost casto... 😀 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

vavi aj vies v akom stadiu su Shaarkovci?? uz byvaju v novom byte?

siouxie
17. feb 2010

nell, som si prečítala ten tvoj druhý príspevok, ty si veľmi sympatický typ veriaceho človeka 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

siou nahodou ja som kedysi chodila ruzenec predmodlievat do kostola.. klacala som vpredu na klakatku a citala do mikrofonu.. 😅 😅

siouxie
17. feb 2010

nell, už nepokračuj... 🤐 😀 😀

siouxie
17. feb 2010

a ešte k shaarkovcom, predpokladám, že vav s nimi hovorila, ale ešte podľa minulotýždňových shaarkiných informácií, mali tam už spať a normálne tam fungovať, tak dúfam, že to v pohode všetci zvládli 🙂

pipimiska
17. feb 2010

caves sa 😝 ,som hned zdrhla lebo obed na mna krical,dobre bolo, 🙂

vave,no tha ty mas teda stastie,velaa vela vitaminov treba,ale sak to vies 😅 hej hej od kocika som myslela,secky kociky co sa mi pacia maju sirku vanicky cca 27az 30 cm,no hruza,ja im nerozumiem co je to za moda 😒 ja tiez kcem,aspon nech ma 33 az 36cm do kelu..

nellie,tie odlicovacie hubky pouzivam mozno aj dva roky a som s nimi max.spokojnaa 😵 😵 a k tomu mary kay,no uzas 😀..a jak si spokojna,kolko dni ppouzivas?a vsetky formule dodrziavas? 😉

nellie_
17. feb 2010

siou nie nie preto som dala iba jednu taku moc nerozvitu vetu ku tomu predcitavaniu 😀 😀
to ja som mala taku starku ze ma nutila pomaly v kostole aj spavat... 🙄 🙄 takze po jej smrti som prestala chodit uplne... 😅

takze uz su zabyvani shaarkovci.. to je paradička... 😵 😵 😵 dobra rychlovka.. to nie ako my..uz druhy rok prerabame... 😀 😀

nellie_
17. feb 2010

pipi zatial dodrziavam vsetky formule - sak to pouzivam len treti den, tak ma to este bavi.. 😀 😀
vcera som si dala aj masku - mam az dve dostala som zadara aj masku na mastnu plet na cistenie porov tu fialovu a je fakt super.. uplne mi vcera krasne stiahla pory... 😵 😵 😵
a tie hubky su super vecička, som rada ze som ich objavila... 😎 😎

takze mate trampoty s kočikom.. inak teraz fakt dost nelogicky vyrabaju tie vanicky.. ved ked je vacsie dieta v zime tak to je normalne umenie vlozit ho tam aj s fusakom... 🙄 🙄

vavenka
17. feb 2010

Dievcata neviem co je so shaarkovcami - nejak sme spolu nekomunikovali 🙂 idem jej zavolat.....

nellie_
17. feb 2010

tak ju pozdravuj vavi... 😉 🙂 😎 😵

siouxie
17. feb 2010

ahoj, pipi 😵
nellm mne to už tiež napadlo, tie dnešné kočíky sú strašne úzke a malé, aspoň sa mi zdá. Kedysi to boli síce riadne hebedá, ale zase nebol problém dostať do nich fusak a ešte kopec iných vecí 😀 .

pipimiska
17. feb 2010

nellie,tak tak 🙄 este ze bude letne babo 🙂 ja secko dodrziavam skoro vzdy,len s maskou sa mi nekce dzabat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre