Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

zuzana36
3. mar 2010

ahojte zienky,
tak pipi k tym kocikom: kamoska kupila teutoniu, cakala na nu 3 mesiace, pouziva kocik 3 mesiac a vravi, ze uz by si ho nekupila, ze sa s nim tazko chodi- tie mensie koliecka stale rotuju ci co . pozerala si jane? tohorocne? nadherne farby!

flam preco? chces zviest? 😀

bibi24
3. mar 2010

Caute....ja dnes len na chvilu, mam vela prace 😒

Vavi, Flam, krasne sny 😀

Viete co sa snivalo mne? Tiez o dietati, ze som mala dieta, chlapca a nemohla som ho kojit, tak mi ho kojila svagrina (ma maleho 10 mesacneho syna) 😀 A furt mi ho brala, akoze ona ho musi mat pri sebe, ked ho koji a mna to neskutocne stvalo 😀 Som sa bala, ze mi ho zoberie a pritom to bolo moje dieta a ja som sa on chcela starat. A nedavno zase (to asi pre tie nase problemy s otehotnenim) sa mi snivalo, ze mi mamina povedala, ze ved aj ja som sa narodila cez umelko. 😀

Inak, dnes som si kupila natierku, smotanovu Monti creme a ked som ju otvorila bola splesnuta 😕 Pritom trvanlivost do 10.marca. Tak poobede im ju idem vratit. 😠

nellie_
3. mar 2010

flam ja som zatial iba polovodička 😀 😀
vodicak mam rok... 😅 a uz som asi 2 mesiace nesedela za volantom.. 😀 😀

shaarka
autor
3. mar 2010

no hej, ten kocik nema velmi dobre kolieska... ale zas na leto staci. skor sa obavam potom jesene a clapkanice.

madeline
3. mar 2010

slni - som nepochopila co mi zavidis, pracu?

flam - ja som prilezitostny vodic - v noci (vecer z mesta) a cez vikendy 😎

bibi - ta natierka potesi, co?

slniecko77
3. mar 2010

Mad..spravne...pracu 😉 ale nezavidim..prajem..len by som menila
..ja mam vodicak uz dlhoooo, lae momentalne nejazdim..chystame sa vsak na SVk tak zase posoferujem..preco?

madeline
3. mar 2010

slni - hladas pracu?

zuzana36
3. mar 2010

no tak baby ja vas povozim 😀
milujem soferovanie a mozem ist aj na kraj sveta, denne som za volantom, ja zacinam zabudat, ze mame aj nozicky 😀

madeline
3. mar 2010

zuzi - tak to si zlata 😀

slniecko77
3. mar 2010

..no hladam 😉 len je s tym mierny problem

nellie_
3. mar 2010

slni dnes to je troska problem najst poriadnu pracu...ale verim, ze coskoro najdes.. 😉

jooj baby uz tyzden sa chystam zakladat zmluvy bordel tu mam jak v carihrade a len to odsuvam a
odsuvam.. 😀 😀 a cokoladka bola moja tak som nikomu nezjedla.. lebo som ju celu sprasila... 😅
mam vycitky, to zasa bude vyrašeny ksicht.. dalsi slepecky roman sa mi vyhodi 😀 😀

slniecko77
3. mar 2010

..dik Nellie..snazim sa
..no ja som mala fajn pracu kym som odisla zo SVK...aj mi je obcas smutno, hlavne za perfektnymi kolegovcami 🤐

vavenka
3. mar 2010

Nell 😀

No ja som vodicka, si myslim dobra - sak 5 rokov som dochadzala do prace 150 km /tam a spat/ + sluzobky po celej Europe - ale mozno prave preto, ze som tak vela jazdila, sa v tom soferovani moc nevyzivam - z nudze cnost 😀 ked som odovzdavala auto v praci, ako som sa suplna na PN, tak mi bolo smutno, ale zvykla som si na MHD (akurat moj nizky tlak ee 😀 ) a je to ulava, nemusiet riesit parkovanie a podobne dristy 🙂

Joj danove som vyplnila, vysiel mi preplatok kua kvoli PN, tak dufam ze sa v tom nebudu moc hrabat 😠

Mam zemaaaky, idem robit bryndzaaky 😀 😀 kto ich pomoze postruhat? 🙄

nellie_
3. mar 2010

ja sa ako bavim na tejto teme... este ze som tu sama sa rehocem nahlas.. 😀 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mnam bryndzaky... 😵 😵 😵

madeline
3. mar 2010

nel - 😀 😀 😀

zuzana36
3. mar 2010

vav, ja bryndzaky ano, ale do cesta nedavam zemiaky, mne su potom tie halusiciska tazke 😖

a nechce niekto zemlovku? babicka nam urobila a je jej koooopec a plus moja porcia- ja to moc nemusim. ale kedze moja milovana dceruska nechala 10 rohlikov vcera kupenych vonku, musi byt zemlovka 😀

zuzana36
3. mar 2010

booze to je slovosled 😒

bibi24
3. mar 2010

Nell, vyborna tema 😀 😀

flamenga
3. mar 2010

nechcem zviesť 😀 len sa pýtam, bo by ma zaujímala jedna info 😀 Máme do auta lekárničku, ale je na nej napísané, že pre "hromadnú dopravu" 😀 to platí? 😀 😀

zuzana36
3. mar 2010

😀 no asi plati, to jeasi obsah vacsi, nie 😀 - poosetrujes viac ludi!
ale nie, naozaj to neviem, ja mam novu, lebo ta stara bola po zaruku a pokial viem, musi s tam mat tu karticku, kde je popis ako mas postupovat ci co 😎

zuzana36
3. mar 2010

nell, ale som sa zasmiala ako uz davno nie 😀

flamenga
3. mar 2010

zuzi veď presne tohto názoru som aj ja... že vlastne je tam všetko ako pre osobné auto, len vo väčšom množstve 😀 čiže by mala platiť 😀 Je nová, oranžová, je na nej napísané, že je v zhode s neviem akou vyhláškou 😀 a tá kartička tam je 🙂 Len mi to prišlo také smiešne, keď je na nej vycapené, že pre "hromadnú dopravu" 😀 😀

vavenka
3. mar 2010

hehehe to slovko som nepocula hadam 1000 rokov - nell kujem 😀

A Shaar lesuje a nic nepise 😉

Zuzi no tak my tie "falosne halusky" volame ze noky, akoze vajce muka voda..... To nieje ono s bryndzou 😀

shaarka
autor
3. mar 2010

pisem, ved ked mam co, tak ja sa nezdrzim 😀
sme jedli (z presoleneho privarku som spravila polievku a je to ok, MM sa prezral 😀 ) a idem s jellou von.
dnes sme mali navstevu, cele doobedu - segra a potom aj ocko 😀 som sa mu pozdravila, ze ahoj dedo 😀 ho az myklo, tak sa zlakol 😀 😀 😀

slniecko77
3. mar 2010

..my sme tiez dojedli na obed privarok, ja doma a mm v praci 😉
..Vave..presne k bryndzakom poriadne halusky so zemiakmi..aj ja ich preferujem
..Nellie tak to je ina tema, zrejme si chcel niekto robit zarty

flamenga
3. mar 2010

😲 aký prívarok? Dala by som si mňam.... milujem prívarky, až mi sliny vyšli 😅

zuzana36
3. mar 2010

flam, ak to cestna kontrola okomentuje, tak povedz, ze si chcela pre 2 auta a oni to spojili, aby si neplatila za dalsi obal 😀

vavik, noky kupujem a je to zemiak. cesto a su take trochu lepkave na povrchu (pelisky, pamatas( mam rada ten film a toto su obyc. halusky a su dobre s bryndzou, kakaom, cukrom, vajickom, kapustou a atd. 😀 veeeelka dobrota, no ale dnes je zemlovka 😀 jablkovo-tvarohova

zenulky potrebujem dobru radu: na konecne krasnom fikuse sa na mna skeria vosky 😠 , nemam doma ziaden postrek na vosky a puklice, ak mate dobru radu ako sa toho zbavit, sem s tym. do obchodu sa dostanem az v piatok, tak nech mi tu vetinku nezozeru. mrchy- myslim tie puklice vosky 😀

flamenga
3. mar 2010

zuz poviem, že my máme doma aj MHD, tak to prehadzujeme 😀

zuzana36
3. mar 2010

flam 😀 😀 😀

slniecko77
3. mar 2010

..Flam ja som robila privarok zo zelenej strukovej fazulky a vydaril sa 😉
..myslim, ze si to policajti nevsimnu a ked ano a budu mat s tym problem, tak sa ich opytaj aky je medzitym rozdiel..ja by som tieto veci asi neriesila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre