Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
24. máj 2009

NIna sa aj mne páči, ale má ju bratranec s ktorým sa nebavím...aj Natíliu som chcela a môj ujo dal svojej prvorodenej také meno, tak som si vybrala Lindu a aké meno oni dali? No Linda.... Kamoška má ešte Sarah.. pekné tiež, ale keď už ona ju má....hm...

Kristíu ani ja nemôžem vystáť... jedna ma nemala rada lebo som chodila (dávno) s jej dobrým kamošom... a potom som ho poslala k vode a keď sme sa dali zasa do kopy tak ma šla zabiť... 😀 😀 😀

nathali
24. máj 2009

bleeee az mam zimomriavky tou kikou si mi zase pripomenula moju spoluziacku zo SSS to bola hus neucila sa a myslela ze ohuri vyzorom a este aj kradla kde sa dalo

tinika
24. máj 2009

no mna tiez ovplyvnuje meno aj v tom koho takeho poznam, bo mm ze erik, ja ze v ziadnom pripade, to byvalej kolegyne syn, ona taka tava furt mi napriek robila ale ked trebalo pomoc ta som bola varena pecena a este kopu inych hihi
maros je moj bratranec hihi neter dianka a svagrina s mm strany chcu ninku a mareka takze snad nas nikto neobehne menami v rodine uz hihi a ked sused bude ta neva, sak v dedine su dve emky v rovnakom veku a si predstavte dve sesterky maju dcery vikiny a ja ze to svagrina sa sekla ked mi to hovorila a to fakto be maju rovnake meno
a liviu tiez nemusim, lucia no ... to tiez ne, mm povedal ze ani po rodicoch mena nie ani po nas takze tak

zuzanockamt
24. máj 2009

mne sa paci este meno Tereza, ale asi by som ho nedala ... z chlapcenskych uz ani neviem, mozno este Martin

monika0001
24. máj 2009

nely - presne to nenávidím keď kamoška (inak tá čo som jej toho malého strážila) vraví melému, že Kiko. Strašné!!!!

nelynka
24. máj 2009

mna napadne hned Tereza Kerndlova a tu neznasam z duse...

monik az mam husiu kozu z toho boze...nechapem mm ako sa mu to moze pacit..ako Kristian je pekne ale ako by ho seci volali?? No KIKO a to je humus...aspon pre mna urcite

tinika
24. máj 2009

no tak ja uz padam do sprchy, drzte palce zajtra potom sa ozvem či žijem abo do basy pojdem hihi

nelynka
24. máj 2009

monik tak Ninu ma kamaratka ale s tou nie som v kontakne a inak ani neviem ci ju niekto ma a to sa mi paci..
lebo veroniku som nechcela, aby sme neboli dve ale Nina veronika to je skoro to iste...mna volali Nina ked som bola mala 😀 😀

nelynka
24. máj 2009

a pekne to k sebe ide Nina Šimková 😀

monika0001
24. máj 2009

ešte Rebeca sa mi páči, ale je tam R... 😒
Tini - budem čakať aké info dáš.... Idem zajtra fotiť ale hne%d ako prídem budem kukať ako si dopadla...

nelynka
24. máj 2009

monik aj to je pekne ale nehodi sa mi to k nasmu priezvisku a pri tom mene si predstavim stale strbave dievcatko, ktore nevie kedy si ma zavret usta 😀 😀

monika0001
24. máj 2009

hej nely to je fajn.. pekné to je... takže už je rozhodnuté? 😉

nelynka
24. máj 2009

alebo Sandra Šimková..
to sa mi tiez lubi..pockaj opytam sa mm co on rozhodol 😀 😀

monika0001
24. máj 2009

tini- papapa inak... a brú nôcku.... inak teším na nové obrázky z Ultrazvuku... 😉

monika0001
24. máj 2009

Noo nely ale sandra znie lepšie...

nathali
24. máj 2009

veronika sa mi tiez nepaci a chcela by som meno co nikto nema v rodina a ani v okoli neni este take zname ale kde to meno najst????

monika0001
24. máj 2009

ja poznám ani nie ročnú Terezku (ale) Šimegovú

nelynka
24. máj 2009

Tak mm rozhodol ze to bude Sandra 😀 😀
ale on este nevie ze my budeme mat dvojicky tak jedna bude Sandra a druhy Nina 😀 😀

ale si ho mala videt jak sa tesil ked som sa ho opytala ci chce Ninu alebo Sandru 😀 😀

monika0001
24. máj 2009

nat - tak daj to čo máš tu ako nick... to sa mi tiež páči... 😉

nathali
24. máj 2009

tesil sa ako maly chlapec zeee? 😀 😀 😀 😀 moj chce strasne natalku po mne a viac som mnou nechce hovorit o menach noo ale on este nevie ze ja to zmenim 🙂xi

nelynka
24. máj 2009

nat ja som Veronika..tiez sa mi sprvu nepacilo ale uz som si zvykla a celkom sa mi pacit zacalo 😀 😀 😀

nathali
24. máj 2009

jedna baba to ma ako to mi jedno ale vraj su s tym problemy ale jake to neviem????a vies ze neznie spatne a nebolo by celkom po mne ale hodilo by sa to Nathali Kadlecikova ????

monika0001
24. máj 2009

inak aj Ema nie je zlá, ale suseda nad nami ju dala.... hm... dúfam, že tá čo rodila teraz na posledy nemá Stelu! A neviem ešte čo čakajú ďalšie dve 😠
Inak Bianca sa nepáčila ani mojej svokre ani mojej mame.... chichic... a just! Hm... ani Stela sa im nepáčila...
aaaaale čo.. bude to naše a čo mi dáme to bude..nie? 😀 😀 😀
Moja mama, že Ela miesto Stela... no jasné... ona je Elena... nechcem... Keby som mala ale tri tak trtia bude na 1 000 000 % Eva... po babke!

nelynka
24. máj 2009

nat to ako s Nathali su problemy?

Elu som mala kamosku a teraz robi stripterku, vlastne robila len to stale hehe 😀 😀

nathali
24. máj 2009

mon :mas pravdu je to nase a co dame to bude jak si povedala 🙂 ale aj tak stale nad tym rozmyslame

tinika
24. máj 2009

kocky dakujem za držanie prstov
moni no dalsi utz moze byt najskor toho 18.6. ak bude doky robit uvidime

monika0001
24. máj 2009

nat - stačí keď nájdeš kalendár s takým menom a je po problémoch.. a znie to celkom dobre 🙂

nelynka
24. máj 2009

nat, mon..nasi nad tym ani neuvazovali ze ake mena budeme mat, oni budu radi ked budu vobec nejake vnucata 😀 😀 😀

tinika
24. máj 2009

ja som tiez chcela dat karinu na truc svokre hihi ale načo aby som na to potom stale myslela? hihi tak est mm sa ide osprchovat ta chvilu t u budem oxidovat

nathali
24. máj 2009

ja neviem aspon tak vravela ale jedna zenska dala synovi dve mena ze sa nevedeli s muzom dohodnut a teraz ked sa v jednom pomylia alebo nieco tak su problemy ale zase dve mena sa mi nepacia co sme v amerike????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre