Ako prestať myslieť na tehotenstvo?

petra2505
28. apr 2008

Baby ako sa podla vas na prestat mysliet na tehotenstvo?Snazime sa, nedari sa a coraz viac som presvedcena, ze ak sa prestanem na tehotenstvo tak upinat podari sa to.Lenze neviem ako prestat mysliet ked vsetky kamosky su tehotne, vsade kde sa pohnem su deticky, kociky a tak.To, ze si najdem zalubu v niecom inom nepomaha - skusila som 🙂

loginka
28. apr 2008

podla mna sa to celkm neda, aspon nie v nejakom stadiu, kazdy, komu sa nedari tym prejde, mne pomaha vacsie oddanie sa v praci, zariadovanoie domu, predstavy o cestovani, proste sa na to neupinat - ze zivot si treba uzivat, planovat vylety a pod.

katka444
28. apr 2008

petra, myslim, ze to sa neda, prestat na to mysliet. skor by som si nasla nieco, pri com by som aspon na par hodin za den na to prestala mysliet. skus nejaky sport. alebo sa prihlas na jazykovy kurz. nieco cim by si tie myslienky aspon na chvilu zahnala. a ak je to velmi zle, uz pomoze len psycholog. nejake baby tu aj pisali, ze im psycholog pomohol.
vela stastia

jerryjanka
28. apr 2008

peti a to sa dá? lebo ja to neviem myslim na to skoro furt zvlašť ked som na konikovu every day 😅

petra2505
autor
28. apr 2008

loginka to vsetko robim, ale predsa sa mi to nedari 😅 je to hrozne tazke, po menzese cakam na plodne dni, po plodnych dnoch sa sledujem ako sprosta a potom zase cakam na menzes 😖 totalny kolotoc 🙂

anjelik85
28. apr 2008

ahojky, ten pocit poznám. ale mňa sa po určitom čase zmocnil taký pocit, že proste už s tým nič neurobím, že bude, keď bude mať prísť. a tak som naše intímne chvíle trávila inak, ako modlením, bože, už aby to vyšlo. mesiac na to, ako som to prosenie a všetko okolo toho vzdala, zabávala som sa s detičkami iných, tak som otehotnela. 😉

petra2505
autor
28. apr 2008

jerry mne sa to teda nedari preto sa pytam ako sa tu da lebo ked tu citam prispevky : "otehotnela som ked som na to prestala mysliet"zastavuje sa mi nad tym rozum.....ako sa da prestat na to mysliet?podla mna neda, su to len stastne baby co sa im podarilo otehotniet a myslim si , ze kazda, ktora by na to dlhsie cakala mala by ten isty problem ako ja lebo nech robim cokolvek, nech som kdekolvek vzdy ma to napadne

jerryjanka
28. apr 2008

bol tu jeden článok fajnový som ho aj kopírovala do temy mladé snažilky do 25 rokov a tam je písané že myslenie na to to neoddiali ani nepriblíži takže je jedno či na to mysliš alebo nie akurat človek sa potom tak neteší z milovania a myslí len na to aby splodili dieťa

ikke
28. apr 2008

neda sa. a vraj ani netreba
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
(ak by to nenaslo spravnu stranu, je to str. 27, dva dlhsie prispevky od len, jeden cesky, druhy anglicky) 😉

jerryjanka
28. apr 2008

ikke dakujem to je presne ten članok čo som myslela si zlatičko 😵

petra2505
autor
28. apr 2008

ja sa teda z milovania urcite netesim lebo to uz ani milovanie nie je - to je vyroba 🙂

sonicka07
28. apr 2008

jerryjanka,ja mam taky isty problem-nedari sa otehotniet,minuly rok som potratila a spomienka na tento hrozny zazitok a vsetky tie deticky okolo-proste tiez na to myslim stale. teraz mam par dni pred menzesom a vsugerovala som si tehotenske priznaky. ale uz mam aj kramove,tak asi zas budem sklamana. a k tomu mam 35 rokov. a tiez mi uz lezie na nervy,ako kazdy hovori,aby som na to nemyslela. ved hej, keby oni boli v mojej kozi.... drzim palceky. myslim,ze sa na to neda prestat mysliet,len trochu pozabudnut,ak sa snazis velmi zamestnat. maj sa pekne.

sonicka07
28. apr 2008

sorry,to bolo pre petru.

cukruska1920
28. apr 2008

Milovanie by nemalo byt vykonavane len zato ze ideme robit deti ale zato ze sa lubite a chcete sa odovzdat jeden druhemu....zacinam tomu verit ze ked sa nieco sili nejde to tak ako by sme chceli ale prave naopak...

susik77
28. apr 2008

petra: my sme o 1 mimi prisli v r. 2004,- v 8. tt zamlkle tehotenstvo 😔 chceli sme rychlo znovu otehotniet, nedarilo sa ☹ tak som sa odhodlala radikalne zmenit zamestnanie, sla som na studij, pobyt do zahranicia, celkom ma to bavilo, ako aj nova praca, vela som cestovala. Potom som mala skor pocit, ze sa mi moc do mimca nechce...Kupovali sme byt a cakali, kym nam ho postavia-hovorili sme si, ze chceme dieta,az ked zariadime. A podarilo sa skoro zaroven s bytom-aj ked sme neplanovali...Mozno je to recept-zacat robit nieco, co ta skutocne bavi a na co sa potrebujes sustredit a intenzivne sa venovat. Potom pride mimi aj samo 😉

jerryjanka
28. apr 2008

baby si spomente na panelak - tam tiež nebolo milovanie ale výroba 😀 😀 😀

no s tymto zatial problem nemam ale my sa snažime kratunko

anjelinka
28. apr 2008

Ahojte, mne sa paci, ako to napisala jerrynka, je to presne tak, myslenie to nepriblizi ani neoddiali, ked to ma prist, tak to pride.

Poznam kopec bab odtial, ktore na to intenzivne mysleli a otehotneli, nemysleli, otehotneli...

My sa snazime rok a boli obdobia, kedy sme nemysleli, inokedy mysleli a je to tak, ako to je. Zajtra mam druhy odber HP.

jerryjanka
29. apr 2008

anjelinka čo je odber HP 😅 ? ja som z tych skratiek debil fakt

inak anjelinka pamatam si ťa ešte z moja svadba 😉

anjelinka
29. apr 2008

ahoj janinka,

HP je hormonalny profil, teda, zistuju mi hormony, ci mi nahodou nebrania k otehotneniu 😉 .

Ja si ta tiez pamatam 😉

moniq
29. apr 2008

Krasky pridavam sa - veru stale musim mysliet na to ze sa nedari - resp vzdy ked sa dostavia kramy tak mam dva dni depku.Ale pri milovani na to teda fakt nemyslim - a dufam ze sa to nikdy az tak daleko nevyhroti aby som si to v posteli neuzivala ale vyrabala....
Snazime sa rok a akurat zajtra muzik zanesie spermie na presetrenie.Chcem uz mat jasno v tom, preco sa nedari, tz toto je nas prvy krok k odhaleniu zadrhelu...

gabika24
29. apr 2008

ahojte.
asi sa na to nedá nemyslieť, ale určite pomôže myslieť pozitívne - aj keď je to otrepaná fráza, ale viem, o čom hovorím. a tiež sme si užili svoje. no dnes máme 2,5ročný poklad doma, ktorý za každú slzu, bolesť stál a ďalšie dva poklady v brušku... tak sa držkajte 🙂 všetkým veľa šťastia a hlavne potom ten malý zázrak v náručí... 😵

jerryjanka
29. apr 2008

gabi sledujem ťa ešte z čias ked si ani nebola tehu moc blahoželam a držim palce nech je všetko ok 😵

moniq
1. máj 2008

Nust tak dnes by som potrebovala par rad, znova je to tu....
Ako to nam neostava nic ine len si citat babule, ktorym sa to konecne podarilo a dufat ze sa medzi ne pridame ?!

mimusiacik
1. máj 2008

..."ako prilis nemysliet len to to jedno ...uzasneee???"...
zamestnat hlavu uplne niecim inym a novym -
- casovo narocnym konickom
- zvysenim vzdelania
- upravou obydlia,prestavbou,stavbou,kupou,zahradkou,chatou
-upravou postavy,zdravia,zivotneho stylu,jedalnicka,pohybu v prirode,vyletmi,dovolenkou
...zivotnymi katastrofami...stratou zamestnania,blizkeho,uverom,demolacoiu auta,chorobou a pod...

ked mozog musi zacat pouzivat ine centra a ine casti...tym permanentne zatazovanym a beznadejne depresivnym castiam sa ulavi... ako v teme Zazraky sa deju v Snazilkach
Vela stastia!😉

miriamka
1. máj 2008

Ahojte,
z vlastnej skusenosti mozem potvrdit,ze sa nam zadarilo presne vtedy ked sme sa uz na to vykaslali a prestali sme na mimi mysliet.V praci som prijala pracovnu ponuku ist do zahranicia a 2 dni na to som zistila ze som tehotna.
Veru,psychika je svina...preto je dobre naozaj zamestnat mysel aj niecim inym a samozrejme popri tom robit vsetko co odstrani ake kolvek pripadne problemy nemat s otehotnenim - zmenit zivotospravu,nejake tie vysetrenia...

moniq
1. máj 2008

No ja mam teda vsetky centra zatazene - sme v cudzine, ucim sa novu rec, prisposobujem praci ktoru moc nemusim, staviame dom, zariadujeme, chodim behavat a drzim dietu.....
Prosto asi vse co sa odporuca a predsa ked dostanem kramy som dva dni v depke a neda sa so mnou ani prehovorit ☹

adetka
1. máj 2008

peti... ja som tuto dilemu riesila asi jeden a pol roka (zaciatok 2004 az leto 2005)... v januari 2004 som prisla o prve babatko (v 11 tt) a na konci toho isteho roku o druhe (cca 7 tt)... nedokazala som nemysliet na tehotenstvo... a zaroven si vycitat, ze nie som schopna vynosit dietatko... pomohol mi pobyt v svokry mojej svagrinej v nemecku... kyneziologicky... neviem, ci to boli tie sedenia, akupresura, jej rozhovory s mojimm telom 😀 ... alebo nasledne rozhovory s nou na prechadzkach... ze sa mi ulavilo... a viac menej som sa vyrovnala s tym, ze vlastne dieta mat nebudem... a zacali sme sa s manzelom rozpravat o adopcii...

otehotnela som opat... ked som to uz vazne necakala... ked som koncila vysku (externe) a tesila sa, aku si najdem super pracu vdaka vyske... a citala som informacie o adopcii, pestunstve... ignorovala som reci typu "tebe sa to urcite raz podari / vy este budete mat detiii / a podovne"...

potom som vsak na zaciatku mala problem sa vyrovnat s tym, ze som opat tehotna... a ze nakoniec asi predsa len budeme mat vlastne dieta... 😅

mne pomohlo vzdat sa tej myslienky uplne... drzim palce 🙂

miriamka
1. máj 2008

Adetka...u nas to tak bolo tiez.Tiez sme prestali mysliet na dieta,stavali sme dom a povedali sme si,ze pojdeme na 3 roky do zahranicia a presne vtedy som ostala tehu 😉

moniq
1. máj 2008

Aj ja by som si moc priala na to prestat mysliet a zrazu si len uvedomit ze mi meskaju kramy....
Mozno raz, treba verit, pravda?!

nevesta
1. máj 2008

My sme kupili psa, dovtedy sa nedarilo 😉

adetka
1. máj 2008

moniq... ved prave to... ja som az ked som prestala verit... 😒 ... ale mnoho dievcatam sa zadarilo, aj ked verili 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre