Ako prestať myslieť na tehotenstvo?

petra2505
28. apr 2008

Baby ako sa podla vas na prestat mysliet na tehotenstvo?Snazime sa, nedari sa a coraz viac som presvedcena, ze ak sa prestanem na tehotenstvo tak upinat podari sa to.Lenze neviem ako prestat mysliet ked vsetky kamosky su tehotne, vsade kde sa pohnem su deticky, kociky a tak.To, ze si najdem zalubu v niecom inom nepomaha - skusila som 🙂

blucka
14. jún 2008

marione, iny plan je velmi dobry, ja ho mam tiez a ked to clovek najmenej caka vtedy to vytuzene mimi pride.

marione74
14. jún 2008

no blucka, na mna neplati ze ked to najmenej cakam.... ja som totiz na mimi cakala tie roky stale... mna by neprekvapilo... iba konecne straaasne potesilo ze je tu 🙂
Nenahovaram si ze teraz na to cele nemyslim, lebo ako to vsetky hovorime, na to sa neda zabudnut, je to stale v podvedomi a podla mne je to v poriadku. Len skratka ked mimi nepride este , tak je super mat po ruke nejaky nahradny plan 🙂

marione74
14. jún 2008

ale mozno niektore baby vedia na to nemysliet mesiac dva tri a potom to pride... fakt neviem

blucka
14. jún 2008

Marione, ked som prvykrat otehotnela, tak ma to strasne prekvapilo, pretoze som bola u dr.a ten mi povedal, ze tam nie su ziadne vajicka, tak som nejak prestala na to mysliet povedala si, ze zas az buduci mesiac a ked som tam za par tyzdnov sla na kontrolu, tak moje tehotenstvo bol krasny sok.

marione74
16. jún 2008

Blucka tak to je super, a to doki nevidel ako ziadne foliky na UTZ? No pocuj mam to - Ty si otehotnela z praskoveho cukru 🙂

blucka
16. jún 2008

🙂 ziadne folikuly tam neboli, myslim, ze sa to podarilo po mobilizacii(cvicim mojzisku).dufam, ze aj teraz ked zaciname znova tak to pojde takto.... 🙂

marione74
16. jún 2008

hm vyzera ze ta mojziska fakt zabera, uz ju tusim vsetci cvicia, ak bue treba aj ja zacnem

lienka2
17. jún 2008

ahojte, prebehla som si aj predosle strany.. a neviem ci prestat mysliet sa da.. asi nie... skor sa trocha povzniest nad to vsetko a nenechat sa rozhadzat 😅 co je ale straaaaaaasne tazke.. ja som mala krasnu ukazkovu ovulku, ale tak velmi som sa na to babo upla ze po par mesiacoch bola ovulka fuc, ja vynervovana, manzel tiez - zo mna.. zacala som chodit k lekarke, ktora ma liecila hormonami, aby ovulka bola a ona nic 😒 sekla som s tym, kupili sme auto, zrenovovali byt, zacala som chodit do posilky.. proste cokolvek len aby dieta nebolo na prvom mieste.. a ovulka sa zrazu vratila.. hoci tehula nie som 😖 ale verim, ze aj to coskoro bude 🙂

ja5na
17. jún 2008

ahojte babenky, od vcera citam prispevky na stranke aj ked sa snazime uz skoro tri roky. a prichadzam na to ze porozpravat o problemoch s ludmi ktori su na tom podobne je fajn 😀
po roku snazenia som otehotnela a musela ist na potrat co ma dost rozhodílo potom som urobila presny opat toho co tu pisete
dala som vypoved a ostala doma aby som sa mohla venovat snazilkovaniu, lekarom co bolo neuspesne.
teraz som zasa 3 mesiace v praci, novej, som tu sama so sefkou, niekedy len sama, mam klud aj cas behat k lekarovi, a dufam ze sa to podari. chodim aj do skoly koncim prvy rok a mam aj dve krsnatka babetka, takze casu na rozmyslanie malo
a neviem ci je to to spravne riesenie ale aspon mi je na dusicke lepsie a vravi sa ze psychicka pohoda je dôlezita 🙂 drzim palce nech nam to vyjde

nevesta
17. jún 2008

Honey, prepac, ze tak neskoro, ale ... Nepresli sme nicim.. raz mi pozerali ci mi dozrel folikul, povedali, ze sa mame tulit urcite o dva dni, no ale to sme nestihli (montovali sme kuch. linku), na dalsi den sme boli veeeeelmi unaveni, tak zase nic no a na 3. den sa nam tiez moc nechcelo a povedali sme si, ze uz je aj tak neskoro, ale potulili sme sa, no a mame Misku 😵

honey777
25. jún 2008

Tak to je krásne NEVEST. Za tých pár dní čo som tu nebola, došlo pár milých príspevkov. Mala som skúšku, tak bolo učenie prednejšie. Najprv k tebe MARIONE 34, mám 29 a manžel 39, takže už aj nás tlačí čas. Ale nad tým sa nechcem stresovať, Dôležitejšie je, nakoľko sa človek cíti, a to my na omnoho mladšie. A ako si dopadla s embryjkami ??? Žeby si bola už v sekcii „tehotenstvo“? BLUCKA, ty si to dobre napísala s tou nespravodlivosťou. Začínam rezignovať, mám pocit, že to už neni v mojich silách niečo ovplyvniť. Nefajčím, nepijem alkohol, aj na stravu si dávam pozor, chodím pravidelne na kontroly, obmedzujem aj kávu po ovulácii, tesne po snažení nacvičujem v posteli spartakiádu, len aby som spermijkám pomohla...no samé bláznovstvá. Prepadol ma zlý pocit, že nám dieťatko nieje súdené. Už sa neviem dočkať HSG nech už viem, aké sú šance na spontánne otehotnenie.

honey777
25. jún 2008

A mimochodom, rieši niekorá z vás, či po snažilkovaní nieje dobré si spraviť sex.pauzu, aby sa mohlo možné opl. vajíčko v kľude uhniezdiť ? Veľa šťastia všetkým

zuzanockamt
26. jún 2008

ahojte ... ja tiez stale myslim na to, ze by som chcela mat babo, ale manzel este nechce, musime najskor byvanie poriesit a teraz sme aj tak v zahranici a tu by som teda dieta nechcela ... ale kym vyriesimee vsetky veci ohladom byvania a prace, tak to budem mat asi dost dobre po 30-ke 😠 ☹

juliett99
26. jún 2008

ahojte kocenky moje ja som tiez toho nazoru ze sa neda prestat mysliet nato ze tuzis byt tehu a mat mimi,,,my sa snazime uz 17 mesiac,, a stale nic,, ale ona aj pri mojej diagnoze to bude skor zazrak,,no ale zazraky sa deju a verim ze sa nam to raz podari,,,,
my sme tiez v nie prave najlepsej situacii a keby sme mali cakat kym sa vsetko ustali tak sanca uz asi nebude,,ja mam 31 a tak sme sa z manzelom dohodli ze ideme do toho lebo pre koho mame potom vlastne vyznam zit ked sa neposnazime o mimi???
ale je to tazke nemysliet,, mne sa vcera dostavila mrcha a poviem vam prvy krat ma to takto vzalo revala som jak hlupa az ma hlava bolela a co pomohlo mi to nie!!! treba mysliet pozitivne a asi sa venovat nejakej cinnosti a verim ze to pride samo ked bude telo nato vsetko pripravene na silu nejde nic,,, 😉 😉

monka78
26. jún 2008

Ahojte,
viem ze sa to lahko hovori nemysliet na to.Aj ja som toho nazoru, ale bohuzial sa to neda. My sa snazime o 2 babo a stale sa nam nedari,kazdy mesiac velmi tuzobne ocakavam co sa bude diat a zatial stale nic. Uz som z toho riadne zdeptana, do toho som zacala mat problemy s prsiami, takze ma zajtra caka odber krvi na prolaktin, ci ten nieje pricinou. No som z toho uplne mimo. Stale si vravim,ze mozem byt rada ze mam aspon malu, ale je to dost tazke.
Aj pri Alicke sme cakali 9 mesiacov, kym sa nam konecne podarilo, takze teraz sa s manzelom smejeme ze si 2 roky davame pozor a ked chceme babo tak to nejde 🙂

honey777
26. jún 2008

veru, nieje to jednoduché, ale my to zvládneme a naši najdrahší Anjelikovia si napokon k nám najdú cestičku...

cikyta
26. jún 2008

Ahojte,tak predsa je tu takáto témička... 🙂 Dnes som mala divný sen-mala som vo vrecku pásik papiera a tam dve // Všetkým som ho ukazovala,aj mužovi,aj meme,aj koleginiam v práci a každý sa ma pýtal,čo to je. A že:čo neviete? Som tehotná! Bože to bol pocit! škoda,že som sa zobudila. A škoda,že sny sa plnia zo štvrtka na piatok!

honey777
26. jún 2008

juj cikytka, to poznám, aj mne sa občas snívajú podobné sníky. Ako dlho čakáte ?

cikyta
26. jún 2008

5 rokov.

honey777
26. jún 2008

nečakáte dúfam len tak na zázrak...

cikyta
26. jún 2008

No 4 roky sme čakali na zázrak,ale teraz ideme na druhé IVF-ICSI. Mám chybu ja,aj muž. Tak sme si 1:1

mariettka27
26. jún 2008

Pekný sník cikytka,určite je to predzvest skorej budúcnosti,uvidíš... 😉

honey777
26. jún 2008

cikytka, v každom prípade vám držím palce. Ako je to vlastne, keď podstupujete takéto zákroky, necháte sa vypísať na PN ?

v555
26. jún 2008

dobry vecer babenky!
Honey777,urcite chod na PN alebo ak sa ti da tak na dovolenku.Oplati sa to pretoze musis byt v klude.
Cikyta,ten sen sa ti splni,urcite.

karin1234
8. nov 2010

Podľa môjho názoru sa nedá prestat myslieť na to, keď chce žena dieťatko 🙄 hlavne nepomôžu tie rady okolia, že clovek nemá na to myslieť... najlepšie je to ani radšej nikomu nehovoriť, inak sa človek stáva stredobodom analyzovania a pozorovania 😒

elina313
8. nov 2010

Ahojte snažilky, ja mám síce už 9 ročnú dcérku, ale pamätám si pocit ako som každý mesiac oplakala negatívny tehotenský test. Trvalo to cca 9 mesiacov, bola som zúfalá...každým ďalším mesiacom... potom ma kamarátka nahovorila na ľudového liečiteľa....hneď odhalil, môj pravý vaječník ( lekári už nevideli príčinu bolesti, lebo som bola preliečená a mňa neuveriteľne bolel) a zničenú pečienku z antikoncepcie.... prisahám nepovedala som ani slovo, len som povedala, že neviem otehotnieť, pozrel mi do očí a hneď na mňa vyblafol moje bolesti - celá som sa rozklepala, ako do mňa vidí.... dostala som kvapky - dvoje. Kamarátka po dvoch potratoch a obrátenou maternicou tak isto.... o mesiac sme boli obe tehotné, nikdy viac ma vaječník nebolel a termín pôrodu sme mali v tehotenských knižkách 9.11 OBE !!! 😀 😀 😀
Po 8 rokoch sme sa s manželom rozhodli, že by sa k nám mohol pridať nejaký drobček.... už som mala pripravené story, ako dlho už sa snažíme pre moju gynekologičku, ale povedala som si, že to budem riešiť až na jar....bol september.... v duchu som si povedala....Bože ďakujem Ti za 1 krásne a zdravé dieťa, ak mám mať ďalšie, príde ak nie budem Ti vždy vďačná za to, že si ma obdaril krásnou, zdravou dcérkou. Nič som neriešila, žiadny pravidelný sex, ani som pri tom na to nemyslela, či už otehotniem....december 2009....stále behám s tampónom na WC a nič, bolesti veľké....pre istotu kupujem test, aby som si mohla dať lieky.... že jedna čiarka slabá a druhá silná.... FIGU, obe mi išli oči vyraziť, také boli silné.... neverila som vlastným očiam....a čo môj pripravený príbeh pre doktorku ? čo moje zmýšlanie o liečiteľoch ???
Bolo to krásne....najkrajší vianočný darček.... manžel neveril, že sa nám to tak rýchlo podarilo 😉 a ja si myslím, že to bolo naozaj preto, že som bola vďačná za to čo mám a nechala som všetko na osud 🙂
Mám krásneho chlapčeka, ktorý sa mi pripomína mrnkaním práve keď píšem tento text...tak idem za ním....

Dievčatá prajem vám, aby sa vám všetkým splnili sny a aby ste každá držali svoje vytúžené bábätká v náručí čo najskôr.

karin1234
10. nov 2010

@elina313 pekný príbeh 🙂 asi sa to fakt podarí keď to je nečakané 🙂 myslíš, že ten liečiteľ pomohol kvapkami alebo to nejak zapôsobilo na podvedomie, psychiku? fakt zázrak, že sa tebe aj kamarátke podarilo naraz. 🙂

elina313
10. nov 2010

@karin1234 áno bolo to neuveriteľné, keď sme obe mali rovnaký TE v tehotenských knižkách. Mali sme také "prajné" kolegyne, tak snáď si aj mysleli, že to bolo za spoločnej účasti toto naše počatie 😀 😀 😀
Karin, neviem, či to bolo psychikou, či kvapkami od liečiteľa, ale určite viem, že mi tie kvapky neskutočne pomohli na ten boľavý vaječník. Už som si pripadala ako hypochonder, že ma stále bolí a lekárka mi tvrdila, že ma už nemá čo....
Mala som na ňom cystu vo veľkosti vajíčka, takže injekcie, tabletky a cysta bola preč, ale bolesti zostali, akoby mi niekto nôž pichal do vaječníku.
Ten liečiteľ mi stál chrbtom, keď som mu povedala, že neviem otehotnieť a on sa obrátil, pozrel na mňa a povedal :
" a vy čo chcete s tým pravým vaječníkom a pečienkou ? " nikdy som sa tak netriasla. Bol to zvláštny pocit, že do mňa tak niekto vidí, bála som sa aj toho čo všetko vlastne vidí... no také zmiešané pocity...
Potom ma chytil za ruku a povedal : "Kľud" - do kelu ešte aj tú nervozitu vo mne cítil....
Keď sme odchádzali s kamarátkou - vošli sme tam obe, lebo ja som sa bála ešte nám povedal : "zase budem krstný otec " v duchu som si povedala, bodaj by si mal pravdu a ďalší mesiac som mala pozitívny tehotenský test a kamarátka bola na krvi v nemocnici, povedali jej že tehotná nie je a bola 😕 znie to neuveriteľne, ale naozaj bola.
Bola tam v piatok a ja som si robila test nasledujúci pondelok, keď som jej hovorila, že je pozitívny, plakala. Myslela som si, že je jej to ľúto, lebo ona mala krv negatívnu. Objala som ju a spýtala sa, či je jej to ľúto a ona mi cez slzy povedala, že aj ona je tehotná .... 😕 😕 😕 a ja na to ...čo ten piatok...a ona : ja cítim, že som ! A naozaj o pár dní boli testy pozitívne 😀 😀 😀 toľké šťastie. Medzi našimi deťúrencami je rozdiel 2 dni. Spolu nás prijali do nemocnice na pozorovanie, lebo už sme mali náš termín. Spolu sme boli na izbe :D akurát sme spolu neodrodili. Moja bambuľka sa na svet prihlásila sama 12.11. a kamarátke o 2 dni pôrod vyvolali. Má krásneho syna 😉
To je náš príbeh...

karin1234
10. nov 2010

@elina313 a ako dlho vám trvalo kým si otehotnela prvý a druhýkrát?

elina313
10. nov 2010

prvý zhruba 9 mesiacov a druhé tehotenstvo prišlo za 2 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre