Ako prestať myslieť na tehotenstvo?

petra2505
28. apr 2008

Baby ako sa podla vas na prestat mysliet na tehotenstvo?Snazime sa, nedari sa a coraz viac som presvedcena, ze ak sa prestanem na tehotenstvo tak upinat podari sa to.Lenze neviem ako prestat mysliet ked vsetky kamosky su tehotne, vsade kde sa pohnem su deticky, kociky a tak.To, ze si najdem zalubu v niecom inom nepomaha - skusila som 🙂

miriamka
1. máj 2008

Moniq...no treba proste na to nemysliet aj ked viem ze sa to lahko povie.Ale najdi si nejaku zabavku,a zi pre nu...a nie len pre to aby si nasla //

moniq
1. máj 2008

posnazim sa
no zacnem az zajtra , dnes mam zly den....

katy09
1. máj 2008

ahoj baby trocha sa pripojím.....mysliet,či nemysliet nato???,no ked už nato konečne nemysim tak sa ozve kamoška že je v 6tt.alebo odydu tri kolegine bo su tehu...a po velkom vydychu si poviem ideme dalej no nič..pride moj 4ročny syn s otaskou kedy budeme mat aj my babetko lebo on už nechce byt sam,je mu smutno on potrebuje kamarata...potychto slovach mi je asi ežte tažšie...zatial som neprišla nato ako nemysliet a nečakat na mrchu...ale asi sa už nato vykašlem ☹

moniq
1. máj 2008

katy tes sa ze mas synceka
to ja by som uz bola kludnejsia keby mam krasne zdrave dietatko uz doma, druhemu by som kludne nechala cas..

katy09
1. máj 2008

no ano maš pravdu....ale aj tak snažilkujeme

miriamka
1. máj 2008

Podla mna je jedno ci uz zena babatko ma alebo nema...ak tuzi po prvom,pripadne dalsom je to stale to iste,tazko tu tuzbu ovladat najma ked sa nedari 😒

katy09
1. máj 2008

je tažke mat jedno dieta s chorym srdiečkom ako mam ja snažit sa pomaly dva roky o druhe a stale sa nedarí..človek je potom smutny a často aj sklamany..... ☹

moniq
1. máj 2008

no je to velka nespravedlnost na tomto svete - mnoho zien svoje babatka zabiju a tie co po nich moc tuzia- sa im nedari.Asi zbytocna otazka - preco to je tak??!!

moniq
1. máj 2008

Kazdopadne, nikdy som nemyslela ze je tolko problemov s pocatim - ale v poslednej dobe casto pocuvam z kazdej strany ze sa nedari.
No na druhej strane sa v mojom okoli aj neskutocne dari - na prve supi - tz je tu nadej... 🙂

katy09
1. máj 2008

no už aby sa podarilo aj nam.....a hned aj dvojičky..to by bolo baby ...aj by sme sa tešili a po porode by bolo aj veselo.....to su pekne sny....dufam že sa splnia 🙂

moniq
1. máj 2008

aj ja mam snicky - dvojicky 😉 🙂

katy09
1. máj 2008

no to poznam každy mesiac... 🙂 🙂

miriamka
1. máj 2008

Katy...svagrova tiez mali prve,a snazili sa dlho o druhe,a teraz caka dvojicky 🙂

katy09
2. máj 2008

juuuuj no to by sa mi pačilo 🙂

cathushka
2. máj 2008

u mna teda tiez pomohlo ked som sa na to vykaslala. boli Vianoce, bola som po prisernej chripke a doslo mi ze hlavne je ze sa mame s manzelom radi. urobila som si plany s letnou dovolenkou, ze asi niekam vycestujeme a povedala si ze ak sa v 2008 nezadari, tak to potom budeme riesit. to bolo 26.12.07 a pocatie nam podla prepoctov vyslo na 31.12.07 alebo 1.1.08.
ono sa na snazenie neda prestat mysliet ale ked to naozaj vyjde a clovek pozabudne, tak prave vtedy to moze vyjst. drzim palceky.

blucka
2. máj 2008

Ahojky,
je tazke nemysliet na tehotenstvo, snazime sa 2 roky, kazdy den beriem nejake lieky, musim spravne pocitat kedy aky vziat a nemam mysliet na tehotenstvo?.V marci som potratila v 9tt. Snazim sa zamestnavat, ale je to tazke. Takze vsetkym prajem cistu a vyrovnanu mysel. 😉

vika34
3. máj 2008

ahojte ,pridám sa aj ja,bola som 6 razy tehotná z toho 4 potraty ,jedno mimomatern.a našťastie aj jedno zdravé dieťa.Dcéra sa mi narodila po 2 potratoch,to som mala ešte pred tridsiatkou,potom sme sa s druhým manželom začali snažiť od roku 2004 a bola som rok po roku tehotná/ale koľko mi to dálo námahy ,vždy v plodné dni sa tváriť ako sa mi bohovsky chce a po pravde sa mi niekedy aj nechcelo/až v roku 2006 som sa na to vykašlala,lebo nahánať muža na plodné dni ako zdutú kozu ma prestalo baviť,moc som na to myslela a bola som posadnutá tehotenstvom.Znovu som otehotnela ani neviem ako a ďalšia rana s ktorou som nerátala mimomater.tehot.,zobrali mi jeden vajíčkovod a zž som mala35 rokov,nádej na bábo sa rapídne znížila.Teraz idem na IVF a dúfam že to bude O.K.Takže neviem či je ťažšie prestať myslieť na// alebo sa modliť aby ten plod vydržal.Aj keď každý to prežíva ináč,ale keby som sa mala s tým čo sa mi stalo/a možno ešte stane/stále zapodievať asi by som bola v cvokárni,beriem to tak ,že príroda zatiaľ nechce.

janino
4. máj 2008

vika34

máš pravdu...my sme sa s manželom tiež o tom veľa bavili a dospeli sme k názoru, že nech radšej neostanem tehotná, akoby sme mali o bábo prísť....takže sme sa zamerali na úúlpne iné veci, pretože by mi už z toho začalo celkom šibať 😉

a držím vám palčeky,nech to výjde 😵 😵

vika34
4. máj 2008

díki janino,budem šťastná keď nám to na 7 raz vyjde až do úspešného pôrodu

honey777
13. jún 2008

ahojte dievčence. Málo príspevkov je v tejto téme, tak by som sa chcela pridať a rozšíriť ju. Pomohlo mi , si prečítať vaše názory. My sa snažíme rok. Mám pred sebou HSG, zatiaľ je vše OK. Je fakt jednoduché povedať „nemysli nato“ od človeka, ktorý sám to čakanie a túženie nezažil. Už som to počula toľkokrát, že ak mi to povie niekto ešte raz, tak budem vraždiť. Ako nemyslieť, keď ovuláciu cítim ? Keď dostanem menzes, prvé ma napadne si vyrátať, kedy mám plodné dni a potom zasa čakať 2 týždne na výsledok. Pozorujem sa a myslím si, že toto už bude určite ONO. Prosím „môj pokladík“ aby mi nejako dal o sebe vedieť... Prešla som už veľa fázami odvtedy, cez úplnú eufóriu asi prvé 3 mesiace, že už teraz ÁNO, cez začiatočný stres, že čo sa deje, cez nenávidenie každej tehotnej, ktorú som stretla nedajbože sa dozvedieť o tehotenstve kolegyne, ktorú som „nemusela“. V deň začiatku menzesu plačem že ďalší neúspešný mesiac je za nami. Nedá sa to ani vše napísať, čo prežívam. Ale jedno je isté, nedokážem čakať na zázrak, bez toho, aby som pre to nespravila vše, čo je v mojich silách. Myslím, že nečakať len tak, ale dať sa vyšetriť, a keď mi povedia, že vše je OK, tak potom budem čakať na zázrak. Verím, že psychika je 80% (možno viac, možno menej ) úspechu. Snažím sa svoju myseľ zamestnávať (v práci, štúdiom VŠ, prestavbou domu...)dostávam sa do fázy, že si robím plány, bez ohľadu na možné tehotenstvo. Totiž, dotraz som si nerobila žiadne plány na leto, nechcela som si ani dovolenku v práci plánovať, lebo som bola presvedčená, že veď aj tak už budem tehotná a nebudem pracovať. A to je už 2 leto odvtedy. Už mi nevadia ani tehotné. Verím, že náš Pokladík je nablízku a sám si rozhodne, kedy k nám príde. Všetkým nám z najhlbšieho srdca prajem, aby sme čoskoro mohli zažívať pocit, že v našom tele sa vyvýja nový žívot.

nevesta
13. jún 2008

Honey, krasne napisane 😉 presne tak som to prezivala aj ja, mala nam trvala 2 roky, ale podarilo sa 😵

honey777
13. jún 2008

ahoj nevesta, je úžasné vedieť, že človek so svojimi pocitmi nieje sám a niekto v diaľke prežíva to isté. Gratulujem k dcérenke. Akými procedúrami ste prešli vy ?

marione74
14. jún 2008

ahoj honey, mozno Ta aspon trocha povzbudi ze ja cakam uz styri leta, ze uz nepojdeme na dovolenku lebo uz budem tehu.... zatial sme vzdy boli 😒
mam za sebou 3 neuspesne inseminacie a jedno ivf, teraz cakam na vysledok z 2 ivf, mam v brusku 2 embryskov.
neviem kolko mas rokov, mna uz tlaci vek, mam 34, vzdy som myslela ze v tomto veku uz budem mat minimalne dve deti....
Napriek tomu si hovorim, ze raz sa to musi podarit, ved mam este zopar peknych rokov pred sebou (ved niektore zeny maju dieta okolo styridsiatky)
A hovorim si aj ze nastastie sme na tom financne dobre (no asi vdaka tomu hlavne ze nemame drobcov..) a tak budem skusat tie ivf-ka az kym sa to nepodari .. aj ked uz to bude mimo poistovne .. a podari sa toraz, a hotovo!!! 😉
Uvidis aj Tebe 😉

marione74
14. jún 2008

prve roky ked som uvidela tehulku tak som si to nepripustala... a fakt to kazdej priala, s tym ze ved aj ja budem coskoro...
Aj teraz to kazdej prajem, resp. nikdy som nepripustila myslienku ze tamtej alebo tejto to neprajem... ale posledny rok uz pride smutok a pocity zavisti.. 😖
A tak rozmyslam ze to aj tak nema vyznam zavidiet, len si tym minam svoju energiu... takze sa snazim neriesit tehotne baby okolo.
Mojej jednej kamaratke manzel dokonca prisne zakazal smutit a zozierat sa 🙂 a tesit sa z toho ze maju jeden druheho a ze su zdravi. To pomoze ked to manzel takto berie... moj sa dost uzatvara do seba pri neuspechu.

blucka
14. jún 2008

Ahojte, ja sa priznam, ze ma stvalo, ze ja, ktora sa snazim urobit pre to vsetko co sa da, uz viac neviem co by som este......., tehotna nie som a niektora, ktora pre to nehne ani prstom tak je tehotna. Zda sa mi to nespravodlive. Ale verim, ze vsetko ma svoj dovod a raz sa to musi podarit. 🙂
Ja mam obrovsku podporu v manzelovi a bez neho by som to nezvladla.

malaskoricka
14. jún 2008

na to neda prestat mysliet....treba len verit ze raz to urcite pride...len treba cas.🙂

susanh
14. jún 2008

Aj podla mna sa na to neda nemysliet. Ked chces babatko, myslis na to 24 hodin denne, aj podvedome. Viem ze ked sa na tu myslienku prilis upnes, moze to pocatie babatka stazovat. Napriklad mojej svagrinej sa nedarilo druhe babo. tak chodili na vysetrenia. Dokonca im potvrdili, ze manzel nema dobre spermie. Tak sa zmierili s myslienkou ze budu mat len 1 babo. A po par tyzdnoch sa to podarilo. Ale neviem ako poradit, ja som skor pristupovala k tomu pozitivne - ze co ked sa to teraz podari - a z toho som sa tesila. Takze ziaden strach, a drzim palce nech sa podari. 🙂

smejka
14. jún 2008

ja si myslim ze cim sa cas natahuje...zvysuje sa doba neuspesneho snazilkovania tym intenzita mzslenia na tehu sa zvysuje....teda aspon u mna 😒 ...no zase cakam i na zlom kedy to dosiahne vrchol 😉 ....a zlomi sa to a bude to vo faze vyrovnania.???....ktovie....no zla psychika nikomu neprida....takze nezufajme a skusme bojovat! 🙂
marione tesim sa z tvojho pozitivneho pristupu...velmi!...citim ze prave teraz je ten spravny cas pre teba 🙂

marione74
14. jún 2008

ahoj smejka 🙂 no snazim sa byt pozitivna, aj ked depky prichadzaju, prave ma zabolelo brusko a vydesila som sa ze pride MS.. to by bola nocna mora, ale musim sa zmierit aj s tym ze sa to moze stat 😒 Priznam sa, ze uz som si pripravila plan, ak nevyjde toto ivf tak pojdem este na jednu dovolenku tento rok a hotovo .. 😠 a potom v uz v septembri skusim dalsie ivf.
Ale nebudem predbiehat, ved mam drobcekov v brusku a ak Pan Boh da, tak sa chytia 🙂

marione74
14. jún 2008

ano, prave som prisla na to, ze jediny sposob ako sa vyrovnat (teda aspon u mna) s neuspechom je mat iny plan, ktory sice zdaleka nie je taky krasny ako mimi, ale taky co tiez potesi. A kedze ja milujem dovolenky alebo zmeny prostredia aspon na vikend, tak toto je pre mna aspon mala motivacia sa tesit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre