Ako sa zmieriť s bezdetnosťou?

mirusch
19. júl 2008

Ahojte. Zakladám túto tému, pretože som žiadnu obdobnú nenašla, myslím si však, že sa touto otázkou zaoberá veľa babeniek.
Nie je mojím cieľom, aby sme tu riešili možnosti ako mať dieťa, na to je tu množstvo iných tém. Ide mi o to, aby sa tu mohli vyjadriť tie, ktoré podstupujú IVF a kladú si aj túto otázku, ale aj tie, ktoré svoje snažilkovanie neúspešne ukončili a teraz stoja pred otázkou - čo ďalej, ako sa s touto skutočnosťou zmieriť - tak ako my.

ell7
21. júl 2008

Ahojte vsetky,

tak nad tymto som sa zacala v poslednej dobe zamyslat. Mam za sebou dve mimomaternicove tehotenstva, otehotnela som prirodzene. Pri jednom z nich som prisla o cysticky zmeneny vajecnik. Skusili sme 2.IVF, HCG mi vzdy na chvilku stuplo, ale potom zacalo klesat. Takze zas neuspesne pokusy. Caka ma dalsia laparoskopia a po nej opat IVF. Ale pri kazdej stimulacii mam malo vajicok 2- 3. Su sice zrele, ale vzdy je tu nieco ze to nevyjde. Jedine co mame v 100% poriadku je draheho spermiogram.
A co som tym chcela vlastne povedat? Uz dopredu sa bojim dalsieho neuspesneho pokusu, velmi to boli a tazko sa z toho dostavam. Vzdy do toho vkladam velke nadeje a nasleduje dalsie sklamanie.
Rozmyslala som co by bolo, keby sme deti nemali. Ale ja si to zial neviem ani predstavit. Viem, ze by sme to s drahym urcite prekonali, mame sa velmi radi, spolocne zaujmy, vela priatelov a velmi radi cestujeme ale po dietati velmi tuzime. Ak by sa nedalo inak, tak by sme zvazovali aj adopciu, ale kedze by sme chceli miminko asi by to nebolo take jednoduche.

Vsetko co ste napisali ma nieco do seba. Niektore veci ma rozplakali. Kazda mame svoj nazor a kazda to znasame inak. Ja ale budem skusat pokial budem vladat a pokial to bude mozne.

Ale ak by mi predsa povedali, ze pani nie je ziadna sanca, aby ste mali vlastne dieta a nevysla by nam ani adopcia, tak tym sa zivot urcite nekonci a je rovnako plnohodnoty. Pokial ma clovek vedla seba niekoho kto ho chape a podrzi nikdy nebude osamely

Vsetkym vam prajem vela stastia a lasky

danielitka26
21. júl 2008

už ani neviem ktorá z vás to tu písala že sa dá žiť život aj bez detí --..zase od inej som vyčítala toto motto : Dom bez detí je dom bez života ...a podla mňa je to svatosvatá pravda ...ja sio neviem predstaviť život bez dieťatka :((

mimusiacik
21. júl 2008

🙂 mirusch...z tvojich pismenok citim,ze si uz presla nelahku cestu a dospela si k velmi cennemu poznaniu...
mozno pre niekoho nepochopiteľnemu...pre ineho ,co niecim podobnym uz presiel rozumnemu a oslobodzujucemu...

vacsinou stale mame 2 moznosti:
- upnut sa na to co "nemozem",co nejde (snaha o zlom a zvrat i na ukor rizik a nebezpecenstva)
- alebo sustredit sa na to co "ide",co mozem,zvladam,mozem zmenit...

hoci momentalne neviem byt mamou,viem byt o to lepsou manzelkou,partnerkou,milenkou,kamoskou,tetulienkou,tvorivkou,sportovkynou,kolegynkou a pod
(nie je mi umoznena rola mamy - tak vylepsim ostatne) - a nepokazim,neznicim aj tie ine mozne role svojim smutkom,depresivitou,apatiou...iba slovaaa...?
kto presiel v podobnych topankach kus cesty,vie o com pisem...

Co mozem zmenit?Zmenim!Mozem jedine a podstatne Zmenit iba svoj postoj k problemu...
Co nemozem Zmenit,s tym je vyhodne sa Zmierit...
Oslobodi ma to od put,bremena

Zataz Vcerajska s bremenom Zajtrajska ak ma byt Dnes nesena zlomi i najsilnejsieho

Vela sil pre kazdeho, kto to potrebuje!

Kazdy ma ine limity,niekto podstupi 19 ivf a vo veku 45r privedie na svet zdrave dietatko,niekto nedojde ani k 1 ivf a povie viac prirode pomoct nedokazem...Kazda sme ina...o nic lepsia a o nic horsia...

Ideme za svojim stastim,roznymi cestami...

campi
21. júl 2008

Holky, kopíruju sem příspěvky českých čtenářů serveru idnes, které se objevily pod článkem, že bude umělé oplodnění stát neplodné páry více peněz.
Abyste věděly, co si o nás myslí běžná populace. Mám depku a jdu brečet:

"Nadstandardni prani a nadstandardni vykony = vyssi poplatky. Kde je teda problem?
Pro vas je prioritou mit vlastni dite ale to mit proste nemuzete prirozenou cestou narozdil od normalnich lidi.
Cili...platte si za umela oplodneni a vse s tim spojene poplatky v plne vysi. Takove sluzby by pijistovna vubec hradit nemela."

"Normální průběh existence druhu, kdy si příroda reguluje počet . Lidé myslí že ví všechno líp a jdou hlava nehlava proti přírodě a jen se snaží množit a množit , i když vědí , že je území neuživí, že budou mít těžce postižené dítě atd atd.Přitom likvidují ostatní druhy a ničí své vlastní prostředí .Poučení z vývoje jiných druhů si neberou a pořád si myslí, že člověk je něco tak vyjímečného, že na něj nic neplatí.Krom toho, nemalé procento párů si pořidí dítě jen v důsledku psychologického nátlaku okolí."

"neplodnost není život ohrožující stav. Lázně a podobné kratochvíle se už taky bohužel musí platit. Jsem sama matka a umím si představit tu šílenou touhu po dítěti, ale v systému holt není dost peněz."

"Neplodnost je dedicna. Priroda nechce dalsi mnozeni neplodnych. Budte radi, ze mate moznost se potomka umelou cestou za poplatek dockat. Nevidim jediny duvod proc by se za umele oplodneni nemelo platit nebo proc by tyto poplatky mely byt nizke. Cim vyssi, tim lepe."

"Tak pokud jste tak chamtichtiva a sebestredni ze Vam adoptovane dite nevoni, tak holt si budte bez ditete. Nehodlam podporovat neplodne pary, kteri chamtichtive pozaduji jen a pouze sve geneticke dite a automaticky odsuzuji ty kteri uz tu jsou a rodice nemaji cili deti z detskych domovu.
Cim vyssi poplatky za umele oplodneni tim lepe!"

"A kdybych nemohl mít své, budu se prostě starat o jiné. Nevěřili byste, jaká je po tom poptávka. To ale sobečtí zaslepenci, kteří vidí jen a jen sebe nejsou schopni vidět."

"to už snad mělo být dávno! Já bych tyhle umělé experimenty když ne zakázal, tak ještě naopak zdanil a ne uhrazoval!!

Neplodní lidé by si měli uvědomit, že ti, co na tom byli po desetitisíce let až do nedávna stejně, prostě a jednodueše neměli šanci plodit. Příroda asi ví proč a její znásilňování v tomto je hrůza. Příroda si tím nejpřirozenějším způsobem ohlídá, že "neplodné větvičky" se geneticky nemohly rozrůstat dál. Jakým právem si vůbec troufáte poškozovat lidstvo nekontrolvatelným šířením svého handicapu na další generace???
Máte tolik možností - adoptujte, starejte se, pomáhejte pečovat jiným, přispívejte.... "

"Pokud to některému z mých dětí jednou "nepůjde", moje první rada rozhodně bude, nelámat to přes koleno. Celé ja to jako mánie a mně připadá, že tady už nejde o využití možností medicíny, ale o zneužití. Jen selským rozumem lze dovodit, že budu li uměle množit něco, co by se jinak přirozenou cestou nemnožilo, zvyšuji zřejmě pravděpodobnost ještě většího průšvihu v příštích generacích.
Panika je zbytečná, navíc trend poslední doby je jasný, brzy zase bude málo místa ve školkách a ve školách... "

" jakém ZÁKLADNÍM PRÁVU to prosím píšete???

Vy jste asi všeho schopný sociální inženýr, který by předělával lidstvo kde to jde, že? Jak můžete tvrdit, že nižší plodnost u některých jedinců je NEMOC??? Nemocný jste zřejmě vy, pokud tohle můžete tvrdit. Co takhle trochu více pokory před přirozeností přírody a uznat, že je zcela NORMÁLNÍ, nikoli patologické, že ne KAŽDÉMU živočichovi či rostlině je dáno, aby se množila. Možná jsou v tom ještě neodhalené souvislosti a nevíme odpovědi na všechny otázky typu PROČ tomu tak je. Ale to nás ještě - nebo spíše právě proto - neopravňuje k hraní si na polobohy a ke znásilňování přírody a přirozeného vývoje."

"arogance ve vztahu k přírodním zákonům je už směšná. hlavou proti zdi a máváním slovem"svoboda" je tak ubohá, že bych byl rozhodně za. chceš honit kariéru a mít dítě před čtyřicítkou? tak když honíš kariéru asi na to máš, plať! třeba lidi zase začnou mít rozum...."

mimusiacik
21. júl 2008

🙂 hlavne ze alkoholici ,fetaci a hiv nakazeni vlastnym sposobom zivota maju sluzby gratis! 😖

v OZ BOCIAN su zeny od veku cca 22r...a vobec nie len udajne karieristky po 40r.vid Hollywod...

hmmm...ludskej hluposti vzdy bolo i bude...

cikyta
21. júl 2008

Sú to hajzly...ktorý nerozumejú absolútne ničomu,čo sa IVF týka.Na každú vetu mám riadnu odpoved....ak by chceli títo tupci vedieť..!!!!!!!!!!(Bože,to sa kde taký aj vyhrabali?) 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cikyta
21. júl 2008

A neplodnosť je dedičná?........Hm.....Chudiatko moja mama,čo nás mala troch pekne po sebe.A ocko,čo má 5 detí.Nevedela som,že som túto neplodnosť zdedila. 😠

campi
21. júl 2008

Jojo, my se rozmnozovat nemame, my jsme ten největší póvl. A jak funguje přírodní výběr u spodiny? Ti se množí jako na běžícím pásu. Doprčic, jsem to neměla vůbec číst, omlouvám se, že Vám tu tím kazím náladu.

mimusiacik
21. júl 2008

🙂 vedecky dokazane - cim inteligentnejsia a komplikovanejsia bytost tym zazracnejsie pocatie - vid panda, delfin a pod.
kontra mys...

violoncielka
21. júl 2008

Nuz ten kto nezazije tento problem ma rozumu az az.Netreba si to vsimat,lebo ludska hlupost nema medze.
Pripomina mi to fasistov,kde "handicapovani ludia" boli na zataz....vlastne mali by byt vystrielany vsetci menej kvalitni ludia aby mohla prekvitat "cista rasa" 😠
ale hlavne,ze nevidia,ze narasta pocet dochodcov a cim dalej tym menej deti sa rodi....
Ja viem,ze IVF nie je nic prirodzene,ale napriklad chemoterapia je prirodzena?
Ja osobne som si tento problem uz vnutorne vyriesila...ved aj tak nie je samozrejme,ze UO vzdy vyjde..
Ale oni by to aj tak nepochopili....su to obmedzenci.
Ja sa nerozculujem a ani ma to nijek nerozhadze.....

ell7
21. júl 2008

Nastastie na primitivov, hlupakov a inych dementov som si uz zvykla, cize ma nemozu ani rozhadzat.
Ale neda mi nenapisat preco alkoholivi a fetaci maju liecenie a veci s tym suvisiace zadarmo. Sami si vybrali tu cestu. My na vyber zial velmi nemame a este zato aj platime.

scarlette
21. júl 2008

ked som si precitala tu diskusiu k clanku bolo smi dost smutno... nechapem ludi ktori o tom vedia velke ..... a staraju sa...
ja idem s manzelom skusit ivf a nikomu dopredu nemienim oznamit termin lebo ak by to nevyslo nechcem aby ma lutovali... bolo dost tazke sa vyrovnat s tym ze JA mam problem a manzel je OK a nie este to aby ma niekto lutoval a chlacholil ze uvidis bude ok
sme rozhodnuty skusit 3xivf ak nevyjde uvidim co dalej ale pri tom cakani sa radsej zameriam aj na ine veci ako len na dieta...
uz teraz mi lezu na nervy ludia s otazkami a vy kedy budete mat??? ako keby sa dalo babo kupit vo vyklade...

prepacte trochu som sa rozohnila ☹

andelka
21. júl 2008

Teda jak někdo může něco takového vůbec napsat. Neplodnost byla klasifikována jako nemoc, která se má léčit a většina lidí si za ni sama nemůže, kdežto alkoholici a narkomani a hazardní hráči ano.
Ne každý problém s početím je důsledkem odkládání dětí do vyššího věku (taky dneska už člověk ve 20 nedostane od státu nebo podniku byt a novomanželskou půjčku, zabezpečení dnes déle trvá, proto se zvýšil i věk rodičů a s tím i určité problémy s plodností). Za zhoršení životního prostředí a stres taky nemohou jen ti, co mají s početím problémy. Jen někteří to odnesou a jiní ne, u někoho vyjde UO napoprvé a u jiného později, někomu se zadaří přirozeně za 3 měsíce a u někoho za 3 roky. Je nesmysl vidět v nedobrovolně neplodných méněcenné lidi.
Já osobně bych na umělé nešla, v tom mám jasno. Kdybych neodolala a šla na první, bojím se, že bych buď neúspěch neunesla, nebo rozpoutala kolotoč. S mimčem začneme hned jak to bude možné, nebudeme zbytečně nic odkládat a kdyby se nedařilo, zvolili bysme adopci.

mimusiacik
21. júl 2008

🙂 mne velmi pomohlo,ked som dokazala na blbe a zosmutnujece otazky konecne okoliu odpovedat :"lebo to nejde!"

Ked sme sa uz zmierili s tym,ze to nejde a nepojde...stalo sa to!

Jasne ,ze Zmierovanie je proces...ako sinusoida raz OK inokedy uplna katastrofa...niekomu to trva pol rok,niekomu i 30r nepomoze...

ale nikdy som nedospela vnutorne do stadia nenavisti tehuliek,ci vyhybania sa navstevam s detmi,ba priam naopak,zasycovala som sa nimi...

pelemele
21. júl 2008

Pridavam sa do Vasej diskusie prvykrat, neda mi nezareagovat na to, co campi skopirovala - to je naozaj zumpa... ako sa opovazuju ludia, ktori nikdy v tej situacii neboli, necitili, ci citi zena, ktora tuzi a nemoze mat deti, takto hovorit a sudit???? Je to nehoraznost, vobec si neuvedomuju, ako mozu ublizit. Hnus a arogancia.
Nehovoriac o tom, ze liecba nasledkov fajcenia, alkoholizmu, drog je (pokial viem) kryta zdravotnym poistenim. Ked stat hovori vsetkym tymto ludom - humplujte si svoje tela, my to zaplatime, preco v dnesnej dobe, ked je tak sialene nizka porodnost a hrozi starnutie naroda, sa tuzba mat vlastne dieta berie ako luxus?

mimusiacik
21. júl 2008

presne na informovanie verejnosti,upravu legislativy,bombardovanie ludi v parlamente a zakonodarcov sluzi 3 sektor,a Obcianske Zdruzenia...

pelemele
21. júl 2008

ozaj, kvetka a ostatne baby, chapem, ze vam asi vadia tie reakcie okolia, ale ako vlastne zareagovat spravne?

jedna dobra znama mi tiez prednedavnom tiez povedala, ze definitivne nemozu mat deti a veru som zostala v pomykove, aj som chcela povedat nieco pozitivne a nevtierave, ale nevedela som, co...

bianka30
21. júl 2008

len som si to precitala a rozbolela ma hlava... rada by som sa s tymi ludmi stretla a dala diskusiu (krompacom ) kurnik... normalne som vytocena ... kde beru odvahu, alebo drzost nieco take napisat... pre mna su to jednoducho vymleti uboziaci... nic ine na to nemozem povedat...

este jedna vec ma vcera vytocila, hovorili v TV o hniezdach zachrany, a vraveli ze sa vacsina deti podarila umiestnit do rodin co je uplne super, ale aj tak bolo tam nejake mesacne babtko ktore cakalo na Medzistatnu adopciu.... poznam minimalne 2 pary ktore nemozu mat deti, davali cca 100 tis. vsimne ale aj tak sa nase deti davaju von do zahranicia(nehovorim o tom ze tie pary su v peknom baliku cize prachy niesu problem)
je to sila... no co uz akurat tak idem vytocena domov...

babulky drzte sa.

mimusiacik
21. júl 2008

pelemele...mne stacilo,ked povedali:"tak to mi je luto"...bez zasypavania osvedcenymi radami

nieco o OZ BOCIAN na sk ci v cz.Materska nadeje
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

violoncielka
21. júl 2008

Pelemele,to je fakt...ja tiez neviem,ci by som vedela spravne reagovat,keby som ja mala babo a moji blizki by mali tento problem.Asi fakt len je mi luto a ide sa dalej.Napriklad moja najlepsia kamoska (tiez sa im podarilo otehotniet az po roku) mala normalne zabrany povedat mi,ze je tehotna,aby ma nezranila.
Ja ked sa ma niekto opyta...tak kedy aj vy budete mat rodinku? Uz reagujem:Nuz to je vo hviezdach....ked chcem byt ironicko vtipna tak poviem ,ze my mame este casu (ja mam 36) 😒 ,alebo mojej mame poviem,ze sa musi vela za mna modlit,ak sa chce dockat vnuceniec.
No a oni postupom casu sa ma uz ani tak casto nepytaju..

mimusiacik
21. júl 2008

🙂 i vdaka 3 sektoru sa podarilo na istu dobu obnovit na sk aspon ciiastocnu uhradu 3 cyklov ivf oproti 2...teraz je opat rad na obnove uderu do parlamentu!

kveta
21. júl 2008

Pelemele, mne je najpríjemnejšia reakcia: "Je mi to ľúto, ale aj bez detí môžete mať pekný život." Hovorieva mi ju moja mama.

Cikyta, konkrétne naša neplodnosť /jedna z tých dvoch závažných diagnóz, čo máme/ je dedičná po matke. Dedia ju synovia po svojej matke. U nás to má manžel a aj jeho brat.

No a teraz možno trocha prilejem olej do ohňa, ale: kedysi som tiež zmýšľala tak, že štát by mal preplácať všetky úkony, ktoré súvisia s UO, konkrétne aj ICSI. Až keď som tým UO prešla a zistila, že u jednej z diagnóz, na ktoré sa ICSI používa, je pravdepodobnosť narodenia ťažko mentálne a duševne postihnutého dieťaťa na úrovni 33 až 75 percent, tak som pochopila, že práve ICSI by som pri tejto diagnóze na mieste štátu tiež nepreplácala. UO ako také by som preplácala, ale nepodporovala by som na mieste štátu počatie pri takýchto extrémne zlých pravdepodobnostiach. /Poznámka: Ja som absolvovala IVF+ICSI ako samoplátkyňa, bolo to v Brne./

A celkovo k tým diskutujúcim o preplácaní OU: vidieť, že tento problém s počatím nemajú. Pravdupovediac, vždy keď mi niekto takto jedovato v diskusii odporučí adoptovať dieťa, tak sa pozerám na to, či on adoptoval. A ešte sa mi nestalo, aby niekto z tých, čo tak vášnivo a hnevlivo žiadajú, aby neplodní sa starali o deti z DD, mali adoptované vlastné deti.

mirusch
autor
21. júl 2008

Tak som zase tu.
Veľmi zaujímavo sa to tu rozbieha. Odpoviem na otázku Pelemele, ako reagovať, keď niekto nájde pokoj v duši a odvahu povedať...my nemôžeme mať dieťa. A tým zároveň budem reagovať aj na skoršie príspevky, od Kvetky a ostatných. Dnes mi presne túto otázku položila kamarátka. V každom prípade - Neklásť otázky typu "A skúsili ste toto alebo hento?" !!!!! Zistila som, že aj keď som začala vysvetľovať, začínam byť viac a viac podráždená, keď musím dookola opakovať stále to isté a nechcem, aby sa to skončilo tak, aby som ľuďom čo to myslia naozaj úprimne a sú mi blízki, vynadala, nech mi dajú svätý pokoj. Musím porozmýšľať nad tým, ako stručne a pritom veľmi jasne každému jednou vetou vysvetliť, že áno skúsili a nemôžeme.
Všimla som si, že sú tu takí, čo neboli v takejto situácii, ale pochopia. Sú takí, čo nechápu a nechcú chápať (a takí sú presne to, čo tu niekto napísal - úbožiaci, ktorým treba otočiť chrbát a ísť preč. Tak ako pri tých reakciách, čo tu skopírovala Campi. Bolí to hrozne, ale pochopila som, že s takými netreba bojovať a dodávať im energiu. Treba ich poľutovať a ísť ďalej). A sú takí, čo proste bytostne chápu, lebo si prežili svoje vnútorné boje.
Vidím tu niekoľko známych mien z témy IVF...babenky vedia, o čom je reč. Niektoré bojujú ďalej, niektoré sa začínajú zamýšľať.
Inak - Bianca, chápem tvoje rozhorčenie,som na tom podobne, čo sa týka opustených detí. Ale veď ja som tiež zahraničná a ak by sme adoptovali, tak dieťa zo SR...A vôbec nie sme v balíku, to mi ver....
Kvetka, presne tak, adopcia je ďalší boj. S úradmi, s papiermi, so zákonmi, s financiami. A nakoniec človeku niekto na základe nejakého smiešneho psycho testu povie, že nie je schopný vychovávať dieťa...Počula som o páre, čo si adoptoval dieťa, medzitým ona otehotnela, ale zobrali si aj to adoptované. Po čase chceli adoptovať ešte jedno - a povedali im, že na základe ich testov nie sú zrazu schopní vychovávať dieťa. Tak včul buďte múdri....

smejka
21. júl 2008

ahojte
adopcia je takisto vnutorny boj...teda dospiest k tomu rozhodnutiu:ano budem mat dieta z dd....nie je to lahke ale zase ani nemozne....mozno pre mna by bolo ak k tomu bude musiet dojst tazsie rozhodnut sa ci ano alebo nie IVF....
kazda sme nejaka....ja som s myslienkou adopcie bojovala asi 3 mesiace...bola to pre mna taka ocista zvnutra...boj som vyhrala tak pre seba i pre dieta a manzela....takze teraz sme taka normalna rodinka a sme stastni 🙂
a viem ze v nasej spolocnosti su predsudky voci adopcii....no v skutocnosti vsetky tie zalezitosti pocnus papierovackami psychologickou pripravou az po cakanie na dietatko a sudy sa daju zvladnut v pohode ak je tam kopec dobrej vole a chuti....tak ako cakanie na dieta v tehu i toto to svojim sposobom pripomina 🙂
ak chcete nieco mrknut tak je tu i tema adopcia 🙂
mozno som vam vsak odbocila od temy....ale i mna sa tato tema tyka napriek tomu ze uz dietatko mame...

loginka
21. júl 2008

ahojte
musim povedat, ze je to tu zaujimave citanie, mnohe podnetne myslienky, diki
mnohe z vas ste toho vela presli a to je obdivuhodne, to je to co robi cloveka silnejsim a mudrejsim
inak ja som urobila jednu chybu, ked som povedala rodine a znamym o IVF, to najhorsie bolo oznamovat, ked som po pociatocnej radosti potratila
na druhej strane som rada, ze aj v robote to tusia, alebo vedia, lebo uz sa ma nikto na nic nevypytuje

bianka30
22. júl 2008

ked sa mna niekto opyta kedy tak mu strucne poviem ked manzel a pan boh da.... verte alebo nie, viac sa nepytaju, len sa zasmeju...hehehe

smejka
22. júl 2008

bianka 😀 😀 ...aby to bolo uz coskoro 😉

takyna
22. júl 2008

Ahojte kočky, prečítala som si článok čo skopírovala campi a som taká nas....tá, to asi napísal nejaký chorý človek 😕 , nech mi nikto netrepe , že neplodnosť je dedičná, to je blbosť ako voda v koši, výbuch v Černobyle v Rusku a iné raketové skúšky, menia prírodu a spôsobujú tieto neplodnosti na zemi, nie len na luďoch , ale aj na zvieratách, ako je potom možné, že dvaja ludia , ktorý každý z nich má vlastné dieťa z iného vzťahu, keď sú spolu nemôžu mať dieťa? to je neplodný pár, ale určite nie je to dedičnosťou! 😠 . A takisto sa tu vynára otázka prečo si neadoptujú dieťatko s domova pári čo majú vlastné deti?, lebo všetko je to otázka výchovy a osvety v rodinách a vo svete, na Slovensku sme zaškatulkovaný a keď by sa aj našli pári čo aj iste sú, úradníctvo a birokracia im to neumožňujú,...veď sa obzrime za seba ako je to v zahraničí????s adopciou???, skoro každý hviezdy pár má adoptované dieťatko
Ja osobne milujem deti, chcela som byť učiteľka v materskej školke, nevyšlo to, ale napriek tomu deti milujem, áno dcérku mám, ale druhé bábetko sa nám s druhým partnerom nepodarilo 11-dlhých rokov až na teraz 😵 , zo všetkým sa dá vyrovnať, čas lieči.
Poznám veľa párov čo nemajú deti a žijú plnohodnotný život, sú šťastný
Miruska odpočila som od témy, prepáč mi, chcela som len vysloviť svoj názor na ten článok, ale čo sa týka vysporiadania sa s myšlienkou, že naozaj sme bezdetný pár, určite sa časom aj to dá, treba hladať zmysel života v niečom inom a hlavne vám to musí fungovať v manželstve, musíš sa cítiť pozitívne a šťastne, príroda je nevyspytatelná a dáva nám množstvo príležitostí niečo v tomto živote dosiahnuť 😵

mirusch
autor
22. júl 2008

Bianka, to som aj ja hovorila, ze ked pan Boh da 😀 Ale myslim, ze uz sa nebudeme hrat na skryvacku...
Takynka, nevadi, aj taketo veci treba prediskutovat a patri to trosku k teme. Ale ja som sa rozhodla prestat sa nad tym rozculovat. Lebo zmenit nazory ludi neviem. A iba tym skodim sama sebe a im dodavam energiu. Su to chudaci.

mimusiacik
22. júl 2008

🙂 nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byt horsie...
ale kym vidim,chodim,pocujem,mozem pohladit- este je dobre...
Nikto nema vsetko...ta mamina,co sa tak hrdo nesie po promenade s deluxe kociarikom mozno po nociach place ,lebo ju muz podvadza,bije ci ine jobovky...len to je pred nasimi zrakmi utajene a skryte - vidime len spicku ladovca...

Nie je hrdinstvom zit lahky bezproblemovy zivot...
...zvladnut ten s prekazkami...ako najlepsie Viem a Dokazam...to je umenie!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre