Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
3. dec 2008

Železo je veľmi dôležité. U tehotných žien je denná potreba 20 mg na deň. Železo je dôležité pre všetky štruktúry transportujúce a premieňajúce kyseliny v bunkách tela, tak aj pre hemoglobín v červených krvinkách. Nedostatok železa preto vedie k anémii (chudokrvnosť). Počas tehotenstva stúpa objem krvi tehotných žien o cca. 1 liter. Železo je pre plod nutne potrebné pre zásobovanie krvou a stavbu vnútorných orgánov. Pri krvných vyšetreniach počas tehotenstva sa pozoruje dostatočné zásobenie železom a prípadne sa predpíše preparát obsahujúci železo. K nedostatku železa často dochádza hlavne počas neskorého tehotenstva. Železo sa lepšie vstrebáva spolu s vitamínom C. Tehotné ženy by preto mali veľa ochucovať citrónmi. Užívanie magnézia a železa sa však navzájom vylučuje. Železo a magnézium by sa preto mali užívať s časovým odstupom 2 hodín.

janula13
3. dec 2008

jeeej Peti dakujem, zase si pomohla, ja to zelezo este nemam, manzel vcera doniesol ine a to nechcem, tak zozeniem to co treba a dnes supnem magnezium..nuz ja som minule zjedla naraz pol litra pudingu, manzelovi sa ani neuslo 😀 a neviem ci sa varom nici vapnik v mlieku, ale budem si hovorit ze nie 😀
Idem si dat slofika, nevlaadzem a chcem zehlit, tak musim nabrat energiu 😀 papa zatim 😀

petkaerdal
3. dec 2008

asi sa nenici,prave som citala ,zhanam nieco,lebo sama neviem co sa moze ,no a zistila som,ze mlieko mame pit len prevarene,kvoli toxoplazmoze 😉 ,takze sa musi varit 😝
Ja mam naordinovene zelezo rano a magnezium vecer ,ale prizvukoval ze pri magnezii pozor na mlieko,teda mliecne veci,hodinu pred a po sa nesmie

pa zatial,ja som uz spala

petkaerdal
3. dec 2008

baby kde ste,nekonikujete dneska?

micka ,ako si dopadla??? dufam,ze ste v poriadku....cakam sa spravu od teba cely den 😅

mici11
3. dec 2008

Ahojte kocky,

Mataaa tak drzimti palceky a verim, ze tentoraz to bude uspesny pokus 🙂 Cize pomalicky sa zaradujes medzi nas tehulky.
Rebo, len sa pekne drz tejto temy a si jasna tehulka 😉

Na poradni bolo super, maly alebo mala sa riadne podprevadzal sa sme sa aj zasmiali na nom. Vsetko je ako ma byt, len vraj pomaly priberam, ale ze to az tak nevadi, ale co je horsie som dost nizko pod hranicou cukru takze musim jest vecer cokoladu 😝 co ja nelubim alebo banany. Proste doplnit cukor, lebo vraj nebudem mat energiu ani ja ani babo. Tak sa pousilujem. Krv mi budu brat znova o 2 tyzdne. Duphaston beriem este jedno balenie a potom dost+ kys.listovu. Zelezo mam zatial v poriadku, tak zatial nemusim, lebo vraj aj bez toho mam problemy zo zapchou. Ale beriem calibrum mami a aj tam je zelezo.

A vy sa mi ako mate?

petkaerdal
3. dec 2008

ahoj,no konecne mici,som bola zvedava
tesim sa,ze ste v poriadku,to je hlavne 😉 ..aj ty si sa smiala na drobcovi,ja som sa vcera velmi 😀 😀 😀
tiez tam plaval o 106?

ja sa mam super,papam vitaminky kazdy den,citim sa dobre,ani neviem,ze som tehu...

mici11
3. dec 2008

Plaval , prehynal sa ako mača a maval nam pravicou 😀 bol rozkosny/a. Ja si idem dat akurat jogurt so susenymi slivkami a skusim do seba napchat troska cokolady 😔

petkaerdal
3. dec 2008

akoby som videla vcera nase deticky 😀
tak dobru chut
idem k tv,majte sa a pekny vecer

janula13
3. dec 2008

MIci, tak konecne som aj ja precital, tak to som rada, fiia ze naordinovana cokolada, to by bral moj manzel 😀 Ja som prave doplnila cukor cokoladovou tortou ale tiez som nabehla na banany, tak hadam bude ok, ved som zvedava...a kolko si pribrala a kolko by si mala, to ti povedalli?je tu niekde nejaka tabulka, ako by sa malo priberat a j s dvojkami?To by ma zaujimalo, isto nesplnim kvoty...Peti ty si uz pribrala, ci nic?A uz ti je uplne dobre, to ti v dobrom zavidim, ja po straom, rano kyselina, zle, vecer este horsie, uz nech to prejde, stacilo...a Mici tebe je ako?a pulovrik si teda objednala cierny?

mici11
3. dec 2008

Janulka, no mne tazko mi byva kazdy vecer, ale od nedele som nevracala a dufam, ze uz ani nebudem. Neviem kolko by sa malo kedy priberat ja som pribrala 2,5 kila. Ale vraveli, ze ani vala pribrat nie je dobre. Idealne je pocas tehotenstva pribrat 13 KG, ale neviem ako je to pri dvojkach. Ano pulovrik som si objednala cierny, uz sa nan tesim.

mici11
3. dec 2008

Toto som nasla v roznych diskusiach na MK:

1. trimester / 1 – 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 – 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

janula13
3. dec 2008

hm, mne sa to nezda malo, ved ono sa to rozbehne väcsinou s priberanom neskor..ja som zase pocula ze je dobre pribrat tak 8-12kg, ze viac ozaj nie je dobre, tak si myslim, ze ti to dotiahnes na idealnu vahu 😀 ved aj mne je zle hlavne vecer a nestava sa ti, ze nemozes kvoli tomu zaspat?ja v poslednom case zaspavam aj 1,5hodiny a pekne ma to znervoznuje a casto sa budim, to tak nebyvalo...a tusim objednam aj ja a rozmyslam ci nie aj ja, ved v obchodoch je to dost drahe, pod 1000sk asi maloco a to je super cena a velmi pekne vyzera aj na take slavnostnejsie prilezitosti aj na bezne nosenie, zalezi ako skombinujes...ved aj rifliky uz budes mat, tak sa tesim nafoto dufam ze pridas..dufam ze aj ja pridam, musim uz nieco kupit...vcera som pridala minibrusko, videla si?nevyzeram este tehotne, okrem tej tvare... 😀 😀 😀

mici11
3. dec 2008

Janulka aj mne sa zda, ze som pribrala normalne. Mne to ide zatial iba do bruska, ruky nohy chude, vyzeram jak taky zachodovy pavucik 😀 😀 😀 No ked mi je zle mam veru problem zaspat, aj teraz mam zaludok az niekde v krku 😝 No rifle by mali byt v najneskor do piatku uz sa na ne tesim aj na svetrik, myslim, ze je ozaj velmi pekny a cena uplne v pohode. Je zazrak dostat nieco pod 1000,-sk
Brusko som ti videla, mas ho take zlatucke, neboj ono ti urcite narastie 🙂
Fotecky potom popridavam aj brusko som odfotim znova o tyzden, to bude mesiac po prvej fotecke.

babulka123
3. dec 2008

ahooooojte .. ja som tu cely den nebola ale MICI gratulujem .. este ma babo priestor na rozplavby tak si to tam uziva.. hehehe

inak ja som vam chcela povedat ze dnes som podla toho divneho kalendaru mala dostat mrchu .. ale niiiiiic a tak sa tesim , zajtra idem na ten odber tak som velice zvedava co bude.. a hlavne .. dnes poobede z minuty na minutu ma prestalo boliet mrchovsky brusko tak dufam ze to je len a len dobre... zajtra sa ozvem ked bude casu.. ale poobede vam dam vediet urcite..

mici11
3. dec 2008

Babulka ahoj zlaticko a dakujem 😉 A zabudni na mrchu tu neuvidis najblizsich 9 mesiacov 😉 Hlavne sa setri a oddychuj.

Idem si lazkat tak vam prajem dobru nocku cmuk cmuk

janula13
3. dec 2008

Mici ved ty si taka pekna tehulka, myslim, ze si pribrala akurat, ved potom by si to musela zhadzovat , tak aj priberat treba s mierou a kam inam by ti to malo ist ked nie do bruska, to mozes byt len rada...ja dopiozeram Kosti a idem sa pokusit zaspat, kyselina uz na jazyku, tak uz neznasam zaspavanie..tak sa tesim zase na foto bruska, to bude krasa 😀
babul, ja viem, ja si ta sledujem, veru s mrchou sa mozes uz rozlucit, ja som si veeelmi rychlo zvykla na to ze ju nemam, tak uz mas nadlho pokij, to si bud ista, a ked uz aj brusko neboli, tak neni o com.Robis mi radost, tak cakam ake cislo hodis zajtra 😀
dobru nocku..

petkaerdal
4. dec 2008

dobre ranko kocky 😀
mici,tiez si myslim,ze tvoje pribratie je akurat,netreba byt,ako slon,ale zdravo sa ma v tehu pribrat,naco su speky navyse 😀

babul,tebe drzkam palce,tfuj tfuj,nech je vysokeeeeee 😀

csilla76
4. dec 2008

Ahojte 🙂

tak vcera som zacala stimulku,picham gonal 225iu.poradte naco si mam davat pozor tak vseobecne,bojim aby bolo dostatok vajok.

krasne vam svietia tie tyzdne.babulka ty kedy ides na krv?drzim palce 🙂

babulka123
4. dec 2008

ahojte babulky... takze ja hlasim krvicku odovzdavnu... poobede budu vysledky...
od dr.som sa dozvedela ze tych mojich 89,9 co som mala je doooost hranicnych tak dufam ze to bude teraz ok... no som velmi zvedava...

petkaerdal
4. dec 2008

csillka ajojky,tak ja ti poradim,co som ja pocas stimulky,denno denne som pila vela 100%dzusu,mam to radsej ,ako ovocie a to som davala aj drahemu,zevraj to velmi ovplyvnuje kvalitu spermii...inak som jedla normalne a nenamahala sa,samozrejme ziadny alkohol a cigi 😉 drzim ti palce

babul,akych hranicnych? ved si bola 10 den.pockaj ake to bude dneska cislisko 😀

babulka123
4. dec 2008

no som zvedava... naozaj... rano som si robila test, vyzrea ze ciarka tmavne.. tak sa tesim ..
no uvidime poobede.. uz sa neviem dockat.. hehehe
jeeeeeejda tebe uz svieti 11tt to to letiiiiiiiiii

petkaerdal
4. dec 2008

no svieti mi uz od vcera 😀 sa teskame velmi 😀
aj s tebou sa teskam,tieto vianoce budeme mat vsetky krasne 😉

kolko si tych testov robila moja? 😅 😅 😅

daj uz do albumu nieco konecne

co robkas? ja sa pokusam zobudit draheho a chcem ist do mesta nejake darceky kuknut

babulka123
4. dec 2008

no ja som bola na krvy, v obchode, teraz som sa najedla a idem nieco porobit doma... hlavne nieco uvarit drahemuuuu.. ale neviem co ..

dnes tam nieco uz pridam neboooj dohodneme sa ze vecer a odfotim aj brusisko.. dobre...

petkaerdal
4. dec 2008

tak sa tesim na tie testiky,aj si si ich oznacila ktory bol kedy robeny? na pamiatku 😀

co navaris?

mne je dneska nejak spatne,uz mi dlho nebolo

csilla76
4. dec 2008

dakujem ti Petka 🙂 samozrejme alkohol a cigi ja nezvyknem takze to nie je problem.aj ja pijem vela kolko len mozem a samozrejme papkam vela ovocia a beriem kyselinu listovu 🙂

babulka drzim palce aby ti poobede povedali tu najkrajsiu spravicku ze si tehotna 😵 a ty si uz bola na krvi alebo ako?ze pises tych 89,9 😉

idem varit potom nakuknem este. 🙂 majte sa krasne 🙂

petkaerdal
4. dec 2008

tak super scillka,brala som to iste,ako ty...len vitaminky a kyselinu listovu 😉

babulka123
4. dec 2008

petka... dufam ze ti bude lepsie...
tie stare testy som vyhodila mam teraz z 12 a 14 dna to staci... aspon je na nich nieco vidiet.. 😀

a co budem varit... polievocku taku zeleninkovu a nejake masko na stave s ryzou ..

csila ja som bola na 10 den po ET takze uz len teraz na kontrolony ci HCG rastie...

mataaa
4. dec 2008

Babulka kedy budes mat vysledok z krvicky.

csilla76
4. dec 2008

jaj rozumiem babulka,tak to si potom uz jasna tehulka a nevies ci budu dvojky? 🙂

ja by som brala aj dvojky len nech uz su,bojim velmi aby bolo dost vajok,lebo vlani som mala 5 vajok-tak keby bolo aspon tolko.

mna uz teraz bolia vajecniky a to neviem ci uz citim ucinok injekcie alebo este z tych kramov ma pobolieva

babulka123
4. dec 2008

matka poobede... neboooj budete to vediet medzi prvymi.. hehehehe

csila .. netusim .. ale je mi jedno ci to bude 1 alebo 2 len nech je to zdravve....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre