Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

vika34
28. sep 2008

marion,nepamätám či som sa už nepítala a zistili ti niečo?

alicag
28. sep 2008

Opitam sa na poistovni som zvedava,čo za informacie mi podaju 😉
Babulky a vam sa ešte nechce spat?

vika34
28. sep 2008

pozerám film čo som už sto razy videla,a ťukám

marione74
autor
28. sep 2008

vika este nemame vysledky a v polovici oktobra, Ty nemas imuno? No pri tolkych potratoch to prave moze byt problem. Aj ked niektori doktori tvrdia ze cele imuno je blbost, ale ja skusam vsetko co sa da.

marione74
autor
28. sep 2008

nechce sa mi spat, ale idem uz, vsak zajtra treba vstavat, idem si este asi nejaku peknu knizku precitat pred spanim, majte sa babulky, dobru noc

alicag
28. sep 2008

Tak ideme spat želam vam krasne sničky pa zajtra 🙂

vika34
28. sep 2008

marion,všetkým ktorým niečo našli predpísali prednison a ten som brala aj tak ,nepoznám nikoho komu by predpísali niečo iné ako prednison a anopirin,tak možno ty náš novú skúsenosť ,DN

alicag
29. sep 2008

Všetkym krasny dnik 🙂

skipi
29. sep 2008

alicag --receptik nazbierane sipky tak ako su zaliat v hrnci vodou a nechat varit cca 2hod a potom prepasirovat ako paradajky na pretlak a mas hmotu do ktorej podla vahy pridas gelfix a uvaris... 😀

marione laparka po 2IVF povinna???? mne povedali ze ked sa robi IVF tak sa vlastne vsetky faktory kt. brania prirodz. otehotneniu sa odstrania...ci uz zly spermos alebo nepriechodne vajecniky...+ ostatne veci

csilla76
29. sep 2008

Ahojte zdravim vas spolubojovnicky 🙂
inac ani my sme nemali pri 1 ivf metodu icsi muzik mal dost dobry spg,ale pri 2ivf uz bolo aj icsi a doki povedal ze aj teraz bude,mame to v ziadosti napisane 😉 laparka je povinna aj ja si myslim,dost na tom lipnu v poistovni,bo ked nebola tak sa moze stat ze neschvalia lieky na ivf...ja som uz mala aj teraz problemy....nechceli 3 pokus schvalit...spravali sa ku mne arogantne a drzo...no bolo to na nervy vam poviem..ze co vsetko si musime vytrpiet...po laparke mi povedali ze nemam nadej na prirodzene tehotenstvo,vraj mi nezostava nic ine len skusat pomocou ivf....no takze niekedy je to zdrvujuce ked taketo povedia...a je to tazke ale snazim sa mysliet pozitivne a optimistycky hladiet do buducna 😉

alicag
29. sep 2008

Ahoj Skippi dakujem za receptik može to bit dobre mnam.Mne sa to tiež zda divne,že po 2.ivf musia robit laparku to som ešte nepočula zda sa to blbost ved pred ivf musia všetko zistit pričiny.no nie? 😉

alicag
29. sep 2008

🙂 Csilka to je hrozne,čo pišeš s tou poistovnou.ja som povedala asi tak pred rokom,že sa k nam spravaju ako keby sme neboli ludia ale stroje alebo len čisla?musime prejst tažkymi zakrokmi a vyšetreniami a až potom schvalia žiadost.maju take postupy a to ich nepusti 😒

csilla76
29. sep 2008

no ano alicag je to hrozne...kricala po mne a kazala ma cakat na chodbe..potom ma obvinila ze sa prepoistujem z jednej poistovni do druhej...hoci od roku 2003 som v jednej a tej istej....potom argumentovala ze do papierov mi napisala celkom iny datum zaciatku poistenia,miesto roku 2003 napisala 2005 a ked som jej to povedala tak este ona bola zhrozena ze co si dovolujem..vraj je to v pc...nastastie prisla kolegyna z vedlajsej kancli a ona to kukla v pc a povedala tejto drzane ze ja mam pravdu a ze od roku 2003 som u nich poistena...
tak musela prepisat na tlacive..cele to tak dokechlila ze normalne som sa hanbila ja miesto nej ze ako vyzera to tlacivo..co na to povie doki v car....ale nastastie sa to vyriesilo a mam schvalenu ziadost,v oktobri idem po gonal 🙂

alicag
29. sep 2008

Ešte dobre,že ti tak dopadlo.To bola nejaka psychopatka a odreagovala sa na tebe žial aj to sa stava,ale nemalo bi sa a pri takychto citlivych veciach ako je žiadost na ivf.Hrozne.Tak ti budem silno držat palce nech to konečne vyde.Ja som sa teraz objednala endokrinologičke,som zvedava či mam všetko o.k. preistotu dufam,že mi nezvyšia davky ale citim sa o.k.

mataaa
29. sep 2008

Ahojte babule,

teda csilla to si ma pekne vystrasila. Ja idem v piatok po žiadosť, v FC nám ich sice nosí Dr. do poistovne osobne, tak dufam, ze sa nic hrozne neudeje. Ale uz som to pocula od viacerych. Je mi z toho 😝 , clovek stale plati odvody, priplaca si za vsetko navyse a este budu na niekoho drzi. Nech si ta pani uvedomi, ze aj z tvojich odvodov ma postavenú novu budovu, v ktorej sedi a otravuje ludom zivot. Toto ma vyvadza z miery.

alicag
29. sep 2008

😀 😠 😠

zabkaevka
29. sep 2008

ahojte, dnes akosi nestíhačky tu chodiť, ale teraz na chvíľu môžem.
Csillus, a tá laparka ako píšeš že je povinná, ale mne ju nik neodporučil, ani neviem kto by mal.
Na zákalde čoho na to treba ísť?? diiiik

mici11
29. sep 2008

Ahojte babenky,

prajeme vam krasny slnecny den. nebola som tu cely vikend skoro, tak som si vas docitala.
Inak nastastie u nas ziadost na IVF vybavuje centrum, aspon o toto menej vybavovania. A tiez mam take info, ze po 2. neuspesnom IVF sa odporuca laparka, ale zavisi to od toho aky problem ma par. Mne ju odporucili lebo SPG mame dobry, ale asi ja mam nepriechodny vajcovod.

Marione pri biochemickom tehu som mala HCG 76.

Baby brali ste niektora prednison?

zabkaevka
29. sep 2008

ja som z toho jeleň, nám ani imuno nerobili, ani laparku, a ako poznam dokiho v centre mi na otázku že prečo povie : zbytočnosť. hmmmmm neviem, všade inak sa správajú a robia vyšetrenia, nemám síl tu sledovať, ale isté je, že ja osobne chcem všetko vyskúšať aby som predišla sklamaniu. tak budem dúfam, že doki vie čo robí, a že ak treba ma niekde poslať tak by ma posielal. Ale neposlal. Len on vyšetril, pri vstupných testoch krvi na hormonálny profil, a zo spodu, a SPG. tak dúfam, že sa nič k zlému nezmenilo, predsa je to už vyše roka čo sme tam boli na vstupnú prehliadku.

zabkaevka
29. sep 2008

idem pomalinky domov, tak pekný večer, paaaaaaa

takitak
29. sep 2008

prepáčte že sa vám sem tak spichám, ale mám takú mini otázku ... jasné že som už na nervy zo všetkého a neviem sa dočkať, lebo i keď na ivf som už 3x prvý krát som sa dostala ž k 4 injekcii ... takže mám otázku mám ísť na kontrolu v stredu čo bude 6 deň stimulky ... myslíte že už bude vidno vajíčka? myslím koško a aké sú?... tie dni sa tak vlečúúúú

mici11
29. sep 2008

takitak uz nieco urcite bude vidno, ale hlavne tam ide o vysledky z krvi, ze ako reagujes a ci treba zvysit, alebo znizit davky. Ale ze kolko a ake su nato, bude zrejme skoro. A na nervy zo vsetkeho je nas tu viac - napr. JA 😀 😀 😀
A neboj vsetko bude OK

sisab
29. sep 2008

Ahojte dievcata, sem-tam na vas nakukam a rozhodla som sa pridat k vam. Chystame sa na tretie IVF v januari-februari do FC. Mame za sebou toho celkom dost: takze laparka, 3x IUI, HSG, 2x IVF. Prve IVF bolo biochemicke tehotenstvo, druhe uplne negativne. Imuno mame, tiez som brala Prednison. Spermiogram mame OK. Jediny problem su moje zrasty v brusnej dutine, pri HSG sa vsak vajcovody ukazali ako priechodne-pod tlakom, cize vlastne konkretny dovod, preco sa nam uz dlhu dobu nedari, nevieme. Mali sme aj s ICSI aj bez ICSI, oplodnili sa vajka tak aj tak, takze vazne nevieme a nechavame to uz len na Pana Boha, asi vie, co robi.

mici11
29. sep 2008

Ahoj Sisab a vitaj,

tvoje obe IVF, skoncili presne ako moje.Takze do tretice vsetko dobre, ze 🙂 🙂 🙂 ? Ccem sa spytat, ako dlho si brala prednison a v akychdavkach?Diky

csilla76
29. sep 2008

mataa nechcela som ta vystrasit,ale tot sa stalo mne pred 3 tyzdnami..takze som to len tu napisala..nemusi a nie je to vsade tak..mozno ta pani mala zly den..ale beztak sa nemala tak spravat...
zabkaevka ta laparka zavisi aj od diagnozy ako tu pisu kocky,niekedy ked este nebola laparka tak moze sa stat ze v poistovni zatial neschvalia ziadost...no ale tvoj doki vie co robi,treba sa nanho spolahnut takze mozno u teba to nie je aktualne 😉 sisab vitaj 🙂

mici11
29. sep 2008

Ahojte no dnes nas tu moc nebolo, tak snad zajtra. Pekny vecer 😉

zabkaevka
30. sep 2008

ahojte kočky. trochu to tu spiná 🙂 síce aj ja teraz som skôr v inej téme : Snažilky u Dr. hermana (hmm celý názov neviem), pretože som ešte nezačala stimulkovať na 3.IVf. Ale potom budem skôr tu častejšie 🙂
Ale idem robkať, mám na dnes toho dosťž veľa ale povedala som si že do 9ej zvoľna a potom sa "rozbehnem" 🙂 Tak pekný dnííííííííííííííííík

mici11
30. sep 2008

Ahojte babenky,

Tak co dnes vsetky pracujete?
Ahoj zabkaevka, ani ja este nestimulkujem, tak sem zavitaj aj castejsie 😉 😉

blucina
30. sep 2008

Ahoj,
som tu nova, ale uz dhsie vas citam. Rozhodla som sa pridat po 2 neuspesnych IVF (marec, august 2008)vo Ferticente. Mam 32 a snazime sa tri roky. Manzelov "material" je skoro nepouzitelny (98% patologia) a u mna PCO (dnes uz asi klasicka kombinacia). 2. IVF sme sli cez darcu spermii, pouzili SPF, ale aj tak sa nezadarilo a automaticky sa po 12 dnoch dostavili kramy.
Stimulacia - Merional, Cetrotide, Choragon, nasledne Utrogestan.
Vysetrenia: geneticke, hormonalne, urologia, stitna zlaza - vsetko v norme
Vysledok:
- oocyty - 8 (1. IVF); 10 (2. IVF)
- oplodnene - 3; 4
- vlozene embryo - 1; 1 (po predlzenej kultivacii)
Dnes mam dilemu, ci ist pred 3. IVF na laparoskopiu (doporucenie lekarov), alebo sa vratit o krok spat a skusit to jednoduchsou cestou - IUI s darcom (dusevno-eticko-moralne otazky uz mame za sebou). Neviem...

mici11
30. sep 2008

Ahoj blucina a vitaj medzi nami,

Vidim, ze tiez mas toho dost za sebou. Dilema je to ozaj velka a rozhodnutie asi nebude lachke, ake ja by som zrejme skusila aj tu laparku. Teda mne ju odporucili tiez pred 3.IVF a rozhodla som sa, ze pojdem. Ved ta druha moznost ti stake ostava. A to by bolo IUI? A ak sa mozem spytat, tvoj drahy absolvoval aj MESA TESA?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre